» »

Zahodni tehnološki velikani obračajo hrbet Rusiji

1 2
3
4 5

nirburu ::

111111111111 je izjavil:

nirburu je izjavil:



Jeba ne.
Mogoče bo treba kaj zreducirati.
Prepuščam domišljiji, kaj bi "to" bilo.

Kar povej: pralni stroj, toplotna črpalka, klima, indukcija, pečica, hladilnik, skrinja.

Čemu se boš odpovedal, da bomo energetsko zadostni?


Se bojim, da nisi štekal kam sem ciljal z napisanim.

Mr.B ::

dronyx je izjavil:

Težki časi za številne rusofile pri nas. Pa bo še težje. Put Out.

Evo ststistični podatki, tećki časi za Rusofile
Na primer 21.2.2022 je bil index 73€/MWh danes 170€/MWh.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se en primer hitlerskega rezima.

Obstaja razlog, zakaj je šel Hitler nad Rusijo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

D3m ::

Skratka ne smeš je postavit na mejo, kar v Sloveniji pomeni, da jo moraš postaviti sredi Ljubljane. :D


Slovaška ima 70km zračne linije stran od Dunaja jedrsko elektrarno.

What gives?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mr.B ::

dronyx je izjavil:

voss_ je izjavil:

Švoh kaže Azovcem.

Sicer nima smisla razlagat rusofilom, ampak napasti državo s 44 MIO prebivalcev in z močno podporo zahoda je preprosto norost! Put Out.

No Odkar so sankcije, se je železniška pot iz kitajske v Eu ustavila, strah bo, ko se bo preusmerila, ko bodo pogodbe dostave premoga za EU potekla. Sedaj pa je strah, da ne bo teko še za žita. Sedaj bo sploh zanimivo ta gensko nespremenjena živila, , kar naenkrat to ne bo več problem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

D3m je izjavil:

dronyx je izjavil:

Rusija, država s 140 milijoni prebivalcev, se je po vojaškem napadu na Ukrajino znašla pred zgodovinsko pomembnim križiščem, ki bo odloči usodo za desetletja ali še dlje. Možni sta pa po mojem mnenju naprej dve poti. Prva pot je demontaža infrastrukture zla, diktature, ki je nastala po razpadu Sovjetske zveze. V tem primeru mora Rusija začeti demokratične procese, prenehati preganjati opozicijo in vzpostaviti demokratične mehanizme, ki so nam danes samoumevni. Pa recimo da tu omenim samo svobodo govora. Ta pot po moje vodi v ekonomski napredek in boljše življenje za večino Rusov. Če bo šla Rusija po tej poti, veliko pridobita Rusija in EU, pa tudi ostali svet. Morebitna slabost te poti je, da bo Rusija lahko razpadla še na nekaj novih držav, ampak to je pač del demokratičnih procesov in to lahko prepreči samo diktatura. Druga pot je nadaljevanje diktature, kar pa dejansko pomeni, da gre Rusija po poti Severne Koreje. To bo pomenilo čedalje večjo izolacijo, v prihodnje morda Rusi ne bodo niti mogli več potovati v tujino, Rusko gospodarstvo pa bo čedalje bolj propadalo, bodo pa lahko še naprej glancali jedrske rakete. Če izberejo to pot, izgubi EU, ampak mnogo, mnogo več izgubi Rusija oziroma njeni državljani. Kako se bodo odločili, ne vem. Ker gre za nam blizu slovanski narod si želim, da se odločijo pravilno. To jim zares privoščim, ker je Ruski narod v zgodovini veliko pretrpel in si zasluži kaj drugega kot to smrdljivo diktaturo ljudi iz nekih drugih časov. Ampak...(jebi ga). Tako pač je na tem svetu. Vedno so opcije in odprte različne poti.

Rusofili prosim da se tu vzdržijo komentarja, ker nima smisla. Lahko pa poskusite.


Tvoj post nima nobenega smisla.

Ponujaš samo dve tebi zadovoljive opcije.

Vojna je nastala ravno zaradi takih, kot si ti.


Sigurno ni zaradi manijakov, ki podpirajo taksne agresivne majmune.

dronyx ::

Zame osebno kdorkoli tu podpira Ruski napad na 44 milijonsko Ukrajino, katerega glavne žrtve so tudi tokrat civilisti, je preprosto nor! Za tak napad ne more biti opravičila. Ukrajina je suverena, mednarodno priznana država, ki se lahko sama odloča, katerim zavezništvom se bo priključila. Rusija še vedno živi v časih hladne vojne, ko si je lastila svojo "interesno sfero", ki ji je pripadla po razdelitvi plena po drugi svetovni vojni! Teh časov več ni. Ampak nekateri idioti pri nas (nimam lepše besede) bi radi Slovenijo, članico EU, kar sami priključili neki novi ruski interesni sveri. Norost!

