» »

Rad bi sam napolnil kartušo - tega še nisem delal

Rad bi sam napolnil kartušo - tega še nisem delal

jedateruk ::

Zmanjkalo mi je magente v kartuši. Zdaj gledam videe in spletne trgovine za kupiti CMYK barve pa tudi igle in brizgalke. Koliko časa je kupljena barva "užitna", preden se jo prvič uporabi in po prvem odpiranju? So lahko igle in brizgalke večkrat uporabne? Če so, kako se jih umiva?

Zak0n ::

Sam imam podobne barve (2 seta, kupljena preko aliexpressa). Zdele je cca. 1 leto in so flaše še čisto tekoče, brez kakršnih koli usledil. Je pa res, da sem flaše odprl tako, da sem cez folijo samo iglo zabodel. Potem sem s selotejpom luknjo nazaj zaprl. Igle sem si označil, da jih ne mešam med seboj. So komot za večkratno uporabo. Sperem barvo iz njih pod vodo - nafilam igro, pritisnem da izpraznim (večkrat). Zaprti set je tudi še (vizuelno) v odličnem stanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zak0n ()

jedateruk ::

Tudi jaz sem na aliexpress. Hvala, bom tudi jaz tako delal.
Še to: kolikšna je povprečna globina flašk z barvami? Oz. koliko dolge igle naj kupim?

Zgodovina sprememb…

Zak0n ::

Imaš pa sicer tudi tu na slovenskih straneh črnilo, teh nisem še probu, je pa cena tam tam v primerjavi z aliexpress (300ml flaške)

http://www.kartusarna.si/crnila-za-hple...
https://www.megatoner.si/catalogsearch/...
https://www.printink.si/crnila-za-hplex...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zak0n ()

jedateruk ::

Je pomembno pri iskanju barv dati kodo kartuše?

fujtajksel ::

Preveri za svoj tiskalnik če je mogoče treba zamenjat čip na kartuši.
Tudi premisli kolk tiskaš, meni npr se zdi da se mi ne splača packat z injekcijami v primerjavi s kompatibilnimi kartušami (16€ komplet petih).

Zak0n ::

Pri teh barvah niti ne. Samo da je barva 'kao kompatibilna'. Sam jih dajem v kartuse tipa 301 oz. 301XL. Kartuse imam tiste, ki so 'refirbished' in jih sam pac polnem. Ko bo kartusa zanic (če se čip zjebe, ali pa spužva obrabi) pa pac spet kupis 'neoriginalno' kartuso z barvo in jo spet sam filas

Jst sm iz aliexpressa dal za 4x100ml (črna, cyan, yellow, magenta) + ves pribor 10,55€. Tako da splača se absolutno... tudi če 2x nafilam pa ostalo odlijem stran. Kartuse kot take imajo morda po 5ml vsake barve notri(barvna kartusa)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zak0n ()

jedateruk ::

Ja, imajo čip, ampak se na tiskalniku tišči en gumb nekaj sekund, da dovoli tiskati, čeprav je po čipu kartuša prazna. Na aliexpressu sem kupil kartušo, ki je uradno prazna, ampak je bila napolnjena.

Zgodovina sprememb…

jedateruk ::

Video za napolniti CL-541:
Zgleda, da bo treba zvrtati 3 luknje, potem pa zalepiti s termo selotejpom.

Zgodovina sprememb…

srus ::

jedateruk je izjavil:

Zmanjkalo mi je magente v kartuši. Zdaj gledam videe in spletne trgovine za kupiti CMYK barve pa tudi igle in brizgalke. Koliko časa je kupljena barva "užitna", preden se jo prvič uporabi in po prvem odpiranju? So lahko igle in brizgalke večkrat uporabne? Če so, kako se jih umiva?


Imam HPjev OfficeJet all-in-one in “vrtim” dva kompleta originalnih kartuš na njem. Printer se ob menjavi kartuše sicer vsakič pritožuje, a normalno dela dalje, samo nivoja črnila ne vidiš. HP zahteva za komplet štirih originalnih XL kartuš okoli 130 EUR, komplet kompatibilnih je tam 40 EUR, mene pa eno polnenje kompleta pride okoli 4 EUR. Kvaliteta črnila le brezhibna, razlike do originalnih printov ni videti. Sedaj odgovori:

Obstojnost barv je zelo dolga, tudi ko je plastična steklenička odprta, pri meni traja leta, da porabim vsebino. Da, brizgalke so večkrat uporabne, imaš štiri, pri mojem modelu kartuš ne potrebuješ igel, le plastični nastavek. Brizge in roke brez težav umiješ z vodo.

jedateruk ::

Še nekaj: a niso vse CMYK barve enake ne glede na znamko tiskalnika in kartuše?

Gejspodar ::

Zdravo,

Seveda niso. Barve se lahko razlikujejo po tonu in viskoznosti.

jedateruk ::

Koliko je potem sigurno, da bo kupljena barva prava za kartušo? Saj piše, da je za to kartušo, ampak kdo ve. Jasno, najbolj sigurno je kupiti kartušo.
Kje kupujete polnila in kartuše v Sloveniji? Če kupim v Sloveniji, je več garancije in lažje vrniti, kot če kupim na Kitajskem.

Gejspodar ::

Če piše, da je za to kartušo, potem je za to kartušo.
Osebno sem na laserju, tako da se na srečo s pregrešno dragimi barvami ne ukvarjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Gejspodar ()

jedateruk ::

Zdaj sem naročil paket dveh xl kartuš na https://www.mimovrste.com/material-potr.... Ta komplet daje še 50 foto papirja, tega ne rabim.
Če se da dobiti ti dve xl kartuši ceneje z osebnim prevzemom na lokacijah okoli Celja ali okoli Novega mesta, mi povejte, pa grem preklicat naročilo.

Zgodovina sprememb…

polozweii ::

Tolk ko boš dal za novi kartuši lahko kupiš nov najcenejši Canon printer z dodanimi kartušami, občasno v Sparu. Res da imajo priložene kartuše manj črnila ampak saj boš itak filal črnilo pa ti ne bo treba kupovat novih. Sčasoma se bo tiskalna glava znucala pa boš moral vseeno po novo-tiskala bo čedalje bolj megleno.
Pazit moraš da v kartuši ne začne zmanjkovat tinte ker če bo začelo printat na suho je konec..to je termalna glava in se šobe takoj zažgejo.

Prej je bil omenjen odtenek. Nizkocenovni printer ki uporablja kartuše kot jih kupuješ ne boš uporabljal za printanje fotk za album zato je vseeno če se odtenek razlikuje od originala.

Ta kartuša uporablja poceni DYE tinte.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test refillov za tiskalnike (Cosmo, Brane2, JR)

Oddelek: Strojna oprema
96152 (5045) Fukomuko
»

Nov članek: Polnjenje Canon CLI-8x kartuš

Oddelek: Novice / Nova vsebina
405014 (3648) TESKAn
»

EPSON - hotel nafilat kartušo in poplava po mizi

Oddelek: Pomoč in nasveti
152063 (1704) billy
»

polnila za kartuše - Inekcije: kje dobiti ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
143213 (3072) M-man
»

Refill za Canonove tiskalnike?

Oddelek: Kaj kupiti
272277 (1961) sandi

Več podobnih tem