» »

Dilema glede hiše

Dilema glede hiše

1
2
»

Utk ::

Okapi je izjavil:

Prodaš hišo 100 km stran in kupiš enakovredno 20-25 km stran. Problem rešen.;)

Zakaj bi to delal, pusti službo v Ljubljani in si najde eno za 3 jurje neto v bližini.

MisterR ::

Invictus je izjavil:

100km dnevno v službo je cirka 3 ure vožnje. Škoda časa.

Če si dobil bajto v dar, ziher ni neka lokacija. Ampak lahko jo prodaš, in kupiš 3 sobno stanovanje v Ljubljani s kreditom. Boš zapufan? Nič takega, normalno če hočeš nekaj ustvariti.

Najprej preveri, če je bajta res v 4. gradbeni fazi... (https://www.slonep.net/gradnja/zidava/i... Če ni, te bo še kaj nekaj stalo, najbrž več kot obnova stanovanja v Ljubljani.

Predvem se morata pa s punco odločit, kje bosta pognala korenine. Nekje, kjer je cel kup možnosti (Ljubljana), ali nekje kjer je alkoholizem in občasni čevapi dnevna realnsot...

Poleg tega oba sanjata kako bo plača rasla... S tem rastejo tudi odgovornosti in čas v službi... Ko zabiješ 3 ure dnevno na cesti in 10 v službi, hodiš v bajto samo še spat...


Govoril sem o 100km=1h. Škoda časa je samo, če @op dela za plačo ki mu ne pokrije tega časa. Govorim točno o avtorju teme, brez otrok itd..

TheBlueOne je izjavil:

100km je dalec, tako da ali ne cenis svojega casa in jo uporabljas, ali imas vikend, ki ga na potrebujes. Lahko pa dobis sluzbo blize hise ali pa prodas in kupis nekaj v LJ.

Jaz se ne bi jajcal s hiso oddaljeno 100km. Ce bi bila koncana in dobra za nekaj desetletij bi razmisljal o prodaji ali dati v najem.


100km je daleč samo za slovence v Sloveniji.

TheBlueOne ::

MisterR je izjavil:



100km je daleč samo za slovence v Sloveniji.


100km je blizu praviloma za tiste, ki ne znajo racunati. Kar je Slovenska stalnica. Se pa strinjam, da 100km gre, samo smesno je, ko si vecina zatiska oci koliko jih to zares stane.

Sparkxl ::

Sem se vozil en čas v lj na delo. Zdržal sem 1 mesec. Saj niso tu samo stroški. Časa, živcev in energije zabiješ ogromno. 100km je blizu za tiste, ki nimajo radi svojega življenja

Pat_MaGroin ::

100km po 4-pasovnici v ZDA je drugače kot 100 km na relaciji Sl. Bistrica - Ljubljana po enopasovnici skupaj s 3/4 stajerske, ki se vali v Ljubljano.

Realist ::

Da, V USA na 4p asovnici furaš 55 milj/h in zaspiš :)

Ne vem kako je z njegovo flexibilnostjo, a če lahko začne recimo ob 7 ali še celo malo prej. Bo sicer zgodaj štartal a bo komot po AC teral 140-50kmh brez neke hude nevarnosti za kazni (razen oni parih 100 znjižanj) in ne bo tako grozno.

plant1 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Prodaš hišo 100 km stran in kupiš enakovredno 20-25 km stran. Problem rešen.;)


Sma že gledala take opcije ni nikjer sam krš trenutno na nepremičninskem trgu tisto, kar pa ni je pa nedosegljivo za naju.

Pat_MaGroin ::

Realist je izjavil:

Da, V USA na 4p asovnici furaš 55 milj/h in zaspiš :)

Ne vem kako je z njegovo flexibilnostjo, a če lahko začne recimo ob 7 ali še celo malo prej. Bo sicer zgodaj štartal a bo komot po AC teral 140-50kmh brez neke hude nevarnosti za kazni (razen oni parih 100 znjižanj) in ne bo tako grozno.

plant1 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Prodaš hišo 100 km stran in kupiš enakovredno 20-25 km stran. Problem rešen.;)


Sma že gledala take opcije ni nikjer sam krš trenutno na nepremičninskem trgu tisto, kar pa ni je pa nedosegljivo za naju.