Vladimir Putin se bo nekoč upam znašel pred sodiščem za človekove pravice v Haagu. On je režiral napad na svoje lastne državljane, da je lahko upravičil potem napad na Čečenijo, odgovarjati pa mora še za številne druge vojne zločine, vključno z napadom na Ukrajino. Ampak ne glede na to, ali bo kadarkoli obsojen za vojne zločine in ga bo doletela za to kazen, bo tudi njemu najhujša sodnica zgodovina. V zgodovini bo Vladimir Putin znan kot Ruski diktator, katerega zločinska politika je povzročila ogromno žrtev!

Sam upam, da bo nekoč Ukrajina polnopravna članica EU in bodo v tej državi imeli vsi zagotovljene človekove pravice, vključno z Rusi, ki tam živijo.

Rusofili se prosim zdržite komentarjev in se prosim ne smešite!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

starfotr ::

Ukraina in še kaka druga država bo sedaj prišla v EU, medtem ko npr. Makedonija ne more v EU.

Takoj, ko se bodo vsi priključili v EU in se ne bo mogoče več širiti, bo pa vse skupaj propadlo.

dexterboy ::

mtosev je izjavil:

Pravilne odločitve teh podjetij.

Vse pod kontrolo, spoštovani koega? Ker tvoji komentarji vzbujajo skrb, da ni slučajno kaj narobe?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dronyx ::

starfotr je izjavil:

Ukraina in še kaka druga država bo sedaj prišla v EU, medtem ko npr. Makedonija ne more v EU.

Priključitev EU je procedura in država mora izpolniti nekatere kriterije. To seveda mora veljati tudi za Ukrajino.

dexterboy ::

dronyx je izjavil:

Zame osebno kdorkoli tu podpira Ruski napad na 44 milijonsko Ukrajino, katerega glavne žrtve so tudi tokrat civilisti, je preprosto nor! Za tak napad ne more biti opravičila. Ukrajina je suverena, mednarodno priznana država, ki se lahko sama odloča, katerim zavezništvom se bo priključila .... bo tudi njemu najhujša sodnica zgodovina. V zgodovini bo Vladimir Putin ... in se prosim ne smešite!

JAZ SEM NOR!
Ne, čaki, to je Bidonar, ker kupuje energente od Rusije, in to vsak dan. Ne, čaki, to je Bush jr., ki je izvedel napad na lastno državo in twin towers, pa ni še odgovarjal pred sodiščem. Ne, čaki, to frau Merkel, ki je poslala trojko nad Grčijo, da so običajni ljudje trpeli dolge mesece. Ne, čaki, to je Obama, ki je dovolil Gunatanoma, da je še vedno odprto in operativen. Ne, čaki, to je Švica, ki je pomagla Nemcem ned vojno. Ne, čaki, to je hčerka od soseda, ki mi nikoli ni dala noge na kozo...
Kok ste ljudje vodljivi inbrez kritičnega razmišljanja. Se vidi, da vas Korona ni ničesar naučila. Žalostno. Le kje je tisti komet, da trešči... ne, čaki, saj ima Putin kode od ICBM ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

starfotr ::

Hja, npr. Sberbank so lahko v parih dneh "uredili" z NLB. Medtem, ko se prej, ko jo je GB hotela kupit, te procedure trajale mesece.

In sigurno bo Ukrajina prej v EU, kot Makedonija ali Turčija, Albanija ali druge kandidatke.

Tudi Bulgarija in Romunija sta prišli v EU po moje po nekih bližnjicah.

dronyx ::

@DexterBoy: Tudi zate. Veseli me, da imaš izostren čut za pravičnost in to kar si napisal v marsičem celo drži. Svet ni idealen. To vemo že dolgo, oziroma to veš od takrat, ko si se prvič ozrl okrog sebe. Tako je od nekdaj. Ampak kljub temu jaz menim, da je prihodnost Slovenije v EU (ki vemo ni idealna druščina), ne pa pod Rusijo.

mtosev ::

dexterboy je izjavil:

mtosev je izjavil:

Pravilne odločitve teh podjetij.

