» »

Televizija je dokončno postala negledljiva

Televizija je dokončno postala negledljiva

«
1
2 3 4

Sparkxl ::

Kot otrok sem odraščal z nemško televizijo, ker jugo in kasneje slovenska je že za moje otroške pojme bila poden.
Kasneje sem začel na slovenski gledati poročila. Se še spomnite poročil? To je bila oddaja, kjer so povedali dnevne novice in konec. Danes imamo informativne oddaje. Umetno raztegnjene do onemoglosti, z reklamami, s histeričnimi kurami...novice so postranskega pomena, glavni cilj je pranje možganov naroda, vcepljanja trenutnih agend in prodati čim več skozi reklame. Reklame so pa se vsaj nekoč vrtele v 90% neskončnem krogu tuš-lidl-merkator-špar in hofer. Predvidevam da danes ni kaj drugače.
Ne gledam tega sranja že slabih 15 let.

Nemško kot rečeno gledam že od plenic. Od odrastlosti dalje sicer minimalno. Kam smo tukaj prišli...vsaka druga reklama, ki je sicer dobro narejena, vsebuje ali črnca ali toplovodarja ali kar oboje. Bruham. Covid agenda pa je šla preko vseh meja dobrega okusa. Ne vem sicer kako je v novicah pri nas, ampak tam se vsakega, ki se do potankosti ne strinja z agendo pranja možganov javno na tv označi za teoretika zarot, desno radikalnega, huligana,... In sem se odločil da sem s tem tudi zaključil. Gledam še samo viasat histry in podobno za večerno uspavanko.

Če odmislimo tipično zahodno propagando brez najmanjše objektivnosti, katero nam silijo vsem, komu silijo woke? Starim gre na kozlanje in s tem odganjajo gledalce, mlajši pa tv programa sploh več ne gledajo. Za moje pojme kopanje groba na dolgi rok.

Ne vem, sem samo jaz čuden, ali še kdo opaža podobno

IL_DIAVOLO ::

Si samo neverjetno nerazgledan in ozkogled.

Na sploh ne razumem ljudi brez tv-ja in radia. Čisti pogreb.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

RedDrake ::

Zahod je v zatonu.
Smo na "Weak men create hard times" delu cikla zgodovine za Zahod.

TV je pa šel full on 1984 mode kar se tiče propagande, da poskuša malce "kontrirati" raznim FB, 4chan in podobnim p2p načinom prenosa informacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Unchancy ::

Kdo razen penzičev se danes še vsede pred TV in gleda program? Po možnosti v živo brez časovnega zamika.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Wrop ::

TV je negledljiva, če imaš v življenju kaj bolj pametnega za početi. Informacije lahko dobiš tudi drugje. Več in boljše, pa še sam gledaš tisto kar te zanima.
Zato je pa treba ukiniti vse obvezne (RTV) in prikrite obvezne prispevke za TV programe. Tisti, ki hoče gledati naj si plača.

WhiteAngel ::

Kolk ste vsi pametni (in zadepresirani) tule. V bistvu vam sploh ni treba nobenih novic več spremljat, ker itak že vse veste. Ampak netflix, to je pa čisto druga scena kot TV ane. :P

Unchancy ::

WhiteAngel je izjavil:

Kolk ste vsi pametni (in zadepresirani) tule. V bistvu vam sploh ni treba nobenih novic več spremljat, ker itak že vse veste. Ampak netflix, to je pa čisto druga scena kot TV ane. :P

Časi kraljevih glasnikov, ki so vsake toliko z bobnom najavili branje novic na vasi, so mimo. Enako tudi časi televizijskega in radijskega programa na televizorju ali radiju kot pomembnega vira informacij.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

TheBlueOne ::

Televizija je negeldljiva ze dosti dlje. Kdo pri zdravi pameti lahko prebavi toliko posiljevanja z ultimoneumnimi reklamami? Poleg tega je koncept popolnoma zastarel.

Ni pa to za mesati z RTV. Tam bodo v prihodnosti verjetno izginile vsebine, ki niso njihova produkcija.

