» »

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

««
8 / 17
»»

stara mama ::

Če se zatipkaš, da ne boš po krivem obravnavan kot neplačnik?!

Tidule ::

To, da ti ne poznaš standardov, ki se uporalbjajo za registrske tablice, v realnosti kaj dosti ne pomeni. Vsi O na registrski tablice se obravnavajo kot 0. In ne, preden vprašaš in spet brcneš v temo, ne obstaja tako KP-L1-830 kot KP-L1-83O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

stara mama ::

Vprašanje je bilo zelo enostavno!
Zakaj se moraš zdaj kurčit in zakomplicirat debato??
Lahk si greš drugam merit e-penis

Vsi O na registrski tablice se obravnavajo kot 0

In hvala za odgovor!

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Vprašanje je povsem zgrešeno (in v točno tej temi je bilo to tudi že odogovorjeno), samo ti tega ne razumeš. Sistem ne rabi ločit med O in 0.

stara mama ::

Če ne bi taki kot ti nabasali 8 strani debate, bi informacije nekdo celo našel, brez da si mora vzet 3 ure časa od življenja da bere vaše nebuloze.

Tidule ::

Kakšne nebuloze? A takšne kako sistem loči med 0 in O? ja, res ni čudno, da imamo sedem strani debate, če se ljudem ne da niti teme prebratk, kaj šele uporabit google. si skoraj na nivoju Matota, ki je doživelj razsvetljenje, da bo kontroliral vozila pred blokom ali imajo vinjeto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kriptobog ::

stara mama je izjavil:

Če se zatipkaš, da ne boš po krivem obravnavan kot neplačnik?!


Ce se 2x isto zatipkas pol pa res ne vem no.

bemfa ::

Če se zatipkaš, si kriv. Maš srečo, da je samo 150eur. Eni so se zatipkali, pa so v zaporu. Še dobro, da na ST lahko tipkaš kaj ti paše, pa ti nemože niko ništa.

Invictus ::

No ja, še vedno se meni zdi stran zanič, pa lahko napišejo 300 strani navodil.

Taka preprosto stran sploh ne bi smela imeti navodil...

Že to, da mora uporabnik uporabiti obliko, ki jo potem developer zapiše v bazo, je fail. Brez presledkov, minusov, ip. Pismo, naj se developer nauči regex...

Da ne govorim o manjku smart phone aplikacije...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bolt ::

kow je izjavil:


Bolt je izjavil:


Če si ti in tvoji bližnji nesposobni, ne krivi za to potem drugih.


Sem jih ze obvestil, da so nesposobni in naj sedaj uporabljajo samo se iphone.

Kaj imajo iphoni veze s tabo res ne razumem. Ti pa imaš res probleme sam s sabo, potem so pa krivi iphoni, pa računalniki, pa dars, vsi drugi ane.

Daj pokliči matko od mertsegerja, da ti pomaga. Ahahaha:))

mertseger je izjavil:

Moja matka, ki ne zna niti računalnika prižgati je za nakup preko telefona porabila 5 minut pa še zato ker ne zna tipkat. Tako da če kdo od vas super junakov ne bo znal kupit vinjete preko neta jo lahko pokliče.:))


kow je izjavil:

Meni je fascinantno, da menis da je to "tehnoloski" forum. Se bolj fascinantno je pa, da so "tehnoloski" genijalci imeli toliko tezav, da so "spraskali" vinjeto dol :D
Dovolj za danes. Lp.


Meni je fascinantno, da tak tehnološki fenomen ne zna preko spleta naročit ene vinjete. Potem pa en nesposobnež pomaga drugemu:))
Fascinantno kaj vse doživiš na takem oh in sploh tehnološkem forumu.

kow je izjavil:

kriptobog je izjavil:

kow je izjavil:

Zakaj pa si kupil dve?

Za oba avta


Zgoraj mi pravijo, da ni lazjega kot kupiti vinjeto. Samo nekaj klikov. Je prezabita, da bi sama? /s


Ti dokazuješ iz posta v post, da si prezabit, da bi pokapiral zakaj nekateri kupujema oz. naročujemo oz. imamo več avtomobilov pri hiši, svojih in od družinskih članov.
Ti si že dokazal, da je tebi to preveč.

stara mama je izjavil:

A DARSov sistem loči med O in 0 na tablici?

To moraš ti ločit, ne pa sistem.
Boljš, da greš na Petrol tam je za upokojence in ostali program.

