» »

Zastonjkarjem na G Suite bo odklenkalo

1 2 3
4
5

Invictus ::

njyngs je izjavil:

Invictus je izjavil:

njyngs je izjavil:

Kaj majo ploščice s tem? Bodi zdaj mož beseda in naj bo ceneje, da ne bomo s prvidvema opcijama zgubljali denar. Al boš kot google in boš moral požret lastno besedo?

Zdaj pa že zveniš kot en najbolj obupan fuk-fehtar...

Ja, bi blo bolje, da bi se hvalil o 500€ zaslužka na dan.

Ne hvalim se s 500€ zaslužka na dan, tako malo že dolgo nisem zaslužil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krempelj ::

njyngs je izjavil:

Invictus je izjavil:

njyngs je izjavil:

Kaj majo ploščice s tem? Bodi zdaj mož beseda in naj bo ceneje, da ne bomo s prvidvema opcijama zgubljali denar. Al boš kot google in boš moral požret lastno besedo?

Zdaj pa že zveniš kot en najbolj obupan fuk-fehtar...

Ja, bi blo bolje, da bi se hvalil o 500€ zaslužka na dan.


Ja bolje bi bilo. Samo glede na to, kaksna opravila ti delajo tezave, bi moral odsteti dve nuli, pa noces izpasti salabajzer.
Praskam...

Tidule ::

krempelj je izjavil:

Tidule je izjavil:

krempelj je izjavil:

Se pravi, ste se odlocili, da ne boste resevali tezave ampak jo boste samo zavlekli v prihodnost.

Vas spomnim, na to neumno odlocitev, ob naslednjem podrazanju :))


A utegneš organizirat ogled tvojega rudnika redkih zemelj? Tolk da še mi neuki reveži vidimo kako se stvari streže.


Nisem rekel, da ste neuki revezi, rekel sem, da je vecina lenoba, ki isce izgovore, namesto, da bi se lotila ucenja.

Imas vse na netu, ne rabis od mene nic, samo nastudirati moras.


Torej so tudi tebe samo izgovori? Al bomo sedaj izvedeli, da je vse tvoje znaje in velesposobnost samo samohvala in sploh nisi sposoben izdelovat sam svoje strojne opreme in si tako kot neuki plebs odvisen od korporacij?

krempelj ::

Tidule je izjavil:

krempelj je izjavil:

Tidule je izjavil:

krempelj je izjavil:

Se pravi, ste se odlocili, da ne boste resevali tezave ampak jo boste samo zavlekli v prihodnost.

Vas spomnim, na to neumno odlocitev, ob naslednjem podrazanju :))


A utegneš organizirat ogled tvojega rudnika redkih zemelj? Tolk da še mi neuki reveži vidimo kako se stvari streže.


Nisem rekel, da ste neuki revezi, rekel sem, da je vecina lenoba, ki isce izgovore, namesto, da bi se lotila ucenja.

Imas vse na netu, ne rabis od mene nic, samo nastudirati moras.


Torej so tudi tebe samo izgovori? Al bomo sedaj izvedeli, da je vse tvoje znaje in velesposobnost samo samohvala in sploh nisi sposoben izdelovat sam svoje strojne opreme in si tako kot neuki plebs odvisen od korporacij?


Lol :)) Naj ti zaupam skrivnost, zastonj. Taktike iz vrtca ne delujejo dobro na odraslih. Odrasti.

Je pa vredu, da si prisel do tega, da si neuki plebs, cas je, da nekaj ukrenes glede tega, recimo postavitev mail serverja bi bila dober zacetek.

Desetletja stara tehnologija, dobro preizkusena in dobro dokumentirana, za danasnjega slo-TECHovca prava malenkost.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

njyngs ::

krempelj je izjavil:

Tidule je izjavil:

krempelj je izjavil:

Tidule je izjavil:

krempelj je izjavil:

Se pravi, ste se odlocili, da ne boste resevali tezave ampak jo boste samo zavlekli v prihodnost.

Vas spomnim, na to neumno odlocitev, ob naslednjem podrazanju :))


A utegneš organizirat ogled tvojega rudnika redkih zemelj? Tolk da še mi neuki reveži vidimo kako se stvari streže.


Nisem rekel, da ste neuki revezi, rekel sem, da je vecina lenoba, ki isce izgovore, namesto, da bi se lotila ucenja.

Imas vse na netu, ne rabis od mene nic, samo nastudirati moras.


Torej so tudi tebe samo izgovori? Al bomo sedaj izvedeli, da je vse tvoje znaje in velesposobnost samo samohvala in sploh nisi sposoben izdelovat sam svoje strojne opreme in si tako kot neuki plebs odvisen od korporacij?