Smrekar1 ::

Sparkxl je izjavil:

Kot otrok sem odraščal z nemško televizijo, (...)

Ne vem, sem samo jaz čuden, ali še kdo opaža podobno


Pick one.

Ganon ::

TheBlueOne je izjavil:

Televizija je negeldljiva ze dosti dlje. Kdo pri zdravi pameti lahko prebavi toliko posiljevanja z ultimoneumnimi reklamami? Poleg tega je koncept popolnoma zastarel.


Reklame že zelo dolgo lahko preskakuješ. Koncept se je že zdavnaj spremenil. V katerem letu si obstal?

TheBlueOne ::

Ganon je izjavil:



Reklame že zelo dolgo lahko preskakuješ. Koncept se je že zdavnaj spremenil. V katerem letu si obstal?


Kaksen smisel potem imajo?

kow ::

Z leti postanes bolj kriticen. Poleg tega je internet unicil televizijo, ker lahko vsako informacijo, ki ti jo plasirajo takoj preveris. Hitro ugotovis, da gre za attention industrijo. Uporabnost informacije je nepomembna, samo da je zanimiva za sirse mnozice.
Ugasni TV in to je to.

kuall ::

tv je shit ja. radio isto. vrtijo ti, kar se njim zdi, ne kar tebi, vmes pa še reklame vštulijo. ne gledam tvja in ne poslušam radia že desetletja. v avtu usb ključek namesto radio, namesto tv potegneš filme od top režiserjev pa je. al pa na youtube najdeš kar te zanima z recommendation AI sistemom (to je prihodnost tvja btw, youtube je novi tv).
kdor še gleda tv pa je bolj tumpasta publika, zato je tudi sam tv ratal prilagojen njim in je čedalje bolj tumpast. primer je cnn.

Malidelničar ::

Ne spremljam televizije že zadnjih 12 let. No to so trendi povsod po svetu, tudi v ZDA, kjer se vsi televizijski programi soočajo z upadom gledanosti. Še najbližje televizijskemu načinu ustvarjanja so podcasti ter internetni videi. Tekoče novice so dostopne instantno. Televizija se pravzaprav samo sooča s povsem isto težavo, ki so jo 20 let nazaj začeli imeti časopisi, ko ljudem ni bilo več potrebno kupiti časopisa, da si izvedel glavne novice dneva. 100 let nazaj so časopisi celo imeli t.i. jutranje, večerne izdaje :)
Medijsko smo v takšnem pretresu, kot je bila iznajdba tiska s strani Guttenberga. Seveda sta bila radio in televizija nadgradnja časopisov in revolucija sama po sebi, ampak intenzivnost poročanja je preko časovno fiksnih intervalov dnevnih novic ostala pri radiu in zgodnji televiziji (ne govorim tu o modelu instantnih 24/7 novic, kot jih je izumil CNN) nekako relativno blizu časopisnemu modelu. Zato so vsi trije tam nekje do zgodnjih 2000-ih živeli skupaj v harmoniji.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kow ::

Youtube je novi TV, da. Problem je, da nekaj najti je cela umetnost. Ker algoritmi niso nevtralni, search je zanic itd. Na koncu vedno najdes kaksen kanal "po nesreci" ali pa vprasas na redditu.

Snail ::

Važno da mamo po 10min dormeo, raztrupite se, kožni izrastki, itd.. reklame ...

TheBlueOne ::

YT zopet postane stari YT in vec, ce placas.

IL_DIAVOLO ::

Dinozavri se niso slisali za pogled nazaj. Aja, saj nimajo te opcije, ce jim sprejemnik lovi rtv in golico.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

eventyrer ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dinozavri se niso slisali za pogled nazaj. Aja, saj nimajo te opcije, ce jim sprejemnik lovi rtv in golico.


golica TV je v resnici zadnji pameten TV program. Če bom kdaj imel naročnino na televizijo jo bom imel zaradi Golica TV. Ostalega nočem videt.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Sparkxl je izjavil:

vsaka druga reklama, ki je sicer dobro narejena, vsebuje ali črnca ali toplovodarja ali kar oboje.


