» »

Mačje pogodbe

Mačje pogodbe

«
1
2

vorantz ::

http://www.bolha.com/trgovina/macja_hisa

Dom išče kot izključno notranja muca brez izhodov v zunanje okolje.
V posvojitev se oddaja s pogodbo Mačje hiše, s katero se zavežete za notranje bivanje brez zunanjih izhodov, kvalitetno prehrano, redno cepljenje in veterinarsko oskrbo po potrebi.


Videl sem še en drug oglas kjer so meli tudi neko drugo pogodbo samo ne najdem zdej...
Ni mi jasno kako so lahko tako izbirčni obenem pa jamrajo, da noben noče posvojit živali

Sploh pa za koji k**** ne bi smela mačka vn it??
Tudi, če jo fenta avto bo vsaj
1.) mela aktivno življenje do tistega trenutka
2.) ne bo zaprta v kletki in jo bodo potem fentali z injekcijo ko bo prestara

Če mislijo, da bom pa še pol prispeval za to njihove preseravanje naj se pa res zamislijo
  • spremenil: vorantz ()

mihec87 ::

Radi bi jo dali v dober dom, samo jih je enostavno odneslo pri vsem skupaj...

Unknown_001 ::

Enim je škoda vsakega centa, ki ga dajo za sterilizacijo, se pravi hočejo, da se mačk ne bi gonu naokol, da ne bi imel v zavetiščih še več dela z odvrženim naraščajem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vorantz ::

Ta mačja hiša snip snipa vse mačke tako, da to ni problem

Unknown_001 ::

Pol mi pa ni jasno. Razen, če ma mačk kake probleme z zunanjim okoljem, sam ne vem kakšni bi ti problemi lahk bili :|
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mihec87 ::

Unknown_001 je izjavil:

Pol mi pa ni jasno. Razen, če ma mačk kake probleme z zunanjim okoljem, sam ne vem kakšni bi ti problemi lahk bili :|


Pogodba je za vse mačke enake....Pač reality check ušel....

vorantz ::

Ja sem pogledalše na njihovi strani kjer piše malo več
http://www.macjahisa.si/postopek_posvoj...

Mačke oddajamo v posvojitev kot izključno notranje mačke, razen redkih izjem, ko presodimo, da je zunanji izhod v okolje (stran od cest) v dobrobit določene mačke. Če je maček tak, je to omenjeno že v oglasu samem, pri vseh ostalih je zahtevano izključno notranje bivanje, ker želimo da mačke v novih domovih preživijo svojih 15+ let. Želimo, da naše varovanke/varovanci ne končajo pod avtomobilskimi kolesi, v gobcih psov in lisic, umirajo zastrupljeni v grmovju ali tavajo izgubljeni.
Mački mora biti omogočena kvalitetna in redna prehrana.
Zahtevamo zagotavljanje redne in kvalitetne veterinarske oskrbe, kar vključuje tudi redno letno cepljenje proti kužnim boleznim.
Pričakujemo vašo skrb za varnost - pričakujemo, da bo mačka v svojem domu doživela naravno starost, ki je 15-20 let.


Bi pa res videl to dejansko pogodbo, ki se jo podpiše
Kolko je to dejansko pravno trdna zadeva

RejZoR ::

Sej daš tud mačka lahko na povodec če hočeš (ne navaden ampak tisti z oprsnico, podobno kot se uporablja za manjše pse).

Tud ne vem kako to pol enforcajo, sej večina nima več stika z novim kupcem. Al te bojo hodil preverjat?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

mogoče dajo to pogodbo samo za mačke, ki so navajene na notranje bivanje?

take mačke tprijo če jih daš ven, na mraz po možnosti
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

vorantz ::

Ne majo iste pogoje za čisto vse mačke

jest10 ::

vorantz je izjavil:

http://www.bolha.com/trgovina/macja_hisa

Dom išče kot izključno notranja muca brez izhodov v zunanje okolje.
V posvojitev se oddaja s pogodbo Mačje hiše, s katero se zavežete za notranje bivanje brez zunanjih izhodov, kvalitetno prehrano, redno cepljenje in veterinarsko oskrbo po potrebi.