Vse pod kontrolo, spoštovani koega? Ker tvoji komentarji vzbujajo skrb, da ni slučajno kaj narobe?

Ja sem. Mene so skrbeli tvoji komentarji okoli covida samo nič ne de, ker so ti jih izbrisal. Bo potrebno prvo na svojem pragu počistiti zadeve. Lep dan še naprej.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

FireSnake ::

Izkoristimo in FaceDrek prepovejmi tudi mi.
Kaj izgubimo? Nič!
Kaj pridobimo? Ogromno!

111111111111 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Zakaj bi moral dati možgane na off in se odločit za eno ali drugo stran?!

Jaz sem za EU, ki bo neodvisna, tudi energetsko (brez ruskega plina, ampak ne gre, ker DE forsira ta plin kot eko prihodnost), za EU ki bo imala jajca udari po mizi in reči bobu bob. Za EU, ki bo imela bolj enotno mnenje in obsojala vse svinjarije v svetu, če hoče tudi enotno sankcionirala (ne pa tako kot sedaj; ja bi Ru blokirali iz SWIFTa, pa je nebi, naj bodo izjeme; ne bomo kupovali RU plina/nafte, samo nekaj izjem naj bo, paladij . . . , diamanti. . . , . . . ). Še vedno vsak išče izjeme, ki koristijo njegovi riti!
Dajmo se energetsko osamosvojit, ko *ebe ruski plin/nafto, dajmo zgradit nekaj JE s tehnologijo, ki je sedaj dosegljiva.

V današnjih časih pri toliko izdelikih, je praktično nemogoče, da bi bila država ali unija držav, samozadostna.


Zadnji čas, da uvidimo, sa vsega tega sploh ne rabimo.
Sadje: povsem dovolj je, da je na polici to, kar raste pri nas. Ostalo je pa prenažiranje!
In pri tebi bo trajalo, zgleda, da to uvidiš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

voss_ je izjavil:



Mi loleki že zelo dolgo opazujemo kako opravičujete.

Palestine Calls on UNSC to Stop Ongoing Israeli Aggression against Jerusalem

Dozens of Palestinian students and teachers suffocated on Tuesday from tear gas fired by Israeli forces near schools in Hebron (Al-Khalil), the official Palestinian news agency WAFA reported.

#Israeli soldiers brutally beating a 12-year-old #Palestinian girl today in Damascus Gate area in the occupied city of #Jerusalem.


https://mobile.twitter.com/PalestineChr...

Samo pacman ne lepi, Apple ne sankcionira, nobena ne joče pred zahodnimi voditelji... absolutno košer.


Nop, tudi to obsojamo. Zato pa si lolek. In se ne pustimo propagandi kakor loleki.

Mimogrede primer tocno kaze tvoj domet, ker ravno Izrael kot ena od dveh izjem, ki konflikta niso obsodili po pricakovanjih, ker bi tocno to radi poceli naprej. In tukaj bi se lahko res res zamislil. 2x potrjeno lolek.



Problem je da TI to obsojaš in še kdo tu, ampak voditelji EUja pa ne nabijejo sankcij tem državam... TO JE PROBLEM in TO ENI OPOZARJAMO že cel čas... ta dvoličnost je gniloba EUja in USA in NATA in UN in vsega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

Russia football captainArtem Dzyuba has spoken out.
? "I am against any war. War is a frightful thing. But I am also against human aggression and hatred, which is gaining some sort of devastating scale every day.
"I am not afraid that I am Russian. I'm proud to be Russian. And I don't understand why athletes have to suffer now. I am against double standards.
"Why has everyone shouted about sports staying outside of politics but, at the first opportunity, when it comes to Russia, this principle is completely forgotten?"


Še ena dvoličnost Zahoda in ostalih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dexterboy ::

Še ena dvoličnost Zahoda in ostalih...
Na tubi imate posnetke (reportaže) iz leta 2015, ko so v Ukrajini snemali nastajanje Naci skupin. Seveda so potem harale po Rusih, ki so živeli v Ukrajini. Že videno? Da, nič novega, move on. Ne bom si pa jemal časa za preverjanje informacij, ki jih je posnel američan, starejši možkar, ko se šeta po Kijevu in razlaga, da Ruska vojska ni uničil TV anten in sorodnih objektov, ampak "domači možje", mediji pa to napihnejo kot napadi okupatorjev. Pa na Twiterju so že neki posnetki hrabrih branilcev, slike pa iz "lepa sela lepo gore"... nimam tam računa, da bi šel preverjati... Ampak, če potegnem vzporednico s Korono, je "pripovedka" enaka, samo vloge so drugačne :(
Matr vola smo zašli iz teme. Mogoče, ker je vse to del celotenga dogajanja? :'(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

111111111111 ::

dronyx je izjavil:

Zame osebno kdorkoli tu podpira Ruski napad na 44 milijonsko Ukrajino, katerega glavne žrtve so tudi tokrat civilisti, je preprosto nor!

