» »

Ukrajinska prevara

Ukrajinska prevara

c3p0 ::

Znanec daje sobe v najem. Ukrajinka bookira sobo za 1 teden, za 2 osebi. Ima checkin brez kontakta, nastavljen ključ. Nato sledijo težave.

Bil je na obisku daleč stran in ga Ukrajinka na dan prihoda jezna kliče, kaj se gre da ga ni tam. Ker ne renta dolgo, šteje vsak feedback, se vsede v avto in po uri prispe na lokacijo. Tam ga verbalno napadeta 2 ženski kakšna je to okolica hiše, da je vse blatno in neurejeno. In kaj si misli, da ga ni tam. Vljudno razlaga da je checkin kot je, da vse piše, a brez efekta.

Opazi, da sta zraven še dva otroka. Vpraša zakaj ni tega v bookingu. Mu reče, da še prideta moža. Da ne bodo nič doplačali. Grejo notri, a se kmalu vrnejo. Pravi, da grejo drugam, da tu ne morejo bit, da je vse zanič (čeprav je znotraj vse novo). Želi denar nazaj. Pa ne preko Bookinga, ampak na roko. Da grejo drugam v hotel, ki bo po njihovih standardih in da želi denar. Zdaj. Ker se ne da, pravi, da bo poklicala policijo. Ji reče naj jo pokliče. Na koncu odidejo in ga še vedno klicari naj pride in ji da denar nazaj na roko. On prijavi zadevo Bookingu in je še v teku.

Sklepam, da se marsikdo ustraši slabe ocene na Bookingu in klone, vrne denar na roko, ona ga pa terja nazaj tudi preko Bookinga. Verjetno targetirajo manjše in novejše ponudnike sob, ker se jim bolj gre za vsako dobro oceno.

Seveda ne dajem vseh Ukrajincev v isti koš, a smo v paketu dobili tudi njihove kriminalčke in nategunčke. Pišem sem zgodbo, ker slutim, da bo podobnih še več.

Unchancy ::

A Ukrajince se sme izpostaviti takole nacionalistično, ker je oblast v Slovenistanu tradicionalno proruska?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

c3p0 ::

V konkretnem primeru so bili Ukrajinci, saj piše. Če bodo naslednjič Danci, Rusi ali Nemci, bo pa kdo dopisal.

D3m ::

OP......pošlji jih nazaj na fronto.

:D

P.S.

Imajo več problema z njimi v Logatcu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Unchancy ::

c3p0 je izjavil:

V konkretnem primeru so bili Ukrajinci, saj piše. Če bodo naslednjič Danci, Rusi ali Nemci, bo pa kdo dopisal.

Aha, se pravi ko te bo poskusil nategniti Nemec, boš odprl temo Nemška prevara, ko te bo poskusil nategniti Danec, boš odprl temo Danska prevara.
Te pa vredi…:|
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Likalnik ::

tudi sam oddajan preko bookinga...in prvo in osnovno napako je tvoj prijatelj naredil je to...da jih je sprejel kljub temu, da so prišli več kot 2 osebi (kot je bilo bookiranih).
če pride več oseb kot jih je bookiranih jih ti lahko mirne duše zavrneš in nisi dolžan vrniti denarja (po dogovoru lahko vrneš 100%, 50% ali pa 0%)

in ja kakšen denar na roko nekaj...to se nič ne plačuje na roko...vse to gre preko bookinga.
lahko pa si misliš, da sta pršli dve osebi + dva otroka + kasneje še dva moža...in ženska, ko je videla, da v stanovanje ne gre 6 oseb je hotela ven in denar nazaj.

sicer ne vem kdaj je to bilo ampak, če je bilo pred kratkim...tvoj kolega še vedno lahko kontaktira booking in se dogovori z njimi...zato, da dobi ta denar nazaj katerega so Ukrajinci plačali...da ne bo na koncu tak scenarij: on jim je vrnil denar na roke...Ukrajinci bodo pa od bookinga zahtevali denar nazaj ker se bodo pritožili, da apartma ni v redu.