Videl sem še en drug oglas kjer so meli tudi neko drugo pogodbo samo ne najdem zdej...
Ni mi jasno kako so lahko tako izbirčni obenem pa jamrajo, da noben noče posvojit živali

Sploh pa za koji k**** ne bi smela mačka vn it??
Tudi, če jo fenta avto bo vsaj
1.) mela aktivno življenje do tistega trenutka
2.) ne bo zaprta v kletki in jo bodo potem fentali z injekcijo ko bo prestara

Če mislijo, da bom pa še pol prispeval za to njihove preseravanje naj se pa res zamislijo

Ne skrbi, itak ne preverjajo(ok, če si v radiju par km od njih, potem mogoče celo pridejo kaj pošnofat)

Vzdevek ::

Mačka je mogoče okužena z kakšno boleznijo in bi z tem potencialno okužila druge mačke/živali ne človeka. In tudi to, kot je en že omenil lahko, da je mačka navajena živeti noter.
Včasih pa tudi pretiravajo... Vseeno mačka je nekako zunanja žival, vsaj za moje pojme... :|

Unknown_001 ::

Če je ne boš ti ven steral bo slej ko prej sama skliznla vn in to tako da sploh vedu ne boš, kdaj in kako (majo svoje interese, da grejo naokol harat>:D). PREVERJENO !
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

LordNacho ::

En rejec mi je razlagal, da je za vsako udomačeno mačko bolje če je samo noter in je zunaj le na sprehodu, na povodcu. Baje je večja možnost bolezni, menda stres in pa večji nadzor nad hrano. Tud sam nisem verjel, sam ko mal guglaš vidiš se mi zdi da vidiš veliko podobnih nasvetov.

francek1 ::

Tožit bi jih bilo treba zaradi mučenja živali.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jest10 ::

Vzdevek je izjavil:

Mačka je mogoče okužena z kakšno boleznijo in bi z tem potencialno okužila druge mačke/živali ne človeka.

Mačke se pred oddajo testira za pogoste bolezni. Prav tako jih cepijo.

Matako ::

V bistvu sploh ni prav imeti domačih živali v mestu, sploh v blokih ipd. Sam čisto razumem, lahko mačka, pes ali papiga nudi veliko lastniku, samo v resnici bi bilo za vse urbane prebivalce bolje, če se ne bi odločali za lastništvo. Težav potepuških domačih živali, rojenih "zunaj" pa posvojitve itak ne rešujejo - na tak način je to izgubljena vojna.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

para! ::

V bistvu sploh ni prav imeti domačih živali v mestu, sploh v blokih ipd. Sam čisto razumem, lahko mačka, pes ali papiga nudi veliko lastniku, samo v resnici bi bilo za vse bolje, če se ne bi odločali za lastništvo.

Zakaj? Mačk je polno, zunaj preživijo statistično skoraj pol manj časa kot pa v zaprtem prostoru (stanovanje) ali z občasnimi izhodi. Sej za posvojitev nimajo samo tistih mačk, k se jih drugi naveličajo, ogromno teh mačk je najdenih zunaj, zato ne drži, da potepuških ne rešujejo.

Edini problem v mestih, ker je prometa toliko, da je neodgovorno mačka spuščat vn, ker je verjetnost, da ga zbije avto dost večja. Zato tudi povsod, kjer bereš o "odgovornem ravnanju" z mačkami, poudarjeno da ne sme imeti izhoda ven in to je tudi razlog, da mačja hiša teži glede tega. Maček ne trpi, če je non-stop doma, samo navadit se mora, če je prej bil zunanji.
Death before dishonor!

Vzdevek ::

jest10 je izjavil:

Vzdevek je izjavil:

Mačka je mogoče okužena z kakšno boleznijo in bi z tem potencialno okužila druge mačke/živali ne človeka.

Mačke se pred oddajo testira za pogoste bolezni. Prav tako jih cepijo.

Res je vendar to še ne pomeni, da se v primeru bolezni mačka ne sme oddajat.

jest10 ::

Vzdevek je izjavil:

jest10 je izjavil:

Vzdevek je izjavil:

Mačka je mogoče okužena z kakšno boleznijo in bi z tem potencialno okužila druge mačke/živali ne človeka.

Mačke se pred oddajo testira za pogoste bolezni. Prav tako jih cepijo.

Res je vendar to še ne pomeni, da se v primeru bolezni mačka ne sme oddajat.

