» »

HDMI->DP kabel

HDMI->DP kabel

z3ro ::

Kupil sem kabel iz DP v HDMI...HDMI sem priklopil v laptop, DP pa v monitor (ker imam na HDMI že PS). Problem je, da monitor ne zazna signala - ne iz laptopa pa tudi iz PSja ne. Gre za tale kabel: https://www.mimovrste.com/prilkjucni-vi...
Moralo bi delovati ali?

marsovcek ::

Ne bo delalo. Kabel je za pretvorbo iz DP v HDMI. Obratno ne gre tako enostavno, potrebuješ 'aktivni' pretvornik.

z3ro ::

Okej, sem mislil da gre tole kar tako v obe smeri..lahko kak link, da spet ne zajebem? :)
EDIT: seriously, 65EUR, če prav gledam? https://www.mimovrste.com/hdmi/delock-a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

tony1 ::

Novembra sem imel isti problem, če se ti da poišči tisto temo...

z3ro ::

z3ro ::

Še eno vprašanje, bi bilo mogoče ceneje kot tole kupovat..sedaj imam laptop povezan z ekranom z VGA kablom ampak me moti ker se (predvsem na temnejši sliki in posebej ob miganju z miško) pojavlja nekakšen flickering, kot da slika na določenih delih nekako "dregeta" ali kako naj opišem. Pri prejšnjem monitorju nisem opazil tega pa sem imel povezanega z enakim kablom. Bi mogoče problem rešil HDMI->VGA adapter?

tony1 ::

Na koncu sem kupil še en monitor in zdaj delam z USB-C adapterjem (ker ta vsebuje tudi DP passthrough). Ampak v temi, ki je zdaj ne najdem sem opisal v čem je fora, ker so vsi ti adapterji enosmerni...

z3ro je izjavil:

Še eno vprašanje, bi bilo mogoče ceneje kot tole kupovat..sedaj imam laptop povezan z ekranom z VGA kablom ampak me moti ker se (predvsem na temnejši sliki in posebej ob miganju z miško) pojavlja nekakšen flickering, kot da slika na določenih delih nekako "dregeta" ali kako naj opišem. Pri prejšnjem monitorju nisem opazil tega pa sem imel povezanega z enakim kablom. Bi mogoče problem rešil HDMI->VGA adapter?


Megleno se spominjam, da sem podobno sneženje opazil pred desetimi leti na LCD monitorju in takrat prvič uporabil DVI kabel, in težave so izginile. Skratka, zdelo se je, da je to običajen pojav na full HD ločljivosti in VGA kablu.

Po mojem HDMI adapter teh težav ne bo odpravil. Če ima laptop HDMI izhod pa seveda raje uporabi direktno HDMI, ne pa VGA izhoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

z3ro ::

Mimogrede sem malo prej kupil en HDMI->VGA adapter in je izginil ta flickering, pojavila pa se mi je nekakšna "dvojna" slika/ghosting (prilagam sliko). Nisem si mislil da je toliko problemov dobit eno ostro sliko iz laptopa na monitor. Če ima kdo še kakšen predlog se priporočam, drugače vrnem vse kar sem kupil in se pač sprijaznim z tem flickeringom.


Tony1: HDMI bi uporabil ampak je zaseden ker je na njega priključen PS5, ravno zaradi 1080p@120Hz podpore. DVI vhoda monitor nima.

tony1 ::

VGA sliko bo težko izboljšati enostavno zato, ker je VGA po kmečko povedano analogen in ni bil mišljen za tako visoke ločljivosti, zato prihaja do motenj slike. Pri 1280x1024 teh težav še ni, višje pa lahko so.

z3ro ::

Hecno mi je ker je prejšnji monitor bil tudi 1080p 60Hz in je delovalo okej, brez motenj..tudi če na tem monitorju nastavim manjšo resolucijo je problem enak.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI-D (dual link) na VGA

Oddelek: Strojna oprema
11850 (707) gendale2018
»

monitor ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
15896 (660) Han
»

VGA port ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
111489 (1099) rodzy
»

Pretvornik HDMI to VGA + audio

Oddelek: Pomoč in nasveti
134390 (4011) Kron
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5220006 (9519) kozorog

Več podobnih tem