» »

Črte na monitorju (?)

Črte na monitorju (?)

Teych ::

Ojla!
Jst mam pa en problem, ki ga ne znam točno definirati, a upam, da mi boste vseeno znali pomagati. :)
Zadnje čase se mi na monitorju pojavljajo oranžne vodoravne črte, ponavadi ko se povežem na net (začuda imam še dial-up :)). Na začetku so se pojavljale posamično, sedaj pa mi včasih prekrijejo kar cel monitor. Zgleda pa nekako tako:
-->utripajo
-->pojavijo se ob koncih besed (npr. od besedi "odjavi me" v desnem zg. kotu, ponavadi pa kar od leve proti desni, čez cel monitor
Zanimivo je, da se ne pojavljajo vsakič ko obiščem drugo stran, se pa zagotovo vsakič, ko se povežem, velikokrat pa tudi med samim surfanjem po netu.
Za vsak slučaj naj povem, da imam integrirano grafično kartico, ker je nekdo omenil, da so lahko te težave povezane s kartico...
Vesela bi bila kakršnegakoli odgovora, saj je to dogajanje že rahlo moteče in res ne vem kaj naj naredim.

Pa še nekaj, ko sem že tukaj, hehe... Ali mi lahko priporočite kak dober program v stilu Ad-aware, Spybot in Spyware doctor, saj so se mi nastavitve na dial-up povezavi nekajkrat spremenile, prav tako pa tudi nastavitve za glasnost, občasno pa se mi nepričakovano odpirajo tudi programi (npr. Real player sredi pregledovanja pošte)... Računalnik sem že nekajkrat skenirala s prej naštetimi programi, pa tudi s Kasperskyim, ampak začuda ne najde nič...

No, zdej pa res dost! :D Hvala za vaš čas, pa potrpežljivost, pa upam, da si boste vzeli tudi minutko zame! :) LP vsem!

dolenc ::

Za črte na ekranu je po vsej verjetnosti krivo pregrevanje grafične kartice oziroma kakšen problem z grafično kartico. Od nekoga si sposodi grafičn pa probej, če bo problem izginil.

Za ostalo pa ne vem :)

strictom ::

Roko stavim da maš Samsunovega SyncMasterja(CRT 17")?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Teych ::

Roko stavim da maš Samsunovega SyncMasterja(CRT 17")?


Jap, tako je, prav tega imam pred sabo!In prou zdej mi dela iste fore... A se je že veliko ljudi pritoževalo nad tem, al kako?Najbrž kaka napaka v proizvodnji, hm? Zdej pa ne vem, računalnik je še v garanciji in bi ga lahko kmot nesla popravit, sam ne verjamem, da mi ga bodo sploh sprejeli, glede na to, da ni drugače čist nič narobe z njim... in kako jim naj dokažem, da to sploh dela te črte, ker se ne pojavijo vedno.... ;(
Kaj naj po vašem/tvojem sploh naredim?

Aja, pa hvala, ker ste mi sploh odgovorili! :)

strictom ::

To dela večina teh SyncMasterjev 17 colskih. Meni je isto delalo. Pregreva se. Dal sem en ventilator zraven pa je nehalo oz. ni več tolk kot je nekdaj bilo :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

cojss ::

In ta StricTOM-ov syncmaster dela isto črte tudi na mojih obeh računalnikih, tako da je težava res v monitorju in ne v pregrevanju grafične. Včasih pomaga malo bolj grob prijem pa ga mine do tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

Teych ::

No, pa sm zvedla v čem je problem! :) Ej, fantje, res HVALA, da ste mi odgovorili na to vpr., kr me je že kr mal skrbelo...:\
Če se pa komu slučaaaajno da, pa mi lahko pomaga še pri drugem delu posta... ;) Sam glede na to, da ste bli že zdej dost prijazni, ne bo nobene zamere, če odg. ne bo... :)
Lepo se mejte, pa hvala še enkrat!

AngelOfDeath ::

Kaj lahko poveste bol točne modele ?

ker pri svojem nekdanjem 757 NF nisem nikoli opazil česa podobnega.

Engineer ::

Priporocam ti NOD32, ki bo poskbel za zascito ad-warea, spywarea in ostale destruktivne navlake.
Uporabi se kak firewall - lahko kar integriranega v XP-je. In pa seveda pazljivo - ni potrebno obiskati vsakrsne strani in klikniti na vsak link, ki se ti forsira na 1000 nacinov, kakor tudi priponke mailov.

In varnost bos povecala obcutno. Vemo pa, da 100% itak ni. ;)

LP,
Bojan.

Teych ::

Hvala za nasvet, Bojan! Bom probala še s tem, pa upejmo da bo kak efekt... drgač pa se že držim tega načela, da ne klikam kar po vsem povprek, tko da... 100% zaščite pa itak ni nikjer! ;)

Hvala, pa LP!

Engineer ::

Ni kaj.
Sam tudi uporabljam NOD32 in do sedaj se nisem imel nevsecnosti... Je kar zaupljiv.
Ja, 100% zascite res ni nikjer... :)

Tea Time ::

Imam enak problem. Grafična GF 4 MX440. A mislite, če znižam frekvence na grafi, da bodo črte izginile? Ali je bolj verjetno, da je monitor?
Have a break!

strictom ::

Preberi cojssev post. Monitor je kriv, ne grafična. Sam sem zapravil 10k za hlajenje grafične in črte so še vedno tu ;((
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tea Time ::

Znižal frekvence na pod-normalno... In dela. Črt ni več... Torej je grafa...
Have a break!

strictom ::

Z bratom sma probala na treh računalnikih doma pa je vedno isto. Grafična ni problem. Verjemi :\
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

fahrenGONE ::

A da se res tako grejejo? Hrm...

cojss ::

Ne greje se nevem kako, zato me čudi zakaj se pojavljajo te črte. Moj sicer 19 inčni sasmung se veliko bolj segreje, pa še nikoli nisem opazil nobene anomalije na zaslonu.

strictom ::

Magicbright 3 mogoče podjebava? Ta star model 17" Syncmasterja ne dela tega.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

fahrenGONE ::

Tukaj [samsung.com] dobis nove in stare verzije.

denci ::

Imam podobno težavo in sicer pri temnejših barvah na monitorju je opazno kako počasi "letijo" črte na monitorju navzgor, zanimivo ampak resnično, kot da bi bila premala frekvenca osveževanja ali pa sumim adapter iz dvi na vga priklop.
Mogoče je kdo imel še takšne težave in ve v čem tiči problem, kajti sam nisem najbolj prepričan, lahko samo predvidevam.
Hvala za odgovore!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov ekran - elipse

Oddelek: Pomoč in nasveti
325473 (4871) Opkow
»

Ubuntu 8.04 frekvenca osveževanja in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
192212 (1845) c0ck4m0u53
»

Monitor Samsung

Oddelek: Kaj kupiti
242009 (1300) DSmidgy
»

kakšna resolucija in razdalja 19" monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
352262 (1667) Nutcracker
»

Samsung 757NF (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634558 (3573) Marjan

Več podobnih tem