Nisem ravno rusofil, ampak lažnive objave mi dvignejo pokrovko. Trenutno razmerje naj bi bilo, noben nima točnih številk:

cca 13.000-14.000 mrtvih

Od tega vojakov in ostalih bojevnikov cca 9000

Civilistov pa cca. 5000 - 6000.

Vir: Casualties of the Russo-Ukrainian War @ Wikipedia

In nehaj cviliti brezveznih lažnivih namigovanj. Rusi še sploh niso začeli orenk tolčt po Ukrajini. Sicer ne vem zakaj čakajo, ampak vojna trenutno poteka precej civilizirano. Glavne žrtve šele prihajajo, civilisti, ki ne bodo izkoristili zelenih koridorjev.

Upam da se sankcije za Rusijo hitro primejo in da se bo Putin prisiljen pogajat. Vse pa je odvisno na kako dolgo obleganje se Putin pripravil. če lahko vojno potegne do naslednje zime, potem bodo posledice strašne.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

FireSnake je izjavil:

Zadnji čas, da uvidimo, sa vsega tega sploh ne rabimo.
Sadje: povsem dovolj je, da je na polici to, kar raste pri nas. Ostalo je pa prenažiranje!
In pri tebi bo trajalo, zgleda, da to uvidiš.

Kje že kopljemo sladkor? Pa poper?

Drugače smo s samozadostnostjo nekje okoli 30% pri sadju in zelenjavi. Tako malo za občutek.

Jajca so nekje na 95% za leto 2020. :)

Kje se sestavlja Slovenske traktorje, ki bodo to spravili na police?

Ne govori idiotizmov in začni kupovati slovensko, pa se bodo mogoče številke popravile v 10 letih.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

tikitoki ::

111111111111 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Zadnji čas, da uvidimo, sa vsega tega sploh ne rabimo.
Sadje: povsem dovolj je, da je na polici to, kar raste pri nas. Ostalo je pa prenažiranje!
In pri tebi bo trajalo, zgleda, da to uvidiš.

Kje že kopljemo sladkor? Pa poper?

Drugače smo s samozadostnostjo nekje okoli 30% pri sadju in zelenjavi. Tako malo za občutek.

Jajca so nekje na 95% za leto 2020. :)

Kje se sestavlja Slovenske traktorje, ki bodo to spravili na police?

Ne govori idiotizmov in začni kupovati slovensko, pa se bodo mogoče številke popravile v 10 letih.


Skurjena kaca zagovarja vsakoletne nadgradnje PCja in podobne nesmiselne ekscese, nato pa si upa drugim metati naprej uzivanje uvozenega sadja. Priceless.

zobnik ::

Ko se Evropa maščuje Rusom, ahahaha, Rusija je kot lev, mi pa kot miške,

zobnik ::

Samooskrba je taka ker je trenutno uvoz neka čudna rešitev, če uvoza ne bo bomo pridelal več in problema pač ne bo s hrano, bo pa tehnološki začasni problem, ampak tud to se da rešit.

In mi k mamo 4 njive koruze pač lahko pridelujemo raje paradižnik, papriko, kumare in pač manj koruze. Saj večian poje goved goved pa izvozmo v tujino kejr cenjo kvalitetno meso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Raptor F16 ::

stara mama je izjavil:

Katera resnica je zdaj prava? naša ali ruska?


Rusija pa resnica glih ne gresta z roko v roki.

In kaj vam je zdaj epitom resnice ? En bivši KGB-jevc, ki je bil v času SZ zadolžen za propagandni oddelek, danes pa se "demokratično" že 22 let oklepa predsedniškega stolčka, ljudem prepoveduje protestirat, neodvisni mediji v Rusiji nimajo več kaj iskat...

S polno ritjo je lahko srat po tem kar imaš.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

D3m ::

Važno,da je demokratično izvoljen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dronyx ::

D3m je izjavil:

Važno,da je demokratično izvoljen.