Zdaj pa izračunaj gorivo + obraba + servisi, po 5 letih je nov passat za na odpad po kilometrih.

ZveeZ ::

Dokoncas hiso na stajerskem in jo oddajas. Za 120m2 predvidevam, da bi dobil vsaj 500€ mesecno. V LJ oz v okolici, pa najames primerno stanovanje. Doplacas tistih par 100€ mesecno, kar je v bistvu "davek" na to, da se ti ni potrebno voziti 3 ure na dan.
Nikakor pa ti ne priporocam prodaje, ce le ni nujno.

Invictus ::

MisterR je izjavil:


Govoril sem o 100km=1h. Škoda časa je samo, če @op dela za plačo ki mu ne pokrije tega časa. Govorim točno o avtorju teme, brez otrok itd..

100km=1h je nerealno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pat_MaGroin ::

Je realno.

Od izvoza sl. bistrica do izvoza Domžale. Potem pa še ene 30-45 min do UKC :).

mertseger ::

Jaz osebno bi zrihtal hišo in iskal službo v MB ali pa AT.

Invictus ::

ZveeZ je izjavil:

Dokoncas hiso na stajerskem in jo oddajas. Za 120m2 predvidevam, da bi dobil vsaj 500€ mesecno. V LJ oz v okolici, pa najames primerno stanovanje. Doplacas tistih par 100€ mesecno, kar je v bistvu "davek" na to, da se ti ni potrebno voziti 3 ure na dan.
Nikakor pa ti ne priporocam prodaje, ce le ni nujno.

Oddajati bajto za 500EUR je metanje denarja stran... Na koncu ne dobiš niti za obnovo škode, ki ti jo naredi najemnik...

Pat_MaGroin je izjavil:

Je realno.

Od izvoza sl. bistrica do izvoza Domžale. Potem pa še ene 30-45 min do UKC :).

Sem šel parkrat iz Celja zjutraj (zgodnji zobozdravnik) v jutranjem času. Ni variante, da si v 1 uri v UKC. Niti iz Celja, kaj šele naprej...

Ne verjamite Google Maps...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Pat_MaGroin ::

Dej dobro preberi, kaj sem napisal :).

TheBlueOne ::

Marsikdo naredi napako, da gre delati v Lj brez da bi prej poskusil v njo rinit v konicah.

aborko ::

Ne se hecat no, če se že voziš, moraš vedet zakaj se. 1,2k, pa tudi če je 1,5k € danes pač ni dovolj, da si vsak dan skoraj 3 ure izpostavljen na cesti, sicer ne vem kako so sedaj potni plačani v JU, ampak vem da izgubljenga časa pač ne povrnejo. Jst bi gledal za kak remote šihtom oz. če ti je At blizu, bi srečo poizkusil tam, saj se že najbolj osnovne zaposlitve začnejo pri 1,5k € neto.

matobeli ::

Zdejle se edino prodat splača tisto bajto, ker če se bo karkoli začelo spreminjat so stare bajte sred vukojebine taprve ki jim bo cena konkretno padla, razen če je na izjemni lokaciji za imet vikend.

Počakat do volitev, da se bo videlo kam bo pihalo v naslednjem mandatu, če boš plačal par jurjev za najemnine jih pač boš, majhnih fletov je v okolici ljubljane še nekaj za dobit iz kranja recimo rabiš zjutraj 40min namesto 1.5h

Sploh pa ne vem kaj kompicirata če še nimata frocev, nabaviš si avtodom za par jurjev pa si čez poletje v njem...

Mike_Rotch ::

Si kaj spremljal cene avtodomov v zadnjem času?

matobeli ::

Niti ne. A so korona dodatki šli v rekreacijska vozila in cene v nebo?

So šli in so šle. V tej državi pa res nič ni več sveto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Mike_Rotch ::

https://gearjunkie.com/news/rv-price-in...