Lol :)) Naj ti zaupam skrivnost, zastonj. Taktike iz vrtca ne delujejo dobro na odraslih. Odrasti.

Je pa vredu, da si prisel do tega, da si neuki plebs, cas je, da nekaj ukrenes glede tega, recimo postavitev mail serverja bi bila dober zacetek.

Je rekel 1.1. registriran trollaccount.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Tidule ::

krempelj je izjavil:

Tidule je izjavil:

krempelj je izjavil:

Tidule je izjavil:

krempelj je izjavil:

Se pravi, ste se odlocili, da ne boste resevali tezave ampak jo boste samo zavlekli v prihodnost.

Vas spomnim, na to neumno odlocitev, ob naslednjem podrazanju :))


A utegneš organizirat ogled tvojega rudnika redkih zemelj? Tolk da še mi neuki reveži vidimo kako se stvari streže.


Nisem rekel, da ste neuki revezi, rekel sem, da je vecina lenoba, ki isce izgovore, namesto, da bi se lotila ucenja.

Imas vse na netu, ne rabis od mene nic, samo nastudirati moras.


Torej so tudi tebe samo izgovori? Al bomo sedaj izvedeli, da je vse tvoje znaje in velesposobnost samo samohvala in sploh nisi sposoben izdelovat sam svoje strojne opreme in si tako kot neuki plebs odvisen od korporacij?


Lol :)) Naj ti zaupam skrivnost, zastonj. Taktike iz vrtca ne delujejo dobro na odraslih. Odrasti.

ccc... veliko besed, nazadnje pa si povsem enako odvisen od korporacij kot vsi ostali.

krempelj ::

njyngs je izjavil:


Je rekel 1.1. registriran trollaccount.


In ko narcisi dobijo v glavo cegel se vedno zanesejo na datum registracije. Ker to jih potolazi, da pa pravzaprav niso nesposobni kekci.
Praskam...

Tidule ::

Desetletja stara tehnologija, dobro preizkusena in dobro dokumentirana, za danasnjega slo-TECHovca prava malenkost.

ravno obratno, popolna zguba časa namenjena pumpanju ničevega ega. Zakaj bi svoj čas trošil za znanje, ki ga kupim za 2 EUR na mesec, če se lahko raje ukvarjam z vsebinami, ki se vrednotijo v 1000x te vrednosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

krempelj ::

Tidule je izjavil:


ccc... veliko besed, nazadnje pa si povsem enako odvisen od korporacij kot vsi ostali.


Precej manj kot vsi ostali. Ne samo to, korporacije mi se placujejo, da delam stvari za njih. Ti jim pa placujes za stvari, ki jih nisi sposoben narediti, zaradi lenobe.

A ni zanimivo, da na koncu se za svojo nesposobnost spravite na tistega, ki vam jo dokaze. Ne vem, imate obcutek, da boste potem bolj sposobni?

Tidule je izjavil:

Desetletja stara tehnologija, dobro preizkusena in dobro dokumentirana, za danasnjega slo-TECHovca prava malenkost.

ravno obratno, popolna zguba časa namenjena pumpanju ničevega ega. Zakaj bi svoj čas trošil za znanje, ki ga kupim za 2 EUR na mesec, če se lahko raje ukvarjam z vsebinami, ki se vrednotijo v 1000x te vrednosti?


Ker ga bos scasoma placeval 2 eura + ostale cloud storitve v 10000x te vrednosti.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

njyngs ::

krempelj je izjavil:

njyngs je izjavil:


Je rekel 1.1. registriran trollaccount.


In ko narcisi dobijo v glavo cegel se vedno zanesejo na datum registracije. Ker to jih potolazi, da pa pravzaprav niso nesposobni kekci.

Narcisi? A to misliš tiste, ki si ga žlafajo na namišljeno sposobnost vzdrževanja lastnega mailstrežnika? Ja, veliko vas je. Ampak žal potem polnite stackoverflow z vprašanji zakaj vam maili ne pridejo do naslovnika :8)

krempelj ::

njyngs je izjavil:

krempelj je izjavil:

njyngs je izjavil:


Je rekel 1.1. registriran trollaccount.


In ko narcisi dobijo v glavo cegel se vedno zanesejo na datum registracije. Ker to jih potolazi, da pa pravzaprav niso nesposobni kekci.

