» »

Starlink Slovenija

Starlink Slovenija

««
«
1 / 9
»»

Furbo ::

No jaz sem že lep čas nazaj vplačal depozit za Starlink, zdaj sem dobil mail, da imam 7 dni, da ga naročim ali dobim depozit nazaj.
Oprema me bo prišla slabih 500€, potem pa nekih 100 na mesec.

Ga kdo že fura pri nas, ste zadovoljni?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

V-i-p ::

Sorry, če bom off topic, smem vprašat zakaj si se odločil za tole? Za stotaka na mesec dobiš dve naročnini na net + dve redundančni mobilni povezavi ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Furbo ::

Malo pomisli, pa ti bo jasno. Očitno teh opcij nimam. Dajmo se držati starlinka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Apple ::

Furbo, ko bos dobil in namestil, sporoci hitrost. Mene tud zanima, ker smo se dalec od optike, LTE pa pocepne vsak dan med 19.00h in 21.00h, ker imajo NEOvci visjo prioriteto.
LP, Apple

Kurzweil ::

A... je že mogoče dobit zadevo v Sloveniji... kakšen prenos pa ti garantirajo za 100€ mesečno?

pegasus ::

"Vsak launch večji" ... al kako to gre ;)

DamijanD ::

xseki ::

@Furbo če ga dobiš piši. Jaz bom verjetno tudi preklopil na starlinka, vsaj dokler ni optike.

vinkop ::

a ni to malo prevec 100€ na mesec? no, razen za podjetnike, ki potrebujejo stabilen, hiter in odziven net....

Zimonem ::

Če drugega ni, je praktično zastonj. Vprašanje je kakšna bo zasedenost konstalacij. In zemeljske zmogljivosti.

Kurzweil ::

pegasus je izjavil:

"Vsak launch večji" ... al kako to gre ;)


Torej piše v pogodbi... zdej dobite 10Mbit/s... potem pa z vsakim satelitom šw 0,25Mbit/s več? :))

Drugače pa, če nimaš druge možnosti, je tole čisto proper zadeva... si znam nekak predstavljat, da bi nekih 100Mbit/s lahko imela dovolj celotna gorska vasica, ki jih že 30 let obljubljajo net, pa ga še 30 let ne bo dobila... čeprav so vsi prijavljeni na RUNE, ali kakor koli se že imenuje tisto čudo...

pegasus ::

Mene Starlink primarno zanima v kontekstu mobilnosti, torej npr. na avtodomu. Mislim da še niso tako daleč, da bi to oglaševali kot delujočo varjanto?

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

pegasus je izjavil:

Mene Starlink primarno zanima v kontekstu mobilnosti, torej npr. na avtodomu. Mislim da še niso tako daleč, da bi to oglaševali kot delujočo varjanto?


Verjetno bi šlo, saj loviš z anteno (krožnikom).
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

z3ro ::

vinkop je izjavil:

a ni to malo prevec 100€ na mesec? no, razen za podjetnike, ki potrebujejo stabilen, hiter in odziven net....

Najbolj stabilen in odziven net Starlink verjetno ne bo, nekih presežkov v hitrosti pa tudi mislim da ni za pričakovati.

bastadu ::

Anney je izjavil:

Fascinantno.
https://satellitemap.space/

Hm, kaj to pomeni, da jih jim je 148 že dol padlo? Ali so jih namenoma iztirili?

_Denny_ ::

Malo avstrijskih speedtestov iz Reddita (https://www.reddit.com/r/Starlink/):
 Salzburg

Salzburg


 okolica Dunaja

okolica Dunaja


 okolica Celovca (dl, ul, ping)

okolica Celovca (dl, ul, ping)


Torej konkretno več od čisto vsega kar ponuja baker in zelo daleč od 10Mbps/uporabnika in 100Mbps/vas; stvar je celo boljša od Slo OŠO optike kjer (nekateri) operaterji omejujejo hitrost na 100/20. Vprašanje edino, če bo za teh 100€ vse brez omejitev, ker se le gre za US podjetje in pri njih je unlimited data prej izjema kot pravilo ter kako bo s pašo na travniku (ok, to se da brez problema rešiti z VPN-jem).

pegasus je izjavil:

Mene Starlink primarno zanima v kontekstu mobilnosti, torej npr. na avtodomu. Mislim da še niso tako daleč, da bi to oglaševali kot delujočo varjanto?

