» »

Nova mobilna aplikacija Listek

Nova mobilna aplikacija Listek

1
2
3 4

krempelj ::

Kaj pa jaz? Pomagam mu, samo ne ve se tega... ;)
Praskam...

forplan ::

Namestil in tudi zbrisal!

1. Zakaj bi se moral prijaviti za tako aplikacijo?
2. Brez temne teme niti ne poizkušajte :)
da se strinjam

carovnik1900 ::

naložil in bom uporabljal nekaj časa, pa da vidimo. prvi vtis je pozitiven.

GupeM ::

Appa nisem preizkusil, ker se ne mislim registrirati. Zaenkrat. Glede na to, da naj bi izbral trgovino za listek, ali se izbira trgovino kot splošen namen (tehnična, oblačila, drogerija, ...) ali dejansko po blagovnih znamkah (Mercator, Hofer, Lidl)?

Če drugo, me zanima ali app sam razporedi izdelke glede na to, kako so v trgovinah zloženi na policah. Hoferji recimo imajo vsi praktično enak layout. Najprej na levi kave, kakavi, čaji, na desni piškoti, junk food, nato sadje in tako naprej. V trgovinah v USA je to stalna praksa in njihovi nakupovalni seznami razporedijo izdelke tako, da jih pobiraš praktično po vrsti glede na seznam, ker so trgovine tako organizirane. In če imaš na seznamu banane, nato pa dodaš kavo, ti bo kavo vrglo pred banane, zato ker ko boš prišel v trgovino, boš najprej šel mimo kave, šele nato mimo banan.

Včasih zaradi takšnega seznama tudi lažje najdeš kakšen "obskuren" izdelek, ker približno veš kje se nahaja. Recimo če mene moja pošlje po peki papir, nimam pojma kje bi ga iskal. Če pa je na seznamu nekje med sadjem in toaletim papirjem, pa vsaj približno veš kje iskat.

dmi ::

Sem uporabnik tovrstnih aplikacij, že nekaj časa uporabljam Out of Milk, primarno zaradi enostavnost uporabe sekundarno pa zaradi (vsaj meni najpomembnejše fukcije ki jo razlikuje od notesov ali todo appov) da lahko posamezno živilo identificiraš (npr zelenjava, meso, žita ...) in ta način se sprehod po trgovini zelo organizira. Torej ko si v oddelku za zelenjavo točno veš kaj kupiti ...

V-i-p ::

@avtor: ne vem, če sva se razumela. Dodano kartico moram kliknit, da se odpre ime in priimek s kodo, ki jo pokažem prodajalki. Vse super do sem. Ampak pri izbiri kartice ni podatka čigava je, tam kjer jo izbereš. Če pogledaš tušev app, piše na kartici ime in priimek ter številka, tukaj je prazno in če imam več kartic vnešenih, ne veš katera je (se navadiš, itak, pa vseeno). Drugače pa keep up the good work!
 Listek - seznam kartic

Listek - seznam kartic


 Tušklub

Tušklub

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

V-i-p ::

Še nekaj sem zdajle videl. Tušev app ponudi 4 kupone za ta teden, listek dva. Ni kupona za tuš drogerijo (četrtek, petek, ter kupona za 10 do 99% popusta na celoten nakup, veljaven od jutri).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Phantomeye ::

Največja napaka k jo lahko nardiš na novem appu je, da nabiješ milijon funkcionalnosti. Najprej nek MVP pol pa poslušaš feedback uporabnikov in dodajaš kar uporabniki dejansko želijo.

GupeM je izjavil:

Appa nisem preizkusil, ker se ne mislim registrirati. Zaenkrat. Glede na to, da naj bi izbral trgovino za listek, ali se izbira trgovino kot splošen namen (tehnična, oblačila, drogerija, ...) ali dejansko po blagovnih znamkah (Mercator, Hofer, Lidl)?

Če drugo, me zanima ali app sam razporedi izdelke glede na to, kako so v trgovinah zloženi na policah. Hoferji recimo imajo vsi praktično enak layout. Najprej na levi kave, kakavi, čaji, na desni piškoti, junk food, nato sadje in tako naprej. V trgovinah v USA je to stalna praksa in njihovi nakupovalni seznami razporedijo izdelke tako, da jih pobiraš praktično po vrsti glede na seznam, ker so trgovine tako organizirane. In če imaš na seznamu banane, nato pa dodaš kavo, ti bo kavo vrglo pred banane, zato ker ko boš prišel v trgovino, boš najprej šel mimo kave, šele nato mimo banan.

Včasih zaradi takšnega seznama tudi lažje najdeš kakšen "obskuren" izdelek, ker približno veš kje se nahaja. Recimo če mene moja pošlje po peki papir, nimam pojma kje bi ga iskal. Če pa je na seznamu nekje med sadjem in toaletim papirjem, pa vsaj približno veš kje iskat.


Za hofer ne vem, ampak določene trgovine redno rotirajo izdelke ali pa jih premikajo po višini, glede na deal, ki ga imajo s proizvajalcem izdelka.

Če bi kak Oreo vrgu ful keša merkatorju, bi verjetno imel Oreo piškote med mesom :D

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Prvi vtisi

Ni temne teme :D
Izberi ponudnika ti vrže ven nepregleden dolg seznam ponudnikov. Najbrž bi morala biti vsaj prva ponujena možnost ostali oziroma brez,nato največji trgovci. Kasneje ko postaneta slavna, najbrž kdor da več denarja pride prej ;)
Možnost označevanja/brisanja, kar si že kupil, prečrtani predmeti naj grejo na dno seznama.
Bom Mal spremljal...

