» »

Čuden problem z grafično?

Čuden problem z grafično?

AriES ::

Recentno sem kupil nov računalnik z grafično "Gf4 Ti 4200 AGP8X"... Imam pa čuden problem, in sicer:

na ekranu se mi pojavljajo čudne "pike" .... ponavadi več serij kolinearnih pik (vodoravno)... nisem uspel pogruntat pod kakšnimi pogoji se pojavijo, razen to da jih ni če nimam driverjev (detonator)... preizkusil sem tudi starejše verzije detonatorja, ampak nobena ne dela... V igrah se to odraža na isti način, torej da nastajajo te pike naključno na monitorju, le da bolj neurejeno in dosti hitreje...

...ne razumem zakaj včasih so, včasih pa jih ni,... npr v start menuju ponavadi so, včasih jih pa pač ni

...zanimivo je morda tudi, da nekaj tednov teh problemov sploh nisem imel...

...uporabljam pa Windows XP Prof, s SP1a in vsemi critical updejti...


Ali je to zgolj problem softwerja, al je mogoce kaj z grafično kartico narobe???

Hvala za odgovore...
  • spremenil: Predator ()

Vesoljc ::

pike ponavadi pomenijo pregrevanje grafe...

poglej če ti ni vent ga grafi crknu...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

AriES ::

Ventilator dela... res sicer da se mi zdi da se bl pocas vrti, ampak to je tko subjektivno, ce primerjam z Zelmanom npr;)

MTB ::

AriES (ali kdo drug), ti je mogoče uspelo kako rešiti za problem? Ravnokar sem dobil takšno grafično in težava se pojavlja tudi pri meni.
Ker tega na začetku ni, predvidevam da gre za pregrevanje. Hladilnik na procesorju je čvrsto pritrjen, ventilator tudi dela bp. A je možno, da se pregreva ram? Kaj predlagate?

DominusSLO ::

downloadat katerikoli program za oc in probaš znižat frekvenci...vsako posebej da veš pri čem si
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

MTB ::

Grem probat!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gtx 970 ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
101661 (1313) Riff
»

Več rdečih črt na na monitorju hp 6735s laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
181906 (1569) sleby
»

Črte na monitorju (?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
192382 (1407) denci
»

Battlefield 2 problem

Oddelek: Igre
351434 (1239) Tilen
»

GF4 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
191165 (866) BroTheR

Več podobnih tem