"Want an RV? Prices Are 40% More Than a Year Ago!" :)

Pri nas ni dosti drugače. Čakalne dobe za nekatere nove modele so po več kot 12 mesecev.

Cupakabra123 ::

Z vedno vec remote dela bo vedno manj centralizacije. Rinit v Ljubljano samo zaradi sluzbe, zato da zivis v Ljubljani, v nekem malem stanovanju in placujes kredit, je butasto.

dexterboy ::

OP, zavrti si film v glavi, kjer nimaš več te hiše. Nato si zamisli, kaj vse bi zgubil. Saj veš tisti pregovor; nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega ne izgubiš... Podarjeno ti je iz neba, ne kompliciraj. Če ti je bilo podarjeno, jo podariš naprej, pa si rešen mnogih skrbi. Podarjeno jaz z veseljem vzamem, obljubim, da bom dober gospodar ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mato989 ::

dexterboy je izjavil:

OP, zavrti si film v glavi, kjer nimaš več te hiše. Nato si zamisli, kaj vse bi zgubil. Saj veš tisti pregovor; nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega ne izgubiš... Podarjeno ti je iz neba, ne kompliciraj. Če ti je bilo podarjeno, jo podariš naprej, pa si rešen mnogih skrbi. Podarjeno jaz z veseljem vzamem, obljubim, da bom dober gospodar ;)


Ja seveda, dober gospodar si tudi če dobro prodaš =) To ali je podarjeno ali ne nima neke bistvene veze...

Treba se je vprašat ali ima oseba tako plačo da si lahko privošči raje živet v LJ ali ne... glede na plačo 1.200 NETO meni pravi logika da ne in je bolje vzet podarjeno bajto in živet na Štajerskem in si tu poiskat šiht za 1.100 bo overall na boljšem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Jaz ne vem zakaj nabijate s temi 100 km in tremi urami, sej se vsi strinjamo, da dolgoročno je to bedarija. Opcije so ali prodat bajto in na vsako silo živet v Lj s tisto bedno plačo, ali pa si najti drugo službo bližje in živet v hiši.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Jaz ne vem zakaj nabijate s temi 100 km in tremi urami, sej se vsi strinjamo, da dolgoročno je to bedarija. Opcije so ali prodat bajto in na vsako silo živet v Lj s tisto bedno plačo, ali pa si najti drugo službo bližje in živet v hiši.


Ni samo črno belo... lahko pa ima pač tako izobrazbo ko lahko torej izbira samo to da dela to kar se je šolal v LJ za 1.200 neto in se vozačka ali pa gre delat v trgovinu 1,5km stran od podarjene bajte...

Verjamem da so dileme možne.

Glavni problem je to, če proda tole bajto in nima za 85% stanovanja v LJ ni naredil veliko... ker čim bo rabil kredit ki je večji od 50k (tudi če ga vzameta skupaj) nisi naredil kaj dosti dolgoročno razen to da maš pol pač flet v LJ ... kvaliteta lajfa ne bo dosti boljša kot če bi se vozačkal,
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Mato989 je izjavil:

dexterboy je izjavil:

OP, zavrti si film v glavi, kjer nimaš več te hiše. Nato si zamisli, kaj vse bi zgubil. Saj veš tisti pregovor; nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega ne izgubiš... Podarjeno ti je iz neba, ne kompliciraj. Če ti je bilo podarjeno, jo podariš naprej, pa si rešen mnogih skrbi. Podarjeno jaz z veseljem vzamem, obljubim, da bom dober gospodar ;)


Ja seveda, dober gospodar si tudi če dobro prodaš =) To ali je podarjeno ali ne nima neke bistvene veze...

Treba se je vprašat ali ima oseba tako plačo da si lahko privošči raje živet v LJ ali ne... glede na plačo 1.200 NETO meni pravi logika da ne in je bolje vzet podarjeno bajto in živet na Štajerskem in si tu poiskat šiht za 1.100 bo overall na boljšem.


Glede na to da delata v JS in da delata ruski turnus je 99% to zaposlitev v UKC oz. pač ena od bolnic v LJ.