V-i-p ::

V-i-p je izjavil:

Še nekaj sem zdajle videl. Tušev app ponudi 4 kupone za ta teden, listek dva. Ni kupona za tuš drogerijo (četrtek, petek, ter kupona za 10 do 99% popusta na celoten nakup, veljaven od jutri).

Aha, v kartici ju ni, tam pri katalogih pa sta ostala dva tudi :). Pa Spinov katalog ni naložil danes. Samo sporočam povratne info in ne jamram, da ne bo avtor mislil.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mkk20 ::

Glede sortiranje..., lahko bi naučil app.10x sam razporedis, da naučiš in dobiš vzorec, potem naj se pa sama jebe za vsako trgovino posebej, da bodo npr. banane pred putrom, puter pred kruhom, kruh pred govedino, govedina pred kondomi. In ne rabi se sekirat, če zgreši ranga 3 vrstice in lovit mikrolokacije, vazn da mi fajrcajga, ki je na blagajni ne vrže pred banane.

skidoo600 ::

Boobiz je izjavil:

Klasična registracija, mail in geslo ja. App sem naložil in ga odprl, pognal registracijo... in ko sem želel po potrditvi nadaljevat se je app samo zaprl in se ne odpre več. Odpre se šele, ko clearam appov storage. In če se poskusim vpisat z računom ista zgodba, app se zapre in niti errorja ne vrže oz. vrže error "app keeps stopping" šele, ko parkrat poskusim. In zgodba se ponavlja.


Pogledamo in javim.

skidoo600 ::

eventyrer je izjavil:

nisem razumel kaj je tu prilagojenega slovenskemu trgu. Saj ne vidiš cen artiklov, zgolj dodajaš sezname trgovinam, tedenske prospekte trgovin pa vidiš tudi v stocardu (tudi slovenskih ala jager, mercator, merkur).

again, dobronamerno kritiziram.


edit.: ah kuponi so prilagojeni. Ok to je pa dobro, tega pa stocard nima. Fajn!


Point je, da ne rabiš sploh kombinacije. Imaš listek in spodaj takoj kartico in kupon. Poleg tega imajo ljudje raje namenski app. Ne pridejo si gor, da bi si lahko v keepu delili seznam za celo družino. Potem so tu še Apple userji, ki večinoma ne uporabljajo Google Keepa. Aplikacija vsebuje še pregled kuponov po datumu za naprej. Ljudem je tudi všeč, da lahko ustvarijo listek za točno določeno trgovino.

Boobiz ::

skidoo600 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Klasična registracija, mail in geslo ja. App sem naložil in ga odprl, pognal registracijo... in ko sem želel po potrditvi nadaljevat se je app samo zaprl in se ne odpre več. Odpre se šele, ko clearam appov storage. In če se poskusim vpisat z računom ista zgodba, app se zapre in niti errorja ne vrže oz. vrže error "app keeps stopping" šele, ko parkrat poskusim. In zgodba se ponavlja.


Pogledamo in javim.


Tule je se logcat ob crashu. Manjko Goolagovih servisov je razlog, kot kaze.
I'm drunk, what's your excuse?

skidoo600 ::

kow je izjavil:

Govorim v splosnem - nisem probal appa. Tudi jaz "kritiziram" dobronamerno.

Osebno bi se mi zdela dobra ideja - narediti tloris vseh polic v trgovini, da bi imel autosort nakupovalnega listka. Kako to storiti - verjetno kolektivno, je druga rec.
Vse ostalo je imo precej neuporabno, ker je navaden papiranti listek na hladilniku zadovoljiva zadeva. Ajde, sync morda edino. Poanta softwarea bi moralo biti, da pridobimo cas, ne da se ukvarjamo z njim.


To je praktično nemogoče, saj so trgovine zelo zelo različne. Mogoče ima samo Hofer podobne trgovine, pa še oni spreminjajo občasno lokacije izdelkov. Drugače pa je aplikacija zasnovana točno tako, da uporabniku prihrani čas. Seveda pa ves čas optimiziramo, da bo možno sm čim manj koraki narediti čim več.

skidoo600 ::

RockyS je izjavil:

Sem si jo danes namestil da preizkusim, vseeno cenim slovenske produkte. Če že v trgovinah nakupujem slovenske produkte zakaj ne bi še aplikacije.

Trenutno uporabljam keep + moje kartice, tako da verjamem da katera druga aplikacija nudi kaj več.

Pohvale:
Dizajn je super in sleek
Kuponi delujejo hitro, kar mi je pomembno na blagajni

Predlogi:
Če je izpolnjeno "imetnik" za kartico, bi bilo super da je prikazano na prvi strani (v primeru da uporabljaš kartice vec oseb)
Prikaz letakov/akcij samo za tiste trgovine za katere so dodane kartice
Prikaz vseh trenutno aktivnih letakov
Možnost da v seznamu listkov prikaže delno vsebino listka (X zadnjih dodanih produktov)
Datum/ura kdaj je bil listek modificiran in kdo ga je modificiral (ali pa ikona za prikaz podrobnosti)
Možnost da se "označeni" izdelki samodejno odstranijo (oziroma skrijejo, potem pa jih še zmeraj lahko prikažeš če želiš, tako kot keep)
Kaj točno naredi gumb znotraj seznama (ikona voziček s plus znakom) ? Meni se ne prikaže nič, samo "nazaj" in "potrdi" gumb


Glede cen izdelkov, od 2020 in covid situacije ima dosti trgovin APIje, mogoče se jih da scrapat. Pogleda se njihove aplikacije oz spletne trgovine.


