» »

Tor v Sloveniji

Tor v Sloveniji

kiberpunk ::

Pozdravljeni,

Zanima me ali ima kdo kaksne informacije ali je uporaba Tor-a v Sloveniji prepovedana? Tezko najdem na spletu informacije o tem, kar me po eni strani preseneca, po drugi pa ne (smo le v Sloveniji). Torej dejansko me zanima sama uporaba Tor-a in ne kar potem uporabniki pocno na globokem spletu.

In morda ce smo ze v tej tematiki - kako se najpogosteje prijavljate v Tor (ce se)? Ali uporabljate kaksen VM (ce ja, kaksen)? Ali kar neposredno iz primarnega OS-a? Morda celo Live USB?

Imamo morda kaksne slovenske onion strani na globokem spletu? Ne zanimajo me razni ilegalni marketi, ampak kaksni zanimivi forumi (morda celo Slo-Tech onion varijanta) oz. podobne spletne strani. Skratka rad bi malce spoznal to 'podzemno' sceno na karseda varen nacin in seveda v skladu s slovensko zakonodajo.

Hvala.

strawman ::

Tor je tehnično gledano le overlay network, kar uporablja večina podjetij v smislu virtualnih privatnih omrežij, in je povsem legalen.
Probleme imaš mogoče lahko z ISP, če gre prek tebe kot Tor Exit Node promet na ilegalne strani.
Povezava je najbolj preprosta preko Tor/Onion Browserja, za nek osnoven "imenik" spletnih strani pa googlaj in poišči .onion naslov za "Hidden Wiki".
Slovenskih strani še nisem našel, vsekakor pa zadeva že zdavnaj ni več "podzemna" scena, ampak le polna raznih scamov in creepypasta strani.

link_up ::

tor browser alike...

zdaj je in decentralized...
In and Out

Dpool ::

strawman je izjavil:

Tor je tehnično gledano le overlay network, kar uporablja večina podjetij v smislu virtualnih privatnih omrežij, in je povsem legalen.
Probleme imaš mogoče lahko z ISP, če gre prek tebe kot Tor Exit Node promet na ilegalne strani.
Povezava je najbolj preprosta preko Tor/Onion Browserja, za nek osnoven "imenik" spletnih strani pa googlaj in poišči .onion naslov za "Hidden Wiki".
Slovenskih strani še nisem našel, vsekakor pa zadeva že zdavnaj ni več "podzemna" scena, ampak le polna raznih scamov in creepypasta strani.


Ce se ne motim, z uporabo Tor brskalnika ti ne mores postati 'server' oz. relay ter posledicno exit note. Razen ce si mislil da bi OP obiskoval sumljive strani in bi posledicno s tem lahko ISP tezil? V tem primeru prav pridejo t.i. Tor Bridges, kjer tudi zacetni in koncni promet se skrije ISPju in posledicno ne vidi, da uporabljas Tor sploh. Ceprav iskreno ne priporocam obiskov ilegalnih strani ... ce kdo res zeli, te bodo ze dobili.

MrStein ::

kiberpunk je izjavil:

(morda celo Slo-Tech onion varijanta) oz. podobne spletne strani.

Slo-tech je dostopen preko onion naslova. Je nekje "skrito"...
Zgleda da je samo za žvižgače:

https://slo-tech.com/novice/t698525/0
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Orias ::

@kibersova, mogoče ti bo zanimiva linux distribucija kodachi: https://www.digi77.com/linux-kodachi/

tomlin ::

@kibersova
Če opravljaš kakšno novinarsko ali podobno delo ti priporočajo Tails OS s Tor browserjem na usb ključu, z izklopom se ti vedno vse pobriše. Naj bi bil 99% varen, kar pa je še vedno stvar debate. Pravijo da pa ni toliko primeren za globoki splet.

Ustvariti ključ s TailsOS je peace of cake, jaz sem se parkrat poigral in ga preiskusil kar tako, odprl npr. Reporter.si, rtvslo...v kakšne deep portale se pa nisem spuščal.

Če želiš se igrat z deep internetom pa imaš v linuxu kar nekaj orodij, ki pa jih ne priporočajo, so prenevarna, če drugega ne ti lahko demolirajo mašino.

tomlin ::

sorry, raztresenost je huda zadeva,..a piece of cake.. jasno;(:(:)

c3p0 ::

Uporaba TOR prepovedana? Saj še nismo v S. Koreji, da se stvar kar tako pavšalno prepove.