Koliko mi je znano, si v beta testu zaklenjen na svojo celico (heksagon, r=12,3km), tako da bi verjetno delalo dokler se voziš samo v njej. So pa v enem intervjuju rekli, da sčasoma pride podpora za mobilnost v avtodomih, na jadrnicah, ipd.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

pegasus ::

Da, nekako tako imam v spominu tudi jaz. No, čez kake 2-3 leta, ko bo to zame aktualno, bodo verjetno že kaj ponujali tudi uradno.

Smartydug ::

ne more ne človek takole ownat vesolja oz. našo skupno plast atmosfere. Niso bili ravni da so Musku tole dopustili, za moje pojme

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Mikrohard ::

_Denny_ je izjavil:

stvar je celo boljša od Slo OŠO optike kjer (nekateri) operaterji omejujejo hitrost na 100/20.

Višje so samo hitrosti. Ping je pa relativno slab. Pa še hitrosti so višje samo zato, ker so trenutno "neomejene". Pri OŠO optiki je pa omejitev čisto birokratske narave. Fizično bodo lahko preko te optike čez 10-20 let ponudili tera hitrosti. Starlink bo pa prej ali slej prišel na limit možnega. Edina prednost Starlinka je to, da je teoretično uporaben kjerkoli na svetu. V razvitih državah na dolgi rok nima šans, ker bo praktično povsod optika, ali pa hitra mobilna omrežja. IMHO bo Starlink težko kadarkoli rentabilen.

Matevz96 ::

Mikrohard je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

stvar je celo boljša od Slo OŠO optike kjer (nekateri) operaterji omejujejo hitrost na 100/20.

Višje so samo hitrosti. Ping je pa relativno slab. Pa še hitrosti so višje samo zato, ker so trenutno "neomejene". Pri OŠO optiki je pa omejitev čisto birokratske narave. Fizično bodo lahko preko te optike čez 10-20 let ponudili tera hitrosti. Starlink bo pa prej ali slej prišel na limit možnega. Edina prednost Starlinka je to, da je teoretično uporaben kjerkoli na svetu. V razvitih državah na dolgi rok nima šans, ker bo praktično povsod optika, ali pa hitra mobilna omrežja. IMHO bo Starlink težko kadarkoli rentabilen.


Že če pokrijejo ves ladijski promet bodo imeli ogromno prometa, potem pa dodaš še vojsko pa si tam.
#hooldthedoor

Apple ::

Furbo, kdaj si tocno narocil komplet? Jaz sem danes. Verjetn bomo dobil 2. generacijo...
LP, Apple

kriptobog ::

_Denny_ je izjavil:

Malo avstrijskih speedtestov iz Reddita (https://www.reddit.com/r/Starlink/):
 Salzburg

Salzburg


 okolica Dunaja

okolica Dunaja


 okolica Celovca (dl, ul, ping)

okolica Celovca (dl, ul, ping)


Torej konkretno več od čisto vsega kar ponuja baker in zelo daleč od 10Mbps/uporabnika in 100Mbps/vas; stvar je celo boljša od Slo OŠO optike kjer (nekateri) operaterji omejujejo hitrost na 100/20. Vprašanje edino, če bo za teh 100€ vse brez omejitev, ker se le gre za US podjetje in pri njih je unlimited data prej izjema kot pravilo ter kako bo s pašo na travniku (ok, to se da brez problema rešiti z VPN-jem).

pegasus je izjavil:

Mene Starlink primarno zanima v kontekstu mobilnosti, torej npr. na avtodomu. Mislim da še niso tako daleč, da bi to oglaševali kot delujočo varjanto?

Koliko mi je znano, si v beta testu zaklenjen na svojo celico (heksagon, r=12,3km), tako da bi verjetno delalo dokler se voziš samo v njej. So pa v enem intervjuju rekli, da sčasoma pride podpora za mobilnost v avtodomih, na jadrnicah, ipd.


Vrhunska hitrost za sat net... Pred leti sem delal z eno firmo, kjer so uporabljali staelitski internet za tv prenose. Pinga je bilo malo morje, hitrost nizka, ampak je bilo bolj stabilno, kot baker. Za sam prenos. Na optiki s prenosi itak ni bilo tezav. Je bila pa cela jeba pravilno usmeriti kroznik.