Narcisi? A to misliš tiste, ki si ga žlafajo na namišljeno sposobnost vzdrževanja lastnega mailstrežnika? Ja, veliko vas je. Ampak žal potem polnite stackoverflow z vprašanji zakaj vam maili ne pridejo do naslovnika :8)


Ne to bos pocel ti, ko bos cez cas ugotovil, da imam prav in bos zacel delati, kar bi lahko zacel ze danes. Zdaj se pa kar slepaj na tuje znanje, ker "nimas casa".
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Tidule ::

Ker ga bos scasoma placeval 2 eura + ostale cloud storitve v 10000x te vrednosti.

verjamem, da se ubošci, ki vam je domet postavite mail serverja s tem tolažite. Resnica pa je takšna, da bo tako znanje vedno pač vredno drobiž. In s tem tudi tvoj domet.

Ti jim pa placujes za stvari, ki jih nisi sposoben narediti.

Povsem enako kot jih plačuješ ti. Samo jaz nisem tako neumen, da bi se hvalil ker znam prihranit cente, ampak raje razmišljam o tem kje se zasluži eure. Tipična mentaliteta "Penny-wise but pound-foolish". 100% samoosktba je pač utopija in to, da si sposoben orpavljat delo, ki je vrednoteno na 2 EUR na mesec veliko pove o tvojem dometu in kompetencah.

jaz pač pri storitvah, pa naj bo to firezer, mail server ali polaganje ploščit pač presodim kaj je tisto, kar ima dodano vrednost da delam sam in kje se price performance ne poide. In tkao mi na kraj pameti ne pade trošit čas (nekaj kar je pri tebi evidentno povsem brez vrednosti, kar za samske 40 letnike v mamini kleti ni niče nenavadnega) za mail server, kjer me celoten sistem stane par EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

krempelj ::

Tidule je izjavil:

Ker ga bos scasoma placeval 2 eura + ostale cloud storitve v 10000x te vrednosti.

verjamem, da se ubošci, ki vam je domet postavite mail serverja s tem tolažite. Resnica pa je takšna, da bo tako znanje vedno pač vredno drobiž. In s tem tudi tvoj domet.

Ti jim pa placujes za stvari, ki jih nisi sposoben narediti.

Povsem enako kot jih plačuješ ti. Samo jaz nisem tako neumen ,da bi se hvalil kjer znam prihranit cente, ampak raje razmišljam o tem kje se zasluži eure. Tipična mentaliteta "Penny-wise but pound-foolish". 100% samoosktba je pač utopija in to, da si sposoben orpavljat delo, ki je vrednoteno na 2 EUR na mesec veliko pove o tvojem dometu in kompetencah.


Ah revcek, ne projiciraj. To, da ves o internetu in sistemih premalo, da bi si lahko postavil nekaj tako preprostega kot je email streznik, in se raje branis s kilometri vrstic namesto, da bi se preprosto lotil precej pove predvsem o tvoji mentaliteti.

Na pojdi malo poklikat, pa se na windowsih dela (ja, ja, razumem, unix like sistemi so prekompleksni, ni gumbkov - tule jih imas):
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Tidule ::

ja ja, smo razmeli da boli, ko je tvoje znaje omejeno na banalnosti, ki se jih je sposben naučit vsak, ki ima pa ur in pač trpiš, ker svet noče prepoznat tvoje "veličine".

Oglasi se ko bo kdo za tvoje znaje pripravčjen plačat več kot 2 eur na mesec.

Žalostno, vse to znanje pa se moraš spet na rešitve, ki so ti jih drugi razvili zanašat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

krempelj ::

Tidule je izjavil:

ja ja, smo razmeli da boli, ko je tvoje znaje omejeno na banalnosti, ki se jih je sposben naučit vsak, ki ima pa ur in pač trpiš, ker svet noče prepoznat tvoje "veličine".

Oglasi se ko bo kdo za tvoje znaje pripravčjen plačat več kot 2 eur na mesec.


Oglasam se :))
Praskam...

njyngs ::

krempelj je izjavil:

njyngs je izjavil:

krempelj je izjavil:

njyngs je izjavil:


Je rekel 1.1. registriran trollaccount.


In ko narcisi dobijo v glavo cegel se vedno zanesejo na datum registracije. Ker to jih potolazi, da pa pravzaprav niso nesposobni kekci.

Narcisi? A to misliš tiste, ki si ga žlafajo na namišljeno sposobnost vzdrževanja lastnega mailstrežnika? Ja, veliko vas je. Ampak žal potem polnite stackoverflow z vprašanji zakaj vam maili ne pridejo do naslovnika :8)


Ne to bos pocel ti, ko bos cez cas ugotovil, da imam prav in bos zacel delati, kar bi lahko zacel ze danes. Zdaj se pa kar slepaj na tuje znanje, ker "nimas casa".

