» »

Pasemska mačka in spuščanje ven

Pasemska mačka in spuščanje ven

«
1
2

sivka999 ::

zdravo, ima kdo pasemsko mačko in jo spušča ven?

Ja / ne, imate kakšne izkušnje?

Mercier ::

Znajo bit pa pasje včasih. Imajo prost prehod. Jaz se najprej vprašam, če je sploh možnost zapiranja. Mogoče se prihrani dilema. No, če pa je, mi jih pa je malo žal tistih zaprtih. Lahko mi še toliko tumbajo kako jim je zunaj hudo, sem še vedno pretehtal, da je bolje za mačke, če so lahko tudi zunaj. In kakšna jih je skupila, priznam, pa vendar. Odselila pa se ni še nobena. Vedno se držijo okolice.

Ales ::

Ne vidim razloga, da bi se do pasemske mačke kakorkoli drugače obnašala, kot do navadne. Lahko, da bo potrebno več skrbi zanjo zaradi npr. daljše dlake ali česa podobnega, ampak to pač pride zraven. Torej, če bi bilo za navadno dobro, da gre v tem okolju ven, potem bo za pasemsko ravno tako.

Razen če je iz nekega razloga invalid, kot tisti ubogi vzrejeni munchkini, ki jih debili nalašč producirajo pohabljene, za zabavo še večjih debilov...

sivka999 ::

Se povsem strinjam z vama. Sem samo hotel preveriti, še druga mnenja.

Telbanc ::

sivka999 je izjavil:

Se povsem strinjam z vama. Sem samo hotel preveriti, še druga mnenja.


Mačk je za zunej. Dokler ga prvič ne spustiš vun, bo sam stoično zijal skoz vrata ali okno. Čim ga spustiš in začuti pod tacami travo je konec. Od takrat bo joku in prosil za ven. Znoriš.

Problem je zaj pozimi, zarad lisic. Vsaj pri nas. Pa smo na robu mesta...Kolk jaz vem sta zaj v kratkem dvema sosedoma zmajnkala mačka. Verjetno lisica ali kuna. Torej mačk nej bo najmanj do 7 meseca doma, pol počas okol bajte. Če skoči na cesto ga spodiš dol....Dobr je tud, da je mačk mal večji, da ga lisica ne odnese. Kastrira se naj čim kasneje, sploh samce, ker se spremeni po posegu pH urina in se delajo kristali. Če ga prehitro kastriraš, pol spolno ne dozori do konca , sečni kanali so mali, začne se cirkus. In stroški.

Je pa tko, mačk bi šel ven tud ko je bolan, takrat ven ne sme. Če je dnar pol toplo priporočam GPS, ker ga pol prec najdeš, če zaluta. Važno je tud, da dobiš čim majnšega mucka, ker bo pol bolj navezan na družino.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Avenger ::

Hm, pri nas imamo mačko že dolgo, lisica pa je bila redna obiskovalka ko so imeli moji nekaj perutnine, tako da mislim da lisice ne lovijo mačk... vsaj ne nujno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Telbanc ::

Avenger je izjavil:

Hm, pri nas imamo mačko že dolgo, lisica pa je bila redna obiskovalka ko so imeli moji nekaj perutnine, tako da mislim da lisice ne lovijo mačk... vsaj ne nujno.


Lisica če ma interes vzame mačka brez problema. Sploh mlade neiskušene muce. Maincoona seveda ne more. ali Norveško mačko. Ker tle se pogovarjamo o mačkah ki majo od 6-9 kg.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Avenger ::

Telbanc je izjavil:

tle se pogovarjamo o mačkah ki majo od 6-9 kg.
6-9? To je že kr konkreten chonk, moja mačka ma okol 5 kil pa je ni samo kost in koža. :D Če bi lokalnim lisicam dišale mačke, bi bili vsi brez. Pa je mačk kar precej. Perjad pa, enkrat pustiš vrata odprta, zjutraj pa samo perje...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Shields ::

Telbanc je izjavil:

Avenger je izjavil:

Hm, pri nas imamo mačko že dolgo, lisica pa je bila redna obiskovalka ko so imeli moji nekaj perutnine, tako da mislim da lisice ne lovijo mačk... vsaj ne nujno.


Lisica če ma interes vzame mačka brez problema. Sploh mlade neiskušene muce. Maincoona seveda ne more. ali Norveško mačko. Ker tle se pogovarjamo o mačkah ki majo od 6-9 kg.