Furbo ::

Apple je izjavil:

Furbo, kdaj si tocno narocil komplet? Jaz sem danes. Verjetn bomo dobil 2. generacijo...

Jaz sem to naklikal že kako leto nazaj, sem pa danes storniral, menda bodo pomladi vlekli optiko in bom stisnil zobe do tedaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Apple ::

Aufff, upam, da dobim prej k v enem letu... pr nas bomo vidl optiko, ko bo zunaj 6G.
LP, Apple

starfotr ::

kriptobog je izjavil:



Vrhunska hitrost za sat net... Pred leti sem delal z eno firmo, kjer so uporabljali staelitski internet za tv prenose. Pinga je bilo malo morje, hitrost nizka, ampak je bilo bolj stabilno, kot baker. Za sam prenos. Na optiki s prenosi itak ni bilo tezav. Je bila pa cela jeba pravilno usmeriti kroznik.


99,9 % ni šlo za SAT internet pač pa za najeti link preko satelita. Imajo to praktični vsi pomembni playerji. Tudi pri nas TV hiše uporabljajo to.

RTV ima še svojo mrežo mikrovalovnih zvez preko prizemne mreže oddajnikov.

Furbo ::

Apple je izjavil:

Aufff, upam, da dobim prej k v enem letu... pr nas bomo vidl optiko, ko bo zunaj 6G.

Po mojem da boš, jaz sem to naklikal še preden je bilo uradno dobavljivo pri nas, jemali so pa prednaročila.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

V-i-p ::

starfotr je izjavil:

kriptobog je izjavil:



Vrhunska hitrost za sat net... Pred leti sem delal z eno firmo, kjer so uporabljali staelitski internet za tv prenose. Pinga je bilo malo morje, hitrost nizka, ampak je bilo bolj stabilno, kot baker. Za sam prenos. Na optiki s prenosi itak ni bilo tezav. Je bila pa cela jeba pravilno usmeriti kroznik.


99,9 % ni šlo za SAT internet pač pa za najeti link preko satelita. Imajo to praktični vsi pomembni playerji. Tudi pri nas TV hiše uporabljajo to.

RTV ima še svojo mrežo mikrovalovnih zvez preko prizemne mreže oddajnikov.

Saj tak talar ima pro plus tam pred bajto postavljen :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

starfotr ::

Apple je izjavil:

Aufff, upam, da dobim prej k v enem letu... pr nas bomo vidl optiko, ko bo zunaj 6G.


Saj 6G bo kmalu na voljo.

In za vse te visoke hitrosti rabiš tudi optiko do bazne postaje (ali pa dobre mikrovalovne zveze) ter bazno postajo v bližini. Tako, da gre to z roko v roki. Ne moreš ti imeti visokih hitrosti, če ne bo optike do bazne.

leeon ::

V-i-p ::

Eh, odganjalec mačk na senzor je manj kot 30€ :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

CoolBits ::

Kako pa kaj pokritost s tem?
Glede na to https://findstarlink.com/#3196359;3 je bolj švoh.

Vuli ::

pomoje je tale bolj ažurna
https://satellitemap.space/
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

GupeM ::

leeon je izjavil:

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/za...

Točno to sem hotel objavit :)

Assass1n ::

Furbo je izjavil:

Apple je izjavil:

Furbo, kdaj si tocno narocil komplet? Jaz sem danes. Verjetn bomo dobil 2. generacijo...

Jaz sem to naklikal že kako leto nazaj, sem pa danes storniral, menda bodo pomladi vlekli optiko in bom stisnil zobe do tedaj.

Nam so tudi rekli spomladi, pa bo kmalu že druga tukaj....:D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

fikus_ ::

Tvoja napaka, bi jih moral vprašat še za leto! :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

V-i-p ::

V ZDA hitrosti dol, v EU gor.
https://racunalniske-novice.com/hitrost...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

xseki ::

V-i-p je izjavil:

V ZDA hitrosti dol, v EU gor.
https://racunalniske-novice.com/hitrost...

