» »

Kompatibilnost NF4 Asus A8N-SLI plate z napajalcem!?

Kompatibilnost NF4 Asus A8N-SLI plate z napajalcem!?

Racunalnik ::

Hocem priklopiti napajalec na plato (asus nf4 sli deluxe) in opazim da tisto napajanje v bistvu konektor pase na plato ampak ne direktno,se pravi da je vrstica zamakjena in zatic tako ne seda na zatic od plate,zraven je pa se plac za tisti manjsi 4 pinski konektor kateri PA NE GRE NOTRI,imam pa orginal napajalec v ohisju.Kupil sem se novega 500w pa tudi tisti konektor 4 pinski ne gre notri.
Ok nekako sem videl da ce dam oba skupaj 4 pinskega in tistega k je se sirsi skupaj da tvorita enega kot bi ga morala ampak ze zatic ne sede na plati tako kot bi moral,sploh pa tisti 4 pinski konektor od obeh napajalcev ne gre na plato.

So to po novem kaksni drugi standardi ali kaj?

2. Problem je pa da novi 500w napajalec nima napajalnih crnih prikljuckov za sata disk(orginalen napajalec jih ima samo je presvoh),zanima me ce je to kaj narobe?Drugace imam na sata disku tudi molex prikljucek ampak vseeno.


Tilen ::

Lol kera bedna. A ce das cist v levo al pa cist v desno tut ne gre zahaklat?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Boki_ ::

Ka maš to zaen napajač? LC power.... A nisi dobil pretvornika zravn(LC...)? Na sredino ga vtakni, kam pa drugam...
I'm back

LittleDevil ::

Treba bo drug napajalec ki ima drugacen večji konektor... Za Tagana pa OCZ-ja vem da imata to...



Pomojem da ni pametno dajat na sredino tega ker potem bosta na vsaki strani 2 prazna...

LP

Zgodovina sprememb…

zile ::

RTFM!

TribesMan ::

Ja načeloma bi moral uporabiti 24-pinski priključek, ki ga najdeš na boljših novejših napajalnikih. Samo zadeva dela tudi če je vtakenš tako da so na eni strani štirje prosti priključki, tako kot si slikal... no sej narobe ga ne moreš priključiti, edino ATX konektor se ne bo "zataknil" ob tist zatič, vendar to ni tak problem, dokler ne igraš nogometa z kišto.

Večji problem zna biti potem, če misliš uporabljati SLI, ker vsaka PCIe kartica lahko potegne 50W direkt iz plate... kar pa je potem problem, če nimaš ustreznih priključkov za dovod elektrike.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mat11 ::

Sam sem imel iste probleme, pol sem si kupil Tagan(super zadeva), drugače sem dobil pa iste nasvete, kakor ti svetuje Tribesmen. 20 pinski konektor do konca gor, da se z lahkoto usede. Pa da slučajno ne boš probal dodajati dodatni atx 4 pinski priključek, ker niso pravi priključki.
mat

Racunalnik ::

Hvala bogu da zdej vem pri cem sem.
Bom danes kupil Tagana 480w,kater spet nima 24 pinskega ampak 20 in 4 pinski konektor(vsaj tako pise na uradni strani).
Pa vidim da spodaj nima rez za zajemanje zrak aiz procesorja tako da nevem kolk je to dobr.
Mi gre pa ze pocasi vse na zivce,ker se ze vsi norca delajo in samo se prodajajo in jih briga kaj prodajo.

profii ::

20+4=24 0:)
lahko si pogledaš kakšno sliko in opazil boš da se konektor sestavi, kot lego kocke.

Racunalnik ::

Sem zdele zvedu da 24 pinski sploh baje ne obstaja,da obstaja 20+4.Narocil sem tagana 480w,spet ocitno nazalost,ker kolkr sem sele zdej prebral ima full folka probleme znjem,tist test k se je napajalec sesul (stress amd in p4),pa da nima nevem kaksne napetosti k jo rabis itd.

Skratka zelo zanimivo je danes kupovati stvari,k das dnar dobis pa skoraj vsakic macka v zaklju.

profii ::

ko ga boš imel si še 1x preberi kaj si napisu...

mat11 ::

Ja, če pa ne ve.
:D
Pa z viličarjem pejt po njega.
mat

Racunalnik ::

Napisu sem da je 20+4 pinski in ne v enem kosu 24 pinski
in pa
Da folk pravi da ma z njem probleme,katerih se na tem forumu najde vsaj 5 debat o tem.

Drugace pa ga ze imam,zgleda soliden,kako bo pa delu bomo pa se videli.Moti me kot sem ze napisal da nima na spodnji strani big fana ki bi vlekel toploto ven,ampak na zadnji strani nek majhen vetilatorcek ki bo ocitno odvaju toploto iz cd roma.

Dobil sem pa tudi LCD Samsunga 19" 910T contrast ratio 1000:1
Upam da bo monitor dober,stane 150ksit in bi ze nekako mogu bit.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
487011 (5060) Win8NonGrata
»

Kateri napajlnik za DFI lanparty?

Oddelek: Kaj kupiti
342547 (1960) Caligula
»

Tagan (480W) in 4 pinski 12V priključek

Oddelek: Strojna oprema
131762 (1532) ddeben
»

Asus A8N-SLI deluxe,PC se ne prizge!?

Oddelek: Strojna oprema
51137 (998) no-name
»

Se zadnji komentar AMD64 vs.P4

Oddelek: Kaj kupiti
81105 (847) Zheegec

Več podobnih tem