Odlično, hvala za tale feedback. Nekaj predlogov sem že vnesel v naslednje popravke.
Ikona voziček s plusom odpre "mojo shrambo", notri so izdelki, ki jih pogosto kupuješ in si jih lahko prej dodaš (ikona levo spodaj v menuju). Lahko jih vneseš ročno v moji shrambi, ali pa označiš z zvezdico na listku. S tem gumbom jih potem z enim klikom dodaš na seznam, da jih ne rabiš vedno znova pisati.
Glede cen izdelkov bomo vsekakor preverili, če je možno to dodati v naslednje verzije.

krempelj je izjavil:

Firebase in tole ven umaknita in umaknita permissione za internet, pa bi lahko bila aplikacija cisto uporabna.

Za aplikacijo, kot je listek, ni nobene potrebe za dostop do interneta, dependancy na google framework je odvec, kolikor sem na hitro pogledal kodo ga app uporablja samo za firebase, ki je za samo funkcionalnost applikacije nepotreben.

Razumem, da rabi aplikacija pravice za kamero in flashlight, samo vsega ostalega pa ne potrebuje. Ce se hoce iti posteno aplikacijo, za katero se lahko tudi kaj placa. Ce pa imata poslovni model kraje osebnih podatkov, kraje podatkov o nakupih ipd., potem bi pa priporocal vsem, da jo obidejo.


Seveda aplikacija potrebuje internet. Zato, da se ti shranijo kartice v kolikor menjaš telefon. Da ti posodablja kupone in kataloge. Da deluje skupna raba listka.
Aplikacija je popolnoma brezplačna, od nje nimamo nobenih prihodkov. Prav tako nimamo nobenega poslovnega modela kraje podatkov. Vsak uporabnik dobi naključen ID, tako da je pri nas zabeležen samo kot številka.

Zgodovina sprememb…

skidoo600 ::

krempelj je izjavil:

Sicer naj kar takoj potolazim, je ena najmanj nasvinjanih slovenskih applikacij, kar sem jih videl (obicajno so 5/6 velikosti apkja razni advertising frameworki in ostali spyware). Mogoce je se v prenizki verziji in se se ni povampirila (razen facebooka seveda).


Nimamo nobenega namena v aplikacijo dajati kakršnekoli oglase, ker pokvarijo user experience.

Utk je izjavil:

Nujno bi bilo potrebno dodat urejanje vrstnega reda v seznamu (ali pa jaz tega ne najdem). Jaz si napišem seznam, potem si pa posortiram tako kot imajo stvari po policah v trgovini. Potem pa v trgovini samo gas...


Hvala za predlog. Bomo dodali v naslednjih verzijah, sem dodal na seznam.

kow je izjavil:

Potencial za kaj? Trzni? Za kvaliteten app? Za "moralen" app?
Po napisanem ima OP imo tendenco za feature creep.

OP bo moral povedati kaj je njegov cilj.


Zaenkrat nimamo namena brezglavo dodajati funkcije, ampak trenutne izpopolniti do maksimuma in še bolj poenostaviti.

Zgodovina sprememb…

skidoo600 ::

forplan je izjavil:

Namestil in tudi zbrisal!

1. Zakaj bi se moral prijaviti za tako aplikacijo?
2. Brez temne teme niti ne poizkušajte :)



Hvala za odgovor. Prijaviti se je treba, ker drugače ne dela skupna raba in ne more ti shraniti listkov in kartic. Potem je funkcionalnost okrnjena.
Temna tema pride v prihodnosti. Pri določenih aplikacijah smo čakali več let na to.

GupeM je izjavil:

Appa nisem preizkusil, ker se ne mislim registrirati. Zaenkrat. Glede na to, da naj bi izbral trgovino za listek, ali se izbira trgovino kot splošen namen (tehnična, oblačila, drogerija, ...) ali dejansko po blagovnih znamkah (Mercator, Hofer, Lidl)?

Če drugo, me zanima ali app sam razporedi izdelke glede na to, kako so v trgovinah zloženi na policah. Hoferji recimo imajo vsi praktično enak layout. Najprej na levi kave, kakavi, čaji, na desni piškoti, junk food, nato sadje in tako naprej. V trgovinah v USA je to stalna praksa in njihovi nakupovalni seznami razporedijo izdelke tako, da jih pobiraš praktično po vrsti glede na seznam, ker so trgovine tako organizirane. In če imaš na seznamu banane, nato pa dodaš kavo, ti bo kavo vrglo pred banane, zato ker ko boš prišel v trgovino, boš najprej šel mimo kave, šele nato mimo banan.

Včasih zaradi takšnega seznama tudi lažje najdeš kakšen "obskuren" izdelek, ker približno veš kje se nahaja. Recimo če mene moja pošlje po peki papir, nimam pojma kje bi ga iskal. Če pa je na seznamu nekje med sadjem in toaletim papirjem, pa vsaj približno veš kje iskat.


Če bi se registriral, bi hitro ugotovil na kakšen princip deluje. Lahko ustvariš listek za določeno trgovino, ali pa narediš splošnega. Lahko tudi posebej za lekarno ali knjižnico. Point izbora trgovine je, da imaš potem pod listkom že kartico te določene trgovine in tudi kupone. Tako ne rabiš zamenjati screena v trgovini.
App ne razporedi izdelkov tako kot so zloženi v trgovini, ker tudi Hofer, ki ga omenjaš, nima v vseh svojih trgovinah ves čas na istem mestu izdelke. Ostali trgovci imajo pa tako ali tako različne trgovine. Zadeva zaenkrat ni izvedljiva.

