» »

koliko daste na mesec na stran (varcevanje)?

koliko daste na mesec na stran (varcevanje)?

IL_DIAVOLO ::

m0LN4r je izjavil:

V cem je razlika, ce si ista oseba kupi en avto za 20 let ali pa v 20 letih 5 rabljenih?
Ce ostanemo pri "cliotu"


Noben ne bo zdrzal 20 let + zavarovanje + servisi na pooblaščencu so drazji.

Kredit tudi ni zastonj.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: energetik ()

m0LN4r ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

V cem je razlika, ce si ista oseba kupi en avto za 20 let ali pa v 20 letih 5 rabljenih?
Ce ostanemo pri "cliotu"


Noben ne bo zdrzal 20 let + zavarovanje + servisi na pooblaščencu so drazji.

Kredit tudi ni zastonj.
Ni fora v samih stroskih, narobe si razumel vprasanje. Odgovor je riziko, stres posledicno izgubljeni cas in ostale neznanke, ki so za nekaj faktorjev vecje, ce so ostali faktorji podobni.
Tudi dober rabljeni ni poceni, tudi dober popoldanc ni poceni, ima vedno cas, ko ga imas ti, ti da nadomestno vozilo? in tudi zavarovanje ni zastonj.
Pa niti ne vem, ce je pooblascenec dosti drazji po pravici, pa se racun dobis.

Neuradni mehanik pod kozolcem je najboljsi kolega, ker si vedno tam in brez avta. Pac ne das enkrat 300 eur, ampak mu das 3x po 120.

Mobile.de
19.000 rabljenih letnik 2001 - 21 let
23.000 rabljenih registriranih 2002, - 20 let
27.000 registriranih 2003, - naslednje leto 20 let
33.000 registriranih 2004 - cez 2 leti 20 let
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

IL_DIAVOLO ::

Pooblascenec mi je računal 220 evrov za senzor višine, avtoelektrikar mi je za senzor odmicne gredi 50 evrov. Imo precej podobne zadeve.

Torej je 400% drazji.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: energetik ()

m0LN4r ::

Ja in? Za 50 evrov ti se niti pod kozolcem nihce ne povoda danes vec avta, razen ce je desperate.
Jaz sem pa dal za varjenje cevi skoraj vsako leto 100 eur, bi dal zamenjati stvar ze na zacetku bi imel mir 10 let.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

energetik ::

njyngs je izjavil:

Odprem temo o ostanku denarja na mesec, pa tema teče o plehu. Good job med over net.
Folk je očitno nesposoben se držati teme.
Kako lahko iz teme o varčevanju prideš na superge in avte? ;((
vires in numeris

WizzardOfOZ ::

aken je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:



Preprodajalcev avtomobilov? Sem daleč od tega, ampak avtu se ne odpovem. Ampak iz tvojega izgovora vidim, da imaš ti prenizko plačo. Menjaj službo, kjer boš zaslužil še 400EUR več, pa ti ne bo treba živet v hotelu mama, pa si boš še avto lahko privoščil.


Preprican sem, da visjo kot ti, razen, ce morda zaganje v menjalnik nasujes. Pa se zeno imam, saj ves, tisto za kar ti auspuh uporabljas.

Zanimivo, kako se na vsako omembo v zvezi z avtomobilom razni omejenci javijo. Ja pac, podnebne spremebe, cez 10 let bos tako ali tako avto samo se v muzeju videl, pa sebe zraven v vitrini.


Če si ga ti, omejenec, v auspuh tišal, preden si ženo spoznal, je to čisto tvoja odločitev, samo ne posplošuj je na celotno prebivalstvo, ostali namreč nismo tako omejeni.

aken je izjavil:

96000 eurov zapravis v gospodinjstvu z dvema avtomobiloma v 10ih letih. Ce bi radi sparali, je to zelo preprost nacin kako priti do stanovanja.


