» »

Zastonjkarjem na G Suite bo odklenkalo

1 2
3
4 5

Kiwix ::

Jaz sem od Googla včeraj dobil samo tole: [Action Advised] Review new Workspace search history control for users:

Introduction of the new Google Workspace search history control for users. Notify your users about this change, and review the Additional Google services before March 29, 2022.

Drugače pa kar se tiče migracije... danes je mogoče ceneje drugje, vprašanje kaj bo čez nekaj mesecev :)

Izak ::

Invictus, zakaj pa ne Microsoft 365 personal? Kakšna je sploh razlika pri Outlook premium (M365 home) proti "business-class email" (M365 Business basic)?

Invictus ::

Izak je izjavil:

(M365 Business basic)?

Ta ima samo web vmesnik... Ne pusti, da se priklopiš s katerekoli klientom...

Rabim pa svojo domeno...

Mogoče bom šel na Family paket z lastno domeno (priimek), ampak za firmo bom ostal na google. 6x12 USD me ne bo uničilo finančno >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Lahko na O365 family vržeš več domen za aliase?

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

barakus ::

Rad bi združil dva workspaces računa v enega tako, da bi vso pošto (zgodovino) iz računa1 prenesel na račun2, račun1 bi postal samo alias na račun2. Ali kdo ve kako bi lahko prenesel vso e-pošto iz računa1 na račun2 ?

styrian ::

Poizkusi z Workspaces->Levi side panel->Account->Data migration. Drugače pa ročno z imapsync. (vklopiti moraš še dostop manj varnih aplikacij).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

barakus ::

Hvala!

Samael ::

njyngs je izjavil:

V kaj boste menjali? MS rešitev? ProtonMail? Kaj drugo? Kaki predlogi?


Najbrž je odvisno od števila domen in accountov, ki jih potrebuješ?
Oglej si še tutanota.com in mailbox.org.
Oba igrata podobno na karto zasebnosti kot protonmail, imata strežnike v nemčiji, sta v poslu že en lep čas in mu predstavljata neposredno konkurenco.
Sam sem zavrgel idejo o sicer cenovno ugodnem inbox.eu - mi po podrobnejšem pregledu ne deluje preveč zaupnja vredno (*If the message about technical maintenance doesn't disappear after three days please inform Inbox.eu support department - wtf?) in pretehtavam med omenjenima dvema.

A ima kdo izkušnje s švicarskim infomaniak? Precej zanimiva in cenovno ugodna ponudba. Če zanemarim skrajno bedno ime podjetja, delujejo, kot, da so že nekaj časa v poslu (25 let?) imajo večje število zaposlenih in ne operirajo iz mamine kleti. Plusi/minusi?
Samael != Samuel

Zmajc ::

Dobil včeraj mail o ukinitvi free legacy računov, in izpolnil formo, da račun uporabljam samo za osebno uporabo. Upam, da bo kaj iz tega.

Tidule ::

njyngs je izjavil:

Maš domeno na GoDaddy al boš šel čez workaround z ročnimi DNS vnosi (ki ga je med drugim omenjal tudi _Denny_)? Nekaj sem slišal celo, da je workaround potreben samo za Home account, ne pa tudi za Business account.

Omejitev velja za Family paket. Business uporabniki te omejitve nimajo.

Ryanair ::

Zmajc je izjavil:

Dobil včeraj mail o ukinitvi free legacy računov, in izpolnil formo, da račun uporabljam samo za osebno uporabo. Upam, da bo kaj iz tega.

Tudi jaz izpolnil formo, upam, da ostane tako, kot je. Ali vsaj za 5 poštnih predalov, drugega itak ne uporabljam. :)

Jakkob ::

Evo danes sm pa dobil mail da ukinjajo in moram upgrejdat na Google Workspace.

njyngs ::

Tudi jaz danes dobil mail. Počakam še do sredine aprila, če bodo na podlagi tistega obrazca ponudili kake alternative, če ne pa ciao GSuite/GWorkspace.

Invictus ::

To jamranje, bom odjebal google, če ne bo zastonj, se mi zdi malo hinavsko.

Povsod je lasdtna domena za plačt, ne glede na ponudnika. Recimo Microsoft 365 nudi celo manj od Google pri Basic paketu. ostali so tam, tam s ceno.

Torej bo folk zaradi hypa raje šel drugam, kot pa plačal tistih 6 USD/userja in imel nemoteno delovanje...

