» »

Severna Koreja s hekerskimi napadi financira svoj raketni program

Severna Koreja s hekerskimi napadi financira svoj raketni program

BBC - Po ugotovitvah Združenih narodov je Severna Koreja v letih 2020 in 2021 s hekerskimi napadi ukradla za več kot 50 milijard dolarjev kriptovalut, s čimer je financirala svoj raketni program. Hekerski napadi in kraja kriptovalut so že postali pomemben vir prihodkov za severnokorejski jedrski in raketni program, so ugotovili. V tem času so vdrli v najmanj tri menjalnice kriptovalut v Severni Ameriki, Evropi in Aziji.

V javnosti krožijo sicer še višje številke. Chainalysis je v začetku leta ocenil, da so v minulem letu severnokorejski hekerji nakradli za 400 milijonov dolarjev premoženja s kriptomenjalnic. To premoženje potem operejo z več menjavami med različnimi kriptovalutami in menjalnicami, nato pa ga na azijskih menjalnicah pretvorijo v konvertibilne valute. Še vedno imajo neopranih približno 170 milijonov dolarjev, so še ugotovili. Vključno z drugimi hekerskimi napadi, ne le na kriptovalutne menjalnice, pa so izpleni še večji. Združeni narodi so že leta 2019 ocenili, da je Severna Koreja nabrala vsaj dve milijardi dolarjev iz različnih hekerskih napadov.



20 komentarjev

nekikr ::

50 milijonov, ne milijard.

Dane0 ::

res lovske - ja, Plutonij se menja za Bitcoin...

no ja, od kombinacije Huša in BBCja kaj drugega že ne moreš pričakovat :))

donvitoc ::

Verjetno se samo ruski hekerji pretvarjajo da so best korejci? Ker nedolgo nazaj sem slišal da severni korejci nimajo niti elektrike pa ostajajo na playstation 2, sedaj pa so najboljši hekerji na planetu?

bbbbbb2015 ::

donvitoc je izjavil:

Verjetno se samo ruski hekerji pretvarjajo da so best korejci? Ker nedolgo nazaj sem slišal da severni korejci nimajo niti elektrike pa ostajajo na playstation 2, sedaj pa so najboljši hekerji na planetu?


Glede na to, da so Američani obtožili Severne Korejce, da printajo njihove superdolarje:
Superdollar @ Wikipedia

(opomba: To so tako dobri ponaredki, da imajo menda tudi kikse, ki so jih naredili originani ameriški graverji na originalih).

sem mnenja, da te dolarje printa njihova CIA, saj je bil en članek od enega tehnološkega bankirja (Nemca, se mi zdi), da je nemogoče, da bi Severni Korejci dobili originalno patentirano barvo, s tistimi bleščicami, kar samo eni Švicarji delajo in je to nek fizični proces, ki ga je praktično nemogoče narediti enakega.

Enako mislim, da Severni Korejci imajo komaj dostop do Interneta, imajo pa to predpotopnost radi (vsi) hekerji, saj če bi država imela nek CERT team, je vedno možno, da te nasniffajo državni counter-hekerji. V Severni Koreji te bojazni ni. Verjetno dajo neke podkupnine lokalcem v Severni Koreji, da lahko normalno šopajo Internet tam nekje po moje ob meji z S. Korejo. Kar mi "vidimo" kot zlobne S. Korejce. Uni tam pa v realnosti praskajo skup prgiščo riža za kosilo.

Manu ::

donvitoc je izjavil:

Verjetno se samo ruski hekerji pretvarjajo da so best korejci? Ker nedolgo nazaj sem slišal da severni korejci nimajo niti elektrike pa ostajajo na playstation 2, sedaj pa so najboljši hekerji na planetu?

Saj tud v ZDA imaš ljudi, ki so na ulici hkrati pa ljudi, ki plujejo v 100 milijonskih jahtah. Ta razkorak ni nemogoč.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

strawman ::

Baje stojijo tudi za $300M napadom na SOL-ETH bridge pred kratkim.

nekikr ::

Hrane jim primanjkuje, šole imajo zanič, mednarodnega sodelovanja ni, pa kljub temu visokotehnološko kradejo celemu svetu?

strawman ::

nekikr je izjavil:

Hrane jim primanjkuje, šole imajo zanič, mednarodnega sodelovanja ni, pa kljub temu visokotehnološko kradejo celemu svetu?


Če se hoče, se da. :D
Saj veš, če tam poznaš prave ljudi se okoli voziš v Mercedezih in pošiljaš otroke na šolanje v tujino.

filip007 ::

Nimajo za štrom, potem pa jim drugega ne preostane.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

MrStein ::

North Korea has been banned by the UN Security Council from carrying out nuclear tests and launching ballistic missiles.
However the UN report says that despite crippling sanctions, North Korea has been able to continue developing its nuclear and ballistic missile infrastructure.