si pa ne morem misliti, da je pristal na to in jim na roke vrnil denar

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

D3m ::

Sploh ne piše....a je denar dejansko vrnil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Likalnik ::

ja vidim, da res točno to ne piše....upam, da ga ni dejansko vrnil in da ga tudi ne bo.
kot rečeno priajvi naj na booking, da je prišlo več oseb kot jih je pa bilo bookiranih in da jih je zaradi tega zavrnil

c3p0 ::

Unchancy je izjavil:

c3p0 je izjavil:

V konkretnem primeru so bili Ukrajinci, saj piše. Če bodo naslednjič Danci, Rusi ali Nemci, bo pa kdo dopisal.

Aha, se pravi ko te bo poskusil nategniti Nemec, boš odprl temo Nemška prevara, ko te bo poskusil nategniti Danec, boš odprl temo Danska prevara.
Te pa vredi…:|


Malo pa mora bit clickbaita, al ne? :D Prvič sem slišal za to obliko prevare.

Likalnik je izjavil:

ja vidim, da res točno to ne piše....upam, da ga ni dejansko vrnil in da ga tudi ne bo.
kot rečeno priajvi naj na booking, da je prišlo več oseb kot jih je pa bilo bookiranih in da jih je zaradi tega zavrnil


Denarja ni vrnil na roko, odšli so, rekla je da bo dala 1 oceno in grozila po telefonu dalje s policijo in naj vrne denar.

On je kontaktiral Booking in vse razložil. Pravijo da, če se izkaže res tako kot pravi, brišejo oceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Likalnik ::

no super...pol je rešeno..denar naj pa obdrži (ponavadi ga kdo vrne...če ne 100% pa vsaj 50%), jaz recimo sem vrnil vse...ampak zato, ker je gost pokazal nek odnos in se je lepo opravičil....in takemu gostu ni problem vrniti denarja...problem je, ko dobiš na dvorišče tak drek kot ga ti opisuješ...takemu pa ne bi vrnil niti EUR.

Avenger ::

Poskus prevare.

Tip se ni pustil in še dobro. Ampak dvomim da so to probali prvič, ali zadnjič. Predstavljaj si zdaj, da ta ki oddaja ve, da s stanovanjem ni vse 100%, tko razne malenkosti, da stvari niso nove, omare malo oguljene, niso bili super natančni pri brisanju prahu itd. in dve jezni babi, ki grozita s slabo oceno. Kaj ti več pomen, tistih par 100€, al pokvarjena ocena? Jp. Pri enih vžge.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Tidule ::

Si že z naslovom izgubil vso kredibilnost. Tako da cool story bro...

TheBlueOne ::

Ta tema je fit za izbris, ker je klasicno populisticno zavajujoca. OP niti priblizno ne razlaga, da je to Ukrajinska prevara. Me prav zanima, ce bi Slovenec nategnil Slovenca ali bi to bila "Slovenska prevara" ali pa "Prevara na bookingu".

Likalnik ::

se spotikate ob stvari katere niso glavni point zapisa...glavno je kaj narediti, če dobiš goste kot so opisani v prvem postu in kako odreagirati na take goste, na koga se obrniti itd...ker roko na srce to se kar pogosto dogaja...pa nima veze iz katere države prihaja.

TheBlueOne ::

Problem je v tem, da je pri takih zapisih glavni point kaj drugega kot vsebina. Oziroma namen zakaj se taki zapisi pojavijo.

Miki N ::

Splošno znano: Ukrajinke so kurbe .. ampak več kot v enem pomenu.
Oziroma preden padete ven.. lepše povedano: so bolj ... macchiavelistično naravnane punce. Ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Invictus ::

Pač rečeš naj sproži dispute na bookingu, boli te k**** za tisti denar...