Ko je naša mačka imela mlade je spodila lisico z dvorišča. Takega vpitja nisem še slišal

GupeM ::

Ales je izjavil:

Ne vidim razloga, da bi se do pasemske mačke kakorkoli drugače obnašala, kot do navadne.

Razlog je ponavadi kar znan. tistih nekaj 1000 € namreč. Če ti povozijo navadno mačko pasme vaški potepuh, rečeš jebiga. Če ti pa povozijo par 1000 € "vredno" mačko, potem pa pač to ni več samo jebiga.

Plus pasemske mačke so lahko tarča kakšnih tatov, če ve da lahko z njo kaj zasluži.

Ganon ::

GupeM je izjavil:

Razlog je ponavadi kar znan. tistih nekaj 1000 € namreč. Če ti povozijo navadno mačko pasme vaški potepuh, rečeš jebiga. Če ti pa povozijo par 1000 € "vredno" mačko, potem pa pač to ni več samo jebiga.


Torej imaš mačko z razlogom, da se pohvališ pred drugimi in da se počutiš večvrednega, ker si zanjo odštel tisoč evrov in več. Če je zastonj, jo lahko naslednji dan povozi avto. "Jebiga, grem po drugo. Potrošni material."

Blinder ::

Telbanc je izjavil:

Važno je tud, da dobiš čim majnšega mucka, ker bo pol bolj navezan na družino.


s tem se ne strinjam.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Invictus ::

Maček navezan na ljudi, ne ga srat.

Mačka še mogoče, maček spizdi takoj, ko se sosedova mačka goni. Ajde, če ga abjajcaš, pol ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

acookook ::

Tale muc nič ne spizdi, je kar priden in navezan na praktično celotno študentsko naselje
 Bevanda

Bevanda

Telbanc ::

Ganon je izjavil:

GupeM je izjavil:

Razlog je ponavadi kar znan. tistih nekaj 1000 EUR namreč. Če ti povozijo navadno mačko pasme vaški potepuh, rečeš jebiga. Če ti pa povozijo par 1000 EUR "vredno" mačko, potem pa pač to ni več samo jebiga.


Torej imaš mačko z razlogom, da se pohvališ pred drugimi in da se počutiš večvrednega, ker si zanjo odštel tisoč evrov in več. Če je zastonj, jo lahko naslednji dan povozi avto. "Jebiga, grem po drugo. Potrošni material."


Noben mačk ni zastojn. Ga je treba cepit, vsak let, pol kako vnetje očk, to je treba k veterinarju, da ne oslepi, pa kastracija....pa zlom nogice...ni da ni, če je mačk zunej.

Ko smo že pri pasemskih, mam željo da enkat ubodem mešanca med main coonom ,......in divjo mačko.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Invictus ::

acookook je izjavil:

Tale muc nič ne spizdi, je kar priden in navezan na praktično celotno študentsko naselje
 Bevanda

Bevanda


Navezan je na futr, ne na folk.

Maček gre od bajte, če mu je pri sosedu bolje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mercier ::

Mačke imajo svoje ljudi. Res niso čisto primerljive s psi. Ostalo so pa bolj miti.

Žalostne so kadar morajo spati ločeno od družine, na jetra jim gre, da ne morejo jesti z družino, preverjajo kje je kdo po hiši ...

Mercier ::

Invictus je izjavil:

Maček navezan na ljudi, ne ga srat.

Mačka še mogoče, maček spizdi takoj, ko se sosedova mačka goni. Ajde, če ga abjajcaš, pol ne...
To je pa mogoče malo drugače. S psi je isto. Sem pa že slišal tudi primere, ko so pred bogom in ljudmi prisegli zvestobo, pa je bila soseda usodna.

GupeM ::

Ganon je izjavil:

GupeM je izjavil:

Razlog je ponavadi kar znan. tistih nekaj 1000 € namreč. Če ti povozijo navadno mačko pasme vaški potepuh, rečeš jebiga. Če ti pa povozijo par 1000 € "vredno" mačko, potem pa pač to ni več samo jebiga.


Torej imaš mačko z razlogom, da se pohvališ pred drugimi in da se počutiš večvrednega, ker si zanjo odštel tisoč evrov in več. Če je zastonj, jo lahko naslednji dan povozi avto. "Jebiga, grem po drugo. Potrošni material."