Če hostaš exit node se pa pripravi na obisk kriminalistov, če naletiš na kriminalca, ki se skriva za tvojim IP.

tomlin ::

@kibersova

Daj sova bodi jack, prijavi se na ta tečaj, saj te, kolikor razumem, zadeva zanima, boš poročal. Jaz sem se že, bova dva.
Zanima pa me, če kdo ve, ali je podoben tečaj tudi v Slo? Moram porabiti vladni Janša bon za 150 EUR.

https://www.simplilearn.com/learn-cyber...

tomlin ::

Zanima pa me, če kdo ve, ali je podoben tečaj tudi v Slo? Moram porabiti vladni Janša bon za 150 EUR.:D

Kapitan Jack ::

Vsakic, ko sem se konektal na tor omrezje sem gledal ko tele v pisana vrata. Ne vem kaj naj tam sploh pocnem? Pedofile iskat in slikce 12 letnic? Skoz se govori kako je lahko tor nevaren. V cem ze? Da bom videl kako sick so v resnici ljudje? Pa saj to ze vem. Vecina nas je sick.

xseki ::

Kapitan Jack je izjavil:

Vsakic, ko sem se konektal na tor omrezje sem gledal ko tele v pisana vrata. Ne vem kaj naj tam sploh pocnem? Pedofile iskat in slikce 12 letnic? Skoz se govori kako je lahko tor nevaren. V cem ze? Da bom videl kako sick so v resnici ljudje? Pa saj to ze vem. Vecina nas je sick.

Nekateri folk gor je res sick, hitro lahko naletiš na kakšno bolano stran če nisi pozoren... Sem pa gledal malo te black markete in opazil, da tudi slovenci gor prodajamo travo in ostale stvari. Cena je seveda večja kot pa od lokalnega dilerja.

SimplePotato ::

Zadnja različica TOR brskalnika in dark.fail is all you need.
Uporaba TORa je povsem legalna v demokratični državi kot je Slo. a kaj počno uporabniki z tem orodjem je povsem druga zgodba. Predvsem je pomembno vedet to, da je TOR odlično orodje proti cenzuri. Vzemiva primer trenutno stanje v Rusiji kjer neodvisnih medijev ni več. DW ali TheGuardian imata oba spletne strani dosegljive tudi preko "DarkNeta" prav zaradi takšnih cenzur, ki jih diktirajo ala Putinovi režimi.

secops ::

SimplePotato je izjavil:

Zadnja različica TOR brskalnika in dark.fail is all you need.
Uporaba TORa je povsem legalna v demokratični državi kot je Slo. a kaj počno uporabniki z tem orodjem je povsem druga zgodba. Predvsem je pomembno vedet to, da je TOR odlično orodje proti cenzuri. Vzemiva primer trenutno stanje v Rusiji kjer neodvisnih medijev ni več. DW ali TheGuardian imata oba spletne strani dosegljive tudi preko "DarkNeta" prav zaradi takšnih cenzur, ki jih diktirajo ala Putinovi režimi.


Mogoče je pametno dodati še to, da so Tor vstopne točke dobro znane. Tako je zelo enostavno zaznati kdo ga tudi uporablja in je lahko že to dovolj, da se sprožijo določene sankcije.

Samael ::

Kakšne "sankcije" pa? A živiš na Kitajskem? Oz. niti tam ne sankcionirajo same uporabe, le blokirajo promet na ravni GFW-ja. Sama uporaba ne sproži prav nobenih sankcij, saj povezovanje na net preko Tora/VPN-ja/Proxyjev, itd... samo po sebi ni prav nič problematično - kaj počneš tam na drugi strani je pa seveda druga zgodba.

Sicer pa imaš še vedno na voljo Tor bridges, vedno nove relaye ki niso v Tor direktorijih in ki do neke mere otežkočajo sledenje vstopnim točkam. Pa Obfsproxy za maskiranje Tor prometa, itd.
Nobena stvar, jasno, ni povsem buletproof, tako da na koncu znese predvsem na to, koliko ima nekdo, država itd. interesa da te ujame. Zgolj zato ker preko Tora/VPN-ja/Proxyjev/itd... serješ po nekem slo-tech forumu s sockpuppet računi te ne bo nihče lovil.

Malce več o tem:
https://tb-manual.torproject.org/bridge...
https://tb-manual.torproject.org/circum...
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

SimplePotato ::

secops je izjavil:

SimplePotato je izjavil:


Mogoče je pametno dodati še to, da so Tor vstopne točke dobro znane. Tako je zelo enostavno zaznati kdo ga tudi uporablja in je lahko že to dovolj, da se sprožijo določene sankcije.


OP verjetno ne bo šel tako daleč ampak če je že vredno omeniti je TOR + proxychains a way to go.

