» »

Najtežja in najlažja smer na filozofski fakulteti v Ljubljani

Najtežja in najlažja smer na filozofski fakulteti v Ljubljani

nonstoplevel ::

Mene pa zanima katera od vseh smeri na filo faksu je najlažja in katera najtežja?

Bruse/LJ_Lee ::

Ce bi te snov resnicno zanimala, ne bi spraseval taksnih vprasanj ampak bi izbral snov, ki te zanima. Tako pa izpades kot preracunljiv.

nonstoplevel ::

Zanima me informativno, s svojo smerjo sem več kot zadovoljen :)

Zgodovina sprememb…

tilen03 ::

nonstoplevel je izjavil:

Mene pa zanima katera od vseh smeri na filo faksu je najlažja in katera najtežja?

Lahko/težko je stvar posameznika, ampak če že hočeš nek odgovor, bi rekel - kot se za forum spodobi - na pamet seveda:

Najlažja enopredmetna - Bibliotekarstvo
Najlažja dvopredmetna kombinacija - Pedagogika & andragogika

Najtežja enopredmetna - Zgodovina
Najtežja dvopredmetna kombinacija - Filozofija & zgodovina

Glede moje izbire vidimo, da lažje dobiš zaposlitev, če narediš "najlažjo" smer, kot pa, če "najtežjo", ker pri "najlažjih" gre za neko aplikativno področje.

Govorim za dodiplomski študij. Za 2. in 3. stopnjo bi rekel, da je najtežja filozofija. Ampak, biti strokovnjak na bilokaterem področju je zelo težko, pa tudi meje med smermi se začnejo močno brisati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

lemur233 ::

Na filofaks bi dal obvezen predmet programiranja, pa bi bli vsi zaposljivi po koncu študija.

RintFDG ::

Na FF ni lahkih oz. težkih smeri. Isto kot na strojnem F. ali elektro F. , ali EF.
To je odgovor, ki si ga hotu slišat. FMF zna bit zanimiv ...:
https://fmf.si/izjave

Bruse/LJ_Lee ::

lemur233 je izjavil:

Na filofaks bi dal obvezen predmet programiranja, pa bi bli vsi zaposljivi po koncu študija.

ja, dajmo vse v drek potunkat, a ne? Ne. Ce je dolocena sluzba ali delovno mesto zelo dobro placano, to ne pomeni, da je to sanjska sluzba ali pa nekaj dobrega za clovestvo. Ja, dejmo vse narest geeke, code monkeye, ki bodo specializirani za virtualno resnicnost, na racun specializacije za real life. Ne. Po mojem mnenju programerji gradijo zlato kletko za clovestvo. Potrebujemo tudi filozofe, ki bodo prevec filozofiral o zivljenju, programiranju tudi in prisli do svojih zakljuckov iz drugega zornega kota.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344272 (6464) nejc_nejc
»

lahki/najlažji faks ali vš (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14936188 (23209) GGGGG
»

Kaj narediti? Študij.. vaša mnenja. :)

Oddelek: Šola
217005 (6043) KK44444444
»

kam naprej za prfoksa matematke na srednji šoli

Oddelek: Šola
344763 (4176) BluPhenix
»

Elektrotehniki vs Računalničarji

Oddelek: Loža
374975 (4371) Old-Death

Več podobnih tem