Saj to ne misliš resno. V Rusiji potekajo volitve tako, da po zaprtju volišč prave volilne listke vržejo v smeti, volilne skrinjice pa zamenjajo. Kje tu vidiš ti demokracijo? To je za moje pojme slabše od komunizma. Prvi korak k diktaturi je, da si nekdo podredi vse medije v državi. To je Putin naredil dokaj hitro. Rusija je "by the book" diktatura. Me pa zanima, kako na Rusijo gledajo Rusi, ki živijo drugje, recimo pri nas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

111111111111 je izjavil:

Nisem ravno rusofil, ampak lažnive objave mi dvignejo pokrovko. Trenutno razmerje naj bi bilo, noben nima točnih številk:

cca 13.000-14.000 mrtvih

Od tega vojakov in ostalih bojevnikov cca 9000

Civilistov pa cca. 5000 - 6000.

Kaj pa več kot milijon beguncev, traume otrok zaradi vojne itd. Nekateri res čisto nič ne razmišljate! V vseh vojnah do sedaj so bile najhujše žrtve civilisti, pa to niso samo mrtvi.

D3m ::

dronyx je izjavil:

D3m je izjavil:

Važno,da je demokratično izvoljen.

Saj to ne misliš resno. V Rusiji potekajo volitve tako, da po zaprtju volišč prave volilne listke vržejo v smeti, volilne skrinjice pa zamenjajo. Kje tu vidiš ti demokracijo? To je za moje pojme slabše od komunizma. Prvi korak k diktaturi je, da si nekdo podredi vse medije v državi. To je Putin naredil dokaj hitro. Rusija je "by the book" diktatura. Me pa zanima, kako na Rusijo gledajo Rusi, ki živijo drugje, recimo pri nas?


Po Bidnovi zmagi je postalo čisto vseeno. Je demokratično izvoljen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

dexterboy ::

Preden se tukaj skregamo in pobijemo med seboj, je mogoče bolje, da si vsi skupaj priznamo, da tukaj ni igralcev, ki bi bili pošteni in tistih, ki so nedolžni ter nimajo nič krvavega pod kožo. Vsi vlečejo na svojo stran in vsi po vrsti oblikujejo informacije, kot je njim všeč. Tukaj ne more biti Putin negativen in Bidonar pozitiven. To, kar nam prikazujejo na MSM je daaaaaleč od prave resnice, ki največkrat sploh ne priplava na plano ali pa šele čez desetletja, ko nihče od udeležencev ni več živ... Osebno tukaj opažam podobne vzorce kot pri koroni, ko je udeleženih preveč "igralcev" in potem vsak vleče na svojo stran in imamo na koncu posledice za navadno rajo, kot je bilo zadnji dve leti. Biti izgnan v tujo državo ali pa biti "prišvasan" v lastnem fletu; v obeh primerih nimaš več svobode. Putin, Belorusija, Čečenski skrajneži, NATO, Biden, sedaj še Anonymous, tehnološke korporacije... zmeda do konca in nazaj. Tukaj se več ne ve, kdo pije in kdo plača. Vsi po vrsti do zadnjega prikazujejo sliko, kako se oni borijo za svobodo "nečesa", pod mizo pa sklepajo kupčije, ki so direktno za strelski zid.
https://beincrypto.com/anonymous-will-p...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Utk ::

tukaj ni igralcev, ki bi bili pošteni in tistih, ki so nedolžni ter nimajo nič krvavega pod kožo.

Nedolžni so samo tisti, ki nastradajo. In v tej vojni pač nastradajo zarad Rusov, predvsem Putina. Kakšni pokvarjenci so Zelenski, Biden in nek naci bataljon pri tem nima nobene veze. Kaj če bi nas napadla Avstrija zarad Štajerske varde in postavljenega Janšo od Madžarov. Kaj bi "ti" lahko pri tem naredil, da bi kaj preprečil? Morda si bil na kakšnem protestu, nisi volil Janše, ampak kaj več kot to ne moreš naredit. Mesto in tvojo bajto ti pa vseeno porušijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

dexterboy ::

Po Bidnovi zmagi je postalo čisto vseeno. Je demokratično izvoljen.
Ali je kaj drugega sploh mogoče? Saj je Biden vendar odraz volje ljudstva, in če ljudstvo reče "defund the polce", bomo to tudi naredili :))

Kaj bi "ti" lahko pri tem naredil, da bi kaj preprečil? Morda si bil na kakšnem protestu, nisi volil Janše, ampak kaj več kot to ne moreš naredit.
Se ne spomnim, v katerem prispevku sem to zasledil, ampak če se na ulice spravi DESET PROCENTOV prebivalstva, se zgodi preobrat v "režimu", oz. vladajoči koaliciji. In ne, na mojo veliko žalost nisem zasledil 200.000 Slovencev na ulicah. In ja, bil sem na protestih. Zato verjamem, da je MOGOČE narediti spremembo. Samo ne v domačem kavču s kokicami v rokah ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Apofis ::

mtosev je izjavil:

Pravilne odločitve teh podjetij.