V-i-p je izjavil:

@avtor: ne vem, če sva se razumela. Dodano kartico moram kliknit, da se odpre ime in priimek s kodo, ki jo pokažem prodajalki. Vse super do sem. Ampak pri izbiri kartice ni podatka čigava je, tam kjer jo izbereš. Če pogledaš tušev app, piše na kartici ime in priimek ter številka, tukaj je prazno in če imam več kartic vnešenih, ne veš katera je (se navadiš, itak, pa vseeno). Drugače pa keep up the good work!
 Listek - seznam kartic

Listek - seznam kartic


 Tušklub

Tušklub



Sedaj razumem. Sem vnesel pod popravke, bo urejeno v naslednji verziji.

Zgodovina sprememb…

skidoo600 ::

V-i-p je izjavil:

Še nekaj sem zdajle videl. Tušev app ponudi 4 kupone za ta teden, listek dva. Ni kupona za tuš drogerijo (četrtek, petek, ter kupona za 10 do 99% popusta na celoten nakup, veljaven od jutri).


Vsi kuponi so po datumu napisani tam, kjer se nahajajo tudi katalogi. Pod listkom, kjer imaš kartico in kupone, pa so samo danes veljavni kuponi, ker drugih danes ne potrebuješ ane ;)

Phantomeye je izjavil:

Največja napaka k jo lahko nardiš na novem appu je, da nabiješ milijon funkcionalnosti. Najprej nek MVP pol pa poslušaš feedback uporabnikov in dodajaš kar uporabniki dejansko želijo.



Imamo namen poenostaviti in optimizirati obstoječe funkcionalnosti in trenutno ne dodajati novih.

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

skidoo600, no, to se pa strinjam ;). Sem pa danes samo zaradi Listka letel v Tuš po eno stvar, na kupon seveda ;). Res mi je všeč, ker aplikacija deluje hitro.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

skidoo600 ::

Badwolff je izjavil:

Prvi vtisi

Ni temne teme :D
Izberi ponudnika ti vrže ven nepregleden dolg seznam ponudnikov. Najbrž bi morala biti vsaj prva ponujena možnost ostali oziroma brez,nato največji trgovci. Kasneje ko postaneta slavna, najbrž kdor da več denarja pride prej ;)
Možnost označevanja/brisanja, kar si že kupil, prečrtani predmeti naj grejo na dno seznama.
Bom Mal spremljal...


Hvala za predloge. Pri izbiranju ponudnika je v pripravi nov seznam. Bo v naslednji verziji vse urejeno kot je treba.
Možnost skriti označene izdelke bomo dodali v naslednji verziji. Brišeš jih pa lahko že sedaj, s klikom na "3 pikice" in "uredi".
Temna tema pride malo kasneje. Je pa v planu.

Zgodovina sprememb…

skidoo600 ::

mkk20 je izjavil:

Glede sortiranje..., lahko bi naučil app.10x sam razporedis, da naučiš in dobiš vzorec, potem naj se pa sama jebe za vsako trgovino posebej, da bodo npr. banane pred putrom, puter pred kruhom, kruh pred govedino, govedina pred kondomi. In ne rabi se sekirat, če zgreši ranga 3 vrstice in lovit mikrolokacije, vazn da mi fajrcajga, ki je na blagajni ne vrže pred banane.


Okej to je pa za premisliti. Samo bi verjetno bilo vseeno potrebno narediti za vsakega trgovca posebej. Mogoče bi celo v grobem delovalo.

mkk20 ::

Ja, saj tako sem imel v mislih. Menim, da ne bi bila pretežko učiti več trgovin. Jaz imam recimo 3 take...mećkator, lidl in muller...ostalo samo tarčno po eden dva izdelka.

kow ::

skidoo600 je izjavil:

kow je izjavil:

Govorim v splosnem - nisem probal appa. Tudi jaz "kritiziram" dobronamerno.

Osebno bi se mi zdela dobra ideja - narediti tloris vseh polic v trgovini, da bi imel autosort nakupovalnega listka. Kako to storiti - verjetno kolektivno, je druga rec.
Vse ostalo je imo precej neuporabno, ker je navaden papiranti listek na hladilniku zadovoljiva zadeva. Ajde, sync morda edino. Poanta softwarea bi moralo biti, da pridobimo cas, ne da se ukvarjamo z njim.


To je praktično nemogoče, saj so trgovine zelo zelo različne. Mogoče ima samo Hofer podobne trgovine, pa še oni spreminjajo občasno lokacije izdelkov. Drugače pa je aplikacija zasnovana točno tako, da uporabniku prihrani čas. Seveda pa ves čas optimiziramo, da bo možno sm čim manj koraki narediti čim več.


Ne govorim za vsak izdelek posebej, ampak za kategorije. Nemogoce gotovo ni. Za mojo lokalno trgovino ti lahko jaz narisem tloris, ce imam orodje, kjer je to nekaj minut dela. Ga pa nimamo. Moral bi vrisati tudi privzeto pot po trgovini.
Alternativa je, da si sortiranje uredi vsak uporabnik posebej, za vse trgovine, ki jih obiskuje. Prevec dela.