Če si omejenec tvojega tipa. Drugače lahko prideš skozi z veliko nižjo cifro.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: energetik ()

IL_DIAVOLO ::

energetik je izjavil:

njyngs je izjavil:

Odprem temo o ostanku denarja na mesec, pa tema teče o plehu. Good job med over net.
Folk je očitno nesposoben se držati teme.
Kako lahko iz teme o varčevanju prideš na superge in avte? ;((


V manipulaciji sem bil vedno odličen :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kuall ::

za superge sem jaz kriv. btw memory foam je kaj prida?uni za 18EUR jo imajo :D
saj bi jih kupil a so bili nekam tesni, večje številke pa ni blo. da me bo tiščalo pa ni za rEskirat.

zdej 18€ ni nič seveda, če bi bil brebrižen bi rekel jih kupim, če bodo zanič jih ne nosim ali vržem v kanto. no tako proizvajanje smeti mi ni v navadi, zato se nisem mogel odločiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

musicfreak ::

njyngs je izjavil:

Odprem temo o ostanku denarja na mesec, pa tema teče o plehu. Good job med over net.


Vcasih sem imel slo tech za forum na vecjem nivoju kot alter ali med over, s to temo pa mi je dokoncno jasno da je vse isto postalo.

DINAMIK ::

Ne varčujem ,ker še niti eden kar jih poznam ni nesel nič na drugi svet..,privoščite si dokler si lahko.No za hude čase imam cca 30keur+!

pirat ::

Vprašanje je, koliko dasta na mesec na stran Golob in Vesel? :))
Btw - varcevanje je fajn in v bistvu nujno, ampak ce si pa nikoli nič ne privoščiš (ceprav bi si lahko) potem si nekako falil cel point življenja:)

energetik ::

DINAMIK je izjavil:

Ne varčujem ,ker še niti eden kar jih poznam ni nesel nič na drugi svet..,privoščite si dokler si lahko.No za hude čase imam cca 30keur+!
Ne gre za drugi svet, ampak za penzijo in nenazadnje da nisi v breme otrokom, če moraš v dom, ki je drag ko žafran. Če tega ne bom potreboval, bodo pa itak dobili otroci, kar je še bolje, kot če skurim za dom.
Jasno, ne na račun pretiranega šparanja danes.
vires in numeris

bobby ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pooblascenec mi je računal 220 evrov za senzor višine, avtoelektrikar mi je za senzor odmicne gredi 50 evrov. Imo precej podobne zadeve.

Torej je 400% drazji.



Procenti so jeba,..
če je base 50€ je 220€ 340%,...
4x še ne pomeni 400%
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Furbo ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ne, ni. Zelo malo ljudi rabi avto samo za vožnjo do službe.

Jaz dostikrat pogledam avtomobile pred kako fabriko, za katero vem, da izplačuje večinoma minimalca.. veliko novih avtov vidim vedno. Niso najvišji razred ampak če bi si ti ljudje zračunali strošek avta in primerjali s plačo, bi ugotovili nekaj zanimivega.. 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

IL_DIAVOLO ::

Furbo je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Ne, ni. Zelo malo ljudi rabi avto samo za vožnjo do službe.

Jaz dostikrat pogledam avtomobile pred kako fabriko, za katero vem, da izplačuje večinoma minimalca.. veliko novih avtov vidim vedno. Niso najvišji razred ampak če bi si ti ljudje zračunali strošek avta in primerjali s plačo, bi ugotovili nekaj zanimivega.. 8-)


Kak ze gre tisti rek...

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Jerry000 ::

500-600 dam na stran. 500 je fiks pol pa kar ostane na zadnji dan.

Mike_Rotch ::

Furbo je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Ne, ni. Zelo malo ljudi rabi avto samo za vožnjo do službe.

Jaz dostikrat pogledam avtomobile pred kako fabriko, za katero vem, da izplačuje večinoma minimalca.. veliko novih avtov vidim vedno. Niso najvišji razred ampak če bi si ti ljudje zračunali strošek avta in primerjali s plačo, bi ugotovili nekaj zanimivega.. 8-)


Lej, ljudje na minimalcu večinoma nimajo novih avtomobilov. Povprečna starost avtomobila v Sloveniji je cca. 10 let.

