» »

SSD po updatu ne deluje več

SSD po updatu ne deluje več

xseki ::

Imam en problem. Pred približno 45min. sem namestil najnovejše Nvidia driverje. Ko je bila namestitev končana se je PC kar naenkrat ustavil in ponovno zagnal. Ampak PC je v t.i. "infinity boot loop", vedno se vklaplja in izkljaplja. Sumim, da je SSD corrupted.

SSD je Crucial P5 CT1000P5SSD8 1 TB kupljen letos na Amazonu.

Imam tudi SSD external škatlo (SSK) katero sem uprabil, da sem lahko prenesel stvari iz starega SSDja na novega. V to škatlo sem pred približno 5 minutami dal moj Crucial SSD in jo priklopil na moj laptop (kateraga uporabaljam sedaj). Vse deluje brez problema, laptop zazna šktalo in SSD, ki je v njej. Lahko tudi dostopam do vseh map in fajlov. Nikjer ne piše, da je kaj corrupted ali kaj takega.

Moje vprašanje je: Ali lahko kako izbrišem ta nvidia update preko te external škatle, ki je priklopljena na moj laptop?

Sem tudi testiral moj star SSD in se je moj PC zagnal. Tako, da verjamem, da ni hardware problem (CPU, RAM, etc.) ampak SSD.

Če kupim nov SSD in migriram vse podatke iz trenutnega, ali bo nov SSD tudi imel težave?

Hvala.
  • spremenilo: xseki ()

Han ::

S SSD je verjetno vse v redu. Zaženi mašino z USB ključa, na katerem je Windows namestitev, pojdi v varni zagon in izbriši nVidia šoferje...

xseki ::

Han je izjavil:

S SSD je verjetno vse v redu. Zaženi mašino z USB ključa, na katerem je Windows namestitev, pojdi v varni zagon in izbriši nVidia šoferje...



Sem probal it v safe mode pa ni šlo. Spet se ugasne in ponovno zažene.

Kadar se pokaže loading screen pri bootu se spodaj pojavi tekst "Preparing automatic repair", "Diagnosing your PC" ampak se ne zgodi nič. PC se ugasne in ponovno zažene in me vrže v "Samodejno popravilo", kjer lahko dostopam do "Odpravlajnje težav, Popravilo zagona, Ukazni poziv (CMD), Odstrani posodobitve, Obnovitev sistema ipd...

feryz ::

Bo treba formatirati, najverjetneje. Pa bo spet vse ok.

xseki ::

Ena zanimivost. Kadar odprem CMD iz tega "Windows repair" sistema, se pokaže path kot: X:\Windows\System32

Ali ne bi moral biti path C:... ?

Han ::

X: pogon odpre privzeto. Si poskusil obnoviti sistem (System Restore) ali odstraniti zadnje posodobitve?

xseki ::

Han je izjavil:

X: pogon odpre privzeto. Si poskusil obnoviti sistem (System Restore) ali odstraniti zadnje posodobitve?



Hvala.

Imam restore point ampak je iz Avgusta. Odstranil sem zadnje windows posodobitve z System repair tool od windowsa. Ne pomaga. Res bi nekako rešil to stvar kakor pa formatiral.

-----------------


Sem naletel na to Reddit nitko: https://www.reddit.com/r/techsupport/co... - Latest Nvidia drivers are broken (497.29)

Identični driver sem namestil pred uro in pol. In od takrat moj PC ne deluje več.

MIHAc27 ::

A imaš slučajno tudi onboard grafiko? Ker potem bi jaz Nvidio vrgel ven, pa bi moral sistem sam preklopit na onboard. Ko si notri pa samo deinstall Nvidije, Ugasneš, spet daš notri kartico in poinštaliraš predzadnji gonilnik.

Drugače pa čudno, da te v varni način ne spusti. Tu bi tudi lahko rešil zadevo.

SSD je pa verjetno še vedno ok. Tu so gonilniki problem.

xseki ::

Hvala @MIHAc27 , bom poskusil če je možno. Imam nek i7-9k.