Drugače pa, če ne bi samo nekaj nabijali tu gor na forumu, so na njihovi strani odgovori in pomoč za tak program, kjer dobiš vse odgovore na ta vprašanja, ki jih tu zastavljate. Tako da ni izgovorov.
Toda očitno je tudi to preveč za večino tehnologov tu gor.

Invictus ::

jotunn2 je izjavil:

7 strani postov

Če to ni dokaz o zanič aplikaciji, pol pa res ne vem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejc_nejc ::

Invictus je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

7 strani postov

Če to ni dokaz o zanič aplikaciji, pol pa res ne vem...

..............
sedaj, upam, da so dojeli :D

bemfa ::

To je bolj dokaz o zanič forumu in neuporabnih moderatorjih.

kriptobog ::

nejc_nejc je izjavil:

Invictus je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

7 strani postov

Če to ni dokaz o zanič aplikaciji, pol pa res ne vem...

..............
sedaj, upam, da so dojeli :D


Smo dojeli, da spletno nakupovanje pac ni za vse :))

nejc_nejc ::

kriptobog je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Invictus je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

7 strani postov

Če to ni dokaz o zanič aplikaciji, pol pa res ne vem...

..............
sedaj, upam, da so dojeli :D


Smo dojeli, da spletno nakupovanje pac ni za vse :))

ma prov da se mi :)

Torej, med vrsticami zatrjuješ, da je tale izdelek vreden posnemanja?

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Kaj pa zdaj manjka da probam kupit vinjeto za vsako registrsko na parkingu pred blokom? =)
Ja jaz ne vem kaj manjka, ti si se včeraj zmrdoval nad tem.

kow je izjavil:

Nikjer nisem krivil dars za neuspesno placilo. Nikjer tudi nisem napisal, da mi ni uspelo spletno placilo. Ocitno si funkcionalno nepismen. Samo napisal sem, da se je potrdilo kar sem v startu pricakoval.

Precej zanimivo je, da ob vseh tvojih kritikah, kako boste računalniško nepismeni po novem potrebovali več časa za nakup vinjete kot prej, greš kupit vinjeto... preko spleta.
Zakaj pa je nisi raje šel kupit na Petrol, če je tisto zate toliko bolj enostavno in hitreje?

kow ::

Nisem racunalnisko nepismen. Trenutno nimam svojega avtomobila, zato tudi ne hodim pogosto na petrol. Ko sem ga imel, sem pac letno vinjeto kupil enkrat decembra/januarja, ko sem tankal. Se kaksno vprasanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

Ja jaz ne vem kaj manjka, ti si se včeraj zmrdoval nad tem.


Ti si napisal da bi se jaz bunil da lahko ustvarjamo bazo... saj jo tudi zdaj lahko torej je tvoja prvotna replika brezvezna.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

nejc_nejc je izjavil:

kriptobog je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Invictus je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

7 strani postov

Če to ni dokaz o zanič aplikaciji, pol pa res ne vem...

..............
sedaj, upam, da so dojeli :D


Smo dojeli, da spletno nakupovanje pac ni za vse :))

ma prov da se mi :)

Torej, med vrsticami zatrjuješ, da je tale izdelek vreden posnemanja?



Kaj tocno te moti sploh? Prijavis se z mailom, kliknes na povezavo, ki jo dobis, izberes vinjeto, vkucas 2x registrsko, placas in gotovo. Ce se 2x isto zatipkas ni kriv Dars. Ce ne preberes navodil za vpis registrske, tudi ni Dars kriv.Pa niso neka dolga navodila, da bi il problem ker je treba brati...

GupeM ::

kow je izjavil:

Nisem racunalnisko nepismen. Trenutno nimam svojega avtomobila, zato tudi ne hodim pogosto na petrol. Ko sem ga imel, sem pac letno vinjeto kupil enkrat decembra/januarja, ko sem tankal. Se kaksno vprasanje?

Ej, samo za info. Če kupiš letno vinjeto v Sparu, trenutno zraven dobiš 11 paketov po 5 nalepk Rekordomanie 3. Priporočam, da tam kupiš in boš lahko limal klinčeve nalepke. Če kupiš vinjeto A2, dobiš celo 22 paketkov. Za vsakih 10 eurov en paketek.

To je res prav zate akcija.

jabe ::

Mater, nisem vedela... To mi je pa zdaj kar malo žal.

GupeM ::

jabe je izjavil:

Mater, nisem vedela... To mi je pa zdaj kar malo žal.