No, če te že zanima sem mail strežnik postavljal v srednji šoli in ga uporabljal 2 leti z lastno domeno. In ker tako pametuješ kako lahko je administrirati mailserver se vidi, da nimaš blage. Razen če si eden izmed dveh vrst ljudi: ali maš varnostno gledano postavljen švicarski sir ali pa sediš non stop ob konfiguraciji in se ukvarjaš s tem, da ne boš črna luknja za spam in security zlorabe.

krempelj ::

njyngs je izjavil:


No, če te že zanima sem mail strežnik postavljal v srednji šoli in ga uporabljal 2 leti z lastno domeno. In ker tako pametuješ kako lahko je administrirati mailserver se vidi, da nimaš blage. Razen če si eden izmed dveh vrst ljudi: ali maš varnostno gledano postavljen švicarski sir ali pa sediš non stop ob konfiguraciji in se ukvarjaš s tem, da ne boš črna luknja za spam in security zlorabe.

Spet projiciras. Pomanjkanje znanja :)
Praskam...

Tidule ::

To veš, da če bi bil sposoben položit ploščice ali mejat olje na avtu bi bilo tvoje znanje ca 100x več vredno, kot da se ti je ustavilo pri mailserverjih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Ales ::

... trollaccount.

Valovi trashpostov
bučijo, bučijo
v etru.
Qmail strežniki nepremično stojijo
ehlo.

In potem spamassasin.

== Sun Tzu, 543 pr.n.š. ==

krempelj ::

Tidule je izjavil:

To veš, da če bi bil sposoben položit ploščice ali mejat olje na avtu bi bilo tvoje znanje ca 100x več vredno, kot da se ti je ustavilo pri mailserverjih?


Zato pa druge stvari delam, ploscice pa polozim za sproti, vmes pa si postavim se mailserver.

Da ne bo pomote, ukvarjam se s popolnoma drugimi stvarmi kot je administracija (ali pa polaganje ploscic). Samo ne delam pa buhuhu wodoo black magica iz tega. Dejansko je preprosto, si pa ljudje, ki jim manjkajo vse osnove, od networkinga do OSov potem zadevo predstavljajo kot nekaj strasno zakompliciranega.

Ampak to dobis, potem, ko gres leta po poti najmanjsega odpora/napora. :)

In seveda, s to mentaliteto si vsi samo na debelo lubricirate zvezdico, da vas bojo lahko "storitveniki" cim globlje in brez napora nategnili. Zraven pa se tolazite, da "nimate casa".

Ales je izjavil:

In potem spamassasin.


rspamd :) ( https://rspamd.org/ ), ce na miniitx plati gonis zraven se kup ostalih stvari, je sa prevec potraten z resourci.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Tidule ::

ja ja, seveda si pač vsesposoben, tvoj dan ima 48 ur in ko prdneš se pokaže mavrica... In vmes seveda še najdeš čas, da se te pravljice deliš s svetom. Realnost pa se konča s čipsom v mamini kleti pri 40ih. Ampak mail server pa imaš. Tako, da 2 EUR vsak mesec pa prispevaš v družinski proračun.

Dejansko je preprosto,

ja, je. In zato je to znanje vredno 2 EUR na mesec. K

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

krempelj ::

Tidule je izjavil:

ja ja, seveda si pač vsesposoben, tvoj dan ima 48 ur in ko prdneš se pokaže mavrica... In vmes seveda še najdeš čas, da se te pravljice deliš s svetom. Realnost pa se konča s čipsom v mamini kleti pri 40ih. Ampak mail server pa imaš. Tako, da 2 EUR vsak mesec pa prispevaš v družinski proračun.


He he, otrocek se vedno misli, da bo kaj bolj sposoben in/ali pameten, ce se bo tolazil z ad-hominemi :)). Pa se daj. :)

Tidule je izjavil:


ja, je. In zato je to znanje vredno 2 EUR na mesec. K


In tudi preracunal je bolj slabo, koliko ze stane en email account na leto? Mislim, da je bilo v temi ze nekajkrat povedano :)
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Tidule ::

Imaš prav, dejansko je po 1 EUR na mesec.

BTW Ad hominem zahteva osebo za sogovornika, ne pa trola iz mamine kleti, ki misli, da je vse znanje tega sveta pojedel, ker obvlada postavit mailserverj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

krempelj ::

Tidule je izjavil:

Imaš prav, dejansko je po 1 EUR na mesec.


In cena bo se bolj rasla, z vsakim novim nesposobnezem tvojega tipa bo se malo drazje. :)
Praskam...