Marko, pa ti resno misliš, da je svet črnobel?

dronyx ::

Zgodovinsko dejstvo je, da je Hitler dožive polom svoje specialne vojaške operacije na ozemlju današnje Rusije. Enak polom čaka Putina njegova specialna vojaška operacija v Ukrajini. Ruska vojska ni sposobna zasesti tako velike države, kot je Ukrajina, kaj šele obdržati zasedeno. Tudi kar bodo zasedli jim svet ne bo nikdar priznal. Morda Srbija, ampak to ne šteje nič. Srbija je razpeta med Kitajsko in Rusijo, rada bi pa v EU, kar je vsaj zame bizarno. Tu je samo vprašanje, koliko civilnih in vojaških žrtev bo potrebno, da pridejo Rusi v Ukrajini do končnega rezultata, ki je kot rečeno znan vnaprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

111111111111 ::

dronyx je izjavil:


Saj to ne misliš resno. V Rusiji potekajo volitve tako, da po zaprtju volišč prave volilne listke vržejo v smeti, volilne skrinjice pa zamenjajo.

Po navedbah SDS to delajo Levičarji v Sloveniji. TI in SDS imate nekaj skupnega: trosita nebuloze, za katere verjameta, da so resnične.

dronyx je izjavil:


Kaj pa več kot milijon beguncev, traume otrok zaradi vojne itd. Nekateri res čisto nič ne razmišljate! V vseh vojnah do sedaj so bile najhujše žrtve civilisti, pa to niso samo mrtvi.

Nice save.

dexterboy je izjavil:

Po Bidnovi zmagi je postalo čisto vseeno. Je demokratično izvoljen.
Ali je kaj drugega sploh mogoče? Saj je Biden vendar odraz volje ljudstva, in če ljudstvo reče "defund the polce", bomo to tudi naredili :))

Kaj bi "ti" lahko pri tem naredil, da bi kaj preprečil? Morda si bil na kakšnem protestu, nisi volil Janše, ampak kaj več kot to ne moreš naredit.
Se ne spomnim, v katerem prispevku sem to zasledil, ampak če se na ulice spravi DESET PROCENTOV prebivalstva, se zgodi preobrat v "režimu", oz. vladajoči koaliciji. In ne, na mojo veliko žalost nisem zasledil 200.000 Slovencev na ulicah. In ja, bil sem na protestih. Zato verjamem, da je MOGOČE narediti spremembo. Samo ne v domačem kavču s kokicami v rokah ;)

Seveda jo je. S krvjo in nasiljem. Edini pravilni način spremembe je na volitvah.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

kow ::

111111111111 je izjavil:

dronyx je izjavil:


Saj to ne misliš resno. V Rusiji potekajo volitve tako, da po zaprtju volišč prave volilne listke vržejo v smeti, volilne skrinjice pa zamenjajo.

Po navedbah SDS to delajo Levičarji v Sloveniji. TI in SDS imate nekaj skupnega: trosita nebuloze, za katere verjameta, da so resnične.



Da so v Rusiji volitve nepostene je SAMOUMEVNO, ce pogledas vse lokalne volitve. Da v tako ogromni drzavi povsod zmaga Putinova stranka, pac ni mogoce.
Koliko casa je bila na oblasti Merklova, pa nikoli ni imela sans na Bavarskem ali Hamburgu.

dronyx ::

111111111111 je izjavil:

Po navedbah SDS to delajo Levičarji v Sloveniji. TI in SDS imate nekaj skupnega: trosita nebuloze, za katere verjameta, da so resnične.

Torej po tvojem mnenju so v Rusiji volitve pravične in poštene, praktičnon vseh medijev nima v roki Putin, Navalny se je pa zastrupil s hrenovkami? Pa s kom jaz to debatiram? :))

Utk ::

Pa s kom jaz to debatiram?