To, da ljudje dajo velik del prihodkov za avto je pa normalno glede na to, da je avto stvar, ki neizmerno izboljša kakovost avtomobila.

Sicer se tudi meni zdi neumno kupovati predrage avtomobile, ampak tega ponavadi niso krivi tisti na minimalcu ampak tisti, ki bi povsem OK shajali z Golfom pa si morajo na vsak način kupiti Passata, čeprav to pomeni, da si je treba trgati od ust.

energetik ::

Jerry000 je izjavil:

500-600 dam na stran. 500 je fiks pol pa kar ostane na zadnji dan.
Meni je najbolj zanimivo to, da dajete(jo) "na stran". Jaz nič ne dajem "na stran"; kar ne zapravimo sproti, pač ostaja na TRR. Da bi nekaj nekam namensko dajal in si trgal od ust točno predpisano vsoto mi je tuje.

Le ko fiat na TRR preseže določeno vsoto (ko postanem "živčen" zaradi prevelikega kupčka navidezne valute), presežek vložim v ustrezne naložbe.
vires in numeris

Mike_Rotch ::

Saj končni efekt je isti, a ni?

Jaz uporabljam N26 spaces in income sorter zadnjih nekaj mesecev. Vsak priliv se mi avtomatično razporedi v ustrezen space. Zaenkrat gre 10% za avto, 10% za dopust, 20% v prihranke za slabe čase, 10% za delnice, 8% za hrano in 25% za stroške (položnice, ogrevanje, šole, vrtce...).

Pred tem, sem imel vse skupaj na enem računu, ampak z ločenimi "predalčki" je zadeva bolj urejena in nekoliko bolj pregledna.

Pa priznam, da me včasih denar na glavnem računu žuli in marsikdaj sem kupil kaj nepotrebnega zaradi tega. Jebiga, ljudje smo različni, nismo vsi disciplinirani pa si moramo pomagati z različnimi triki.

matic492 ::

Jaz tudi ko dobim plačo takoj dam na varčevalni račun, ker potem manj porabim za bedarije, če je navidezno manj na voljo (ker je varčevalni pač ločen). Nič drugega kot psiha.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

korenje3 ::

To ne moreš verjet kaj sem našel po naključju na youtube :)

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

energetik ::

Mike_Rotch je izjavil:

Saj končni efekt je isti, a ni?

Jaz uporabljam N26 spaces in income sorter zadnjih nekaj mesecev. Vsak priliv se mi avtomatično razporedi v ustrezen space. Zaenkrat gre 10% za avto, 10% za dopust, 20% v prihranke za slabe čase, 10% za delnice, 8% za hrano in 25% za stroške (položnice, ogrevanje, šole, vrtce...).

Pred tem, sem imel vse skupaj na enem računu, ampak z ločenimi "predalčki" je zadeva bolj urejena in nekoliko bolj pregledna.

Pa priznam, da me včasih denar na glavnem računu žuli in marsikdaj sem kupil kaj nepotrebnega zaradi tega. Jebiga, ljudje smo različni, nismo vsi disciplinirani pa si moramo pomagati z različnimi triki.
Očitno smo pač različni, mene zaradi viškov na TRR nič ne žuli, za vsako stvar razmišljam, če jo resnično rabim. Tako da ne rabim nobenih predalčkov za različne namene, na pamet vem koliko je nujnih stroškov in kaj si lahko privoščim.
vires in numeris

jest10 ::

pirat je izjavil:


Btw - varcevanje je fajn in v bistvu nujno, ampak ce si pa nikoli nič ne privoščiš (ceprav bi si lahko) potem si nekako falil cel point življenja:)


To je to.
Pa naj gre za potovanje, avto ali za kurbe. Nima veze.
Ne moreš samo šparati in stiskati. Od svojega zaslužka moraš določen(smiselen) delež porabiti tudi za užitek in popolne neumnosti.