Kapitan Jack ::

SimplePotato je izjavil:

Zadnja različica TOR brskalnika in dark.fail is all you need.
Uporaba TORa je povsem legalna v demokratični državi kot je Slo. a kaj počno uporabniki z tem orodjem je povsem druga zgodba. Predvsem je pomembno vedet to, da je TOR odlično orodje proti cenzuri. Vzemiva primer trenutno stanje v Rusiji kjer neodvisnih medijev ni več. DW ali TheGuardian imata oba spletne strani dosegljive tudi preko "DarkNeta" prav zaradi takšnih cenzur, ki jih diktirajo ala Putinovi režimi.

Se zmeraj ne vem kaj bi gor pocel. Brez zajebancij. Gledal neki wanabe amazon like portal z drogami mi ni zanimivo, pravtako pr0n ni zanimiv saj mas tega sranja ze na navadnem internetu na tone, pogovarjal se z nekimi zarukanci, ki so v 90% fake o tem kako bi rad gledal sestro, ki se samozadovoljuje mi tud ni nekaj. Do pedo sita itak ne prides kar tako, vsaj upam da ne, za ostalo pa res ne vem.

preseren3 ::

Vidim, Slo-Tech forum je v Slo mrtev!
V Slo ni več intelektualcev!
Vse mrtvaki!
Prelistal sem teme, ki so trenutno v obdelavi, vidim, nihče pojma nima!
TOR?
DELA!
Preko njega spremljam vso dogajanje, vse kar je v EU prepovedano!

Kar pa me je zadnji teden šokiralo najbolj, Samsung Slovenija blokira na njihovih "pametnih TV-jih" dostop do Odysee in onemogoča LIVE stream na Rumble!
In v butalah ni foruma kjer bi lahko o tem pisal...
Živimo v kameni dobi, v časih, ki so podobni tistim v 30-tih prejšnjega stoletja.
Vladajo nam pa domobranci 2.0.
Domobranci 1.0 so kolaborirali z Hitlerjem, tile danes pa z američani...
Pa lep pozdrav!

c3p0 ::

Obstaja rešitev. Pojdi na TikTop, own nothing and be happy!

subscriber ::

Za brskanje prek Tor-a je dovolj Tor browser: https://www.torproject.org/download/
Gre za predelan Firefox ESR. Na njem dela na primer stran www.rt.com, ki je pri nas ponekod cenzurirana.

Tiger ::

Zakaj bi bil Tor prepovedan? Tor je v osnovi omrežje, ki omogoča določeno stopnjo "anonimnosti". Uporablja se ga lahko legalno za obisk strani na običajnem spletu (da ostaneš v anonimnosti ali zaobideš blokado na nivoju ISP/države).

Res pa je, da Tor vsebuje tudi način dostopa do storitev (strani) poimenovanih "Tor onion services", ki pa so po definiciji locirane na "dark webu". Url naslove prepoznate po končnici .onion .

Skratka, če uporabite samo Tor browser in preko njega odprete nekaj strani, ki so na clearnetu - ne bo nobenih težav.

Lonsarg ::

Sam dostop nikoli ni ilegalen. Tudi ce gres na stran recimo za narocanje umorov ampak ne narocis nobenega umora nisi naredil cisto nic ilegalnega.

Kapitan Jack ::

Lonsarg je izjavil:

Sam dostop nikoli ni ilegalen. Tudi ce gres na stran recimo za narocanje umorov ampak ne narocis nobenega umora nisi naredil cisto nic ilegalnega.

Ne bi rekel. Podobno lahko potem reces za pedofilijo. Si pac bil tam...si pogledal, ampak nisi nic na svoj PC nalozil.

Lonsarg ::

Ilegalni akt pri umoru je naročilo umora, akt pri pedefiliji pa je gledanje slik (ker pač že gledanje spodbuja to početje). Dokler si tik pred tem aktom (stran z ponudbo za umore, ali pa stran z zip fili od pedofilije pa še nisi nič odprl/downloadal) se akt ni še zgodil. Ja malo je seveda tudi sive cone ampak v osnovi je tako.

To so seveda vse ekstremni primeri in ni to kar tako za odpirat vse. Ampak z ekstremnimi primeri sem hotel samo nakazati absurdnost tega da nekdo sploh pomisli da bi uporaba TOR lahko bila ilegalna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delite informacije s Slo-Techom varno in anonimno: Kako uporabljati Tor in SecureDrop (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
6227936 (23494) matijadmin
»

Tor: še en uporabnik izsleden, omrežje nič manj anonimno

Oddelek: Novice / Zasebnost
1711060 (7761) gslo
»

Ali si z vpn pro res anonimen na netu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12125240 (22933) poweroff

Ste že kdaj obiskali "Deep Web"

Oddelek: Loža
3911448 (10497) Gandalfar
»

Iran pričel z obsežnim blokiranjem interneta in Tor omrežja

Oddelek: Novice / NWO
209471 (7867) SkipEU

Več podobnih tem