Pro tip - v teh časih zvedavih cenzorjev jaz osebno raje uporabljam izraz "geotermalci" - saj dokler tudi ta ne postane "skrajen".

eventyrer ::

Sparkxl je izjavil:

Kot otrok sem odraščal z nemško televizijo, ker jugo in kasneje slovenska je že za moje otroške pojme bila poden.
Kasneje sem začel na slovenski gledati poročila. Se še spomnite poročil? To je bila oddaja, kjer so povedali dnevne novice in konec. Danes imamo informativne oddaje. Umetno raztegnjene do onemoglosti, z reklamami, s histeričnimi kurami...novice so postranskega pomena, glavni cilj je pranje možganov naroda, vcepljanja trenutnih agend in prodati čim več skozi reklame. Reklame so pa se vsaj nekoč vrtele v 90% neskončnem krogu tuš-lidl-merkator-špar in hofer. Predvidevam da danes ni kaj drugače.
Ne gledam tega sranja že slabih 15 let.

Nemško kot rečeno gledam že od plenic. Od odrastlosti dalje sicer minimalno. Kam smo tukaj prišli...vsaka druga reklama, ki je sicer dobro narejena, vsebuje ali črnca ali toplovodarja ali kar oboje. Bruham. Covid agenda pa je šla preko vseh meja dobrega okusa. Ne vem sicer kako je v novicah pri nas, ampak tam se vsakega, ki se do potankosti ne strinja z agendo pranja možganov javno na tv označi za teoretika zarot, desno radikalnega, huligana,... In sem se odločil da sem s tem tudi zaključil. Gledam še samo viasat histry in podobno za večerno uspavanko.

Če odmislimo tipično zahodno propagando brez najmanjše objektivnosti, katero nam silijo vsem, komu silijo woke? Starim gre na kozlanje in s tem odganjajo gledalce, mlajši pa tv programa sploh več ne gledajo. Za moje pojme kopanje groba na dolgi rok.

Ne vem, sem samo jaz čuden, ali še kdo opaža podobno



nevem, meni se zdi da je stanje takšno že 20 let. Nekako odkar so postavili portal 24ur.com in na njem ugotovili da več klikov dosežejo z objavljanjem pizdarij kot s pravimi novicami.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:

YT zopet postane stari YT in vec, ce placas.

Tudi kak uBlock v FF pomaga :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Netrunner ::

ha ha, TV-ja ne spremljam že zadnjih 5 let saj je škoda mojega časa.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Sparkxl ::

Dejansko še res največ gledam yt. Plačal premium, inštaliral na tv in to je luksuz, čeprav je tudi tukaj včasih umetnost v poplavi dreka najti uporabno. Ampak se da. Da o skoraj vseh vsebinah v 4k niti ne govorim. Kabelsko imam še zdaj 3/4 v SD, ker tam se HD prodaja za premium tehnologijo. RTL je recimo še vedno v SD.
@eventyrer res je stanje tako že 20 let, moj point je, da so z woke in covid gonjo vseskupaj pripeljali na next level. Je bilo bolj zabavno gledati neskončne zgodbe o grdi rusiji ki je kriva za vse, trumpu, assadu,...
Zraven še imam plačan curiosity stream, amazon zaradi prime in netflix. S to kombinacijo se da živet. Samo netflix je omfg...geotermalci ( :) ) f00king vsepovsod. To bom verjetno odstranil v kratkem.

Phantomeye ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si samo neverjetno nerazgledan in ozkogled.

Na sploh ne razumem ljudi brez tv-ja in radia. Čisti pogreb.



zakaj rabiš TV (storitev in ne naprava) in radio, če imaš internet, kjer lahko gledaš kar želiš, kadar želiš, enako za radio. Celo informacije lahko primerjaš z različnimi viri in lahko presodiš, če kaj ne štima.

tevtoni ::

Ganon je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Televizija je negeldljiva ze dosti dlje. Kdo pri zdravi pameti lahko prebavi toliko posiljevanja z ultimoneumnimi reklamami? Poleg tega je koncept popolnoma zastarel.