Zdej pa vprašanje ali lahko na štajerskem koncu dobita šiht. Za medicinsko osebje sicer skoz pravijo da jih manjka ampak iz prve roke vem da kljub temu medicinska sestra še vedno nima kaj prida izbire kje bo delala, ker ZD ali bolnica enostavno nima proračuna za dodatno zaposlitev.
Absurdno ampak tako pač je.

Sicer pa žalostno da se medicinsko osebje plačuje s tako mizerijo.

WhiteAngel ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz ne vem zakaj nabijate s temi 100 km in tremi urami, sej se vsi strinjamo, da dolgoročno je to bedarija. Opcije so ali prodat bajto in na vsako silo živet v Lj s tisto bedno plačo, ali pa si najti drugo službo bližje in živet v hiši.


Ni samo črno belo... lahko pa ima pač tako izobrazbo ko lahko torej izbira samo to da dela to kar se je šolal v LJ za 1.200 neto in se vozačka ali pa gre delat v trgovinu 1,5km stran od podarjene bajte...

Verjamem da so dileme možne.

Glavni problem je to, če proda tole bajto in nima za 85% stanovanja v LJ ni naredil veliko... ker čim bo rabil kredit ki je večji od 50k (tudi če ga vzameta skupaj) nisi naredil kaj dosti dolgoročno razen to da maš pol pač flet v LJ ... kvaliteta lajfa ne bo dosti boljša kot če bi se vozačkal,


Kvaliteta je za 3h na dan boljša.

Mato989 ::

WhiteAngel je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz ne vem zakaj nabijate s temi 100 km in tremi urami, sej se vsi strinjamo, da dolgoročno je to bedarija. Opcije so ali prodat bajto in na vsako silo živet v Lj s tisto bedno plačo, ali pa si najti drugo službo bližje in živet v hiši.


Ni samo črno belo... lahko pa ima pač tako izobrazbo ko lahko torej izbira samo to da dela to kar se je šolal v LJ za 1.200 neto in se vozačka ali pa gre delat v trgovinu 1,5km stran od podarjene bajte...

Verjamem da so dileme možne.

Glavni problem je to, če proda tole bajto in nima za 85% stanovanja v LJ ni naredil veliko... ker čim bo rabil kredit ki je večji od 50k (tudi če ga vzameta skupaj) nisi naredil kaj dosti dolgoročno razen to da maš pol pač flet v LJ ... kvaliteta lajfa ne bo dosti boljša kot če bi se vozačkal,


Kvaliteta je za 3h na dan boljša.


Ja pa za XYX anuitete manj denarja, manj dobrin, manj varčevanja, manj opcij si kaj privoščit.

Če imaš ogromno časa pa nič denarja je to sicer načeloma ok (meni bi pasalo) ampak moraš bit tudi malo tak tip človeka...

l0g1t3ch je izjavil:

Mato989 je izjavil:

dexterboy je izjavil:

OP, zavrti si film v glavi, kjer nimaš več te hiše. Nato si zamisli, kaj vse bi zgubil. Saj veš tisti pregovor; nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega ne izgubiš... Podarjeno ti je iz neba, ne kompliciraj. Če ti je bilo podarjeno, jo podariš naprej, pa si rešen mnogih skrbi. Podarjeno jaz z veseljem vzamem, obljubim, da bom dober gospodar ;)


Ja seveda, dober gospodar si tudi če dobro prodaš =) To ali je podarjeno ali ne nima neke bistvene veze...

Treba se je vprašat ali ima oseba tako plačo da si lahko privošči raje živet v LJ ali ne... glede na plačo 1.200 NETO meni pravi logika da ne in je bolje vzet podarjeno bajto in živet na Štajerskem in si tu poiskat šiht za 1.100 bo overall na boljšem.


Glede na to da delata v JS in da delata ruski turnus je 99% to zaposlitev v UKC oz. pač ena od bolnic v LJ.

Zdej pa vprašanje ali lahko na štajerskem koncu dobita šiht. Za medicinsko osebje sicer skoz pravijo da jih manjka ampak iz prve roke vem da kljub temu medicinska sestra še vedno nima kaj prida izbire kje bo delala, ker ZD ali bolnica enostavno nima proračuna za dodatno zaposlitev.
Absurdno ampak tako pač je.

