» »

Hiša 3 gradbeni fazi

Hiša 3 gradbeni fazi

con28 ::

Samo za oceno me zanima, koliko bi stalo, da se tako hišo naredi na ključ oz. da postane takoj vseljiva (brez pohištva in kuhinje seveda), če je hiša dobrih 90m2? Sprašujem samo za hišo in ne tudi okolico.

Vem, da je veliko ceneje, če delaš sam, ampak če za to nimaš časa, znanja...in raje (vsaj večino) plačaš mojstrom, ki to naredijo hitreje.

PrimoZ_ ::

Okoli 1000e/m2.

kloko ::

PrimoZ_ je izjavil:

Okoli 1000e/m2.

To je material in zidanje do 3GF, samo to še ni vseljivo. Zraven prišteješ še ceno parcele in vse dokumentacije.

L.p., Kloko

con28 ::

Hiša je že v 3. fazi in me samo zanima okvirni strošek dokončanja.

PrimoZ_ ::

kloko je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Okoli 1000e/m2.

To je material in zidanje do 3GF, samo to še ni vseljivo. Zraven prišteješ še ceno parcele in vse dokumentacije.

L.p., Kloko


Za 1000€/m2 sem mislil da bi opremil trenutno hišo ki je v 3.GF. Seveda to ne daje prostora za neko preseravanje.
Rabiš:
- okna
- vhodna vrata
- električno napeljavo
- vodovodno napeljavo
- ogrevanje
- estrihe
- omet sten
- talne obloge
- malanje
- kopalnica

Na tej točki bi se lahko že celo vselil če si malo robinzona :)
Znanec je 2 leti živel v hiši kjer je imel dokončano sao kopalnico, kuhinja je bila nekaj kar je odpeljal domov ko so drugje metali ven in je sestavil bolj provizoriš. Namesto postelje je pa imel na tleh letvice in čez jogi.
Pa par random omar iz bolhe.

Ni poceni.
Sama gradnja do 3GF je najcenejši del ubistvu. Vse ostalo je dražje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

bezerk ::

Koliko stane avto? Je enako vprašanje z enakim odgovorom.

Vball ::

če si dal za za 3. fazo 100k, prištej zraven še 100-120k.

https://www.slonep.net/pred-gradnjo/fin...

https://www.mojmojster.net/clanek/97/Ko...

Karen ::

Hišo se do 3. gradbene faze gradi s cegli, naprej pa z denarjem, pravi star slovenski gradbeni pregovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

nejcek74 ::

in ne pozabit, vsebina faz ni natančno predpisana :) ene tok je zanesljiva kot "nadstandardna gradnja", "lep razgled", "mirna soseska", "moderni način življenja", "šola v bližini" etc

Jazon ::

con28 je izjavil:

Samo za oceno me zanima, koliko bi stalo, da se tako hišo naredi na ključ oz. da postane takoj vseljiva (brez pohištva in kuhinje seveda), če je hiša dobrih 90m2? Sprašujem samo za hišo in ne tudi okolico.

Vem, da je veliko ceneje, če delaš sam, ampak če za to nimaš časa, znanja...in raje (vsaj večino) plačaš mojstrom, ki to naredijo hitreje.


Da se narediti za 63k€ z novo opremo (700€/m2). Je pa odvisno od tega kaj se vgrajuje. Zelo hitro postane 90k€ (1000€/m2).

Npr. če vgrajuješ stavbno pohištvo preko Ekosklada boš za 1m2 okna z zunanjim senčilom in policami dal 900 do 1k€/m2, torej med 13k€ in 18k€ samo za okna (brez vhodnih vrat).
Če boš vgrajeval plastiko in rolete je cena b.p prepolovljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jazon ()

Avenger ::

con28 je izjavil:

Samo za oceno me zanima, koliko bi stalo, da se tako hišo naredi na ključ oz. da postane takoj vseljiva (brez pohištva in kuhinje seveda), če je hiša dobrih 90m2? Sprašujem samo za hišo in ne tudi okolico.