Tudi jaz ne. Tašča je dve kupila in je nalepke tamalemu prinesla.

nejc_nejc ::

@kriptobog
pa dajmo drugače:
Očitno velika večina ljudi ne dojema besedila ali Z N A K O V enako kot "programerji"

Zakaj so tablice "v živo", narejene s presledki, raznimi grbi, pomišljaji itd., le zakaj ?

LJ125GK vizuelno ni enako LJ 125-GK (za tiste ki so prej spraševali, prvi primer je šifra drugi, pa oznaka avtomobilske tablice)

Če bi jaz bil developer te aplikacije, bi mi rezultat 30 % uporabnikov je kupilo e-vinjeto doma, pokazal, da sem nekaj zelo slabo naredil.
Ko bodo raznorazni "programerčki" to dojeli ter razmišljali dva koraka naprej, potem se bomo lahko pogovarjali o popolni implementaciji digitalizacije v vse pore življenja.
Samo do tam je na ta način še daleč.

Veliko tovrstnih izdelkov je na nivoju: samo da je, mi imamo, mi nudimo....smo digitalizirani.
Ja, je pa verjetno Darsu v interesu, da proda vinjete direktno in ne preko posrednikov, vse košta.

kow ::

GupeM je izjavil:


To je res prav zate akcija.


Prava akcija zame bi bilo znizanje cene vinjete. Amapk ocitno sem bedak. Bolje je imeti visoko cene vinjete in veselje, da klikam knofe po telefonu oz. miskarim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Bolt ::

Invictus je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

7 strani postov

Če to ni dokaz o zanič aplikaciji, pol pa res ne vem...

Ne, to je dokaz, da je s tabo in tebi podobnim nekaj narobe.

Bolt ::

nejc_nejc je izjavil:

@kriptobog
pa dajmo drugače:
Očitno velika večina ljudi ne dojema besedila ali Z N A K O V enako kot "programerji"


Velika večina!
A ti resno. Ti in še ene pet tehnoloških biserov.
Sprašujem sodelavce, kolege, sosede... pa nobeden do sedaj ni imel nobenih problemov z nakupom vinjete, večina jih je kupila preko spleta.
Pa daj nehite no prosim. Mene bi bilo sram pisat take stvari.
Mal se zamislite tisti, ki imate probleme, da ni problem v drugih ampak v vas samih.

GupeM ::

I'll just leave this here:

https://www.reddit.com/r/ProgrammerHumo...

Ni pomembno kako je narejeno, vedno se bojo našli bedaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

nejc_nejc ::

Bolt je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

@kriptobog
pa dajmo drugače:
Očitno velika večina ljudi ne dojema besedila ali Z N A K O V enako kot "programerji"


Velika večina!
A ti resno. Ti in še ene pet tehnoloških biserov.
Sprašujem sodelavce, kolege, sosede... pa nobeden do sedaj ni imel nobenih problemov z nakupom vinjete, večina jih je kupila preko spleta.
Pa daj nehite no prosim. Mene bi bilo sram pisat take stvari.
Mal se zamislite tisti, ki imate probleme, da ni problem v drugih ampak v vas samih.


30%_ darsov podatek, danes zjutraj po radiu, je zame slab rezultat.
Z nakupom dveh vinjet nisem imel problemov, da mi pa na strani razlagajo, kako moram avtomobilske tablice pravilno not vpisat, pa tudi pade v kategorijo kvalitete izdelka.

Invictus ::

Bolt je izjavil:

Invictus je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

7 strani postov

Če to ni dokaz o zanič aplikaciji, pol pa res ne vem...

Ne, to je dokaz, da je s tabo in tebi podobnim nekaj narobe.

Nimam problemov z nakupom vinjete, je pa aplikacija še vedno zanič.

Nekdo je prešprical poglavje "Prijazno do uporabnikov"...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

Bolt ne razume, da ljudje ko tipkajo izgubijo obcutek za cas. Na koncu ti trdijo, da so vinjeto kupili v nekaj sekundah, kot npr. nekateri uporabniki zgoraj. V resnici to seveda ne drzi, je pa bolj prijetno tipkati, kot pa limati in bolj kot realnost je vazna percepcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Ghost7 ::

Kupil dve na MOL, da sem dobil pike za cnej tankat. Kaj mi pa morete.