Reklame že zelo dolgo lahko preskakuješ. Koncept se je že zdavnaj spremenil. V katerem letu si obstal?

A vam je kapnilo, zakaj je televizija vse bolj negledljiva? Namig. Odgovor se skriva v citatu zgoraj. Ja, prav imate. Zarad preskakovanja reklam. Ni edini razlog. Je pa en pomembnih razlogov. Tudi filmi, ce ste opazili, so vsebinsko, v povprecju vedno manj kvalitetni. Zakaj? En izmed razlogov je piratstvo, torenti pa to. Potem raziskovalno novinarstvo, kaj je to? Ste opazili, da je vedno vec copy paste clankov? Pa vedno manj pravega raziskovalnega novinarstva? Razlog? En glavnih razlogov piratstvo. Ljudje si potegnejo dol zastojn, manj denarja za manjse produkcije, velik jih zarad tega propade ali pa jih za drobiz odkupijo ta veliki.

bobiii16 ::

Mislim da si malce tehnološko zaostal. Glede informativnih oddaj nerazgledan
Torej danes lahko svoj TV gledaš po sistemu ADBlock (sicer v svoji režiji)
ker pa si neznalec pa naj ti prišepnem , oddaje gledaš z zamikom in enostavno reklame povoziš

Phantomeye ::

Sparkxl je izjavil:



Nemško kot rečeno gledam že od plenic. Od odrastlosti dalje sicer minimalno. Kam smo tukaj prišli...vsaka druga reklama, ki je sicer dobro narejena, vsebuje ali črnca ali toplovodarja ali kar oboje. Bruham.


Se vidi, da so te starši raje vzgajali s televizijo, namesto, da bi se ukvarjali s tabo in te naučili spoštovanja do ljudi, ki so drugačni od tebe. Ampak ja, če je vzgoja slaba se težko znebiš egocentrizma, ki naj ga v odrasli dobi pustili za sabo.

fikus_ ::

Sparkxl, star postajaš, nekateri bi rekli star prdec. :D Svet se spreminja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

tevtoni ::

Phantomeye je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si samo neverjetno nerazgledan in ozkogled.

Na sploh ne razumem ljudi brez tv-ja in radia. Čisti pogreb.



zakaj rabiš TV (storitev in ne naprava) in radio, če imaš internet, kjer lahko gledaš kar želiš, kadar želiš, enako za radio. Celo informacije lahko primerjaš z različnimi viri in lahko presodiš, če kaj ne štima.

En izmed razlogov, zakaj nekateri vztrajajo pri tv, je to, da lahko za tv zaslonom sedi druzba in skupaj gleda tv, recimo fusbal, ali pa kaj drugega. Torej druzabnost. Medtem ko za racunalnikom je to malce tezje izvedljivo, oziroma to ni to. Drugac pa se zmeraj obstajajo ljudje, ki nimajo interneta ali pa ga ne zelijo uporabljat.

TheBlueOne ::

tevtoni je izjavil:


A vam je kapnilo, zakaj je televizija vse bolj negledljiva? Namig. Odgovor se skriva v citatu zgoraj. Ja, prav imate. Zarad preskakovanja reklam. Ni edini razlog. Je pa en pomembnih razlogov. Tudi filmi, ce ste opazili, so vsebinsko, v povprecju vedno manj kvalitetni. Zakaj? En izmed razlogov je piratstvo, torenti pa to. Potem raziskovalno novinarstvo, kaj je to? Ste opazili, da je vedno vec copy paste clankov? Pa vedno manj pravega raziskovalnega novinarstva? Razlog? En glavnih razlogov piratstvo. Ljudje si potegnejo dol zastojn, manj denarja za manjse produkcije, velik jih zarad tega propade ali pa jih za drobiz odkupijo ta veliki.