Zato pa je vecina appov neuporabnih oz. malo uporabnih, ker so optimizacije za nekaj promilov gaina. Je z njimi vec dela kot koristi. Poleg tega bo tale app imel 100x prevec funkcionalnosti na koncu. Recimo jaz, potrebujem "samo" sortiran nakupovalni listek syncan z ostalimi clani gospodinjstva - vse ostalo je balast, ki unici uporabnisko izkusnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

krempelj ::

skidoo600 je izjavil:


Hvala za odgovor. Prijaviti se je treba, ker drugače ne dela skupna raba in ne more ti shraniti listkov in kartic. Potem je funkcionalnost okrnjena.


Neumnost. Si ze kdaj slisal za file sistem? Ta tvoja aplikacija ne potrebuje popolnoma nobene prijave, nobene skupne rabe in shranjevanja listkov in kartic kamorkoli. Naredi funkcionalnost interneta "izbirno". Ne bos mar ne? Bi rad kradel podatke...
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

kow ::

@krempelj
Rabis sistem za sinhronizacijo seznamov med istimi clani gospodinjstva. Da ti zena naroci, da gres v trgovino :p Seznam pa te ze caka v appu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Invictus ::

Sync lahko narediš preko bluetotha...

Ali pa s QR kodo...

Ni treba interneta za to...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krempelj ::

Invictus je izjavil:

Sync lahko narediš preko bluetotha...

Ali pa s QR kodo...

Ni treba interneta za to...


Si me prehitel. Pa preko emaila, irca,... ce se kdo se spomni, smo vcasih sah igrali preko emaila, pa Civilization tudi.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Phantomeye ::

Sinhronizacija je fajn. Jst pogosto uporabljam dostavo preko spletnih trgovin, npr. Špar.

In kar me moti je, da včasih doma skupaj naročamo in ni funkcije, kjer bi nekdo poslal link do svoje košarice, k bi se združila z mojo, ampak moram ročno prepisovat.

Sicer sem potem našel rešitev, ki ni najbolj... higienična. Vsak se doma prijavi v moj račun, doda svoje stvari in je to to.

RockyS ::

krempelj je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sync lahko narediš preko bluetotha...

Ali pa s QR kodo...

Ni treba interneta za to...


Si me prehitel. Pa preko emaila, irca,... ce se kdo se spomni, smo vcasih sah igrali preko emaila, pa Civilization tudi.


Bluetooth sync v 2022?

Si v sluzbi, po službi greš v trgovino, partner pa je doma naredil popis kaj je vse treba nabaviti... Posiljal ti bo qr da ga bos sam skeniral? Bos prišel domov brez polovice izdelkov. UX sedi ena.

@skidoo600 mogoče bi se naredilo možnost, da trgovino povežeš na izdelke in ne na listek? Ker potem je treba sherat listek za vsako trgovino posebaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Invictus ::

Za test aplikacije je account nepotreben...

Marsikomu se tega ne bo ljubilo registrirati, pa bo OP zgubljal stranke.

Samski, ločeni, odoveli pač ne rabijo sinhronizacije ;((.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

Pa nima veze sync. Pač brez registracije imaš samo zadeve, ki delajo brez registracije. Če se registriraš imaš polno funkcionalnost.

Ampak že oziv OP, ko sem napisal da nisem sprobal, ker bi se moral registrirati, je dal vedeti, da jim baza email naslovov očitno veliko pomeni.

skidoo600 ::

mkk20 je izjavil:

Ja, saj tako sem imel v mislih. Menim, da ne bi bila pretežko učiti več trgovin. Jaz imam recimo 3 take...mećkator, lidl in muller...ostalo samo tarčno po eden dva izdelka.


Bomo premislili kako bi to implementirali v app. Vsekakor bi bilo uporabno.

kow je izjavil:

skidoo600 je izjavil:

kow je izjavil:

Govorim v splosnem - nisem probal appa. Tudi jaz "kritiziram" dobronamerno.

Osebno bi se mi zdela dobra ideja - narediti tloris vseh polic v trgovini, da bi imel autosort nakupovalnega listka. Kako to storiti - verjetno kolektivno, je druga rec.
Vse ostalo je imo precej neuporabno, ker je navaden papiranti listek na hladilniku zadovoljiva zadeva. Ajde, sync morda edino. Poanta softwarea bi moralo biti, da pridobimo cas, ne da se ukvarjamo z njim.


To je praktično nemogoče, saj so trgovine zelo zelo različne. Mogoče ima samo Hofer podobne trgovine, pa še oni spreminjajo občasno lokacije izdelkov. Drugače pa je aplikacija zasnovana točno tako, da uporabniku prihrani čas. Seveda pa ves čas optimiziramo, da bo možno sm čim manj koraki narediti čim več.


Ne govorim za vsak izdelek posebej, ampak za kategorije. Nemogoce gotovo ni. Za mojo lokalno trgovino ti lahko jaz narisem tloris, ce imam orodje, kjer je to nekaj minut dela. Ga pa nimamo. Moral bi vrisati tudi privzeto pot po trgovini.
Alternativa je, da si sortiranje uredi vsak uporabnik posebej, za vse trgovine, ki jih obiskuje. Prevec dela.

Zato pa je vecina appov neuporabnih oz. malo uporabnih, ker so optimizacije za nekaj promilov gaina. Je z njimi vec dela kot koristi. Poleg tega bo tale app imel 100x prevec funkcionalnosti na koncu. Recimo jaz, potrebujem "samo" sortiran nakupovalni listek syncan z ostalimi clani gospodinjstva - vse ostalo je balast, ki unici uporabnisko izkusnjo.