V primeru bolezni se to bodočemu lastniku jasno pove.

vorantz ::

Če bi zahtevali to samo v mestih bi nekako razumel
Ampak recimo jaz živim nekje kjer ga avto 100% ne bo povozil, okoli nas njive v bližini pa gozd kjer so lisice
Kar pa bi očitno bilo za njih nesprejemljivo, ker bi ga lahko te lisice požrle

Kar pa je kr neki
Naša dva mačka uživata zunaj...lahko se podita po njivah, valjata po zemlji, plezata kamor hočeta (najboljše, ko slišiš mjavkanje iz pergole (raste trta) in vidiš mačkona kako te gleda dol med vejami :D)

Kokr z ljudmi...lahko se zapreš v hišo, si nrdiš 100% optimalne življenjeske pogoje v bajti brez nevarnosti in vsega
Lahko boš živel 1000 let tako...ampak kaj maš od tega?

Vzdevek ::

jest10 je izjavil:

Vzdevek je izjavil:

jest10 je izjavil:

Vzdevek je izjavil:

Mačka je mogoče okužena z kakšno boleznijo in bi z tem potencialno okužila druge mačke/živali ne človeka.

Mačke se pred oddajo testira za pogoste bolezni. Prav tako jih cepijo.

Res je vendar to še ne pomeni, da se v primeru bolezni mačka ne sme oddajat.

V primeru bolezni se to bodočemu lastniku jasno pove.


Naj bi se mu, kolega je posvojim mačko iz azila v Mariboru in šele nato ugotovil, ko jo je že imel doma dva tedna, da ima mikrosporijo.

matobeli ::

jaz sem mojega (mačka!) tudi posvojil. Seveda pa sem se že od začetka odločil in tudi povedal da mi ga lahko dajo z dovoljenjem do zunanjih izhodov ali pa ga grem pač iskat nekam drugam. Živim pa na deželi.

Kar se mene tiče so mačjeljubci malo zabredli.
1. hranijo svoje ljubljenčke dražje kot sebe
2. z branjem raznih člankov, pisanjem po forumih se ukvarjajo veliko več časa kot pa npr. z čohanjem določenega muca
3. onemogočijo jih točno 100% vseh stvari zaradi česa so mački na svetu:
-lov na miši in ostalo divjad je prepovedan (onemogočen), če se zgodi vsaj strogo sankcioniran
-sex je prepovedan
-izležavanje na soncu/havbi/sredi ceste prepovedano

ostane jih samo še prenažiranje z sicer kvalitetno hrano. Aja, pa srat it in umret.
Eat, shit and die!

EDIT: Imajo onemogočenih nekje 70% stvari ki jih v življenju razveseljuje. Glede na to da je prehranjevanje in vse zraven tretiran kot obvezen užitek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Venomus ::

Res so nori te v Mačji hiši...

Na facebooku se dnevno pritožujejo, kako imajo zapolnjene vse kapacitete ozi. imajo 60 mačk viška in bi res potrebovali pomoč. Ampak seveda oddajo samo kot notranjo mačko... Potem izgleda še niso čisto zapolnjeni in obupani.

Enkrat bodo že imeli preveč mačk in bodo morali spremeniti pogoje.

vorantz ::

Ah ne...fentali jih bojo
Ker je to res boljše kot, da jih povozi avto ;((

izbrisiracun ::

Jaz bi vzel eno, ampak bo spala zunaj(na kozolcu recimo) in lovila miši. Bo dobila tudi brikete, ne se bat.
Sklepam, da takih nimajo....

vorantz ::

Sej ni tolko, da zej iščem (ena naša je že v letih sicer) ampak sem samo gledal kaj se kej najde med oglasi
Pa so me te pogodbe zmotle (kolikor vidim ima to zahtevo večina če ne vsa zavetišča)
V isti sapi pa slišimo jamranje kako noben noče posvojit mačke iz teh zavetišč in kako smo neresni vsi ostali "ne nazi cat lover" ljudje

Furbo ::

Če povzamem kar sem se naučil...

Mačke znotraj živijo 50% dlje, zato..
..jih dajo samo takim, ki bi jih imeli strogo notri, zato..
..jih skoraj nihče noče, zato..
..ostanejo v zatočišču, zato..
..jih uspavajo
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

para! ::

Ja, upam da niso tok retardirani, da jih uspavajo, namesto da jih oddajo, če majo možnost.