Tidule ::

Kot že rečeno, kar tolaži se da bo tvoje znaje kdaj doseglo omembe vredno vrednost. Realnost je ravno drugačna.

krempelj ::

Tidule je izjavil:

Imaš prav, dejansko je po 1 EUR na mesec.

BTW Ad hominem zahteva osebo za sogovornika, ne pa trola iz mamine kleti, ki misli, da je vse znanje tega sveta pojedel, ker obvlada postavit mailserverja.


Lepo si se opisal :) Nodi :)

Se kar butt hurt od PNG, a? :))
Praskam...

Tidule ::

Vidim, da si od hudega začel že halucinirat. Hja, tudi jaz bi, če bi mi nekdo rekel pokazal, da je moje znanje tako malo vredno.

krempelj ::

Tidule je izjavil:

Vidim, da si od hudega začel že halucinirat. Hja, tudi jaz bi, če bi mi nekdo rekel pokazal, da je moje znanje tako malo vredno.

:)) Pojdi se raje cepit... :)
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Tidule ::

????? In potem sanjaš o ad-hominem? Lej če imaš nerazčiščene frustracije o cepljenju so temu namenjene teme, tam ti ne bo manjkalo sogovornikov in boste lahko svojo anticepilsko propagando prodajali do nezavesti. V tej temi pa ostani pri mail serverjih, tu je tvoje znaje vredno vsaj 1 EUR na mesec.

krempelj ::

Tidule je izjavil:

????? In potem sanjaš o ad-hominem? Lej če imaš nerazčiščene frustracije o cepljenju so temu namenjene teme, tam ti ne bo manjkalo sogovornikov in boste lahko svojo anticepilsko propagando prodajali do nezavesti. V tej temi pa ostani pri mail serverjih, tu je tvoje znaje vredno vsaj 1 EUR na mesec.


... na userja. ;)

Zakaj pa? Nekaj jokcas in trolas, na koncu pa oba dobro veva, da imam prav :) Torej se ti lahko vsaj smejem :)
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Tidule ::

Seveda imaš prav, mail server je realativno enostavno postavit in posledično si lahko ponosen na svoje znanje. Pa čeprav je vredno samo 1 EUR na mesec na userja.

Ni pa to univerzalna in vsemogočna rešitev, ker nam številnim pač ni vredno zgubljat časa z tako slabo vrednotenim delom. Ko pa se boš enkrat zbudil v pravljični deželi, kjer bo to znanje nekaj vredno, bo pa pač druga zgodba. Do takrat pa pač ne mislim postavljat svojega mailservja, enako kot mi na kraj pameti ne pade, da bi s sobnim kolesom proizvajal elektriko ali gojil bombaž na vrtu za šivanje oblek. In ravno tako ne mislim tega svetovat nekomu, ki mu IT ni blizu, pa ima druga znanja in veščine, ki so vredne več od 1 EUR.

In enostavno dejstvo na katerega evidentno nimaš odgovora pa je, da 100% samooskrba pač ne obstaja. In vsak lahko pri sebi presodi kakšna znanja in dobrine ima na voljo, kakor tudi v katera znanja ima dodano vrednost, da vlaga svoj čas. Žal je postavitev mailserverja precej nizko na seznamu prioritet, ker se več zasluži s košnjo trave, zbiranjem odpadnih plastenk ali kvačkanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

krempelj ::

Tidule je izjavil:

Seveda imaš prav, mail server je realativno enostavno postavit in posledično si lahko ponosen na svoje znanje. Pa čeprav je vredno samo 1 EUR na mesec na userja.


Se pravi za google, 3 miljarde pa se malo na mesec. Ni slabo za tako preprosto znanje, za katerega nihce nima vec casa :)
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Tidule ::

Tudi gojenje bombaža, proizvodnja elektrije in nenavsezadnje kopanje rudnikov prinaša konkretne dobičke.

Temu se reče ekonomija obsega in znanje o tem je bistveno boljše plačano kot postavljanje mailserverjev za domačo rabo. Al bomo sedaj slišali o tvoji vsemogočnosti, ko pravzaprav mimogrede laufaš mailserver za par tisoč uporabnikov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

krempelj ::

Tidule je izjavil:

Temu se reče ekonomija obsega in znanje o tem je bistveno boljše plačako kot postavljanje mailserverjev za domačo rabo. Al bomo sedaj slišali o tvoji vsemogočnosti, ko pravzaprav mimogrede laufaš mailserver za par tisoč uporabnikov?