Bad, bad Google, ki tega noče dati zastonj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

Pravzaprav ni hinavsko. Hinavsko je, da pred 16 leti vrtijo jezik in obljubijo, da bo za early adopterje vedno free. Nato zgradijo zadevo do konca in potem na podlagi klavzule "ukinejo" (v resnici samo preimenujejo) produkt, da lahko skinejo early adopterje, ki smo jim beta testirali zadevo. To je hinavsko.

Ne gre se za plačilo (ker bomo tudi drugje plačali). Gre se za laganje. Vem, da ti nisi preveč načelen človek, ampak meni se pa take zadeve kontra postavijo.

Drugače pa če primerjaš druge alternative (recimo M365) imaš v 100EUR letno: office + 6tb + svojo domeno za 6 oseb. Precej boljša izbira, če ne uporabljaš zadeve samo za sebe. Če vzameš M365 personal je pa tam-tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Tidule ::

Bodimo vseeno pošteni $6 na uporabnika na mesec, je za domačo rabo pač prenapihnjena cena. Če pogledam pri sebi bi to pomenilo za 4 družinske člane 250 EUR na leto za email. IMO je to overkill in google pač izkorišča svoj prevladujoči položal in soft vendor lock, da bi to zmalzel iz uporabnikov. Ampak zame to pač pomeni da sem poiskal drugega ponudika, ki je zame sprejemljiv z vidika price performance.

Se pa strinjam, da je to dober wake-up call, da se namest oiskanja naslednjega "free" ponudnika, ki te bo nategnil čez dve leti, ljudje začnejo vsaj malo ukvarjat s tem.

matejmesar ::

Ali je kdo že poskusil Applov iCloud, ki naj bi bil tudi alternativa za lastno domeno za 1 EUR/mesec?
Uporabljam bolj za domačo rabo in ne potrebujem ničesar drugega, kot mail..

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

njyngs je izjavil:


Ne gre se za plačilo (ker bomo tudi drugje plačali). Gre se za laganje. Vem, da ti nisi preveč načelen človek, ampak meni se pa take zadeve kontra postavijo.

Kje se ti je zlagal?

Na začetku so dali free, zdaj produkt ukinjajo. A so kje napisali da bo to neskončno dolgo trajalo?

Itak pa brez osebnih napadov tukaj ne gre, ko nekdo napiše zadevo tako kot je. Postavi si svoj mail sevrer, pa se sam jebi s tem... Kdo ti brani...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

Se ti opravičujem za osebni napad.

Kar se tiče Guglovega laganja: so takrat v terms&conditions zapisali, da bo za early adopterje ostalo zastonj. No, potem se je vmešal pravnik s klavzulo "razen če bo produkt ukinjen". To kar zdaj gledamo je samo zloraba klavzule, ker v resnici se zadeva ne ukinja, samo ime spreminja (že drugič).

xandros ::

>Kar se tiče Guglovega laganja: so takrat v terms&conditions zapisali, da bo za early adopterje ostalo zastonj. No, potem se je vmešal pravnik s klavzulo "razen če bo produkt ukinjen". To kar zdaj gledamo je samo zloraba klavzule, ker v resnici se zadeva ne ukinja, samo ime spreminja (že drugič).

Zelo tocen povzetek!
To ni samo za skupinsko tožbo, ampak kazen regulatorjev, da se kaj taksnega ne bo vec dogajalo.

Tehnicno pa lahko vsak za zelo malo denarja, malo znanja postavi mail server.
Recimo DNS mx record ne bo problem dodati, tudi TXT recordi se dodajajo po navodilih.
Docker na domaci optiki, VPS, mailu/mailcow.

Ampak kot je napisal predhodnik, googlu je treba stopiti na prste

AtaŠtumf ::

Google bi bilo treba razdelit na 100 kosov in ukiniti.

So največja grožnja internetu in svobodnemu poslovanju.

Ob Faacebooku so največji špijon na svetu in ovčke so še vesele, da jim dajejo podatke, obenem pa jokajo, ko jim google začne še računati!

A, ko bo Google ali Facebook predstavil nov produkt, bodo pa spet bejale in bile prve v vrsti!

kriptobog ::

Dajmo ukinit kar vse firme. Oz. se bolje, vse podrzaviti. Folk si ne sme lastiti podjetij. Vse mora biti skupno in drzavno. :8)

njyngs ::

AtaŠtumf je izjavil:

Google bi bilo treba razdelit na 100 kosov in ukiniti.

So največja grožnja internetu in svobodnemu poslovanju.