-----------
Sicer je podjetje že prejšnje leto v orbito poslalo dodatnih 52 satelitov, da bi se preobremenjenost zmanjšala oziroma medsebojno porazdelila. V letošnjem letu pa načrtujejo izstrelitev še dodatnih 36 novih satelitov v nizko zemeljsko orbito.


A niso samo lani poslali gor več sto satelitov?

DamijanD ::

Z vsako raketo jih ene 50-70 gor dajo... Delajo pa to parkrat na mesec

Realist ::

Ni vse v BW imam raje 50/10 z 1 ms pingom kot pa 200/100 z 40ms.

GupeM ::

Odvisno kaj počneš. Če downloadaš torrente ali streamaš VOD, mi dol visi za latenco. Če špilaš igre, je bolje čim manj pinga.

Matevz96 ::

Realist je izjavil:

Ni vse v BW imam raje 50/10 z 1 ms pingom kot pa 200/100 z 40ms.


Oboje je boljše kot 10/1 s 100 ms kar je realnost na bakru.
#hooldthedoor

xseki ::

Matevz96 je izjavil:

Realist je izjavil:

Ni vse v BW imam raje 50/10 z 1 ms pingom kot pa 200/100 z 40ms.


Oboje je boljše kot 10/1 s 100 ms kar je realnost na bakru.

Nekateri še niti do 10/1 ne pridemo:|

V-i-p ::

Matevz96 je izjavil:

Realist je izjavil:

Ni vse v BW imam raje 50/10 z 1 ms pingom kot pa 200/100 z 40ms.


Oboje je boljše kot 10/1 s 100 ms kar je realnost na bakru.

Od kje si pa to bučo pobral? Ping z bakrom nima veze, prezasedenost operaterjevih kapacitet na downstreamu pa ja :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Realist ::

GupeM je izjavil:

Odvisno kaj počneš. Če downloadaš torrente ali streamaš VOD, mi dol visi za latenco. Če špilaš igre, je bolje čim manj pinga.


Drži, a ping ni važen le za igre. Za splošen občutek hitrosti ob delu na netu je bistvenega pomena. Recimo pri vsakdanjem delu ti je vseeno 50M dl ali 500dl, samo da ni zaseden do fula. latenca pa pomeni da vsahk zahgtevem med teboj in serverjem traja vsaj toliko kot je ping. Torej klik na link - request do DNSserverja je na 1ms optiki npr. 40x hitrejši. In teh ping-pongov se v ozadju dogaja veliko.

Na bakru ping ni glavni tak problem. Imaš tudi ping pod 20ms.

NA SHDSL linku je ping time tud cca 4-5ms. Precej blizu optiki, pa je baker.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Realist ()

Furbo ::

Ja noben od tistih, ki se zanimamo za starlink nima 50M dl. Niti 25. Niti 12. Bolj 6.
Kaj ti pomaga hiter ping, če se potem vsaka kompleksna spletna stran sestavlja 10 sekund skupaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Apple ::

Ali ima ze kdo Starlinkov kroznik?

A ste moral placati se kaksne dajatve, npr. carino?

Kaksna je kaj realna hitrost?

Mene je presenetila hitrost:
prejsnji mesec sem placal depozit, prejsnji teden sem ze dobil email, da naj placam se preostanek. Vceraj sem placal, danes sem ze dobil SMS od DHLa, da je zadeva na poti.
LP, Apple

xseki ::

Jaz sem ravno pred nekaj tedni želel naročiti Starlink pa sem si potem premislil. 100€ na mesec za internet je malce preveč.

@Apple boš prilimal sem en speedtest kadar ga dobiš? Hvala.

bastadu ::

A je Starlink že sploh na voljo za SLO? Kolikor vem je bilo rečeno, da se čaka na zeleno luč s strani države...
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starlink izstrelil satelite, ki prinašajo satelitski internet na telefone

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
499156 (3236) chort
»

Kitajska: sateliti SpaceX so se skoraj zaleteli v vesoljsko postajo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
397697 (3975) Mr.B
»

MWC: Vmesno poročilo o delovanju Starlinka

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
399263 (5678) sija
»

SpaceX-ov satelitski internet Starlink že deluje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
338836 (6404) vostok_1
»

SpaceX polni svojo konstelacijo satelitov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5515779 (12006) M.B.

Več podobnih tem