Ne vem ce. Copy paste clankov je verjetno vecinoma zaradi globalizacije, ker enostavno ne mores imeti povsod svojih. Kot drugo se sedaj o tem govori, vcasih se pac ni. Recimo STA obstaja od 91 naprej. Oddaje kakor tarca pa gredo v nos politiki, zato jih je tezko vzdrzevati.

Kar se tice budgetov za filme nimam niti priblizno obcutka, da so cenejsi. Meni deluje, da so drazji za narediti, povdarek pa bolj na blescanju kot vsebini. Ravno malo denarja sili v boljse vsebine.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

>> Tudi filmi, ce ste opazili, so vsebinsko, v povprecju vedno manj kvalitetni. Zakaj? En izmed razlogov je piratstvo, torenti pa to.

Tebe je pa nekdo fajn opral. Piratstvo sploh ni znatni problem, poglej si Spotify, bo propadel? Enostavno je nekdo moral ponudit ogromno vsebin po sprejemljivi ceni in nihče več ne piratizira glasbe, vsaj ne v omembe vredni količini. Pa sem svoj čas imel par 100GB mp3-jev, vse pobrisano.

Filmi so zanič, ker je publika nezahtevna. Če vsakih 5 minut moraš preverit, ali ti je nekdo lajkal selfi od popoldneva, pač nimaš fokusa na filmu, zgodba mora biti preprosta, ostalo zafilajo s CGI.

IL_DIAVOLO ::

Phantomeye je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si samo neverjetno nerazgledan in ozkogled.

Na sploh ne razumem ljudi brez tv-ja in radia. Čisti pogreb.



zakaj rabiš TV (storitev in ne naprava) in radio, če imaš internet, kjer lahko gledaš kar želiš, kadar želiš, enako za radio. Celo informacije lahko primerjaš z različnimi viri in lahko presodiš, če kaj ne štima.


Raje imam avtonomijo, kot non stop neko "saltanje".

+na tv-ju je manj nadležnih reklam cez cel dan, kot v nekaj minutah na youtubeu-u.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Phantomeye ::

tevtoni je izjavil:

Ganon je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Televizija je negeldljiva ze dosti dlje. Kdo pri zdravi pameti lahko prebavi toliko posiljevanja z ultimoneumnimi reklamami? Poleg tega je koncept popolnoma zastarel.


Reklame že zelo dolgo lahko preskakuješ. Koncept se je že zdavnaj spremenil. V katerem letu si obstal?

A vam je kapnilo, zakaj je televizija vse bolj negledljiva? Namig. Odgovor se skriva v citatu zgoraj. Ja, prav imate. Zarad preskakovanja reklam. Ni edini razlog. Je pa en pomembnih razlogov. Tudi filmi, ce ste opazili, so vsebinsko, v povprecju vedno manj kvalitetni. Zakaj? En izmed razlogov je piratstvo, torenti pa to. Potem raziskovalno novinarstvo, kaj je to? Ste opazili, da je vedno vec copy paste clankov? Pa vedno manj pravega raziskovalnega novinarstva? Razlog? En glavnih razlogov piratstvo. Ljudje si potegnejo dol zastojn, manj denarja za manjse produkcije, velik jih zarad tega propade ali pa jih za drobiz odkupijo ta veliki.



Again and again so dokazali, da piratstvo nima statistično značilnega vpliva na prodajo oz. zaslužek. V bistvu prav nasprotno.

https://arstechnica.com/gaming/2017/09/...

Firma plača oglase, ne glede na to ali ljudje gledajo reklame ali ne. Cena reklam je odvisna od gledanosti v časovnem oknu in kateri blok vzameš (na začetku oddaje, na sredi ali na koncu). Glavni razlog, da ljudje uporabljajo časovni zamik je, da lahko gledajo vsebine, ki jih sicer ne bi mogli, ker so v službi ali pa ker je sočasno na TV-ju nekaj boljšega. Ne zato, da bi preskakovali reklame.

tevtoni ::

TheBlueOne je izjavil:

tevtoni je izjavil:


A vam je kapnilo, zakaj je televizija vse bolj negledljiva? Namig. Odgovor se skriva v citatu zgoraj. Ja, prav imate. Zarad preskakovanja reklam. Ni edini razlog. Je pa en pomembnih razlogov. Tudi filmi, ce ste opazili, so vsebinsko, v povprecju vedno manj kvalitetni. Zakaj? En izmed razlogov je piratstvo, torenti pa to. Potem raziskovalno novinarstvo, kaj je to? Ste opazili, da je vedno vec copy paste clankov? Pa vedno manj pravega raziskovalnega novinarstva? Razlog? En glavnih razlogov piratstvo. Ljudje si potegnejo dol zastojn, manj denarja za manjse produkcije, velik jih zarad tega propade ali pa jih za drobiz odkupijo ta veliki.


Ne vem ce. Copy paste clankov je verjetno vecinoma zaradi globalizacije, ker enostavno ne mores imeti povsod svojih. Kot drugo se sedaj o tem govori, vcasih se pac ni. Recimo STA obstaja od 91 naprej.

Kar se tice budgetov za filme nimam niti priblizno obcutka, da so cenejsi. Meni deluje, da so drazji za narediti, povdarek pa bolj na blescanju kot vsebini. Ravno malo denarja sili v boljse vsebine.

Morda imas tak vtis za filme, ker na koncu prezivijo le najvecje korporacije. Kot sem povedal, manjse produkcije vecinoma propadejo ali pa jih odkupijo ta veliki. Drugac pa kaj pomeni globalizacija. To lahko pomeni ravno to, kar sem nastel, torej, velike ribe kupijo male ribe. Piratstvo je po mojem mennju zelo pospesilo propad lokalnih in/ali manjsih produkcij. Ves koliko slovencev je zacelo piratizirat vsebino, posledicno je vecina teh nehala financno podpirat marsikatero vsebino.

IL_DIAVOLO ::

tevtoni je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si samo neverjetno nerazgledan in ozkogled.

Na sploh ne razumem ljudi brez tv-ja in radia. Čisti pogreb.



zakaj rabiš TV (storitev in ne naprava) in radio, če imaš internet, kjer lahko gledaš kar želiš, kadar želiš, enako za radio. Celo informacije lahko primerjaš z različnimi viri in lahko presodiš, če kaj ne štima.

En izmed razlogov, zakaj nekateri vztrajajo pri tv, je to, da lahko za tv zaslonom sedi druzba in skupaj gleda tv, recimo fusbal, ali pa kaj drugega. Torej druzabnost. Medtem ko za racunalnikom je to malce tezje izvedljivo, oziroma to ni to. Drugac pa se zmeraj obstajajo ljudje, ki nimajo interneta ali pa ga ne zelijo uporabljat.


Vsekakor je to bistvo tv-ja. Verjetno odvisno od stopnje družabnosti posameznikov oz. na kak nacin se družijo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Phantomeye ::

c3p0 je izjavil:

>> Tudi filmi, ce ste opazili, so vsebinsko, v povprecju vedno manj kvalitetni. Zakaj? En izmed razlogov je piratstvo, torenti pa to.

Tebe je pa nekdo fajn opral. Piratstvo sploh ni znatni problem, poglej si Spotify, bo propadel? Enostavno je nekdo moral ponudit ogromno vsebin po sprejemljivi ceni in nihče več ne piratizira glasbe, vsaj ne v omembe vredni količini. Pa sem svoj čas imel par 100GB mp3-jev, vse pobrisano.

Filmi so zanič, ker je publika nezahtevna. Če vsakih 5 minut moraš preverit, ali ti je nekdo lajkal selfi od popoldneva, pač nimaš fokusa na filmu, zgodba mora biti preprosta, ostalo zafilajo s CGI.



jp. v bistvu je hollywood postal precej formalističen. Nima smisla inovirat, če veš, da nek koncept preverjeno prenese dobiček. Zakaj bi tvegal z nečem, kar ne veš ali bo zadelo ali ne.

vsake toliko časa potem nekdo proba nekaj novega in bum, nova formula, ki jo bodo forsirali naslednjih 10 let.