Vidim sicer da ma folk dobre izkušnje z zunanjimi mački, ampak moj nekastriran maček, vajen notranjega življenja, se je po preselitvi v nižje nadstropje odločil, da bo indoor/outdoor, nakar jih je fasal od lokalnih mačkov (operacija II. kategorije), pa sem zavrnil snipanje, ker se mi je zdelo nehumano, kljub temu, da mi je vet rekla, da jih bo spet fasal. No in jih je res spet fasal (še huje kot prvič), zdej k so mu pa jajca odrezal se je pa kr spoprijateljil z ostalimi in se razumejo kot da ni blo nič 8-O
Death before dishonor!

Venomus ::

Oni niso tipično zavetišče in izgleda jih malo bolj skrbi za te mačke, ampak ne živijo vsi ob 3-pasovnici sredi mesta... Nevem kako so sicer sigurni, da boš mačko imel 100 % v hiši, ampak preden oddajo mačko bi si lahko ogledali okolico hiše in potem ocenili, če je mačka lahko tudi zunanja.

AndrejO ::

vorantz je izjavil:

Če bi zahtevali to samo v mestih bi nekako razumel
Ampak recimo jaz živim nekje kjer ga avto 100% ne bo povozil, okoli nas njive v bližini pa gozd kjer so lisice
Kar pa bi očitno bilo za njih nesprejemljivo, ker bi ga lahko te lisice požrle

Kar pa je kr neki
Naša dva mačka uživata zunaj...lahko se podita po njivah, valjata po zemlji, plezata kamor hočeta (najboljše, ko slišiš mjavkanje iz pergole (raste trta) in vidiš mačkona kako te gleda dol med vejami :D)

Tole "kr neki" je verjetno kar res. Če ne bi sam pred kratkim prebral, ne bi verjel, ampak iz prve (strokovne) roke:
"Often I get reports of foxes killing cats. Most are found to be untrue on further investigation. Foxes may indeed kill kittens or very old or ill cats (it's worth mentioning here that cats may kill fox cubs too). However, in the vast majority of cat-fox interactions the cat wins."
Vir.

Spajky ::

Mačka, če je zdravstveno oskrbljena in sterilizirana, cepljena, prehranjena etc. tudi če je večinoma zunaj nima nič krajše življ.dobe praktično, če ne hodi daleč iz vidika (mačkoni več tudi če kastrirani!) in se ne hodi "garbat" naokoli (mačji aids)...

Problem je v glavnem v bližini cest/strojev ipd. in ker so danes urbane sredine že skoraj povsod, muca zna hitro končat pod kolesi na žalost (tudi na večjih parkingih.) Mojo je še mlado ob dovozni cesti pod parkiranim avtom splašil en pes z enim sprehajalcem, pa je skočila direkt pod kolesa avta, ki je glihkar slučajno mimo prišel. Se je rešlo/operacija nog in ker je imela več sreče kot pameti, se ji danes nič ne pozna več; jest pa happy!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

WarpedGone ::

Ampak recimo jaz živim nekje kjer ga avto 100% ne bo povozil,

In pol mate druge za nore?
Zbogom in hvala za vse ribe

vorantz ::

WarpedGone je izjavil:

Ampak recimo jaz živim nekje kjer ga avto 100% ne bo povozil,

In pol mate druge za nore?


??
Malo argumentacije prosim

civic_ ::

Ne financira jih država (hvala bogu). Lahko dajejo take pogoje kot hočejo.

V vsako mačko vložijo 200 €, plačaš 50 € tako, da nekako pričakujejo, da ne bo šla pod avto v prvem mesecu. Mačko dobiš sterilizirano, cepljeno testirano na bolezni...

Moje mnenje je, da bi morali potepuške mačke odstraniti. Uničujejo ptiče, kuščarje itd.. nič koristnega ne počnejo.

WarpedGone ::

"100%" zdrži na Luni, tle na zemlji že kar nekaj desetletji ne več.
Dokler na mačke gledaš kot na potrošno robo, "mačja pogodba" ne more bit smiselna.

Ko na mačko pogledaš kot na zavestno živo bitje sposobno emocij in občutkov, do katerega morda celo razviješ neko navezanost, pa v obvarovanju njenega življena počas začneš vidit smisel.