Sicer pa žalostno da se medicinsko osebje plačuje s tako mizerijo.


Dvomim da niti ena bolnica na Štajerskem ali ZD ali karkoli ne bi rabilo medicinskega osebja... ali pa kak dom upokojencev... skoraj bi si upal stavit da je to možno dobit v roku 3-6 mesecev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

l0g1t3ch ::

Moraš dobiti za oba.
Pa v LJ sta tik pred tem da dobita za NDČ. drugje bosta spet pristala na DČ, ki se spet lahko vleče...

Ni povsem enostavno.

Sicer pa jaz osebno bi mnogo raje živel v hiši na deželi kot v stanovanje v LJ. Tisto "dogajanje" v glavnem mestu je overrated. Zanimivo za čas ko sem bil na faksu in par let po tistem, sedaj pa cenim mir obrobja manjšega mesta.
Bil sem pa tudi na vasi in ni prav nič grozno kot nekateri tu hočejo prikazat...

ginekk ::

Invictus je izjavil:

100km iz Štajerske v Ljubljano ni 1 uro, prej uro in pol... Raje 2 ob konici.

Če imaš še ruske turnuse (medicinc na specializacxiji predvidevam), pozabi na life.

Oz. life bo vožnja na delo, delo, vožnja domov, hiter fuk in spanje...


Uro in pol, ko ni prometa.
Sem živel 18km od vrat doma do centra LJ (parlamenta) v smeri Medvod in je bilo v konicah povprečno 45min za potovanje v službo ali nazaj. Če pa so kaj delali ali pa nesreča, hehe, potem pa ostaneš v službi vsaj do 19h da se promet očisti.

matobeli ::

l0g1t3ch je izjavil:


Sicer pa jaz osebno bi mnogo raje živel v hiši na deželi kot v stanovanje v LJ. Tisto "dogajanje" v glavnem mestu je overrated.


Nekaj je živet v Centru Lj, drugo pa 100km izven Lj na podeželju štajerske. Jasno je da je center Lj overrated, ampak vukojebina pa tudi ni ravno optimalna.

Kranj je recimo eno izmed tistih mest ki je idealno za življenje. Še dobro da nekatere moti tistih par albancev, že tako so cene skoraj ljubljanske.

dexterboy ::

Mato989 je izjavil:

dexterboy je izjavil:

OP, zavrti si film v glavi, kjer nimaš več te hiše. Nato si zamisli, kaj vse bi zgubil. Saj veš tisti pregovor; nikoli ne veš, kaj imaš, dokler tega ne izgubiš... Podarjeno ti je iz neba, ne kompliciraj. Če ti je bilo podarjeno, jo podariš naprej, pa si rešen mnogih skrbi. Podarjeno jaz z veseljem vzamem, obljubim, da bom dober gospodar ;)
Ja seveda, dober gospodar si tudi če dobro prodaš =) To ali je podarjeno ali ne nima neke bistvene veze... Treba se je vprašat ali ima oseba tako plačo da si lahko privošči raje živet v LJ ali ne... glede na plačo 1.200 NETO meni pravi logika da ne in je bolje vzet podarjeno bajto in živet na Štajerskem in si tu poiskat šiht za 1.100 bo overall na boljšem.
Ta mesec je v LJ kotlini 20 ur na dan v megli. Če je to okolje, kjer si želi živeti... Pozabljamo, da je Korona spremenila življenje. Ni več kofetkanja, koncertov, športnih prireditev, druženja, pivskih večerov ob brhki kelnerci... zakaj potem riniti v betonsko đunglo?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Moraš dobiti za oba.
Pa v LJ sta tik pred tem da dobita za NDČ. drugje bosta spet pristala na DČ, ki se spet lahko vleče...

Ni povsem enostavno.

Sicer pa jaz osebno bi mnogo raje živel v hiši na deželi kot v stanovanje v LJ. Tisto "dogajanje" v glavnem mestu je overrated. Zanimivo za čas ko sem bil na faksu in par let po tistem, sedaj pa cenim mir obrobja manjšega mesta.
Bil sem pa tudi na vasi in ni prav nič grozno kot nekateri tu hočejo prikazat...