Ti recimo potrebuješ le sortiran nakupovalni listek in syncanje, nekomu drugemu so kuponi must, tretjemu pa katalogi. Tako to je. Brez kartic zvestobe pa tudi ne gre. Zato mora biti na koncu vse notri. :)

Zgodovina sprememb…

skidoo600 ::

krempelj je izjavil:

skidoo600 je izjavil:


Hvala za odgovor. Prijaviti se je treba, ker drugače ne dela skupna raba in ne more ti shraniti listkov in kartic. Potem je funkcionalnost okrnjena.


Neumnost. Si ze kdaj slisal za file sistem? Ta tvoja aplikacija ne potrebuje popolnoma nobene prijave, nobene skupne rabe in shranjevanja listkov in kartic kamorkoli. Naredi funkcionalnost interneta "izbirno". Ne bos mar ne? Bi rad kradel podatke...


Polovici uporabnikom je skupna raba "must", nekomu drugemu pa to, da se mu shranijo kartice in jih ne rabi vedno vnašat ko zamenja telefon. Nujno ni nič, je pa plus, če je.
Aplikacija je brezplačna, nimamo niti centa prihodkov od nje. Kaj neki bomo počeli z emaili? Lahko se pa prijaviš z Apple računom, takrat niti emaila ne dobimo.

Invictus je izjavil:

Sync lahko narediš preko bluetotha...

Ali pa s QR kodo...

Ni treba interneta za to...


To bi šele bilo uporabno ja.. Vsakič boš povezoval preko BT ali pa skeniral kodo, neuporabno. Zadeva mora biti sinhronizirana v realnem času in tako je tudi narejena.

Phantomeye je izjavil:

Sinhronizacija je fajn. Jst pogosto uporabljam dostavo preko spletnih trgovin, npr. Špar.

In kar me moti je, da včasih doma skupaj naročamo in ni funkcije, kjer bi nekdo poslal link do svoje košarice, k bi se združila z mojo, ampak moram ročno prepisovat.

Sicer sem potem našel rešitev, ki ni najbolj... higienična. Vsak se doma prijavi v moj račun, doda svoje stvari in je to to.


Sedaj lahko imate skupni listek in ga vsak na svojem telefonu v realnem času dopolnjujete. :)

Zgodovina sprememb…

skidoo600 ::

RockyS je izjavil:

krempelj je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sync lahko narediš preko bluetotha...

Ali pa s QR kodo...

Ni treba interneta za to...


Si me prehitel. Pa preko emaila, irca,... ce se kdo se spomni, smo vcasih sah igrali preko emaila, pa Civilization tudi.


Bluetooth sync v 2022?

Si v sluzbi, po službi greš v trgovino, partner pa je doma naredil popis kaj je vse treba nabaviti... Posiljal ti bo qr da ga bos sam skeniral? Bos prišel domov brez polovice izdelkov. UX sedi ena.

@skidoo600 mogoče bi se naredilo možnost, da trgovino povežeš na izdelke in ne na listek? Ker potem je treba sherat listek za vsako trgovino posebaj.


Glede zadnjega predloga. To bi šlo, vendar bi bilo potrebno zasnovati malo drugačen seznam. Mogoče implementiramo v prihodnosti pod "splošen" listek. Težava je, da je sistem zasnovan tako, da izbereš trgovca, recimo Spar in ti spodaj poveže kartico in kupone. Torej na ta listek potem ne boš dajal artiklov, ki jih nameravaš kupiti v npr. Tušu, ker bo to lsitek od Spara in tudi kartica spodaj in kuponi bodo njihovi. Zato smo primarno zasnovali tako, da najprej izbereš trgovca. Je pa opcija to dodati pod splošen listek, da bi si lahko nekako označil kateri izdelek gre kateri trgovini.

Invictus je izjavil:

Za test aplikacije je account nepotreben...

Marsikomu se tega ne bo ljubilo registrirati, pa bo OP zgubljal stranke.

Samski, ločeni, odoveli pač ne rabijo sinhronizacije ;((.


Potem se pač ne registriraš in je ne preiskusiš. Ogromno aplikacij dandanes zahteva prijavo.

GupeM je izjavil:

Pa nima veze sync. Pač brez registracije imaš samo zadeve, ki delajo brez registracije. Če se registriraš imaš polno funkcionalnost.

Ampak že oziv OP, ko sem napisal da nisem sprobal, ker bi se moral registrirati, je dal vedeti, da jim baza email naslovov očitno veliko pomeni.


Morda v prihodnosti dodamo tudi skip opcijo, vendar je prej za to treba prilagoditi še nekaj screenov.

Zgodovina sprememb…

mertseger ::

Jaz takih aplikacij ne uporabljam jo bom pa starima dvema namestil na telefon ker jima bo prav prišla. Sem šel čez njo in se mi zdi super. S popravki bo še boljša. Sam ne je preveč zakomplicirat ker stari ljudje tega potem ne bodo uporabljali ?

_ssd_sata ::

Dobrodelna, a agresivna (ter tudi primitivna) promocija je prinesla tole (a ne Matic iz Petrola):

Installs: 100+
na
Installs: 500+

https://reports.exodus-privacy.eu.org/e...
Version 1.0.1

1 tracker
Facebook Login

7 permissions
ACCESS_NETWORK_STATE
view network connections
!! CAMERA
take pictures and videos
FLASHLIGHT
INTERNET
have full network access
WAKE_LOCK
prevent phone from sleeping
RECEIVE
BIND_GET_INSTALL_REFERRER_SERVICE

The icon !! indicates a 'Dangerous' or 'Special' level according to Google's protection levels.