Vem, da je veliko ceneje, če delaš sam, ampak če za to nimaš časa, znanja...in raje (vsaj večino) plačaš mojstrom, ki to naredijo hitreje.


Delaš sam? Ne moreš delat sam, če nisi gradbinec. Delaš lahko potem ko so cegli postavljeni. Ampak tlakov ne boš delal, omete? Jaz jih ne bi. Položil parket? Noup. Strojne inštalacije ti tudi mora nekdo napeljat... Kaj ti ostane?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

delavec44 ::

Dosti. Ploščice, laminat, beljenje, montaža pip, kuhinje, omar, luči, vrat...

kriptobog ::

Avenger je izjavil:

con28 je izjavil:

Samo za oceno me zanima, koliko bi stalo, da se tako hišo naredi na ključ oz. da postane takoj vseljiva (brez pohištva in kuhinje seveda), če je hiša dobrih 90m2? Sprašujem samo za hišo in ne tudi okolico.

Vem, da je veliko ceneje, če delaš sam, ampak če za to nimaš časa, znanja...in raje (vsaj večino) plačaš mojstrom, ki to naredijo hitreje.


Delaš sam? Ne moreš delat sam, če nisi gradbinec. Delaš lahko potem ko so cegli postavljeni. Ampak tlakov ne boš delal, omete? Jaz jih ne bi. Položil parket? Noup. Strojne inštalacije ti tudi mora nekdo napeljat... Kaj ti ostane?


Lahko delaš sam, če znaš. Se boš pa precej jebal potem z upravno enoto za uporabno dovoljenje. Kolega je delal sam. V enem letu je bil vseljen, za uporabno dovoljenje se je pa jebal 2 leti in pol...

dexterboy ::

A montažna ne pride v poštev?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

zimurg ::

Pred kratkim sem prenovil stanovanje podobne velikosti. Menjal sem skoraj vse: okna, elektriko, vodo, odtoke, rušil stene in gradil nove. Nekatere svari sem ohranil in prenovil: parket v nekaterih prostorih, vrata. Ker sem veliko delal sam ali pa asistiral mojstrom ipd. sem porabil nekje 40k z opremo (kuhinja po meri pri mizarju, ostalo ikea in druge štacune). Nekako sem ravno ulovil čas, ko mojtri še niso dvignil cen oz. se cene materiala niso podvojile, tako da, če bi začel s prenovo danes in ne pred enim letom, bi bilo verjetno dražje.

Če pa ne delaš sam pa vsaj 1k/m2 brez opreme.
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zimurg ()

TheBlueOne ::

Po tretji gradbeni fazi cez palec:

Koncanje stene zunaj z neko izolacijo 50€/m2
Koncanje stene znotraj 25€/m2
Strojne istalacije + TC 15k€
Elektroinstalacije z vticnicami in stikali 5000€
Okna 10k€
Vhodna vrata 2.5k€
Ploscice bolj budget 30€/m2
Estrih 1.5k€
Tla bolj budget 30€/m2
Notranja vrata 400€/komad

5000€ za razne detajle.

Upam, da nisem kje prevec vsekal mimo, ker se cen spomnem tako tako. :)

Invictus ::

Nisi preveč, tam nekje sem jaz plačeval...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bbbbbb2015 ::

con28 je izjavil:

Hiša je že v 3. fazi in me samo zanima okvirni strošek dokončanja.


Ta del je sicer lahko dokaj poceni, če daješ cenejše materiale, ter hudo drag, če daješ prvovrstne materiale. Računaj med 500€/m2 (poceni) do 1000-1200€/m2 - prvovrstni materiali.

zimurg ::

ni toliko v kvaliteti samih materialov kot v ceni dela. Primer: 1. malar - cena 3,5k, 2.malar - 4,5k, 3.malar 2k itd.

so se pa materiali nasplošno podražili v zadnjem letu oz. jih ni npr. izolacij v nekem obdobju ni bilo za dobiti potem pa je bila cena x2 itd.
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zimurg ()

Invictus ::

Ja, sploh fasada, je šel material gor x2... Elektro material isto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kvatebrigic ::

kriptobog je izjavil:

Avenger je izjavil:



Delaš sam? Ne moreš delat sam, če nisi gradbinec. Delaš lahko potem ko so cegli postavljeni. Ampak tlakov ne boš delal, omete? Jaz jih ne bi. Položil parket? Noup. Strojne inštalacije ti tudi mora nekdo napeljat... Kaj ti ostane?