No se pravi, je moje znanje vec vredno kot tvoje :). 3 miljarde na mesec, ce bi me seveda ljudje poslusali. In zdaj trdis, da se ne izplaca? Da imas ti kaj boljsega za ponudit? :)

No vidis, jaz pa imam nekaj boljsega za ponudit, zato sem si pa lepo postavil mail server za doma, da me google/microsoft/... ne nategujejo in se v miru ukvarjam s cim bolj pametnim ter se rezim pametnjakovicem in hihitam ob pricakovanju naslednjih podrazitev, sploh google clouda. To bo fun, sploh, ko bojo developerji, ki so se vendor lockinali na njihove interne apije ugotovili, da se njihovi stroski vecajo, posledicno bojo sami morali dvigniti cene - in pocasi bo spet prislo do tebe. Ti pa se bos spet sklonil in z vzdihom vzel kg dozo vazelina...
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

joze67 ::

Kje je moderator, ko ga potrebujemo?

Mimogrede, postaviti poštni strežnik "zna vsak." Težave nastopijo pri vzdrževanju, ker žal stvar s postavitvijo ni opravljena - smrt je šele začetek in produkcija takisto.

Tidule ::

Kot receno tvoje znanje je vredno 1 eur na userja na mesec. Ko imas par tisoc userjev ima to dodano vrednost. Ko pa govorimo o home use za 3-4 ljudi pa pac nima smisla.

krempelj ::

joze67 je izjavil:

Kje je moderator, ko ga potrebujemo?

Mimogrede, postaviti poštni strežnik "zna vsak." Težave nastopijo pri vzdrževanju, ker žal stvar s postavitvijo ni opravljena - smrt je šele začetek in produkcija takisto.


Za majhen streznik nimas prakticno nic dela. Postfix/dovecot/rspamd je trojica, ki od mene zahteva najmanj dela od vsega kar mi tece na strezniku. Probaj.

Tidule je izjavil:

Kot receno tvoje znanje je vredno 1 eur na userja na mesec. Ko imas par tisoc userjev ima to dodano vrednost. Ko pa govorimo o home use za 3-4 ljudi pa pac nima smisla.

Ali pa tri miljarde. :) S tem, da posledicno znam odgovoriti gusterjem, ki se jim zatakne, ko rabijo poslati iz softwara email. Ali pa se smejati tebi ob novih podrazitvah, koliko je ze protonmail na leto? :))
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Tidule ::

In kaj ima to s temo in domacimi mailserverji za par userjev? Si malo zataval v svoji sveti vojni?

krempelj ::

Tidule je izjavil:

In kaj ima to s temo in domacimi mailserverji za par userjev? Si malo zataval v svoji sveti vojni?


Ne, norcujem se iz tebe :) Kjer se nic ne da, nic ne splaca, nic ne zmore... super kanon futer...
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

njyngs ::

Zgleda se spet preveč ljudi šlepa na podlagi karantene in po TV ni nič pametnega in potem odpirajo profile na S-T. Krempelj, bo šlo skozi mesec zdaj, ko ne bo plačane malice in prevoza za ta teden?

krempelj ::

njyngs je izjavil:

Zgleda se spet preveč ljudi šlepa na podlagi karantene in po TV ni nič pametnega in potem odpirajo profile na S-T. Krempelj, bo šlo skozi mesec zdaj, ko ne bo plačane malice in prevoza za ta teden?

Ziher bo to, brihta. Sicer ne vem, bo tebi zneslo? Jaz imam placano :)
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

krempelj ::

Ostali: malo se salim z brihtama zgoraj (pa se s kom), prav zanimivo, pred 20 leti si nekaj primerljivega naredil, pa je bila debata takoj "kako si to naredil", "kako lahko sam naredim",...

Danes je drugacna: "to se ne da", "to se ne izplaca", "zakaj ce lahko pa placam",...

Smo dobro zabredli v idiokracijo, potem se pa firme cudijo, zakaj ni usposobljenega kadra. :)

njyngs in Tidule, ce se kdaj srecamo v pravem zivljenju, vaju castim na Gatorade, pod pogojem, da ga ne bosta po rozah polivala...
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Tidule ::

Samo pod pogojem, ce bo iz tvoje lastne proizvodnje.

Invictus ::

krempelj je izjavil:

Ostali: malo se salim z brihtama zgoraj (pa se s kom), prav zanimivo, pred 20 leti si nekaj primerljivega naredil, pa je bila debata takoj "kako si to naredil", "kako lahko sam naredim",...

Danes je drugacna: "to se ne da", "to se ne izplaca", "zakaj ce lahko pa placam",...

Smo dobro zabredli v idiokracijo, potem se pa firme cudijo, zakaj ni usposobljenega kadra. :)

njyngs in Tidule, ce se kdaj srecamo v pravem zivljenju, vaju castim na Gatorade, pod pogojem, da ga ne bosta po rozah polivala...