Drugače so Rusinj/Ukrajinske dobre dokler imaš keš. Ko ga nimaš, ti poberejo vse ostalo in gredo z bogatejšim... Vprašajte par inženirjv na IskraTel :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kancler ::

Miki N je izjavil:

Splošno znano: Ukrajinke so kurbe .. ampak več kot v enem pomenu.
Oziroma preden padete ven.. lepše povedano: so bolj ... macchiavelistično naravnane punce. Ok?


ja tole drzi kot pribito, materialisticnost (macchiavelistična naravnanost) zensk eksponentno narasca za vsako stopinjo poldnevnika vzhodno od budimpeste

c3p0 ::

Likalnik je izjavil:

se spotikate ob stvari katere niso glavni point zapisa...glavno je kaj narediti, če dobiš goste kot so opisani v prvem postu in kako odreagirati na take goste, na koga se obrniti itd...ker roko na srce to se kar pogosto dogaja...pa nima veze iz katere države prihaja.


Point naslova je, da so v tem primeru scammerke bile Ukrajinke. Ni vse, kar pride od tam, dobro in hvaležno. Dobili smo žal tudi njihov "ološ". Mogoče je takih 1%, so pa. Lahko pa admin tudi spremeni naslov posta v "Booking poskus prevare".

Bi rekel, da je tam precej tudi ruske mentalitete (v dobrem in zlem).

TheBlueOne je izjavil:

Problem je v tem, da je pri takih zapisih glavni point kaj drugega kot vsebina. Oziroma namen zakaj se taki zapisi pojavijo.


Nimam nič proti prebivalcem te države. Morda ste eni preveč na forumu in viditi povsod "naše in vaše", v tem primeru sem jaz najbrž rusofil in oboževalec Putina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Tidule ::

Nope, samo pomilovanja vreden revcek, ki isce pozornost s pravljicami.

c3p0 ::

Take one to know one smo včasih rekli. Zdaj pa nehaj smetit temo, šic.

Tidule ::

Zdaj bo pa trolcek jokal, da smetimo po njegovem svinjaku?

sds ::

Hvala za info c3p0. Sicer nisem naletel se na nic takega, je pa dobro vedeti.

c3p0 je izjavil:

v tem primeru sem jaz najbrž rusofil in oboževalec Putina.


Seveda si, pa se kaj drugega tudi. Pac fejstbukavi bedaki. Ignoriraj jih.
I have no mouth, and I must scream

TheBlueOne ::

c3p0 je izjavil:



Nimam nič proti prebivalcem te države. Morda ste eni preveč na forumu in viditi povsod "naše in vaše", v tem primeru sem jaz najbrž rusofil in oboževalec Putina.


Kaj je potem smisel naslova? Zakaj ni bi bila to Ukrajinska prevara? So oni s tem zaceli? Delajo to predvsem Ukrajinci? Clickbait, ker je trenutno tam konflikt? Pac naslov nakazuje bodisi, da se to dejanje dejansko tako imenuje ali pa, da je predvsem ukrajinski problem. Lahko pa nemasto, da si uzaljen razlozis zakaj je to Ukrajinska prevara. Ce to dela kaksen Slovenec je potem se vedno ukrajinska prevara ali je potem ukrajinskoslovenska?

Se pa verjetno zavedas kaksni mediji pisejo naslove na tak nacin in kaj je praviloma namen takega pisanja?

Jaz nisem fiskiran na nase in vase, samo zmoti tale klasicno populisticen nacin.

stara mama ::

c3p0 je izjavil:


Point naslova je, da so v tem primeru scammerke bile Ukrajinke. Ni vse, kar pride od tam, dobro in hvaležno. Dobili smo žal tudi njihov "ološ". Mogoče je takih 1%, so pa. Lahko pa admin tudi spremeni naslov posta v "Booking poskus prevare".

Bi rekel, da je tam precej tudi ruske mentalitete (v dobrem in zlem).

Ponavadi prvi ki zbeži iz države je tisti v boljšem socialnem položaju - ker pač lahko, ima finančna sredstva in poznanstva.
Mi grejo kar kocine pokonc, ko na FB sočustvovalno iščejo ugodno stanovanje ubogi ubogi ukrajinski družini, mat spedenana barbika, foter tipičen X6 voznik, ampak oni so baje ubogi....
Tud revež na ulici ni tisti, ki prvi stopi do tebe in ti gnjavi za pomoč. Ponavadi je največji siromak ravno tisti, ki ti nikol ne upa rečt za nič.