Jaz nimam mačke. Vidim pa, kako se nekaterim mačkam godi. Saj mačkam je všeč, da so lahko cel dan zunaj na soncu, če jim paše, lahko seveda grejo tudi v hišo, dobijo za jest, ... Ampak vse to so navadne, mešane mačke. Pasemske, ki stanejo nekaj tisočakov pa niso nikoli tako svobodne. Nenazadnje se za nekatere pasemske mačke organizirajo celo iskalne akcije po Sloveniji. Poglej malo na FB. Če se izgubi kakšna navadna mačka pa samo malo delijo po FB-ju, noben pa ne organizira iskalne akcije.

Sicer pa bi jaz mačko mogoče še imel, ampak ravno zaradi zgoraj naštetih stvari (in prostora) je nimam. Pač še dodatna skrb. Mogoče nekoč, če ne bom živel zraven ceste. Seveda ne pasemske, ampak navadno. Po možnosti kakšno iz zavetišča ali zavrženo.

acookook ::

Invictus je izjavil:

acookook je izjavil:

Tale muc nič ne spizdi, je kar priden in navezan na praktično celotno študentsko naselje
 Bevanda

Bevanda


Navezan je na futr, ne na folk.

Maček gre od bajte, če mu je pri sosedu bolje...

A si ziher? Za futr mu skoz folk eno pa isto suho hrano da - bljak. Ma ok, če že, mu je v 10ki še najboljš....ga zdaj cca. 2-3 tedne sploh ni blo, ker je drugje sprobaval srečo.

gregor_m ::

S punco sva imela doma mačka kartuzijc in zaradi bližine zelo prometne ceste je bil samo notri. No razen, ko je nekdo pozabil zapreti vrata jo je popihal ven. Na začetku sva ga vodila na povodcu okoli hiše ampak sva s tem prenehala, ker je potem neprestano praskal po vratih in hotel ven. Sva pa potem kupila "mačja vrata" in je imel prost izhod na balkon, ki je bil dovolj visok, da se ni upal skočiti dol.
Nato se je sestri rodila hči, ki je bila močno alergična na karkoli ima dlako, zato smo morali mačka predali tašči. Tam ima prost izhod iz hiše, sploh ker so precej odmakjeni od glavnih cest. Po treh letih "proste reje" je še vedno živ in zdrav.

matobeli ::

Mercier je izjavil:

preverjajo kje je kdo po hiši ...

Če bi se moj odpirač za konzerve šetal po bajti bi tud malo bolj čekiral.

Ben Dover ::

V primeru mojega mačkona je njegova postelja tudi moj obraz, purrs in kremplji v lobanjo (bread making) gratis, still worth. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

TheBlueOne ::

To pa mora biti kar dosti dela in prilagajanja, da macka ne uide iz hise. Potem pa mora biti ogromno potrpezljivosti in strpnosti, da je ne zabrises ven, ko je sitna.

D3m ::

Na začetku sva ga vodila na povodcu okoli hiše




sivka999 je izjavil:

zdravo, ima kdo pasemsko mačko in jo spušča ven?

Ja / ne, imate kakšne izkušnje?


Ne.

Pa tudi, če bi imel, bi primarno bil/a zunaj.

Ima pa sorodnica 2 mačka pasme ragdoll ali nekaj takega.

Pa sta cel lajf v stanovanju......pa še smrdi po fekalijah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

KTr1sk ::

Moj maček in mačka ne silita nič ven, ker sta navajena notri, nočem ju ven spustit zaradi glavne ceste. Zunaj ne bi dolgo preživela :(.V hiši je potrebno je samo redno čistit mačji WC, pa ni problema :).

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

D3m ::

Zunaj ne bi dolgo preživela :(


Kar huda hiba.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheBlueOne ::

KTr1sk je izjavil:

Moj maček in mačka ne silita nič ven, ker sta navajena notri, nočem ju ven spustit zaradi glavne ceste. Zunaj ne bi dolgo preživela :(.V hiši je potrebno je samo redno čistit mačji WC, pa ni problema :).



Kul zveri. :) Sicer ne vem kako rad si anonimen, ampak skozi link se vidi kdo si, kaj pocnes, morda se utrinek lepe pokrajine kjer zivis ... Povem, ce morda nisi opazil. Posebej glede na vsebine, ki jih morda administriras. :)

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

D3m je izjavil:

Zunaj ne bi dolgo preživela :(


Kar huda hiba.