Seveda, neugodno... ampak 1.200 NETO za 3 izmene oz. ruski turnus... no ja, na kaj DOSTI slabše ne moreš it... osebno bi celo trdil da je delati v HOFER/LIDL za 1.100 NETO v 2 izmenah bolje pa še nedelj trenutno ni...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

kvaliteta lajfa ne bo dosti boljša kot če bi se vozačkal,

Kvaliteten life ni samo življenje v vukojebinah... Je še n drugih faktorjev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

l0g1t3ch je izjavil:


Ni povsem enostavno.

Sicer pa jaz osebno bi mnogo raje živel v hiši na deželi kot v stanovanje v LJ. Tisto "dogajanje" v glavnem mestu je overrated.

Stvar interesov, službe, ali si samski, itn,...

Nekaterim je pa v mestu všeč, ne boš verjel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mr_chai ::

Jst pa razmišljam, da bi si v Hotedršci postavu bajto. To je šele vukojebina. Sam je pa Logatec še kr blizu. Ampak kamor koli greš ven iz Ljubljane, si itak pol vezan na avto, za vsak drek morš v avto in se vozakat, pa četudi je to samo 5 min. V Ljubljani grem pa lahko na skiro in se zapeljem po opravkih... Plusi in minusi bodo vedno, enkrat se morš samo odločiti kaj ti več pomeni. A je to manj megle in več sonca v zimskih časih, in več narave ali je to priročnost. Sem pa pri sebi opazil, da ljubljane ne koristim 100 %, ker je koristim samo za trgovine z živili, lekarno, zdravnika...to pa je podobno, kot če bi živel v Hotedršici. Zdravnika imam na Viču, pa se po večini kr usedem v avto in zapeljem do Viča. Edina razlika bi bila, da imam zdj do špara, hofra, tuša in merkatorja peš samo 3 min, v Hotedršici bi imel pa 5-10 min fijakanja do Logatca.

OP, jaz se na tvojem mestu ne bi vozil po 200km dnevno.. Razmisli o prodaji in kreditu, pa si nabaviš v Ljubljani eno stanovanje. Sploh če ti ne pomeni narava veliko.

gtx970op ::

Ljubljana je fajn bila v času študija, potem pa dejansko ni variante da bi tam živel.

- Nenehna gužva, že ko greš recimo v BTC porabiš tolk enega cajta da prilezeš tja.
- Nenehno iskanje parkplacov
- Smog/megla
- Nenormalna cena storitev, nepremičnin in življenja nasploh.

+ Plače nekoliko večje kot drugot ampak NITI PRIBLIŽNO tolk boljše da bi suma sumarum bil na boljšem.
+ Več nekih specialnih ponudb kot so WOOP, koncerti v stožicah ipd... Ampak to so take zadeve, ki jih greš na vsake nekaj mesecev obiskat in je čist vseeno če se potem nekajkrat na leto zapelješ v LJ, kot pa da dnevno izgubljaš čas pa živce v prometu.


Majhno mesto ti nudi 90% tega kar Ljubljana. Ostale zadeve pa zelo redko rabiš.

dexterboy ::

Jst pa razmišljam, da bi si v Hotedršci postavu bajto. To je šele vukojebina.
Ne bi se mogel bolj motiti... Ali veš, koliko novih bajt je tu v zadnjih 10-ih letih?
Če si ti v eni izmed njih, sem ti fouš :)

Majhno mesto ti nudi 90% tega kar Ljubljana. Ostale zadeve pa zelo redko rabiš.
Majhna mesta imajo celo določene prednosti pred Zokigradom. V PO recimo nimamo Debela Meka. Big Kudos!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Itak bo zdaj vsak svoje cegle hvalil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eventyrer ::

na koncu je vprašanje samo ali bosta imela otroke ali ne.

Če imaš otroke je škoda da vsak dan starša na cesti preživita 60-90 minut v eno smer, torej 120 do 180 minut dnevno v avtu namesto z otrokom.