Jerry000 ::

energetik je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

500-600 dam na stran. 500 je fiks pol pa kar ostane na zadnji dan.
Meni je najbolj zanimivo to, da dajete(jo) "na stran". Jaz nič ne dajem "na stran"; kar ne zapravimo sproti, pač ostaja na TRR. Da bi nekaj nekam namensko dajal in si trgal od ust točno predpisano vsoto mi je tuje.

Le ko fiat na TRR preseže določeno vsoto (ko postanem "živčen" zaradi prevelikega kupčka navidezne valute), presežek vložim v ustrezne naložbe.

Eni dajemo na stran za stanovanje, naložbo že imam če se temu lahko tako reče, z veseljem pa iščem idejo še za kakšno naložbo. Verjamem pa da ni za vsakega dajanje na stran, jaz imam raje takšno organiziranost. Tisto da ostaja na trr sem včasih prakticiral in nisem mel nobenega pregleda.

V-i-p ::

No, kam lahko privede (pretirano) varčevanje vem iz prve roke. Moj zelo dober prijatelj je pri 18ih ostal brez mame. Očeta ni imel. Po pokojni mami je še par let odplačeval stanovanje in ga je odplačal. Gremo v sedanje čase. Še vedno je priden, skoz dela, pa še vedno pretirano špara. Ima sedaj dve trisobni stanovanji, eno garsonjero, dva avta, išče parcelo, da bi kaj gor pozidal in hkrati kupuje vikend na obali. Na računu najbrž enih par 100k viška, pa sam, brez neke žlahte, punce, otrok. Ne zna pa na kavo it. Midva, ko grema po hribih recimo na koncu rečem, če greva kaj pojest pa spit on ne bi. Bi vodo iz plastenke pa domov :). Kaj ima? Eni bi rekli, da vse. Jaz pravim, da nič. Še na AE špara pa gleda poštnino, če je dva evra preveč, ne bo vzel. Je predraga poštnina. Skratka, kompromis med varnostjo in življenjem mora bit pa pika. V kolikor tega ni, boš pri 80ih pogledal za nazaj in ugotovil kaj? To, da si cel lajf garal, da si si ustvaril nek grad okoli sebe, ki pa ti pol ku*ca nima več kaj koristit. V mlajših letih sem mu bil fovš, češ ker car, danes po skoraj 30ih letih pa gledam drugače na to. Ne bi si želel bit v njegovi koži, je preveč kratek in lep lajf, da bi mi tisti Mercedesi in VWji pa kup štirih sten to odtehtali.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Jerry000 ::

To se strinjam. Ampak moras spet pogledat, to ti mislis da nima nic, njemu mogoce ustreza. Jaz sem isti na princip da ne hodim na kave in tkole na pijaco. Pa ne da sparam, enostavno ne vidim uzitka v tem. Spet drugi hodijo na kave prevec in ko pogledas sum, je slo kar precej denarja. Tud odvisno na kaksni tocki si. Glede na to da ma toliko stanovanj je res mogoce mal pretirano. Jaz ko sparam za stanovanje raje doma kuham kot hodim ven ker mam pac cilj. Za vse je se cas, odvisno je samo od prioritet zakaj sparas. Ce sam zato ker lahko ja, si prikrajsan, ce mas pa nek cilj pa mislim da nisi prikrajsan

Utk ::

Le ko fiat na TRR preseže določeno vsoto (ko postanem "živčen" zaradi prevelikega kupčka navidezne valute), presežek vložim v ustrezne naložbe.

Ne rečem za tebe, ker te ne poznam, ampak to lahko postane tudi neka zasvojenost, obsedenost, da v nekem trenutku, vsake tolk časa, "moraš" nekaj naredit. Ni to zmeraj racionalno, treba ostat skuliran.

energetik ::

Utk je izjavil:

Le ko fiat na TRR preseže določeno vsoto (ko postanem "živčen" zaradi prevelikega kupčka navidezne valute), presežek vložim v ustrezne naložbe.