Nove verzije pa bodo prinesle se marsikaj, kot je pogosto primer!

Centralizacija 'uporabnikov' (droge) ima samo 1 namen, vezati jih nase!


Poberite raje se malo /dobrih/ idej od drugih dobrotnikov, ker smodnik je ze bil odkrit, in to davno:

https://f-droid.org/en/packages/me.hack...
https://github.com/TheLastProject/Catima
ki je fork:
https://github.com/brarcher/loyalty-car...

Tega je itak kot listja in trave ...

Saj itak nimate nic za skrivat!

"Smyert Shpionam"

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

Naložil iz firbca ter takoj po siljenju z registracijo, vrgel dol.
Hotel ugotoviti dodano vrednost, ki je žal ne vidim.

Ocitno pa je, glede na prebrano zgoraj, potencial, tako da izluščiti predloge in gasa

Boobiz ::

Madona ste napadli, kako tipično na ST. Kar jaz pogrešam pri tej potrebi po registraciji, je knof znotraj appa, da se potem tudi izbrišeš, ako se ne odločiš, da stvari ne boš uporabljal.
Biti brez knofa, da se izbrišeš v 2022, pa je RES flatout kriminal. Tukaj pa tudi jaz ne popuščam in sem mnenja, da si vsak dev zasluži vso jezikovo župo, ki jo na račun potrebe po registraciji (oz. nezmožnosti pozabe) faše. Kucat maile za izbris na support pač ni način.
I'm drunk, what's your excuse?

skidoo600 ::

mertseger je izjavil:

Jaz takih aplikacij ne uporabljam jo bom pa starima dvema namestil na telefon ker jima bo prav prišla. Sem šel čez njo in se mi zdi super. S popravki bo še boljša. Sam ne je preveč zakomplicirat ker stari ljudje tega potem ne bodo uporabljali ?


Ne bomo, sedaj jo poskušamo kvečjemu poenostaviti. :)

_ssd_sata je izjavil:

Dobrodelna, a agresivna (ter tudi primitivna) promocija je prinesla tole (a ne Matic iz Petrola):

Installs: 100+
na
Installs: 500+

https://reports.exodus-privacy.eu.org/e...
Version 1.0.1

1 tracker
Facebook Login

7 permissions
ACCESS_NETWORK_STATE
view network connections
!! CAMERA
take pictures and videos
FLASHLIGHT
INTERNET
have full network access
WAKE_LOCK
prevent phone from sleeping
RECEIVE
BIND_GET_INSTALL_REFERRER_SERVICE

The icon !! indicates a 'Dangerous' or 'Special' level according to Google's protection levels.

Nove verzije pa bodo prinesle se marsikaj, kot je pogosto primer!

Centralizacija 'uporabnikov' (droge) ima samo 1 namen, vezati jih nase!


Poberite raje se malo /dobrih/ idej od drugih dobrotnikov, ker smodnik je ze bil odkrit, in to davno:

https://f-droid.org/en/packages/me.hack...
https://github.com/TheLastProject/Catima
ki je fork:
https://github.com/brarcher/loyalty-car...

Tega je itak kot listja in trave ...

Saj itak nimate nic za skrivat!

"Smyert Shpionam"


Če ponujamo nekaj brezplačno uporabnikom, kako naj bi jih obvestili o tem brez "promocije"? Eno je nekaj prodajati, drugo pa dati zastonj. Mar ni namen, da jih izve čim več? Kje bi bil problem v tem?

nejc_nejc je izjavil:

Naložil iz firbca ter takoj po siljenju z registracijo, vrgel dol.
Hotel ugotoviti dodano vrednost, ki je žal ne vidim.

Ocitno pa je, glede na prebrano zgoraj, potencial, tako da izluščiti predloge in gasa


Nekdo jo bo videl, nekdo pa ne. Dodamo skip v kratkem, da boš lahko preiskusil. :)

Dober predlog. Dodamo možnost izbrisa vsekakor. Tudi opcijo skip bomo zelo verjetno dodali v naslednjih verzijah.

Zgodovina sprememb…

PINki ::

Sem zacel uporabljati app. Zelel bi si pri pregledu katalogov landscape mode za prebiranje, saj imam manjsi zaslon. Ce je mozno dodati opcijo, da pri prebiranju kataloga pridrzim prst na tekstu (naziv izdelka), ki bi se oznacil in potem z enim klikom dodati oznacen tekst na nakupovalni seznam.

V-i-p ::

PINki, +1 za c/p opcijo.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

veteran ::

kow je izjavil:

@krempelj
Rabis sistem za sinhronizacijo seznamov med istimi clani gospodinjstva. Da ti zena naroci, da gres v trgovino :p Seznam pa te ze caka v appu.