Tu je vsa debata, vse stalo je nesmiselno.

matic492 ::

Jaz sem se po pravici povedano odločil za Maribor (sem priseljenec) poglavitno zaradi vremena in gužve v Ljubljani, za mene ni to. Niti ene stvari še nisem rabil, ki bi bila na voljo samo v LJ, spomnem se pa 10-15 let nazaj, da smo z starši veliko več vozili v LJ/Celje/Avstrijo. Samo dandanes imate pa samo neke čudne paranoične spomine, če ste starejši. Nič ne ponuja Ljubljana več kot Maribor/Celje/Ptuj etc. za povprečno osebo, seveda pa verjetno lahko najdeš kakšno niche zadevo, ki je drugje ni.

Komur paše rinat tja pa plačujte 2x več najemnine in po kvadratu če hočete :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Avenger ::

Plači skupaj 2400 na mesec. Za najemnino za kolikor toliko spodobno stanovanje boš dal 700EUR.

V najboljšem primeru bi se vozila skupaj in bi se vozila 200km daleč, cca 20EUR na dan, 400EUR na mesec, plus oba vržeta stran 3 ure časa, avtu . In teh 400EUR bi moral plačat delodajalec vsakemu od vaju, to je pa težka.

Pa recimo, da si najdeta službo tam blizu. Pa recimo, da je služba pri vsakemu plačana samo 1000EUR. In sta še vedno v plusu, ker se ni treba 3 ure vozit, ampak mogoče samo 20 minut. Če je težava v tem, da službe na štajerskem bistveno težje dobiš, ali da te na Lj veže nekaj osebnega, npr. bolni sorodniki, za katere moraš skrbet, ali pa kaj tretjega, česar ne moreš preselit in se nočeš odpovedat, je pa druga stvar. Vse ostalo, prijatelji in to - pustiš jih kjer so in se pač načrtno dobivaš z njimi, mogoče redkeje, ampak pač tko je. Kaj pa ves un folk, ki se preseli par tisoč kilometrov stran in potem mogoče pride enkrat na leto malo nazaj??

maticb492: Ljubljana je lepša, arhitekturno in to, nekak je zelo jasno definiran strogi center, kar mi je všeč. Ampak, to popolnoma nič ne pomeni, če tam živiš, navadiš se nekak na vse. MB je še vedno enako čist kot Lj, če je pa malo manj stavb obnovljenih (ampak ne vem, ker MB ne poznam prav dobro) pa prava figa. Kjer živiš, ti pomeni veliko samo čistost, urejenost, prav nič pa ti ne pomeni arhitektura in postavitev mesta. Skratka, kupuješ pralni stroj, ki cunje dobro opere, to, ali ima ali ne Pininfarina oblikovanje, Ronaldov avtogram, RGB osvetlitev in ti zraven špila glasbene želje je pa vsakodnevno popolnoma nepomembno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

Furbo ::

Če ti pade hiša v naročje, je dovolj, da samo eden od vaju dveh še dela, drugega prihraniš pri kreditih. Eden si bo že našel službo kje bliže.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

matic492 ::

Avenger je izjavil:

maticb492: Ljubljana je lepša, arhitekturno in to, nekak je zelo jasno definiran strogi center, kar mi je všeč. Ampak, to popolnoma nič ne pomeni, če tam živiš, navadiš se nekak na vse. MB je še vedno enako čist kot Lj, če je pa malo manj stavb obnovljenih (ampak ne vem, ker MB ne poznam prav dobro) pa prava figa. Kjer živiš, ti pomeni veliko samo čistost, urejenost, prav nič pa ti ne pomeni arhitektura in postavitev mesta. Skratka, kupuješ pralni stroj, ki cunje dobro opere, to, ali ima ali ne Pininfarina oblikovanje, Ronaldov avtogram, RGB osvetlitev in ti zraven špila glasbene želje je pa vsakodnevno popolnoma nepomembno.