Ne rečem za tebe, ker te ne poznam, ampak to lahko postane tudi neka zasvojenost, obsedenost, da v nekem trenutku, vsake tolk časa, "moraš" nekaj naredit. Ni to zmeraj racionalno, treba ostat skuliran.
Če mi ne bi ECB izpodjedala kupne moči, ne bi postal živčen. Zato premaknem tja, kjer mi ne more izpodjedati.
vires in numeris

gruntfürmich ::

evo malo napotkov pri nakupih:

 EKO OZNAKE

EKO OZNAKE

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

chaddicus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Furbo je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Ne, ni. Zelo malo ljudi rabi avto samo za vožnjo do službe.

Jaz dostikrat pogledam avtomobile pred kako fabriko, za katero vem, da izplačuje večinoma minimalca.. veliko novih avtov vidim vedno. Niso najvišji razred ampak če bi si ti ljudje zračunali strošek avta in primerjali s plačo, bi ugotovili nekaj zanimivega.. 8-)


Kak ze gre tisti rek...

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.



Hahah, primer pred naso fabrko je tak da vodje vozimo stare renaulte, citroene, ople, navadni delavci uletavajo z bmwji, audiji, mercedezi.... So pa to večinoma delavci pod 30....

Dosan ::

Evo poračunano povprečje za lani, slabih 180€ prihrankov na mesec (manj kot 10% prihodka), to je računano samo mesečna plača minus stroški. (prihodki in odhodki od investicij niso upoštevani)

gruntfürmich ::

chaddicus je izjavil:

Hahah, primer pred naso fabrko je tak da vodje vozimo stare renaulte, citroene, ople, navadni delavci uletavajo z bmwji, audiji, mercedezi.... So pa to večinoma delavci pod 30....

to je verjetno kar povsod tako...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

l0g1t3ch ::

Ker se mladi fanti postavljajo s plehom, kot pav s svojim repom ;)

Neracionalne odločitve ampak jebat ga. Če bi bli že prej kaj pametnejši v življenju tud ne bi delal v fabrki za minimalca.

bbbbbb2015 ::

feryz je izjavil:

Načeloma bo druga varianta dražja.


Načeloma bo prva varianta dražja.

Poglej, mi se tu pogovarjamo o tem, da imaš avto, ki je tehnično brezhiben. Mi se ne pogovarjamo o avtu, ki ne vžge v hladnem vremenu ali ki mu občasno žmigavci ne delajo. Ali občasno EGR ventil crkne.

Iz prve roke ti povem, da je star avto *težko* vzdrževati brezhibno.

Nenadoma gre dosti časa in tudi denarja, za netrivialna popravila.

Pogovarjamo se recimo o Renault Meganu: prvi motor 260kkm, drugi motor 120kkm (potem odpovedal), tretji motor smo vgradili, ter avto takoj prodali.

Prišli bi *zagotovo* ceneje skozi, če bi na 3 leta avto menjali. Pogovarjamo se o tem, da avto naredi 60-70 kkm letno. Službeni namen. Sedaj avto prodamo, čim doseže 300kkm.

matic492 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Nenadoma gre dosti časa in tudi denarja, za netrivialna popravila.

Pogovarjamo se recimo o Renault Meganu: prvi motor 260kkm, drugi motor 120kkm (potem odpovedal), tretji motor smo vgradili, ter avto takoj prodali.

Prišli bi *zagotovo* ceneje skozi, če bi na 3 leta avto menjali. Pogovarjamo se o tem, da avto naredi 60-70 kkm letno. Službeni namen. Sedaj avto prodamo, čim doseže 300kkm.


Kot smo se pogovarjali, imamo različna pričakovanja :D Jaz sem naredil 60kkm v 5+ letih, ne pa enem.