Listek za nakupe je na hladilniku. Žena te sinhronizira tako, da ti pošlje sliko listka na mail. Problem rešen. :)

veteran ::

Sicer pa tudi meni zdi zelo grdo, da za tako reč zahtevajo registracijo... in da ima facebook tracker. Se podatki shranjujejo lokalno, ali že zdaj vsi nakupovalni seznami letijo v oblak? Najbrž ta funkcionalnost pride s posodobitvami. :)

In ko bo dovolj uporabnikov, se to reč, z vsemi zbranimi podatki, proda neki korporaciji. :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veteran ()

Badwolff ::

veteran je izjavil:

Sicer pa tudi meni zdi zelo grdo, da za tako reč zahtevajo registracijo... in da ima facebook tracker. Se podatki shranjujejo lokalno, ali že zdaj vsi nakupovalni seznami letijo v oblak? Najbrž ta funkcionalnost pride s posodobitvami. :)

In ko bo dovolj uporabnikov, se to reč, z vsemi zbranimi podatki, proda neki korporaciji. :/


Od max jurja uporabnikov v Sloveniji?

skidoo600 ::

Boobiz je izjavil:

Madona ste napadli, kako tipično na ST. Kar jaz pogrešam pri tej potrebi po registraciji, je knof znotraj appa, da se potem tudi izbrišeš, ako se ne odločiš, da stvari ne boš uporabljal.
Biti brez knofa, da se izbrišeš v 2022, pa je RES flatout kriminal. Tukaj pa tudi jaz ne popuščam in sem mnenja, da si vsak dev zasluži vso jezikovo župo, ki jo na račun potrebe po registraciji (oz. nezmožnosti pozabe) faše. Kucat maile za izbris na support pač ni način.


Gumb izbriši imaš pod "Moj račun". Tako, da se sedaj lahko izbrišeš.

Zgodovina sprememb…

PINki ::

Še en dodatek. Danes v trgovini sem med nakupovanjem pogrešal, da se obkljukane stvari spravijo na dno seznama. S tem bi bilo manj skrolanja skozi seznam.

skidoo600 ::

PINki je izjavil:

Sem zacel uporabljati app. Zelel bi si pri pregledu katalogov landscape mode za prebiranje, saj imam manjsi zaslon. Ce je mozno dodati opcijo, da pri prebiranju kataloga pridrzim prst na tekstu (naziv izdelka), ki bi se oznacil in potem z enim klikom dodati oznacen tekst na nakupovalni seznam.


Landscape mode ne pride prav, ker so katalogi v pokončnem formatu, tako kot telefon. V landscape modu bodo potem še manjši.
Možno bi bilo narediti, da se da označiti tekst in potem z gumbom dodati na seznam, vendar bi moral potem vsak tekst ob izdelku označevati ročno. Ne vem, če je to dovolj praktično.

veteran je izjavil:

kow je izjavil:

@krempelj
Rabis sistem za sinhronizacijo seznamov med istimi clani gospodinjstva. Da ti zena naroci, da gres v trgovino :p Seznam pa te ze caka v appu.


Listek za nakupe je na hladilniku. Žena te sinhronizira tako, da ti pošlje sliko listka na mail. Problem rešen. :)


Ni problema, potem ta app ni zate. ;)

veteran je izjavil:

Sicer pa tudi meni zdi zelo grdo, da za tako reč zahtevajo registracijo... in da ima facebook tracker. Se podatki shranjujejo lokalno, ali že zdaj vsi nakupovalni seznami letijo v oblak? Najbrž ta funkcionalnost pride s posodobitvami. :)

In ko bo dovolj uporabnikov, se to reč, z vsemi zbranimi podatki, proda neki korporaciji. :/


Naj še enkrat poudarim, da kljub registraciji ne vidimo listkov, izdelkov ali karkoli drugega. Prav tako dobi uporabnik naključen ID, tako da mail ni povezan z ničemer. Sicer pa je app zastonj, nimamo nikakršnih prihodkov od njega. Dokler nam bo to zneslo, bo na voljo, potem bomo pa videli, kaj se da storiti.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

skidoo600 je izjavil:

Dokler nam bo to zneslo, bo na voljo, potem bomo pa videli, kaj se da storiti.



Mene pa tale stavek odvrne od tvojega izdelka.
Zakaj bi uporabljal nekaj, kar ti mogoče že jutri ne bo zneslo in gre na smetišče zgodovine, če pa je toliko drugih variant, kjer je manj tovrstnega tveganja.

GupeM ::

skidoo600 je izjavil:

Naj še enkrat poudarim, da kljub registraciji ne vidimo listkov, izdelkov ali karkoli drugega. Prav tako dobi uporabnik naključen ID, tako da mail ni povezan z ničemer. Sicer pa je app zastonj, nimamo nikakršnih prihodkov od njega. Dokler nam bo to zneslo, bo na voljo, potem bomo pa videli, kaj se da storiti.

Kako pa potem veste kater ID je zame, ko se logiram z emailom? Seveda morata email in ID biti povezana, tako da je tole ena grda laž (ali neznanje).

In glede na to, da je ta listek shranjen nekje v oblaku, vedno obstaja možnost, da listke vidite. Lahko da jih ne gledate, vidite jih pa lahko.

Samo predstavljaj si, da vam zadeva ful dobr zalaufa, monitizarati nočete, stroški za strežnike, razvoj in podporo pa rastejo. Nato se pojavi podjetje FaceList, ki vam ponudi 25 milijonov dolarjev za cel sistem. Sem precej prepričan, da bi prodali. Skupaj z bazo. To podjetje pa bi imelo dostop do nakupovalnih navad vsakega uporabnika skupaj z njegovim mailom in še čim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

web scraping ideje

Oddelek: Programiranje
172140 (1429) HotBurek
»

Pametno nakupovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411308 (9007) HappyPills
»

Nov način nakupovanja prehrambnih izdelkov

Oddelek: Loža
345776 (4094) Vice
»

Fizični gumbi Amazon Dash so se prijeli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12241230 (36424) djurodrljaca
»

Android preverjanje cene artiklov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
12818466 (9756) dacker

Več podobnih tem