Sem zraven glavne ceste in maček se zlepa ne bo naučil, da ne sme čez cesto, nekateri stari mačkoni se navadijo, verjetno ko doživijo kaj neprijetnega in lahko je žal takrat že prepozno :(.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

TheBlueOne je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Moj maček in mačka ne silita nič ven, ker sta navajena notri, nočem ju ven spustit zaradi glavne ceste. Zunaj ne bi dolgo preživela :(.V hiši je potrebno je samo redno čistit mačji WC, pa ni problema :).



Kul zveri. :) Sicer ne vem kako rad si anonimen, ampak skozi link se vidi kdo si, kaj pocnes, morda se utrinek lepe pokrajine kjer zivis ... Povem, ce morda nisi opazil. Posebej glede na vsebine, ki jih morda administriras. :)

Slika ni več na voljo ;), nisem imel namena biti anonimen in tudi ne preveč identiteten, ampak ok bom bolj previden...no taka mačak in mačka sta

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ginekk ::

KTr1sk je izjavil:

D3m je izjavil:

Zunaj ne bi dolgo preživela :(


Kar huda hiba.

Sem zraven glavne ceste in maček se zlepa ne bo naučil, da ne sme čez cesto, nekateri stari mačkoni se navadijo, verjetno ko doživijo kaj neprijetnega in lahko je žal takrat že prepozno :(.


Odvisno od inteligence, je razlika med primerki isto kot pri ljudeh. Zakaj ne bi smel čez cesto, ko ni prometa? Itak da se bojijo avtov in se jim umikajo. Preseneti pa jih lahko avto enako kot mnogo pametnejšega človeka (mogoče pretih EV, ali pa če gresta dva avta zapored in je bila pozorna samo na prvega)

Mačka je kul žival, ker je za razliko od psa zelo samostojna. Greš na dopust, jo zlahka pustiš doma ali celo zunaj, če le kdo prinese hrano vsake toliko časa. Gre na pohajkovanje za par dni, se vrne kot da ni bilo nič.

Ales ::

Mačke praviloma ne reagirajo pravočasno na avto. Že pri umirjenem prometu je to lahko srečanje s smrtnim izidom, pri količkaj prometni ulici pa je samo vprašanje časa. Lahko preživi več let, lahko en dan.

D3m ::

Sicer ne vem kako rad si anonimen, ampak skozi link se vidi kdo si, kaj pocnes, morda se utrinek lepe pokrajine kjer zivis ... Povem, ce morda nisi opazil. Posebej glede na vsebine, ki jih morda administriras.


Ali noben od vas ne klikne na S-T profil?

Meni ni treba sploh gledati linka, ker ima vse podatke že v profilu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheBlueOne ::

D3m je izjavil:


Ali noben od vas ne klikne na S-T profil?


Redko, zakaj bi?

Ben Dover ::

D3m je stalker

GupeM ::

D3m je izjavil:

Sicer ne vem kako rad si anonimen, ampak skozi link se vidi kdo si, kaj pocnes, morda se utrinek lepe pokrajine kjer zivis ... Povem, ce morda nisi opazil. Posebej glede na vsebine, ki jih morda administriras.


Ali noben od vas ne klikne na S-T profil?

Meni ni treba sploh gledati linka, ker ima vse podatke že v profilu.

Ne. Se ne splača. Troli svojih podatkov ne objavljajo, za ostale me podatki ne zanimajo. Če sem pošten, me tudi za trole ne zanimajo preveč, bi pa včasih za kakšnega poiskal, pa ga potem povežeš s kakšnim profilom na kakšni drugi strani.

Lep primer je bil recimo jype:
https://www.rtvslo.si/val-202/pametni-t...

Samo poglejte si te komentarje :)

D3m ::

How tha fuck je jype sploh dobil prispevek na RTV????????

Ben Dover je izjavil:

D3m je stalker


Nahhhh, curiosity prej.

P.S.

Super lover iz Slo techa :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Ben Dover ::

D3m je izjavil:

How tha fuck je jype sploh dobil prispevek na RTV????????

Ben Dover je izjavil:

D3m je stalker


Nahhhh, curiosity prej.

P.S.

Super lover iz Slo techa :D


Bol slab, hipi me se vedno ne mara.....:))

D3m ::

A je Hipi shemale?
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheBlueOne ::

D3m je izjavil:

A je Hipi shemale?


Ben Dover se slisi dosti gay.

Telbanc ::

D3m je izjavil:

Na začetku sva ga vodila na povodcu okoli hiše




sivka999 je izjavil:

zdravo, ima kdo pasemsko mačko in jo spušča ven?