Tako da vi ste morali praktično na 3-4 mesce olje menjat, večina ostalih to delamo na 1 leto. Recimo BMW M52, ki je v mojem, ti lahko vsi mehaniki povejo da nikoli ne bo crknil. Crkne vsa elektronika okoli in avto razpade od rje, ko bo motor še vedno naprej laufal. Moj ima 375,000 kilometrov pa nisem še nič izrednega menjal v zadnjih ~6 letih, samo redno, svečke, cinšpule, olje, filtri. (menjal sem pa veliko na podvozju in bremze, samo to je potrošni material)

*Sploh pa če je slučajno 1.9 diesel v megane-tu še ptički čivkajo da je zanič motor.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

m0LN4r ::

chaddicus je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Furbo je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Ne, ni. Zelo malo ljudi rabi avto samo za vožnjo do službe.

Jaz dostikrat pogledam avtomobile pred kako fabriko, za katero vem, da izplačuje večinoma minimalca.. veliko novih avtov vidim vedno. Niso najvišji razred ampak če bi si ti ljudje zračunali strošek avta in primerjali s plačo, bi ugotovili nekaj zanimivega.. 8-)


Kak ze gre tisti rek...

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.



Hahah, primer pred naso fabrko je tak da vodje vozimo stare renaulte, citroene, ople, navadni delavci uletavajo z bmwji, audiji, mercedezi.... So pa to večinoma delavci pod 30....

Tu je obratno, sef ma dva porsceja, razni M3,4,5 itn.
Delavci pa smo na ljudskih gtijih.

Ah damn, citroenov, oplov, renaultov sploh ni na parkplacu.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matic492 ::

m0LN4r je izjavil:


Tu je obratno, sef ma dva porsceja, razni M3,4,5 itn.
Delavci pa smo na ljudskih gtijih.

Ah damn, citroenov, oplov, renaultov sploh ni na parkplacu.


Jah, sem videl ponudbe za leasing v nemčiji ja, ni čudno da vsi vozijo boljše avte :D

Nov BMW serija 3, sicer osnovni 2.0 benicnarček, je bil 1000€ pologa + 200€ na mesec + DDV.

Pri nas pa isti avto 10 jurjev + 500 na mesec vsaj, ker o short-term leasingu ni nič za fizične osebe.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

m0LN4r ::

Sixth leasing.
Zadnjic sem gledal tu dobis id.3 za 119 evrov na mesec brez pologa.
Noro ja.

Za 2000 jurja na mesec pa ze dobis konkretno eksotiko.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Mike_Rotch ::

Zadnjic sem gledal tu dobis id.3 za 119 evrov na mesec brez pologa.


Kako jim pa to rata? Imaš kak link?

matic492 ::

X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

ytodf ::

m0ln4r, kaj imaš to id.3 na 25 let ali kaj?

Potem raje vzemi id.4, če že.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: energetik ()

bobby ::

Zaplavala tema,..

KO v fianncah kaj konkretnega spišem, ki je vezano na sklade, sem brisan, tle se je pa tema prelevila v vzdrževanje/stroški prevoznih sredstev,.. spet.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

m0LN4r ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zadnjic sem gledal tu dobis id.3 za 119 evrov na mesec brez pologa.


Kako jim pa to rata? Imaš kak link?




Na FB majo SALE akcijo pri eni avtohisi. Nore cene.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

matic492 ::

Yup, jaz če bi v nemčiji živel ne bi vozil stare kište, ker se novega bolj splača kupit in menjat na 4 leta :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

m0LN4r ::

Nevem tocno kako je, ampak to je neke vrste najem, ni glih lizing ali pa kredit.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

ytodf ::

Operativni leasing? To obstaja, ja...

m0LN4r ::

Avto pac ni tvoj, ampak 120eur na mesec, damn.
Na sixth majo tut kaksne malcke za po 80eur
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ytodf ::

Ja ne vem, glej, neko računico verjetno nimajo in niso na dobrodelni pogon.

Dobi pogodbo in poglej pa povej še nam, ker je preveč ugodno.

mr_chai ::

Eh, jst pravem, da je bolje Golob v roki, kot Bratuškova na strehi...

mr_chai ::

Ker je že govora o avtih. Kateri avto vozi ga. Bratusheck ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko % prihodkov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10511920 (6082) borut_p
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11224316 (20170) zobnik

Več podobnih tem