Še več pa ga vidiš, ko doumeš da je v vsako rešeno mačko bilo vloženega mnogo truda, čustev in tudi denarja. In da človeka zelo boli, da je bitje do katerega mu ni vseeno, nek "razumnež" dobesedno spustu pod avto.

Premnogokrat so ponovno rešuje nekoč že rešene mačke.
Zbogom in hvala za vse ribe

vorantz ::

;((
Pa 99% da boš zadovoljen
Je pa ta hiša v slepi ulici makadamske ceste. Prometa razen nas praktično ni (razen kak "pripadnik ljubljanskega barja" ko zaluta).
Sploh pa ma dovolj gozda za laufat in mu res ni v interesu lazit do cest.
Pa še to ponavadi dlje od štale (na seno) ne gre.

Also...slučajno namiguješ, da me zato ker nimam mačka priklenjenega v hiši boli k za njega?

Sploh pa verjemi...tudi če ga danes pobere vem, da je živel zelo lepo in polno življenje in kot bi rekli "now i can die happy"

WarpedGone ::

..slučajno namiguješ, da me zato ker nimam mačka priklenjenega v hiši boli k za njega?

Mi ni treba, ker je to kristalno jasno.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

LitralSM ::

para! je izjavil:

Ja, upam da niso tok retardirani, da jih uspavajo, namesto da jih oddajo, če majo možnost.

Vidim sicer da ma folk dobre izkušnje z zunanjimi mački, ampak moj nekastriran maček, vajen notranjega življenja, se je po preselitvi v nižje nadstropje odločil, da bo indoor/outdoor, nakar jih je fasal od lokalnih mačkov (operacija II. kategorije), pa sem zavrnil snipanje, ker se mi je zdelo nehumano, kljub temu, da mi je vet rekla, da jih bo spet fasal. No in jih je res spet fasal (še huje kot prvič), zdej k so mu pa jajca odrezal se je pa kr spoprijateljil z ostalimi in se razumejo kot da ni blo nič 8-O

Upam samo, da ne verjameš v to, da jih dejansko uspavajo. Živali se usmrtuje drugače. Bi bil že čas, da nekateri pridejo iz svojega ignorantskega sveta.

vorantz ::

WarpedGone je izjavil:

..slučajno namiguješ, da me zato ker nimam mačka priklenjenega v hiši boli k za njega?

Mi ni treba, ker je to kristalno jasno.


WarpedOne skrbi me za tvojo varnost v realnem svetu
Mislim, da bi se moral preselit k meni
Ti bom zrihtal balonček, da se zapreš v njega
Da te slučajno ne povozi avto al pa poje lisica

Furbo ::

Res ne vem kako so mački preživeli milijone let, brez da bi jih zapirali v stanovanja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

para! ::

Dobr no, a se delate, da ne razumete al kako? Če živiš ob prometni cesti, bo mačka zbil avto. O tem ni dvoma, samo vprašanje časa je.

Če je kjer živiš že mačji terirotij, jih bo maček eventuelno fasal toliko, da bo rabil operacijo, tudi o tem ni dvoma, samo vprašanje časa je.

Če so vsi mački v okolju snipani/sterilizirani potem je problem jasno manjši, ampak vseeno boš moral mačka vozit na preglede in dezinfekcijo in podobno.

Jaz svojega puščam ven, ker ga redno vozim k veterinarju, živim na vasi in mi tudi manj kot 100% verjetnost, da preživi, ustreza. Če bi maček hotel bit 100% varen, bi ostal doma, tako pa sili ven, čeprav jih je že nekajkrat fasal.

Ne morte bit pa čist frapirani, če neka mačja hiša v mestu noče oddajat mačk ljudem, ki bi jih imeli pred blokom ob tržaški. Ne gre to tko.
Death before dishonor!

matobeli ::

Ja pač mačke ne sodijo v gosto naseljena mesta, sej konja tudi nimaš tam. Pa niso to psi ki jih maš lahko na vrvici in se počutijo čist OK če so lahko ob svojem gospodarju.

Se mi pa zdi da je bila ena tema nekaj časa nazaj ko je nekdo svojega mačka hotel vzgojit kot psa, vozil ven s štrikcom da se pokaka in polula...