Emaili so res nekaj, s čimer se danes ne ukvarjaš. Dovolj drugih zadev za delat... Bolj zanimivih. In kot praviš sam, ni zahtevno.

To so pripeljali tako daleč, da je smisel lastnega serverja za email profitabilen samo še za organizacije 1000+. In če ima kake hude security zahteve. Čeprav še v to dvomim... Za vse ostalo je Office 365 dober. Fak, še IBM ima Cloud email. Po novem bo Exchange namesto Lotusa. Možno, da bodo imeli lastne serverje, nisem se poglabljal...

Email server je bil zanimiv 1995 leta. Do tam 2010... Danes so lastni email strežniki po firmah samo še zaradi nategovanja skrbnikov, ki za nič dela kasirajo nek mesečni keš ali pa so udeleženi pri provizijah. Ali pa so preleni za migracijo. Dela, dokler dela, ko crkne, pokličejo zunanjega in molijo da dela restore... Če bi en finančnik malo pokalkuliral, in bi kaj vedel o tem, sploh o vsemu sranju zadaj, bi takoj migriral v Cloud...

Svoj email strežnik imaš, če si v tem fohu. Da bi se to učil, je to zaradi zabave. Zaradi denarja sigurno ne... Jobov za to ni prav veliko... Za zabavo je pa dovolj drugih zadev...

Plačaš tudi lastno rešitev. Server kuri štrom, internet povezava stane, če hočeš imeti za firmo, rabiš še backup povezavo... Plus čas...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Choc ::

Kot so drugi povedali, mail strežnik postavit je peace of cake - uporabiš že produkcijsko ready Docker image, kjer moraš samo nastaviti nekaj vrstic konfiguracije + dodati zapise v DNS ...

docker.io/mailserver/docker-mailserver:latest
docker-mailserver on GitHub

Problem so blackliste na katere običajen smrtnik večinoma nima vpliva.

krempelj ::

Invictus je izjavil:


Emaili so res nekaj, s čimer se danes ne ukvarjaš. Dovolj drugih zadev za delat... Bolj zanimivih. In kot praviš sam, ni zahtevno.

Zato ker ne vidis celotnega scopa, celoten sistem registracij je vezan na email. To, da se lahko igras z "njim" oz. ga sabotiras deluje odlicno. Ti bom drugace povedal, protonmail deluje pribljizno na nivoju, kot ga imam sam (za zabavo,gmail je tako ali tako jajc za "seljake"). Za pribljizno to, kar si lahko sam omogocim za salo, znese 24 eurov na mesec pri protonmailu, google pa tega sploh nima.

Na koncu, je racunica v stilu kretenov, ki so mi zgoraj pribijali svoje kratkomiselne kretenizme, bi moral za kaj pribljizno takega kot je svoj email server placati 288 eurov na leto, seveda pa so preneumni, da vedeli dovolj, da bi razumeli, da nic ne vejo.

Ampak ni moja stvar, tvoj podpis: "Life is hard; it's even harder when you're stupid." In v tej temi je veliko zelo "stupid" ljudi. In scasoma bojo izpadli se bolj "stupid".
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Samael ::

Tidule je izjavil:

In kaj ima to s temo in domacimi mailserverji za par userjev? Si malo zataval v svoji sveti vojni?

Ma to ti ne razumeš. Mail server tu prehaja iz roda v rod. Imel ga je njegov dedek. In pradedek pred njim. In sedaj, kot je povedal uči hčerko, da bo enkrat vse to prevzela ... in še naprej nudila email storitev vsem sorodnikom in njegovim, takrat že ostarelim, prijateljem.
Če pa še to pade v vodo, ti je pa tudi lepo razložil, da ključi so in lahko vedno vskoči kateri njegovih prijateljev. Tile gospodje najbrž komaj čakajo, da se zagrizejo v njegovo privatno strežniško konfiguracijo.
Pa nikar ga zdaj ne izzivat, ker sem prepričan, da je pokril tudi ta aspekt in ti bo lepo razložil, da je v oporoko vključil vsa gesla, podrobno opisal strukturo, konfiguracijo in vse potencialne težave, s katerimi se on vsa ta leta seveda ni soočal, ah kje pa ... stvar dve dekadi brezhibno teče praktično na zero effort avtopilotu, bi se pa lahko kateri njegovih naslednikov.

njyngs je izjavil:

Je rekel 1.1. registriran trollaccount.