Lahko delaš sam, če znaš. Se boš pa precej jebal potem z upravno enoto za uporabno dovoljenje. Kolega je delal sam. V enem letu je bil vseljen, za uporabno dovoljenje se je pa jebal 2 leti in pol...


Jaz sem delal sam vse od 3. pgf dalje razen strojnih inštalacij, estriha in montaže vrat. Da se, če nimaš dveh levih in si pripravljen vložit veliko truda in si quite confident kaj počneš.

Z uporabnim sem se jebal 3 mesece, keč je da ugotoviš kaj na UE hočejo videt ;)

Edit: da sem on topic ko je govora o ceni - mene je prišlo cca 40kEUR do pohištva. Noben luksuz, je pa lepo. Mi je pa žal da sem šparal na keramiki.

Zgodovina sprememb…

prowb ::

Kvatebrigic je izjavil:


Z uporabnim sem se jebal 3 mesece, keč je da ugotoviš kaj na UE hočejo videt ;)


Kaj hočejo videt na UE? :)

Ghost7 ::

delavec44 je izjavil:

Dosti. Ploščice, laminat, beljenje, montaža pip, kuhinje, omar, luči, vrat...


Razen ploščic si zelo poceni storitve navedel.

110m2 položenih: delo (14dni full time - pečar, ki ve kaj dela - jaz bi to polagal popoldan 3 mesce pa ne bi bilo lepo, sploh stenske v kopalnici)) + ploščice + material 5500€. Od tega 3000€ delo.

Beljenje je 2€ po metru (pa je drago, se dobi cenej).
Montaža vrat 50€ po komadu.

Vse ostalo kar si navedel je par popoldnevov in to morš znat, če se greš živet v hiši.

Amapk še vedno za vse moraš kupiti MATERIAL. Luč, pipo, vrata, laminat, ploščice, lepila...


Torej z dnarjem. In res je tko.

Do tretje s ceglom, naprej pa z dnarjem.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

l0g1t3ch ::

bbbbbb2015 je izjavil:

con28 je izjavil:

Hiša je že v 3. fazi in me samo zanima okvirni strošek dokončanja.


Ta del je sicer lahko dokaj poceni, če daješ cenejše materiale, ter hudo drag, če daješ prvovrstne materiale. Računaj med 500€/m2 (poceni) do 1000-1200€/m2 - prvovrstni materiali.


Napisal je, da nima časa/znanja in da bo dal delat mojstrom.
Pa glede na to kako so v zadnjem času šle cene gradbene materiala gor, za 1000€/m2 zagotovo ne bo dobil prvovrstnega materiala. 500€/m2 je pa utopija.

dj_uro ::

kaj je sploh vaša definicija ''prvovrstnega'' materiala?
ne tako posploševat...
npr. normalna notranja vrata srednjega razreda so trenutno okoli 500€ in naprej...
vw-klub.si

M-XXXX ::

kloko je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Okoli 1000e/m2.

To je material in zidanje do 3GF, samo to še ni vseljivo. Zraven prišteješ še ceno parcele in vse dokumentacije.

L.p., Kloko

Ahhahhaa kdo je pa vas nategnil da stane samo zidarija do tretje faze 1000€/m2??
Kaj naj bi toliko koštalo? Par zidakov mal betona pa par kubikov lesa za streho?

eventyrer ::

od tretje gradbene faze do dokončanja rabiš 500-1500EUR/m2, odvisno kako kvalitetno bi rad naredil.