Ob Faacebooku so največji špijon na svetu in ovčke so še vesele, da jim dajejo podatke, obenem pa jokajo, ko jim google začne še računati!

A, ko bo Google ali Facebook predstavil nov produkt, bodo pa spet bejale in bile prve v vrsti!

GSuite/GWorkspace računi niso navadni gmail računi in na teh Google trdi, da ne izvaja data scrapanja. Kolikor je to res je pa drugo vprašanje.

Ales ::

kriptobog je izjavil:

Dajmo ukinit kar vse firme. Oz. se bolje, vse podrzaviti. Folk si ne sme lastiti podjetij. Vse mora biti skupno in drzavno. :8)

Monopole je potrebno pravočasno razbijati, to je dejansko koristno za uporabnike.

kriptobog ::

Ales je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Dajmo ukinit kar vse firme. Oz. se bolje, vse podrzaviti. Folk si ne sme lastiti podjetij. Vse mora biti skupno in drzavno. :8)

Monopole je potrebno pravočasno razbijati, to je dejansko koristno za uporabnike.


Ker so sami krivi, da ni dovolj spodobnih ljudi, ki bi ustvarili zdravo konkurenco?

xandros ::

Monopolist pokupi ljudi , konkurenco
Zato jih je treba razbiti

Sej ne vem, zakaj se delate neumne z vprasanji ala, ni dovolj sposobnih ljudi, folk si ne sme lastiti firm ipd

kriptobog ::

xandros je izjavil:

Monopolist pokupi ljudi , konkurenco
Zato jih je treba razbiti

Sej ne vem, zakaj se delate neumne z vprasanji ala, ni dovolj sposobnih ljudi, folk si ne sme lastiti firm ipd


Nekdo jim je dovolil kupiti konkurenco kaj ne? Firma je samo izkoristila priliko, da jo kupi, ker je to pac nekdo dovolil. Sicer pa tudi, ce kupijo konkurenco ne vidim problema v tem. Ce firma deluje znotraj zakonov in regulativ ni noben problem. Ce se zadeve krsijo imamo pa institucije, ki bi morale za to poskrbeti.

Ales ::

kriptobog je izjavil:

xandros je izjavil:

Monopolist pokupi ljudi , konkurenco
Zato jih je treba razbiti

Sej ne vem, zakaj se delate neumne z vprasanji ala, ni dovolj sposobnih ljudi, folk si ne sme lastiti firm ipd


Nekdo jim je dovolil kupiti konkurenco kaj ne? Firma je samo izkoristila priliko, da jo kupi, ker je to pac nekdo dovolil. Sicer pa tudi, ce kupijo konkurenco ne vidim problema v tem. Ce firma deluje znotraj zakonov in regulativ ni noben problem. Ce se zadeve krsijo imamo pa institucije, ki bi morale za to poskrbeti.

Ja saj, o tem je govora. Monopoli so dejansko zakonsko sankcionirani.

styrian ::

xandros je izjavil:

>Kar se tiče Guglovega laganja: so takrat v terms&conditions zapisali, da bo za early adopterje ostalo zastonj. No, potem se je vmešal pravnik s klavzulo "razen če bo produkt ukinjen". To kar zdaj gledamo je samo zloraba klavzule, ker v resnici se zadeva ne ukinja, samo ime spreminja (že drugič).

Zelo tocen povzetek!
To ni samo za skupinsko tožbo, ampak kazen regulatorjev, da se kaj taksnega ne bo vec dogajalo.

Tehnicno pa lahko vsak za zelo malo denarja, malo znanja postavi mail server.
Recimo DNS mx record ne bo problem dodati, tudi TXT recordi se dodajajo po navodilih.
Docker na domaci optiki, VPS, mailu/mailcow.

Ampak kot je napisal predhodnik, googlu je treba stopiti na prste


To lahko napiše samo totalen nepoznavalec. Mail server lahko sicer postaviš v zelo kratkem času, boš pa izgubil na tisoče ur s tem, da tvoji e-maili na bodo pristali v SPAM predalu prejemnikov tvoje pošte.

enkamakovsek ::

Tudi mi smo imeli spletno stran (interaktivni zasloni) in predal vezan na google, sedaj pa smo pač vzeli najcenejši paket, ker je firma in ne za fizično osebo...

Nimaš kaj, pa saj ni tako drago!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

nekikr ::

Pobrišite to podlo reklamo.