Res je čudno zakaj me ne spusti v safe mode, PC je pač v infintie boot loop. Non-stop mi javlja, da diagnosticira moj PC in se pripravlja na Repair, ampak od tega ni nič. Se ustavi in ponovno zažene.

Zdaj sem zagnal chkdsk c: /r preko system repair toola in čakam, da se konča.

Han ::

Če tudi to ne bo pomagalo, poskusi tretjo opcijo na YT videu (od 5:50 dalje).

xseki ::

Evo, chkdsk scan je končan. "Windows has scanned the file system and found no problems. No further action is required."

Javim ko probram še ostale metode.

xseki ::

@Han , sem probal tisto zadnjo metodo ampak kadar vtipkam "c:" in zatem "dir" , mi pokaže Directory od mojega HDD in ne SSD. Recimo na HDD-ju imam Programe in nekatere Steam igre. Kadar pa vtipkam "d:" in zatem "dir", pa mi pokaže vse Directory od SSD-ja.


Ali je možno, da se PC želi bootat preko HDDja in ne SSDja? Sem preveril v biosu in vidim, da je selectan SSD in ne HDD. Samo na SSDju imam Windows.

xseki ::

Sem odstranil HDD in probal še enkrat. Zdaj je ok, pokažemi pravilni directory in C:. Kadar naredim MD backup in grem v regback in potem vpišem "copy *.* .." mi javi sledeče: The system cannot find the file specified. 0 file(s) copied.". Zgleda, da ne bo šlo.

Han ::

Vidim, da Windows 10 od verzije 1803 ne dela več kopij registra v to mapo.

https://docs.microsoft.com/en-us/troubl...

Valvoline ::

V biosu posici kje je hdd/sata kontroler, pa tam spremeni na drugi nacin delovanja. Mas razne varijante, ahci, standard, enhanced ide itn. Ce je na ahci daj na drugo in obratno.

Zgodovina sprememb…

xseki ::

Sem ravno izklopil HDD in samo pognal SSD. Enako. PC se zažene in potem ugasne. Res ne vem kaj naj naredim. Probal vse metode. Edino kar mi ostane je formatiranje oziromoa recovery point nazaj do avgusta. Probal tudi izklopit GPU. Nič.

Tukaj je še log iz C:\Windows\System32\LogFiles\Srt https://pastebin.com/raw/V14ahXpb "Startup Repair has tried several times but still cannot determine the cause of the problem."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

filip007 ::

Kaj, če bi disk pregledal s CrystalDiskInfo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

xseki ::

Valvoline je izjavil:

V biosu posici kje je hdd/sata kontroler, pa tam spremeni na drugi nacin delovanja. Mas razne varijante, ahci, standard, enhanced ide itn. Ce je na ahci daj na drugo in obratno.

Sem dal na AHCI in potem spet nazaj. Ni pomagalo.

filip007 je izjavil:

Kaj, če bi disk pregledal s CrystalDiskInfo.



Kako lahko naredim pregled s CrystalDisk?

Valvoline ::

Si restartiral bios z novimi nastavitvami? ko tam spremenis moras shranit pa restartirat.

xseki ::

Valvoline je izjavil:

Si restartiral bios z novimi nastavitvami? ko tam spremenis moras shranit pa restartirat.

Sem. Sem dal Save & Exit, PC se je sam zagal ponovno.

----------------------------------


V CMD sem napisl "verifier" in potem kliknil "Dispaly information about the currently verified driver"s > Add > in potem sem šel na "Ta računalnik" in vidim, da je pod "Naprave in pogoni" - DATA (C:) in OS (D:) - DATA je HDD , OS je SSD. To bi moralo biti ravno obratno ali pač? Kako lahko to spremenim?

Vuli ::

a tele komande si probal:
bootrec /fixboot
bootrec /scanos
bootrec /rebuildbcd

če ti bo tole kej pomagalo.
http://woshub.com/how-to-repair-uefi-bo...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

b3D_950 ::

Si probal z drugim SATA kablom?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

xseki ::

Vuli je izjavil:

a tele komande si probal:
bootrec /fixboot
bootrec /scanos
bootrec /rebuildbcd

če ti bo tole kej pomagalo.
http://woshub.com/how-to-repair-uefi-bo...