Več ti ne moremo reči saj ne vemo kakšen standard gradnje želiš, koliko izolacije želiš, kakšno talno oblogo želiš, kakšno ogrevanje...nič nisi povedal. Tako da računaj pač 500 do 1500 EUR na m2 krat število kvadratnih metrov bajte in boš izvedel koliko EUR rabiš za jo zaključiti.
Seveda se moraš zavedati da za 500 EUR boš imel precej klavrno opremljeno, zgornje meje cene opremljanja pa ni, lahko vložiš tudi 5000 ali 10.000 EUR na m2.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

l0g1t3ch je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

con28 je izjavil:

Hiša je že v 3. fazi in me samo zanima okvirni strošek dokončanja.


Ta del je sicer lahko dokaj poceni, če daješ cenejše materiale, ter hudo drag, če daješ prvovrstne materiale. Računaj med 500€/m2 (poceni) do 1000-1200€/m2 - prvovrstni materiali.


Napisal je, da nima časa/znanja in da bo dal delat mojstrom.
Pa glede na to kako so v zadnjem času šle cene gradbene materiala gor, za 1000€/m2 zagotovo ne bo dobil prvovrstnega materiala. 500€/m2 je pa utopija.


ja, naše izjave so najbrž res zastarele. Najbrž bi moral napisati nekdo, ki je nekaj delal v zadnjih 2 letih.

ice queen ::

Najini stoški dobro leto nazaj. Od tretje podaljšane faze naprej (torej zasteklitev, vhodna vrata in fasada je že bila) za 120 m2 naju je prišlo okvirno 140k eur. Brez okolice.

gansta ::

ice queen je izjavil:

Najini stoški dobro leto nazaj. Od tretje podaljšane faze naprej (torej zasteklitev, vhodna vrata in fasada je že bila) za 120 m2 naju je prišlo okvirno 140k eur. Brez okolice.


Wow, to se mi zdi pa zelo veliko, kaj sta pa zapravila za toliko?

Trenutno se gibljejo cene od 3PGD do zaključka v LJ z rekuperacijo in toplotno črpalko cca 80-120k€.

ice queen ::

gansta je izjavil:

ice queen je izjavil:

Najini stoški dobro leto nazaj. Od tretje podaljšane faze naprej (torej zasteklitev, vhodna vrata in fasada je že bila) za 120 m2 naju je prišlo okvirno 140k eur. Brez okolice.


Wow, to se mi zdi pa zelo veliko, kaj sta pa zapravila za toliko?

Trenutno se gibljejo cene od 3PGD do zaključka v LJ z rekuperacijo in toplotno črpalko cca 80-120k€.


Vidim zdaj, da je avtor spraševal brez opreme. Ta številka je z opremo vred. Kar nekaj pa je nanesel tudi kamin+dimnik in pa zunanje žaluzije. To slednje je bil zame najvecji (cenovni) sok pri gradnji.

gansta ::

Aha, to pa že, oprema (solidna) je cca ranga 35-40k€, gor pa ni meja :),

Se pravi ste dali od 3PGD to zaključka cca 90-100k€, brez opreme in okolice ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

ice queen ::

gansta je izjavil:

Aha, to pa že, oprema (solidna) je cca ranga 35-40k€, gor pa ni meja :),

Se pravi ste dali od 3PGD to zaključka cca 90-100k€, brez opreme in okolice ?


Tako nekako ja. Kar se je le dalo, sva plačala brez računa, na roko, da sva "prisparala" na davku.

LukiYo ::

Glupi davki praviš :)

fertighaus ::

Ali se lahko dobi bančni kredit za nakup hiše v 3. ali 4. fazi? Hiša nima uporabno dovoljenje, ker še ni končana ima pa gradbeno dovoljenje.

Zgodovina sprememb…

jabe ::

Da...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podedoval hišo - kje začeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19823505 (15526) hipertija
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153463 (28728) Matejjjjj

Več podobnih tem