Maximus ::

njyngs je izjavil:

Pravzaprav ni hinavsko. Hinavsko je, da pred 16 leti vrtijo jezik in obljubijo, da bo za early adopterje vedno free. Nato zgradijo zadevo do konca in potem na podlagi klavzule "ukinejo" (v resnici samo preimenujejo) produkt, da lahko skinejo early adopterje, ki smo jim beta testirali zadevo. To je hinavsko.

Ne gre se za plačilo (ker bomo tudi drugje plačali). Gre se za laganje. Vem, da ti nisi preveč načelen človek, ampak meni se pa take zadeve kontra postavijo.

Drugače pa če primerjaš druge alternative (recimo M365) imaš v 100EUR letno: office + 6tb + svojo domeno za 6 oseb. Precej boljša izbira, če ne uporabljaš zadeve samo za sebe. Če vzameš M365 personal je pa tam-tam.


Saj ne zagovarjam google, vendar storitev ni bila free as a free beer. Ti si s svojim "delom/šihtom" pomagal postaviti in razviti produkt. V zameno si dobil storitev, katere nisi potreboval plačati v denarju.
Google je produkt to konca razvil in ga bo "ukinil", ti si pa ostal brez "šihta".

Alternative:
* ostaneš in začneš storitev plačevati v denarju
* greš drugam in plačuješ enako storitev v denarju
* postaviš lasten sistem in plačuješ v denarju in času

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maximus ()

njyngs ::

Samo še 1x si ponovil kar sem zapisal že sam. Google bo "ukinil" storitev - čeprav v resnici samo preimenoval. Ta del je edini ki je sporen in na podlagi česa se pripravlja skupinska tožba zoper Google.

Še enkrat: ni problem plačevati storitev, problem je zloraba s strani Googla.

Maximus ::

njyngs je izjavil:

Samo še 1x si ponovil kar sem zapisal že sam. Google bo "ukinil" storitev - čeprav v resnici samo preimenoval. Ta del je edini ki je sporen in na podlagi česa se pripravlja skupinska tožba zoper Google.

Še enkrat: ni problem plačevati storitev, problem je zloraba s strani Googla.


Ko korporacija postane tako velika, gleda samo še kaj se ji splača. V to vključujejo tudi potencialne tožbe/odškodnine.

krempelj ::

Se pravi, ste se odlocili, da ne boste resevali tezave ampak jo boste samo zavlekli v prihodnost.

Vas spomnim, na to neumno odlocitev, ob naslednjem podrazanju :))
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

krempelj ::

Aja, pa da ne bo pomote, ne gre se za google, ne gre se za Microsoft, vsi bojo podrazali takoj, ko bojo videli, da lahko.

Kot je Matthai povedal, firme ne obstajajo zato, da vam delajo usluge, ampak, da na vas sluzijo.

Maximus je izjavil:


Alternative:
* ostaneš in začneš storitev plačevati v denarju
* greš drugam in plačuješ enako storitev v denarju
* postaviš lasten sistem in plačuješ v denarju in času


Ja, ampak pri zadnji svoj sistem poznas, nihce ga ne more zlorabljati in nisi samo izgubil ampak si pridobil znanje. Ki ga morda lahko celo prodajas naprej. V prvih dveh variantah samo izgubljas denar.

Pa smo samo pri emailu. Koliko je storitev, ki jih uporabljate, od storaga, do specializiranih cloud apijev? Te bojo zagotovo ostali zastonj/poceni za "early adopterje"... mimogrede, imam tromostovje za prodati. Poceni.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

njyngs ::

Bom naročil vsem svojim sorodnikom, naj si postavijo svoje mailserverje, da bodo lahko še naprej zastonj dobivali maile iz najljubše spletne strani o sadikah solate! Stara mama bo verjetno mela že danes vzpostavljenega, ker ni na šithu! Vse za obrambo pred podražitvami!

/s

nekikr ::

V prvih dveh variantah samo izgubljas denar.

Ja, tretja je pa zastojn! Samo čas potrebuješ. Če svojega časa ne ceniš in ga imaš preveč, potem je to super.

krempelj ::

Lejte, vem koliko dela je s tem, tako, da svoje whataboutizme prisparajte za svoje mame farbat.