Sem že bil skoraj v nakupu preko darseve strani pa sem si mislil, zakaj ne bi od tega stroška še kaj ekstra imel :D
Če jih košta, prodajajnje preko posrednikov, naj bo nakup preko spleta direktno pri njih, ponudijo cenejšo vinjeto.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

darkolord ::

nejc_nejc je izjavil:

30%_ darsov podatek, danes zjutraj po radiu, je zame slab rezultat.
Po tvoje je 70% takšnih, ki so spletni nakup preizkusili in nad njim obupali, ali kaj?

kow ::

Tega tudi jaz ne razumem. Zakaj bi bil 30p slab rezultat. Zdi se kar soliden.

Invictus ::

Sam za luzerje. 30% je še v šoli cvek...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejc_nejc ::

darkolord je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

30%_ darsov podatek, danes zjutraj po radiu, je zame slab rezultat.
Po tvoje je 70% takšnih, ki so spletni nakup preizkusili in nad njim obupali, ali kaj?

Ne niti približno.
Med njimi obstajajo taki, ki so jih podobni umotvori, generalno odvrnili od uporabe tovrstne tehnologije....

Glede na tole SURS z lahkoto sklepam:
Delež uporabnikov interneta narašča tudi med starejšimi osebami, delež neuporabnikov med njimi pa je še naprej najvišji

Med osebami, starimi 16–74 let, je bilo v 1. četrtletju 2021 89 % takih, ki so redno uporabljale internet (v 2020: 87 %); delež takih (rednih) uporabnikov interneta je bil najmanjši med 65–74-letniki (62 %) (v 2020: 51 %). Takih, ki so internet uporabljali večkrat na dan, je bilo med 16–74-letniki 82 % (v 2020: 75 %), takih, ki ga niso uporabljali še nikoli, pa 8 % (v 2020: 11 %) – med ženskami 8 %, med moškimi pa 7 %.......


Kot "programer" bi se zamislil nad izplenom.
Saj bo prišel cajt, ko bo tudi to štelo in bodo nekateri že svetlobna leta pred "programerčki".

darkolord ::

Še vedno ni jasno, kaj naj bi "programerji" imeli pri tem?

A "programerji" so tudi krivi, da ljudje še vedno kupujejo mleko v štacuni, namesto prek spleta?

49106 ::

Zakaj bi mleko kupoval prek spleta. Vrečko v žep in marš peš do najbližje štacune po dva litra mleka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

jernejl ::

kow je izjavil:

Nisem racunalnisko nepismen. Trenutno nimam svojega avtomobila, zato tudi ne hodim pogosto na petrol. Ko sem ga imel, sem pac letno vinjeto kupil enkrat decembra/januarja, ko sem tankal. Se kaksno vprasanje?

Ne, nobenih vprašanj, vse je jasno. Končno si ugotovil, da je spletni nakup evinjete lahko boljša alternativa kot vozit se na Petrol po nalepko.

Mato989 je izjavil:

Ja jaz ne vem kaj manjka, ti si se včeraj zmrdoval nad tem.


Ti si napisal da bi se jaz bunil da lahko ustvarjamo bazo... saj jo tudi zdaj lahko torej je tvoja prvotna replika brezvezna.

Ne, ti si se usajal nad tem, kakšen sistem trenutno obstaja, en post zatem si pa mene spraševal, kaj temu sistemu manjka. Torej je tvoje prvotno zmrdovanje nad sistemom brezvezno.

49106 ::

Kako je bolje online kupiti, če moraš registrirati račun, nakupa kot gost pa ne omogočajo. Na petrolu je velik lažje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kow ::

jernejl je izjavil:


Ne, nobenih vprašanj, vse je jasno. Končno si ugotovil, da je spletni nakup evinjete lahko boljša alternativa kot vozit se na Petrol po nalepko.


Ti bi bil dober birokrat. Ustvaris problem, nato pa ponudis resitev. Saj razumes, da bi po starem sistemu lastnik avtomobila kupil vinjeto na petrolu in jo nalimal - jaz pa se s tem ne bi sploh ukvarjal.
Se pa strinjam, da je v dolocenih primerih novi sistem boljsi. Ima prednosti, ter slabosti. Samo ni pa vredno 20 milijonske nalozbe, vsaj zame ne. Sploh, ker mi dol visi za tujce ali ljudi, ki veckrat na leto limajo vinjete.

Ze ves cajt vam itak razlagam, da ste vsi nategnjeni, ker vam talajo drage bonboncke ala elektronska vinjeta, namesto da bi znizali ceno vinjete. Ampak, dobro, to je druga tema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nejc_nejc ::

darkolord je izjavil:

Še vedno ni jasno, kaj naj bi "programerji" imeli pri tem?