Dandanes mi sploh ni jasno zakaj se v recimo nepremičninskih oglasih oglašuje "strogi center XY mesta" kot prednost. Meni je to slabost, imaš probleme z gužvo na cesti, probleme z parkiranjem, ponavadi slab razgled in nobene zasebnosti, niti na balkoni, včasih še skozi okna ne itd. Ne vidim prednosti v tem. Če grem v trgovino grem itak z avtom do shopping centra, ker ne morem cele fasunge peš nosit, ostalih prednosti pa ne vidim.

Edina prednost je definitvno v študentskih mestih kot sta MB/LJ, da lažje oddaš stanovanje v strogem centru, ker študentje ponavadi nimajo vsi svojih avtov in jim veliko pomeni da so v peš oddaljenosti do fakultet in ostalih storitev, ker ponavai še gledajo tudi na vsak EUR. Kasneje ko gradiš kariero pa ne vem zakaj bi silil v center mesta.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Invictus ::

Avenger je izjavil:


V najboljšem primeru bi se vozila skupaj in bi se vozila 200km daleč, cca 20EUR na dan, 400EUR na mesec, plus oba vržeta stran 3 ure časa, avtu . In teh 400EUR bi moral plačat delodajalec vsakemu od vaju, to je pa težka.

Neobdavčena klilometrina je omejena na 140 EUR...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Zdaj pa izračunaj gorivo + obraba + servisi, po 5 letih je nov passat za na odpad po kilometrih.

dandanes avti zdržijo samo 300k ? in to dolgočasne vožnje po avtocesti ?
si ti še v jugoslaviji na zastavi ?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pat_MaGroin ::

Ne, čisto slučajno ima frend enega večjih servisov in njegov komentar je "po 200k so avti za v kanto".

Kdor pa ima veselje sraufat in plačevat drage servise, pa avti delajo tudi do 1 mio km :).

gtx970op ::

Invictus je izjavil:

Itak bo zdaj vsak svoje cegle hvalil...

Lej jaz sem živel na vasi, potem v LJ ene 8 let in sedaj v majhnem mestu (takorekoč vukojebina). Pa mi je bilo v LJ všeč. Ampak vsakič ko se vrnem v to gužvo sem tako zadovoljen s svojo odločitvijo.

Ma čist objektivno moj primer:
Bajta v majhnem mestu pomeni da imam:
- vrtec 0,5km
- Osnovna šola 0,2km
- Gimnazija 1km
- majhna trgovina 0,3km
- večja trgovina 1km
- nakupovalni center 2km
- parki z otroškimi igrali 0,3km ali 1km
- služba 1,5km
- žena služba 7km (manj kot 10 min vožnje z avtomobilom)

Ne potrebujem 2 avtomobila, ker je popolnoma vse dostopno peš/bicikl. Predvideno ne rabim frocov vozit okol v šole/dejavnosti, ker bodo vse lahko sami hodili. Če rabim kam v mestu z avtomobilom je vse dostopno 5 minut. Če je res velika gužva je potem 5-10 minut zraven.

To ti enostavno veliko mesto ne nudi oziroma moraš vsaj ene 3 miljona € (če ne več) met pod palcem da si lahko privoščiš tako lokacijo z 180 kvadratno nadstandardno novogradnjo v velikem mestu.

gruntfürmich ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ne, čisto slučajno ima frend enega večjih servisov in njegov komentar je "po 200k so avti za v kanto".

še sreča da je tvoj frend referenca za vso ostalo miljardo zemljanov, ki brez problema terajo avte po 500k+...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ZveeZ ::

Jaz bi z veseljem "recikliral" taka vozila. Sploh novejsega letnika;)

stara mama ::

Vse kar doseže 200k v roku 1 dneva ugodno odkupim, plačam 50% več kot Dinos!
Prevoz uredim sam. Sploh nemške znamke! :)

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj se bo spet splačalo kupit nepremičnino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17441196 (17883) kriptobog
»

Stanovanje v mestu ali Hiska izven mesta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
567060 (4475) m0LN4r
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17522114 (14415) link_up
»

Življenje v celju in služba v LJ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16724641 (21104) zobnik
»

Slovenci hodimo nadpovprečno daleč v službo?

Oddelek: Loža
495192 (4264) T0RN4D0

Več podobnih tem