Problem je ker se je ta Ljubljanski trend preselil izven žice. Na podeželje in manjša mesta (torej vsa razen Lj in MB) ki niso tako obremenjena z prometom kot Ljubljana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

nejcek74 ::

Jaz sem frapiran. Starsi zivijo na obrobju Ljubljane (ampak se vedno Ljubljana), macke imajo ze polovica zivljenja in vse so umrle od starosti. Vse so se (bile) izrazito samostojne, v hiso hodijo jest, spat in se crkljat ter pozimi se gret. Ok pozimi so v hisi 80% poleti pa 30%. K veterinarju so sle samo kadar so bile bolane. Imele so par poskodb ampak nikoli nic resnega (recimo en macek si je en jajc nataknil na ograjo ampak je po sivanju se vedno lepo haral naokoli).
Torej zame so macke vec kot sposobne skrbeti zase. Kdor jih daje pa na vrvico in zapira v prostor pa je zame cudak in kancek sadista, saj zivali (ki si jo omisli ker je ljubitelj) ne omogoca kvalitetnega zivljenja.

WarpedGone ::

Se mi pa zdi da je bila ena tema nekaj časa nazaj ko je nekdo svojega mačka hotel vzgojit kot psa, vozil ven s štrikcom da se pokaka in polula...

Zelo slabo se ti zdi.
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Glede življenske dobe:
The average life expectancy for male indoor cats at birth is around 12 to 14 years,[90] with females usually living a year or two longer.[91] However, there have been reports of cats reaching into their 30s,[92] with the oldest known cat, Creme Puff, dying at a verified age of 38.[93] Feline life expectancy has increased significantly in recent decades.[94] Having a cat neutered or spayed confers some health benefits, since castrated males cannot develop testicular cancer, spayed females cannot develop uterine or ovarian cancer, and both have a reduced risk of mammary cancer.[95] The lifespan of feral cats is hard to determine accurately, although one study reported a median age of 4.7 years, with a range between 0 to 8.3 years.[96]

Statistika je kurba.
Zbogom in hvala za vse ribe

para! ::

Starsi zivijo na obrobju Ljubljane (ampak se vedno Ljubljana), macke imajo ze polovica zivljenja in vse so umrle od starosti.

Večina nima take sreče.

Torej zame so macke vec kot sposobne skrbeti zase. Kdor jih daje pa na vrvico in zapira v prostor pa je zame cudak in kancek sadista, saj zivali (ki si jo omisli ker je ljubitelj) ne omogoca kvalitetnega zivljenja.

Maček se je samoudomačil zato, da je prišel do kvalitetnejšega življenja (vse kar jim je važno je stalna prehranjevalna rutina) in zdaj misliš, da mu je kej do svobode?
Death before dishonor!

matobeli ::

WarpedGone je izjavil:

Glede življenske dobe:
The average life expectancy for male indoor cats at birth is around 12 to 14 years,[90] with females usually living a year or two longer.[91] However, there have been reports of cats reaching into their 30s,[92] with the oldest known cat, Creme Puff, dying at a verified age of 38.[93] Feline life expectancy has increased significantly in recent decades.[94] Having a cat neutered or spayed confers some health benefits, since castrated males cannot develop testicular cancer, spayed females cannot develop uterine or ovarian cancer, and both have a reduced risk of mammary cancer.[95] The lifespan of feral cats is hard to determine accurately, although one study reported a median age of 4.7 years, with a range between 0 to 8.3 years.[96]

Statistika je kurba.


stari moj, raje 5 let živim, se gonim, tepem,... Kot pa 10 let v čuzi, pa še brez jajc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

izbrisiracun ::

Bodite humani, odrežite mačku jajca:D

WarpedGone ::

stari moj, raje 5 let živim, se gonim, tepem,... Kot pa 10 let v čuzi, pa še brez jajc.

Če bi vedu kaj govoriš, nebi tega govoru.
Zbogom in hvala za vse ribe
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mačka :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511932 (9353) harmony
»

Potepuška mačka.

Oddelek: Loža
244537 (3484) Glugy
»

Mačke, tiste kosmate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223029 (18535) Kenpachi
»

Kako obdržati teden stare mačke brez mame pri življenju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016797 (15243) gendale

Več podobnih tem