Pa to tudi ni lepo da se poudarja. Ker glej, on se je registiral vsaj z naslovom svojega privatnega mail serverja. Amm... saj se je? Ej, krempelj, a si se?! 8-O
Samael != Samuel

krempelj ::

Samael je izjavil:

Tidule je izjavil:

In kaj ima to s temo in domacimi mailserverji za par userjev? Si malo zataval v svoji sveti vojni?

Ma to ti ne razumeš. Mail server tu prehaja iz roda v rod. Imel ga je njegov dedek. In pradedek pred njim. In sedaj, kot je povedal uči hčerko, da bo enkrat vse to prevzela ... in še naprej nudila email storitev vsem sorodnikom in njegovim, takrat že ostarelim, prijateljem.
Če pa še to pade v vodo, ti je pa tudi lepo razložil, da ključi so in lahko vedno vskoči kateri njegovih prijateljev. Tile gospodje najbrž komaj čakajo, da se zagrizejo v njegovo privatno strežniško konfiguracijo.
Pa nikar ga zdaj ne izzivat, ker sem prepričan, da je pokril tudi ta aspekt in ti bo lepo razložil, da je v oporoko vključil vsa gesla, podrobno opisal strukturo, konfiguracijo in vse potencialne težave, s katerimi se on vsa ta leta seveda ni soočal, ah kje pa ... stvar dve dekadi brezhibno teče praktično na zero effort avtopilotu, bi se pa lahko kateri njegovih naslednikov.

njyngs je izjavil:

Je rekel 1.1. registriran trollaccount.

Pa to tudi ni lepo da se poudarja. Ker glej, on se je registiral vsaj z naslovom svojega privatnega mail serverja. Amm... saj se je? Ej, krempelj, a si se?! 8-O


Ah, se en skeptik, ki bo raje placeval x providerju, kot, da resi problem. Tole vam pa ne gre prevec od rok, mogoce ste premalo elektrolitov spili. Pojdite na en getorade ali isostar, pa boste takoj bolj inteligentni - coz it has electrolytes.

Dragi clani idiokracije, res me ne ganete, lahko bi pocasi ze dojeli, da rabite za taksne provokacije intelekt, ki je izven vasega dosega :)

Vem, da kot mularija, nimate dosega, da bi vedeli o cem vam govorim, tako, da... pomembno je, da se zavedate od kod izvirate:



In kam greste, samo za to si boste pa morali film pogledat.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Samael ::

Pa si se registriral sem na forum preko svojega super-duper homemade maila?
Jaz recimo bi bil po vsej tej debati zelo razočaran, če bi nam povedal, da si, kot mi navadni smrtniki, uporabil neko online free mail rešitev.

Daj, reci da si se - ker zdaj me pa res firbec daje :)
(pa ne zdaj hiteti menjati mail naslov v profilu, zaradi mene ga res ni treba)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

krempelj ::

Samael je izjavil:

Pa si se registriral sem na forum preko svojega super-duper homemade maila?
Jaz recimo bi bil po vsej tej debati zelo razočaran, če bi nam povedal, da si, kot mi navadni smrtniki, uporabil neko online free mail rešitev.

Daj, reci da si se - ker zdaj me pa res firbec daje :)
(pa ne zdaj hiteti menjati mail naslov v profilu, zaradi mene ga res ni treba)


Ker to dokazuje kaj? :) Da isces zadnje slamice, ker ves, da tako neumen pa nisem, da bom izpostavil svojo domeno? :)

Daj no bebcki, bodite malo bolj originalni :)

Sploh ne vem zakaj se name spravljate, kaj, ker sem vam povedal, da boste zaradi svoje navezanosti na "storitve" placevali v prihodnosti se vec?

Shoot the messenger?

Nisem jaz vas sovraznik, 3rd party prvoviderji so, za katere veste, da vas bojo nategnili ampak se se sklonite in hlace dol potegnete. :)

A bo kaj drugace, ce vam jaz tega ne povem? Bo kaj bolje, ce boste vztrajali v svoji telecji preprostosti se kaksno leto ali dve? :)

(p.s.: pa ne, da sem dregnil v gnezdo raznih domenca.com ipd., ki sluzijo na racun primitivizma svojih strank - tega pa res nisem predvidel :)) )
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zastonjkarjem na G Suite bo odklenkalo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
24930401 (12434) _Denny_
»

G Suite za nekomercialne uporabnike vendarle ostaja brezplačen

Oddelek: Novice / Android
124023 (1945) Ryanair
»

Google Workspace in legacy free G Suite

Oddelek: Omrežja in internet
102182 (1030) Pat_MaGroin
»

Google stopil korak nazaj pri G Suitu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
649519 (5563) krempelj
»

Free email provider za lastno domeno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
245783 (2797) zuz3k

Več podobnih tem