Furbo ::

Sparkxl je izjavil:

Nemško kot rečeno gledam že od plenic. Od odrastlosti dalje sicer minimalno. Kam smo tukaj prišli...vsaka druga reklama, ki je sicer dobro narejena, vsebuje ali črnca ali toplovodarja ali kar oboje. Bruham. Covid agenda pa je šla preko vseh meja dobrega okusa.

Ja zdaj so vse televizije in radiji postali partijska trobila.

Tudi reklame, ker vse PR agencije furajo vse te LGBT+++ agende, ker zgleda človek ne more biti kreativen, če ni tudi malo nor.

Pol mi pa kdo pribije, da je val202 najboljša postaja, ko jamram, da drugega radio ne lovi. Ja super, če si en robot, ki ves čas čaka na nova navodila iz oblaka.

Jaz poslušam samo še internetne radie brez gobezdanja in reklam , tv sprejemnik pa predvaja izključno pretočne vsebine, pa še tu je pol serij s PC agendo, jih niti ne začnem gledati, ker itak neslavno pogorijo po eni sezoni ali dveh.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

borut_p ::

Woke agende ... drugacnost je obvezna ampak dokler vsi mislijo kot oni

Bolano

TheBlueOne ::

tevtoni je izjavil:


Morda imas tak vtis za filme, ker na koncu prezivijo le najvecje korporacije. Kot sem povedal, manjse produkcije vecinoma propadejo ali pa jih odkupijo ta veliki. Drugac pa kaj pomeni globalizacija. To lahko pomeni ravno to, kar sem nastel, torej, velike ribe kupijo male ribe. Piratstvo je po mojem mennju zelo pospesilo propad lokalnih in/ali manjsih produkcij. Ves koliko slovencev je zacelo piratizirat vsebino, posledicno je vecina teh nehala financno podpirat marsikatero vsebino.


Kar se tice malih produkcij je skoraj vedno bilo bolj zacasno ali pa celo omejeno na en sam projekt. Ce ni tako pac postanejo veliki. Imas pa danes se najboljse moznosti, da lansiras svojo produkcijo, ker imas za to dosti platform. Cel Youtube, Twitch itn so v bistvu tisoce malih produkcij, ki od tega zivijo.

Globalizacija menim, da moramo porocati kar temeljito na globalni ravni. In menda je jasno, da RTV nikoli ne bo imel teama, ki bo preiskoval desetine domacih perecih tem, potem pa se enako za skoraj vsako malo bolj zanimivo drzavo.

Kot tretje pa je piratstva vedno manj, ker je streaming bolj mamljiv. In se samo piratsvo menda ni naredilo neke velike skode, se da argumentirati, da prej koritsi. In predem naumnis in kalkuliras koliko je minusa, ko pomnozis pirate z zasluzkom, se spomni koliko vec je ljudi, ki te vsebine konzumirajo. Piratsvto se v praksi bolj izkazuje kot nek free trial. Ko pa si sposoben placati tiste narocnine pa verjetno jih, ker so kamot.

ginekk ::

RedDrake je izjavil:

Zahod je v zatonu.
Smo na "Weak men create hard times" delu cikla zgodovine za Zahod.

TV je pa šel full on 1984 mode kar se tiče propagande, da poskuša malce "kontrirati" raznim FB, 4chan in podobnim p2p načinom prenosa informacij.


Zahod je v zatonu praviš, hkrati uporabljaš de facto standardni jezik zahoda (angleščino) in stavim da , enako kot večina nas, spremljaš več zahodnih vsebin kot vzhodnih. Da ne omenjam družbenih platform. Kdo sploh gleda azijske filme (če niso ravno festival material), kdo sploh posluša afriško glasbo (če ni ravno koncert in svetovna zvezda), kdo bere ruske spletne strani (če ni ravno torrent). V novicah prevladujejo dogajanja na zahodu.