Lej, njegova je zdravnica, tako da on(a) to ve...

Markoff ::

stara mama je izjavil:

Katera resnica je zdaj prava? naša ali ruska?

Resnic je več, agresor pa je samo eden.

Dva, če štejemo Belorusijo.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

D3m ::

Teacher suspended for telling students he supported Putin's invasion of Ukraine

Naslov je bombastičen ampak pravi razlog je pa v detajlih.

Učitelj učencem razlagal o "kritičnem razmišljanju" se pravi preveriti vse informacije in priti do zaključka.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

dronyx je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Po navedbah SDS to delajo Levičarji v Sloveniji. TI in SDS imate nekaj skupnega: trosita nebuloze, za katere verjameta, da so resnične.

Torej po tvojem mnenju so v Rusiji volitve pravične in poštene, praktičnon vseh medijev nima v roki Putin, Navalny se je pa zastrupil s hrenovkami? Pa s kom jaz to debatiram? :))

Imamš prov, vsak telebajske gre lahko na zahodu postati predsednik države. To je prov poceni... Samo da ne bo strah, da vse kandidate podpirajo iste korporacije, tiste top, ki imajo nadzor nad hrano, mediji itd.. Ampak ja je vse demokratično.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Mr.B je izjavil:

Imamš prov, vsak telebajske gre lahko na zahodu postati predsednik države. To je prov poceni... Samo da ne bo strah, da vse kandidate podpirajo iste korporacije, tiste top, ki imajo nadzor nad hrano, mediji itd.. Ampak ja je vse demokratično.

To se pravi ceniti je potrebno diktatorje. Ker diktator pa ne more postat vsak telebajsek. Plus ker so ponavadi dosmrtni diktatorji jih je količinsko precej manj. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Step2en Wolf ::

Novica hudo šepa. Google Pay in Apple Pay nista bila onesposobljena sama po sebi, temveč zaradi blokade nekaterih ruskih bank.

Strmoglavljenje Rublja je pa samo pomagalo k temu, da je Apple dal svoj Apple Store na pavzo, izjavo so pa tako polikali, da se dopade Zahodnemu vidiku.

Odsotnost Ruskih dezinformacij pa dokazuje, da so informacijski velikani to zmožni narediti, a so do sedaj ruskim trolom (pa tudi makedonskim idr.) to dopuščali (volitve 2016 v ZDA, anti-vaxxerji..), saj so jim kreirali veliko prometa.

Tudi KIBERNETSKE vojne (še) ni občutiti. Visoko verjetno, ker se Rusija prioritetno ukvarja s fiaskom od "posebne akcije" v Ukrajini in prehaja na TRDO VOJNO - ko se na T-72 pripeljejo in zapojejo "Putinove orgle" TOS-1A, večcevni raketometalci s termobarističnimi projektili (v prejšnji izvedbi so delovale tako v Afganistanu konec 80ih, kot v Čečeniji 90ih), vam bo bolj jasno. Šele, ko bo imel Putin kolikortoliko vojno pod nadzorom, se bodo Rusi obrnili in začeli sekati tudi po kibernetski.
Po drugi strani pa so prav tehnološki velikani ŽE V KIBERNETSKI vojni.. in ni isto, če hackerske skupine delajo promet s ransomware po razvitem svetu v času miru.. in tem, da tehnološki velikani, ki imajo BUDGET VIŠJI od prenekaterih držav, v tej vojni aktivno sodelujejo. Ne toliko zaradi politične prepričanosti ali vere v svobodo, temveč čisto zato, ker bo njihova infrastruktura in njihovi odjemalci pod udarom.

Spisku držav, ki sankcionirajo in aktvino sodelujejo proti Rusiji lahko mirno pripišete: Alphabet (Google), Amazon, AMD, Apple, Broadcom, Cisco, IBM, Intel, Meta (Facebook), Microsoft, Nvidea, Oracle, Qualcom Twitter itd.

Kibernetska vojna že poteka, samo vidimo jo (še) ne.