Vojni dobičkarji so povsod, tak da previdno pri pridevniku "ukrajinski"

Likalnik ::

zanimivo pa je, da so vsi teli Ukrajinci kateri so prišli do nas lahko takoj dobijo državljanstvo...
kakšna razlika v primerjavi z ljudmi kateri so prišli k nam, ko je bila v BiH vojna (kolega še danes nima državljanstva)

c3p0 ::

TheBlueOne je izjavil:


Se pa verjetno zavedas kaksni mediji pisejo naslove na tak nacin in kaj je praviloma namen takega pisanja?

Jaz nisem fiskiran na nase in vase, samo zmoti tale klasicno populisticen nacin.


Kakšni mediji? Dandanes praktično vsi.

Ko so naši mediji poblazneli nad Rusi, en podjetnik je celo nehal prodajati sadike nekega ruskega drevesa, si tudi enako reagiral? Ali si pri sebi rekel "prav jim je, kaj pa napadajo Ukrajino", če ne celo: "samo mrtev Rus je dober Rus"? Dejansko je takih postov v sosednih temah ogromno.

Sicer sem pa rekel, da se lahko naslov teme spremeni, če nekatere tako triggera.

stara mama je izjavil:


Vojni dobičkarji so povsod, tak da previdno pri pridevniku "ukrajinski"


Vsekakor, vse kar pride iz UKR, niso svetniki in vsi Rusi niso barabe, kdo bi si mislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

TheBlueOne ::

c3p0 je izjavil:



Kakšni mediji? Dandanes praktično vsi.

Ko so naši mediji poblazneli nad Rusi, en podjetnik je celo nehal prodajati sadike nekega ruskega drevesa, si tudi enako reagiral? Ali si pri sebi rekel "prav jim je, kaj pa napadajo Ukrajino", če ne celo: "samo mrtev Rus je dober Rus"? Dejansko je takih postov v sosednih temah ogromno.

Sicer sem pa rekel, da se lahko naslov teme spremeni, če nekatere tako triggera.

stara mama je izjavil:


Vojni dobičkarji so povsod, tak da previdno pri pridevniku "ukrajinski"


Vsekakor, vse kar pride iz UKR, niso svetniki in vsi Rusi niso barabe, kdo bi si mislil.


Ne, ne porocajo tako vsi. Samo taki, ki imajo agendo. Ce ne kaj drugega tak naslov nakazuje kako razmisljas ti, kaj ti pade na pamet itn.

In ce ze hoces me Rusi niti ne motijo, moti me njihova politika. In se to od konflikta naprej, ko se je dejansko pokazalo, da so imeli bolj paranoicni dejansko prav. Sam sem prej videl Rusijo kot del Evrope, bolj bratsko itn. Mi je bilo nepredstavljivo, da bi lahko napadel s takimi izgovori in se potem izgovarjal z argumenti kakersne imajo. Se mi je zdelo tudi maloverjetno, da lahko drzava tako radikalno cenzurira, zatira proteste itn.

Jaz bi takoj omogocil Rusom, da zaprosijo za delovne vize za deficitarne poklice. Dovolil sportnikom in klubom, da se udejstvujejo tekmovanj itn. Vse kaj omogoca, da v Rusijo prodre cimvec informacij.

Ce bi kdo napisal naslov v stilu "Ruski kriminal", ker bi nek Rus koga okradel bi pravtako protestiral.

Tidule ::

Likalnik je izjavil:

zanimivo pa je, da so vsi teli Ukrajinci kateri so prišli do nas lahko takoj dobijo državljanstvo...

Zakaj lažeš?

TheBlueOne ::

Tidule je izjavil:

Likalnik je izjavil:

zanimivo pa je, da so vsi teli Ukrajinci kateri so prišli do nas lahko takoj dobijo državljanstvo...

Zakaj lažeš?