Mi se obnašamo kot zahod in smo del tega zahoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

gruntfürmich ::

Sparkxl je izjavil:

Kot otrok sem odraščal z nemško televizijo...

vse lepo in prav, ampak ko si gledal nemške risanke na komercialnih nemških programih, si gledal polf zadeve za vzgajat pridnega delavčka in potrošnika. tu takrat tega še ni bilo v risankah.
res da si se naučil nemščine, ampak to pa samo zato, da boš lahko nizko plačan gasterbajter in dober potrošnik...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Raptor F16 ::

Razen na namenskih kanalih kjer pričakuješ in dobiš specifično vsebino ki jo želiš gledati so splošni kanali negledljivi, ker... 90% časa vrtijo vse drugo samo tisto kar tebe zanima ne.

Konkretno je trenutna digitalna televizija luksuz ko si lahko za en teden nazaj vrtiš če si kak pameten film spregledal. Sicer pa tudi serij ni več pametnih... vse zanimivo in aktualno je na plačljivih streaming platformah kjer lahko Binge-watchaš kar ti pač paše.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

gruntfürmich ::

internet ima še druge pasti, zato jaz kar raje ostajam na televiziji...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Phantomeye ::

Raptor F16 je izjavil:

Razen na namenskih kanalih kjer pričakuješ in dobiš specifično vsebino ki jo želiš gledati so splošni kanali negledljivi, ker... 90% časa vrtijo vse drugo samo tisto kar tebe zanima ne.

Konkretno je trenutna digitalna televizija luksuz ko si lahko za en teden nazaj vrtiš če si kak pameten film spregledal. Sicer pa tudi serij ni več pametnih... vse zanimivo in aktualno je na plačljivih streaming platformah kjer lahko Binge-watchaš kar ti pač paše.



Problem digitalne televizije je glih to. Prodajo ti 50 programov, kjer ima mogoče dodano vrednost 1 program. Če hočeš dva dobra programa, rabiš vzet paket, ki ima 100 programov.

filip007 ::

Občasno preletim z daljincem v dnevni, če je kaj novega in to je to. 3€ na mesec za novi SIOL Neo, ne hvala, imam svoj program, za novice splet, ostalo tudi splet in gledam na TV potem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

FoxKnox ::

Pred koncem lanskega leta mi je moj operater velikodušno odprl popolno tv shemo,s vsemi dodatno plačljivimi programi in bil sem presenečen ter obenem srečen, da teh programov nimam zakupljenih.Ker so beda.
Drugače pa lahko ostalo shemo tv programov opišem kot reallity šovi, turške limonade, prodajni program, ter veliko ponavljajočih in 100 x gledanih filmov pa še na športne ponovitve ne pozabimo, Omeniti velja še ciprsko nogometno ligo, pa polsko, češko ..... Šu:))per je

meho7 ::

gruntfürmich je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Kot otrok sem odraščal z nemško televizijo...

vse lepo in prav, ampak ko si gledal nemške risanke na komercialnih nemških programih, si gledal polf zadeve za vzgajat pridnega delavčka in potrošnika. tu takrat tega še ni bilo v risankah.
res da si se naučil nemščine, ampak to pa samo zato, da boš lahko nizko plačan gasterbajter in dober potrošnik...

Sej sploh niso bile nemske. Vecina jih je bila iz Japonske ter Amerike nekaj se celo naslo iz Francije.

pofl? V primerjavi s sedanjimi je kot ce bi gledal godfatherja v 90h.

Mike_Rotch ::

TheBlueOne je izjavil:

YT zopet postane stari YT in vec, ce placas.


Niti ne. Reklam sicer ni, algoritmi pa še vedno silijo vsebino, ki njim paše. V zadnjih tednih so še dodatno zjebali search. Pokaže 2-3 rezultate povezane s tvojim iskanjem naprej pa ti vsiljuje vsebino, ki je totalno mimo.

GupeM ::

TV gledam samo še za prenos športnih dogodkov, sicer pa kar poden, ja.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4chan in radikalizacija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20621998 (13497) nirburu
»

V Slovenijo prihaja medijska hiša N1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
628866 (3579) ubermensch

Več podobnih tem