Ja / ne, imate kakšne izkušnje?


Ne.

Pa tudi, če bi imel, bi primarno bil/a zunaj.

Ima pa sorodnica 2 mačka pasme ragdoll ali nekaj takega.

Pa sta cel lajf v stanovanju......pa še smrdi po fekalijah.


Če gre mačk srat ponoč, pol smrdi cel flet. Pospravit je treba takoj ko gre, in prezračit. Tud jaz si ne znam predstavljat, da bi bil mačk skoz not, razen takrat ko je bolan. In mora biti.

Pozabil sem omenit še čipiranje. Mam mešanca in je čipiran. Mi pomen tolk ko če bi bil main coon. Zaj situacija je taka, da če maš recimo kompostnik, je mačk zunej nuja. Ker drgač ti miši skačejo okol bajte. K včasih grem kej v kompostnik, pa me miš gleda vun.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Ales ::

Telbanc je izjavil:

Če gre mačk srat ponoč, pol smrdi cel flet.

Če je dovolj peska in zakoplje, kar vsaka zdrava mačka naredi, potem čisto nič ne smrdi. Nula.

Lahko je problem tudi neustrezna prehrana. Kak ogaben Whiskas, npr., pri takih je malo več vonjav.

FireSnake ::

sivka999 je izjavil:

zdravo, ima kdo pasemsko mačko in jo spušča ven?

Ja / ne, imate kakšne izkušnje?


Živali sodijo v naravo.
Ne nakopljite si jih na glavo, če nimate možnoti, da živijo svobodno.
Žival ni roža.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

joze67 ::

FireSnake je izjavil:

sivka999 je izjavil:

zdravo, ima kdo pasemsko mačko in jo spušča ven?

Ja / ne, imate kakšne izkušnje?


Živali sodijo v naravo.
Ne nakopljite si jih na glavo, če nimate možnoti, da živijo svobodno.
Žival ni roža.

To niso izkušnje, pač pa mnenje.
No, razen zadnjega stavka, ki je trivialno dejstvo.

PacificBlue ::

Imam dve mački odzunaj. Z eno imam pa težavo, ker mi uhaja v hišo. In to izbira prav zvite manevre. Izkoristi vsako, še najmanjšo priliko. Po mojem bolj preži na vrata, kot na miši.

Ales ::

Zamenjaj mačko s kom, ki mu vztrajno uhaja iz hiše!

:D

IL_DIAVOLO ::

PacificBlue je izjavil:

Imam dve mački odzunaj. Z eno imam pa težavo, ker mi uhaja v hišo. In to izbira prav zvite manevre. Izkoristi vsako, še najmanjšo priliko. Po mojem bolj preži na vrata, kot na miši.


Tell me about it. Zaradi njih sem moral dat gor komarnike, se te so skoraj raztrgale :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PacificBlue ::

Mačke so res hecna bitja:). Recimo grem proti vhodnim vratom, mačka mi sledi, potem pa zavije nekam čisto na desno za vrtno mizo, kot da gre nekam drugam..a ko vstopim skozi vrata in pogledam nazaj je že pripravljena v preži izza vogala, da skoći skozi vrata. Včasih je še z nogo ne morem zaustavit.
Komarnike je pa tudi poleti trgala, ko so včasih okna odprta. Pol pa še čez rože plezala v notranjost..čist divjo bitje:)

tomlin ::

Moje izkušnje s plemkinjami:
Prijateljica je imela belo enkrantno VAN angora muco. Sploh ni želela ven, razen na balkon.
Znanci so imeli siamko, isto-crkljala in dremala je samo doma, pa naj je bilo to v Ljubljani ali Piranu (vikend), brez želje za pohajanjem.
Pozor point je v obeh primerih, da so bile samice!
Nekateri dosežejo podoben učinek s samci, s tem da jih pohabijo, spremenijo v evnuhe.
Samo to niso mački s karakterjem, zame so to uboge pokveke.

VANKA
https://www.zurnal24.si/media/img/1d/2e...

FireSnake ::

PacificBlue je izjavil:

In to izbira prav zvite manevre.

Mačke so muhaste :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mačke, tiste kosmate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223033 (18539) Kenpachi
»

Mačje pogodbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411466 (9425) MTB
»

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18054409 (32377) Kamran
»

Resen problem s psičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812341 (10454) koyotee

Več podobnih tem