@c3p0 no primer kam temo odpelje tak naslov.

Tidule ::

saj je od naslova teme naprej jasno, čemu je namenjena ta pravljica.

Likalnik ::

Tidule je izjavil:

Likalnik je izjavil:

zanimivo pa je, da so vsi teli Ukrajinci kateri so prišli do nas lahko takoj dobijo državljanstvo...

Zakaj lažeš?

zato, da imaš ti kaj za vprašati

TheBlueOne je izjavil:

Tidule je izjavil:

Likalnik je izjavil:

zanimivo pa je, da so vsi teli Ukrajinci kateri so prišli do nas lahko takoj dobijo državljanstvo...

Zakaj lažeš?


@c3p0 no primer kam temo odpelje tak naslov.

cel čas @Tidule nabija pa provocira ker so omenjeni Ukrajinci...sem vmes lepo napisal, da se naj tema nadaljuje v smislu prevare/težave z gosti in kako pravilno ukrepati....
se pa tema že od začetka dotika samo Ukrajince in nič o bookingu...in tu ni kriv naslov...ampak omejen folk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Tidule ::

In to je izgovor, da potem lažeš?

Likalnik ::

Tidule je izjavil:

In to je izgovor, da potem lažeš?


to je zato, da tebe provociram....
drugače pa ni to laž...vsaj tako se govori v teh krogih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Tidule ::

Verjamem, da imaš FB za verodostojen vir informacij, ampak potem pač izpadeš precej neumno, ko takšne laži prodajaš naprej.

Likalnik ::

Tidule je izjavil:

Verjamem, da imaš FB za verodostojen vir informacij, ampak potem pač izpadeš precej neumno, ko takšne laži prodajaš naprej.


ok super...imaš prov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

c3p0 ::

Saj sem rekel, da se lahko tema preimenuje, bom pa manj rumen pri imenovanju tem v prihodnje, obljubim ;D. Dejansko je pa šlo v tem primeru za Ukrajince, brez skritih agend, oltarjev Putinu, skladišč vodke, poskusa branja zbranih del Tolstoja v izvirniku, itd. v moji bajti.

Škoda, da je tema derailala, ker raznih prevar ne manjka in če so lopovi kaj, so iznajdljivi, moramo biti le kak korak za njimi, če že ne gre pred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

FireSnake ::

Unchancy je izjavil:

c3p0 je izjavil:

V konkretnem primeru so bili Ukrajinci, saj piše. Če bodo naslednjič Danci, Rusi ali Nemci, bo pa kdo dopisal.

Aha, se pravi ko te bo poskusil nategniti Nemec, boš odprl temo Nemška prevara, ko te bo poskusil nategniti Danec, boš odprl temo Danska prevara.
Te pa vredi…:|


Spol šteje.

V primeru Danske bo napisal: "Nategnila me je Danka.".
Sicer pa: zelo dobro. da se take stvari povedo. Nategunske finte je vredu, če se razkrijejo.

Tidule je izjavil:

Si že z naslovom izgubil vso kredibilnost. Tako da cool story bro...


Nekdo, ki kredibilnosti nikoli ni imel težko besediči o njej. ;)

Invictus je izjavil:

Pač rečeš naj sproži dispute na bookingu, boli te k**** za tisti denar...

Drugače so Rusinj/Ukrajinske dobre dokler imaš keš. Ko ga nimaš, ti poberejo vse ostalo in gredo z bogatejšim... Vprašajte par inženirjv na IskraTel :).


Bi bilo lepo, če bi to opisal (v svoji temi).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Booking popust (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
36339816 (463) bastadu
»

Booking - odpoved

Oddelek: Loža
385311 (4307) ogorazd1
»

Rezervacija apartmaja preko Booking strani

Oddelek: Loža
384519 (3641) stara mama
»

Booking.com - Odpoved - Visa: Kako Dobim Denar Nazaj?

Oddelek: Loža
214983 (4099) c3p0
»

Rezervacija na Booking.com

Oddelek: Omrežja in internet
175656 (4565) Miha 333

Več podobnih tem