Sem probal ampak ne pomaga. Hvala.

b3D_950 je izjavil:

Si probal z drugim SATA kablom?


Nisem, bom jutri če bo možno.

ngc2392 ::

samo za informacijo...več kot 6 ur že skušaš rešiti zadevo. kopirat ssd kot backup na drug disk in formatirat ter namestit nov sistem ti vzame max tri ure dela. včasih res ne gre drugače kot pa formatirat. no, ali pa še naprej skušaj rešiti zadevo. čas je tvoj.
ne mislim te zajebavat drugače, sam powem.
United We Stand, Divided We Fall

xseki ::

ngc2392 je izjavil:

samo za informacijo...več kot 6 ur že skušaš rešiti zadevo. kopirat ssd kot backup na drug disk in formatirat ter namestit nov sistem ti vzame max tri ure dela. včasih res ne gre drugače kot pa formatirat. no, ali pa še naprej skušaj rešiti zadevo. čas je tvoj.
ne mislim te zajebavat drugače, sam powem.

Imaš prav, verjetno bom kar naložil tisti backup izpred nekaj mesecev nazaj in pač namestil tisto kaj rabim. Sem mislil, da bom lahko zadevno nekako rešil ampak kot kaže je res nekaj hudo narobe. Hvala vseeno.

ngc2392 ::

Ne, mislil sem obstoječi disk. Ker podatki na njem so zadnji, le sistem se ne pobere (slike ipd pa je načeloma še gor).
Skopiras drugam in potem skopiras nazaj vredne zadeve
United We Stand, Divided We Fall

Han ::

V kakšnem stanju je SSD, če je z njim vse v redu, lahko preveriš s Storage Executive.

Za P5 je na voljo Micronov gonilnik.

https://eu.crucial.com/support/ssd-supp...

MIHAc27 ::

Boot ima v redu. Tako da razni bootfix, chkdsk,... so nepotrebni. Problem je gonilnik, ki pade v bluescreen.
Ko te po neuspelem bootu vpraša, kaj naredit, probaj tam iti v Troubleshoot, Advanced options in Startup settings.. potem v meniju kjer ti da 7 ali 8 opcij izbereš Safe mode.

 Troubleshoot

Troubleshoot



Če to prileze do namizja, si zmagal. Ni pa nujno da do delovalo. For je še ene par ampak so dosti težje za izvest.

xseki ::

Sem danes ponovno naložil in je za zdaj vse vredu. Hvala vsem za pomoč.

MIHAc27 je izjavil:

Boot ima v redu. Tako da razni bootfix, chkdsk,... so nepotrebni. Problem je gonilnik, ki pade v bluescreen.
Ko te po neuspelem bootu vpraša, kaj naredit, probaj tam iti v Troubleshoot, Advanced options in Startup settings.. potem v meniju kjer ti da 7 ali 8 opcij izbereš Safe mode.

 Troubleshoot

Troubleshoot



Če to prileze do namizja, si zmagal. Ni pa nujno da do delovalo. For je še ene par ampak so dosti težje za izvest.


Nažalost to ni prilezno do namizja, niti v safe-mode:| preden bi se morala pokazati login stran v Windows, se je PC že sam restartal.

MIHAc27 ::

Edino kar še lahko, če greš v Start up opcije, pa izbereš čisto spodnjo opcijo.. se pravi Ne ustavi sistema od napaki. Potem se ne bo avtomatsko restartal ampak ti bo napako izpisal. Da vidimo, če je res gonilnik problem ali ni morda kaj drugega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MBR GPT,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
676607 (3185) mailer
»

Windows 10 setup ne zazna SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
445323 (1894) jahidtech
»

Windows ob zagonu dela zelo počasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
587060 (6032) oo7
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721150 (8417) nsa_ag3nt
»

Crucial bx100 počasen boot time (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588140 (6754) ajfon

Več podobnih tem