Izgovor na izgovor... :))
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

njyngs ::

Odlično, lahko mi telefonsko pošlješ v privat, pa se zmenima, da mi še danes postaviš. Verjetno bo tudi vzdževanje v ceni, konec koncev je to najceneje in vedel bom da je pod mojo kontrolo.

krempelj ::

njyngs je izjavil:

Odlično, lahko mi telefonsko pošlješ v privat, pa se zmenima, da mi še danes postaviš. Verjetno bo tudi vzdževanje v ceni, konec koncev je to najceneje in vedel bom da je pod mojo kontrolo.


Dvomim, da bos pripravljen placevati 5000+ neto. Zato tega jaz ne bom postavljal, sem predrag, take stvari naredim zase za mimogrede.

A ves zakaj sem predrag? Ker nikoli nisem valil moznosti pridobivanja znanja na druge in iskal izgovorov "zakaj ne", ki jih je ta tema polna.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

njyngs ::

Kako zdaj, a ne praviš, da je najceneje in da pri prvihdveh variantah samo izgubljamo denar? Saj če ti to opraviš za mimogrede ti pa res ne bo te pol urce škoda. Dobiš kavo in enega takratkega.

krempelj ::

njyngs je izjavil:

Kako zdaj, a ne praviš, da je najceneje in da pri prvihdveh variantah samo izgubljamo denar? Saj če ti to opraviš za mimogrede ti pa res ne bo te pol urce škoda. Dobiš kavo in enega takratkega.


Pridi mi ploscice polozit, pa sva zmenjena. Pravzaprav ne rabis, jih bom sam. Ce pa mislis, da bom lenim nesposobnezem podpiral lenobo zastonj, se pa motis.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

njyngs ::

Kaj majo ploščice s tem? Bodi zdaj mož beseda in naj bo ceneje, da ne bomo s prvidvema opcijama zgubljali denar. Al boš kot google in boš moral požret lastno besedo?

Invictus ::

njyngs je izjavil:

Kaj majo ploščice s tem? Bodi zdaj mož beseda in naj bo ceneje, da ne bomo s prvidvema opcijama zgubljali denar. Al boš kot google in boš moral požret lastno besedo?

Zdaj pa že zveniš kot en najbolj obupan fuk-fehtar...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krempelj ::

njyngs je izjavil:

Kaj majo ploščice s tem? Bodi zdaj mož beseda in naj bo ceneje, da ne bomo s prvidvema opcijama zgubljali denar. Al boš kot google in boš moral požret lastno besedo?

Ceneje bo, ko bos uporabil SVOJE znanje. Aja ga nimas, ker si se desetletje in vec slepal na tujo ekspertizo. Nisem presenecen.
Praskam...

Tidule ::

krempelj je izjavil:

Se pravi, ste se odlocili, da ne boste resevali tezave ampak jo boste samo zavlekli v prihodnost.

Vas spomnim, na to neumno odlocitev, ob naslednjem podrazanju :))


A utegneš organizirat ogled tvojega rudnika redkih zemelj? Tolk da še mi neuki reveži vidimo kako se stvari streže.

njyngs ::

Invictus je izjavil:

njyngs je izjavil:

Kaj majo ploščice s tem? Bodi zdaj mož beseda in naj bo ceneje, da ne bomo s prvidvema opcijama zgubljali denar. Al boš kot google in boš moral požret lastno besedo?

Zdaj pa že zveniš kot en najbolj obupan fuk-fehtar...

Ja, bi blo bolje, da bi se hvalil o 500€ zaslužka na dan.

krempelj ::

Tidule je izjavil:

krempelj je izjavil:

Se pravi, ste se odlocili, da ne boste resevali tezave ampak jo boste samo zavlekli v prihodnost.

Vas spomnim, na to neumno odlocitev, ob naslednjem podrazanju :))


A utegneš organizirat ogled tvojega rudnika redkih zemelj? Tolk da še mi neuki reveži vidimo kako se stvari streže.


Nisem rekel, da ste neuki revezi, rekel sem, da je vecina lenoba, ki isce izgovore, namesto, da bi se lotila ucenja.

Imas vse na netu, ne rabis od mene nic, samo nastudirati moras.
Praskam...
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zastonjkarjem na G Suite bo odklenkalo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
24930402 (12435) _Denny_
»

G Suite za nekomercialne uporabnike vendarle ostaja brezplačen

Oddelek: Novice / Android
124023 (1945) Ryanair
»

Google Workspace in legacy free G Suite

Oddelek: Omrežja in internet
102182 (1030) Pat_MaGroin
»

Google stopil korak nazaj pri G Suitu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
649519 (5563) krempelj
»

Free email provider za lastno domeno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
245783 (2797) zuz3k

Več podobnih tem