Pa vseeno imajo rakete in konice... Takorekoč v svetovnem vrhu.

Kaj bi šele bilo brez sankcij... Postaje na Marsu in Jupitru? :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bbbbbb2015 ::

strawman je izjavil:

nekikr je izjavil:

Hrane jim primanjkuje, šole imajo zanič, mednarodnega sodelovanja ni, pa kljub temu visokotehnološko kradejo celemu svetu?


Če se hoče, se da. :D
Saj veš, če tam poznaš prave ljudi se okoli voziš v Mercedezih in pošiljaš otroke na šolanje v tujino.


Tega Mercedeza, ampak samo tega, so preplačali 6x, dobesedno. Tukaj imaš en članek:
https://edition.cnn.com/style/article/n...

V grobem, avto so pro-forma kupili prijatelji S. Koreje z Rusije, Kitajske, ipd. Nato je avto zaokrožil čez 6 destinacij, ter na koncu pristal, v S. Koreji.

Prav zanima me, kako tak avto servisirajo. Ni pa to problem. Čisto korekten avto za predsednika države.

Večji Butalci so v naših logih:
https://www.bmwblog.si/razkrivamo-walli...

Na razpisu so sidržavni butnglavci nagledali predsedniški BMW 7, ter napisali v razpisne pogoje: brez strešnega okna (šibedaha).
Halo?

Predsedniški BMW 7 ima armirano strešno okno. Uni butnlglavci pa so okno vzeli ven, ter privarili streho od BMW prejšnje generacije. Chopshop varianta.

BMW puristi, uni pravi ljubitelji, ki bi zavzdihovali, ko bi se BEEMVE državni pripeljal mimo, se zdaj derejo in so dobili gnojne izpuščaje. Navariti streho od prejšnjega rabljenega BMWja? Wot?

Kim je car za našega Boruta. Če drugo ne, zna avto korektno naročiti in kupiti.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

strawman je izjavil:

nekikr je izjavil:

Hrane jim primanjkuje, šole imajo zanič, mednarodnega sodelovanja ni, pa kljub temu visokotehnološko kradejo celemu svetu?


Če se hoče, se da. :D
Saj veš, če tam poznaš prave ljudi se okoli voziš v Mercedezih in pošiljaš otroke na šolanje v tujino.

Glede na število vrhunskih hekerskih napadov, ki naj bi prihajali od tam, imam občutek, da Wakanda ni bil film ampak dokumentarec (samo snemanje so prestavili v Afriko, da ne bi kdo takoj pogruntal).

donvitoc ::

Kot v Ameriki kjer so beli supremacisti hkrati najbolj nevarni teroristi in istočasno inceli ki živijo doma pri mami v kleti.

poweroff ::

No ja, to se ve že dolgo. No real news here.

Severna Koreja ima sicer zelo dobro šolo za hekerje, na Zahodu poimenovano Mirim College. Kar je zanimivo je, da ima Severna Koreja edini internetni link preko Kitajske. Kar pomeni, da delajo to, kar jim Kitajska dovoli.

Del njihovih hekerskih enot naj bi bil pa tudi stacioniran na kitajskem ozemlju.
sudo poweroff

sbawe64 ::

Da niso v resnici SK hekerji v samo frontman za kitajsko enoto 61398/APT1 ...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

poweroff ::

Ne, gre kar za ločeno enoto.

Je pa tam tako. Služenje vojske je obvezno. Dobre kadre zato ni težko dobiti. Na izbiro imaš ali se boš plazil po blatu, ali pa boš svoj talent uporabil za hekanje nasprotnikov iz klimatiziranih prostorov.

Da te ob kakšni večji napaki čaka metek, tudi pomaga pri "head huntingu"... :))
sudo poweroff

FireSnake ::

bbbbbb2015 je izjavil:

donvitoc je izjavil:

Verjetno se samo ruski hekerji pretvarjajo da so best korejci? Ker nedolgo nazaj sem slišal da severni korejci nimajo niti elektrike pa ostajajo na playstation 2, sedaj pa so najboljši hekerji na planetu?


Glede na to, da so Američani obtožili Severne Korejce, da printajo njihove superdolarje:
Superdollar @ Wikipedia

(opomba: To so tako dobri ponaredki, da imajo menda tudi kikse, ki so jih naredili originani ameriški graverji na originalih).

sem mnenja, da te dolarje printa njihova CIA, saj je bil en članek od enega tehnološkega bankirja (Nemca, se mi zdi), da je nemogoče, da bi Severni Korejci dobili originalno patentirano barvo, s tistimi bleščicami, kar samo eni Švicarji delajo in je to nek fizični proces, ki ga je praktično nemogoče narediti enakega.