P.S. Enako kot samoprezervativno delujejo tehnološki velikani, se je tudi desnica hitro obrnila proti svojemu glavnemu sponzorju in moralnemu voditelju Putinu. Od tam še dolgo časa ne bo več denarja.
La Penova, Eric Zemmour, Jair Bolsanaro, Donald Trump, Nigel Farage, Aleksander Gauland, Silvio Berlusconi, Viktor Orban.. Tucker Carlson (Fox News) so morali obrniti ploščo.
Nov vir denarja pa bo pomoč beguncem iz skupne EU blagajne, OZN itd, zato tudi Slovenija naenkrat čudežno premore sprejeti 200 000 beguncev.. dodatno 1/10 stanovalcev. Upajmo, da zdravnikov in medicinskih sester, ki jim nobena vlada RS ne uspe dodatno omogočiti vpise na medicinske šole ter zaposlitve - da nam manjka že osebnih zdravnikov!

Grški komunisti, nemška levica... pa tulijo skupaj s Putinom, da je vse skupaj kriv NATO, zastonj. Idioti.
AfD pa intelektualno sploh še ni dojela, kaj se dogaja.

Ker ja, da se je Slovenija pridružila EU ter še posebej NATU, bi tudi lahko bil za Srbijo povod, da ponovno napade. Slovenci se lahko sami odločamo, Ukrajinci pač ne.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

3. marec



|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

Apofis je izjavil:

mtosev je izjavil:

Pravilne odločitve teh podjetij.

Marko, pa ti resno misliš, da je svet črnobel?

Ni. Glede na to kar trenutno dela Rusija je to popolnoma logičen odziv zahoda. Sicer ni tudi zahod perfect samo je daleč pred diktaturami kot je Rusija, Kitajska, S Koreja,...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

voss_ ::

mtosev je izjavil:


Ni. Na to kar dela Rusija trenutno je to logičen odziv zahoda. Sicer ni tudi zahod perfect samo je daleč pred diktaturami kot je Rusija, Kitajska, S Koreja,...


Zakaj pa je izrael bojkotirat narobe? S tem da z bojkotom izraela ne delamo samomora.

Pač Ameriški palčki smo, plešemo kot žvižgajo.

Raptor F16 ::

D3m je izjavil:

Važno,da je demokratično izvoljen.


Edini ki je na volitvah v eni regiji dosegel več kot 100% in bil "izvoljen" več kot 2x

Normalna demokracija ima omejeno število mandatov. Tko da, no cigar for you today.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

stara mama ::

Ruske volitve: zelo transparentne in demokratične :))

mtosev ::

Raptor F16 je izjavil:

D3m je izjavil:

Važno,da je demokratično izvoljen.


Edini ki je na volitvah v eni regiji dosegel več kot 100% in bil "izvoljen" več kot 2x

Normalna demokracija ima omejeno število mandatov. Tko da, no cigar for you today.

Putin kot Trump imata zanimive predstave kaj so demokratične volitve. Putin je pobanal vse svoje nasprotnike, drugi so v zaporu, preostanek pa je že zdavnaj zapustil državo. Trump pa trdi, da so volitve niso rigged samo, če on zmaga, drugače pa je prišlo do voter fraud. Zelo zanimiva pogleda.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mr.B ::

voss_ je izjavil:

mtosev je izjavil:


Ni. Na to kar dela Rusija trenutno je to logičen odziv zahoda. Sicer ni tudi zahod perfect samo je daleč pred diktaturami kot je Rusija, Kitajska, S Koreja,...


Zakaj pa je izrael bojkotirat narobe? S tem da z bojkotom izraela ne delamo samomora.

Pač Ameriški palčki smo, plešemo kot žvižgajo.

Zakaj pa ne blokirate Kitajske ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

voss_ ::

mtosev je izjavil:


Putin kot Trump imata zanimive predstave kaj so demokratične volitve.


Saj vsi vemo da so Trumpa na prestol spravili Ruski hekerji. To še CNN pravi.



mtosev je izjavil:


Putin je pobanal vse svoje nasprotnike, drugi so v zaporu, preostanek pa je že zdavnaj zapustil državo.


Zelenski je naš, on lahko to dela.

Ukraine: Zelenskiy bans three opposition TV stations

Mr.B je izjavil:


Zakaj pa ne blokirate Kitajske ?


?

Ne razumem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: voss_ ()

dronyx ::

Zna se hitro zgodit, da bo EU sprejela direktivo, da je simpatiziranje s Putinom kaznivo dejanje.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rusija čedalje bolj izolirana od interneta in elektronskih plačilnih storitev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
27142316 (10074) Mr.B
»

Zahodni tehnološki velikani obračajo hrbet Rusiji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / NWO
21327070 (17719) jotunn2
»

Priprave na predčasno priključitev Ukrajine v evropsko električno omrežje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17823069 (14764) Mr.B

Več podobnih tem