Enako mislim, da Severni Korejci imajo komaj dostop do Interneta, imajo pa to predpotopnost radi (vsi) hekerji, saj če bi država imela nek CERT team, je vedno možno, da te nasniffajo državni counter-hekerji. V Severni Koreji te bojazni ni. Verjetno dajo neke podkupnine lokalcem v Severni Koreji, da lahko normalno šopajo Internet tam nekje po moje ob meji z S. Korejo. Kar mi "vidimo" kot zlobne S. Korejce. Uni tam pa v realnosti praskajo skup prgiščo riža za kosilo.



Glede dolarjev bo držalo.
Sem bil tam.
Ko rečejo ceno, rečejo 5.
Pa je vseeno, daš 5€ ali 5 dolarjev.
Naslednjič, ko grem tja se založim z dolarji.

Zdaj pa k tem ponarejenim dolarjem: mo dobiš denar nazaj je ta vedno nov, speglan.
Njihove valute namreč, kot tujec, niti v roko ne dobiš.

In, ja, ti dolarji so res kvalitetno narejeni. Je pa tega tako malo (ni toliko turizma, da bi tega kaj veliko spravili v obtok), da se useki ne sekirajo.
Ko sem prišel domov sem korejske dolarje v banki komot zamenjal za eur.

K original novici: če useki, ki imajo s krvno in nafto umazane roke, tako rečejo bo že držalo, ane?

donvitoc je izjavil:

Verjetno se samo ruski hekerji pretvarjajo da so best korejci? Ker nedolgo nazaj sem slišal da severni korejci nimajo niti elektrike pa ostajajo na playstation 2, sedaj pa so najboljši hekerji na planetu?


Kar si slišal ne drži.
Ne verjamete vsega, kar slišite.

Je pa res, da v stanovanjih ni tako svetlo, kot pri nas. Bi rekel, da uporabljajo nekje 35W žarnice.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

poweroff je izjavil:

Severna Koreja ima sicer zelo dobro šolo za hekerje, na Zahodu poimenovano Mirim College. Kar je zanimivo je, da ima Severna Koreja edini internetni link preko Kitajske. Kar pomeni, da delajo to, kar jim Kitajska dovoli.


Vprašanje - mislim da je Kim-u bolj v interesu kitajski požarni zid, kot kitajcem. Ne rabi elitnih enot motiti z "napačnimi" idejami.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Markoff ::

nekikr je izjavil:

Hrane jim primanjkuje, šole imajo zanič, mednarodnega sodelovanja ni, pa kljub temu visokotehnološko kradejo celemu svetu?

Sicer Jugoslavija ni bila tak ekstrem kot S. Koreja, ampak za vojsko je imela veliko preveč denarja glede na splošno razvitost. Tako da, ja, povsem možno je.

donvitoc je izjavil:

Kot v Ameriki kjer so beli supremacisti hkrati najbolj nevarni teroristi in istočasno inceli ki živijo doma pri mami v kleti.

Beli supremacisti vkorakajo v Belo hišo z bizonjo glavo, progresivni aktivisti pa zažigajo in ropajo trgovine. Res so tile bizonjeglavi teroristi vsega strahospoštovanja vredni...

Get your head examined, man.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

donvitoc ::

FireSnake je izjavil:



Je pa res, da v stanovanjih ni tako svetlo, kot pri nas. Bi rekel, da uporabljajo nekje 35W žarnice.


Saj pri nas v svobodi so 35w žarnice prepovedane :))

Največ kar sem videl v trgovini so 28w, je pa res da nisem kaj prida raziskoval, ker sem se založil preden so uvedli prohibicijo in uvedli obvezne eko žarnice ki so tako strupene da jih sploh ne smeš vreči v smeti. Vse za ekologijo.

Markoff je izjavil:


Beli supremacisti vkorakajo v Belo hišo z bizonjo glavo, progresivni aktivisti pa zažigajo in ropajo trgovine. Res so tile bizonjeglavi teroristi vsega strahospoštovanja vredni...

Get your head examined, man.


Hočeš reči da edino beli supremacisti upajo nasprotovati politični eliti? Medtem ko antifovci požigajo bencinske in trgovine ki jih fura delavski razred? Kdo tu rabi pregled glave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donvitoc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZN: Severna Koreja z internetnimi napadi doslej ukradla dve milijardi dolarjev

Oddelek: Novice / Varnost
173927 (2605) blackbfm
»

Vdor v japonsko kriptomenjalnico Bitpoint odnesel 28 milijonov evrov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
104262 (3591) XLapse
»

Severna Koreja vdrla v vojaške računalnike Južne Koreje

Oddelek: Novice / Varnost
166956 (5756) Mr.B
»

Severna Koreja dobila drugo povezavo z internetom

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
209827 (7240) FireSnake
»

ZDA uvedle sankcije zoper Severno Korejo zaradi domnevnega vdora (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5617757 (14260) SimplyMiha

Več podobnih tem