A "programerji" so tudi krivi, da ljudje še vedno kupujejo mleko v štacuni, namesto prek spleta?

Eno je, kako se Vi med sabo pogovarjate, eno pa kako preko aplikacij naslavljate širšo javnost.
evo še vaš termin: Prijaznost do uporabnika

Skratka "niste kazensko krivi" _ ena je... aplikacija, samo lahko bi se malo "beyond" ozrli, pa bi še bolj prosperirali.
Sem že prej že napisal, kmalu, bo prišel čas in jih bo čedalje več naročalo "beyond" softverske izdelke.

jernejl ::

kow je izjavil:

jernejl je izjavil:


Ne, nobenih vprašanj, vse je jasno. Končno si ugotovil, da je spletni nakup evinjete lahko boljša alternativa kot vozit se na Petrol po nalepko.


Ti bi bil dober birokrat. Ustvaris problem, nato pa ponudis resitev. Saj razumes, da bi po starem sistemu lastnik avtomobila kupil vinjeto na petrolu in jo nalimal

Tudi po novem sistemu bi jo lahko lastnik kupil na petrolu, le nalimati je ne bi mogel. Zdaj, če je slednje problem, zaradi katerega lastnik ni šel na petrol, potem je z njim očitno nekaj narobe.

kow ::

Saj je vseeno. Na koncu je moderna tehnologija failala. Placilo s kartico je bilo nemogoce. Ali je bil kriv sluzbena mreza, nastavitve browserja, bankartov gateway, "oseba, ki je z njo nekaj narobe", je to res pomembno?
Bolj verjetno je, da je oseba naivno pricakovala, da bo karticno placilo delovalo - kot ponavadi in je cakalo na zadnji teden za nakup vinjete. Jaz samo vem, da je bil rezultat: da sem moral placevati jaz, hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

FireSnake ::

starfotr je izjavil:

Ja, vsaj 1 nivo nad alterjem in medoverjem pa je.

Snežinke pa itak ne znajo nič drugega, kot tarnat.


Ampak gre rapidno navzdol.
Odkar so začeli iz med over net sem riniti gre samo navzdol.

stara mama je izjavil:

A DARSov sistem loči med O in 0 na tablici?


Če ciljaš ne "neunikatnost tablic" so te že zdavnaj prehiteli.
To je rešeno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

nejc_nejc je izjavil:

Eno je, kako se Vi med sabo pogovarjate, eno pa kako preko aplikacij naslavljate širšo javnost.
evo še vaš termin: Prijaznost do uporabnika

Skratka "niste kazensko krivi" _ ena je... aplikacija, samo lahko bi se malo "beyond" ozrli, pa bi še bolj prosperirali.
Sem že prej že napisal, kmalu, bo prišel čas in jih bo čedalje več naročalo "beyond" softverske izdelke.
Na drugo vprašanje nisi odgovoril.

Nekateri ste sicer nekaj desetletij zadaj. Razne "idiot-proof" zadeve (širša javnost gor ali dol) so se izkazale za nesmiselne, ker se ne glede na to, koliko se potrudiš, se bo vedno našel še večji idiot, ki bo vse postavil na glavo.

Glede vinjete, kupuješ jo za vozilo, ne za tablico, zato je edino pravilno, da se vnese registrsko označbo in ne riše slikic grba ali kaj podobnega. Se bodo ljudje že navadili.

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

kow je izjavil:

Saj je vseeno. Na koncu je moderna tehnologija failala. Placilo s kartico je bilo nemogoce. Ali je bil kriv sluzbena mreza, nastavitve browserja, bankartov gateway, "oseba, ki je z njo nekaj narobe", je to res pomembno?
Bolj verjetno je, da je oseba naivno pricakovala, da bo karticno placilo delovalo - kot ponavadi in je cakalo na zadnji teden za nakup vinjete. Jaz samo vem, da je bil rezultat: da sem moral placevati jaz, hehe.

Se je tudi meni zgodilo, da sem na petrolu želel plačati s kartico, pa jo je pos terminal zavrnil. Sem potem plačal z gotovino. Se pač zgodi, ni pa to nekaj, kar bi se blazno pogosto dogajalo.
Tudi o tem, da je zmanjkalo vinjet na določenih prodajnih mestih, smo lahko včasih brali. Tako da tudi tehnologija prejšnjega stoletja včasih faila.

kow ::

Faila, da. Ampak faili so pricakovani in predvidljivi, pa tudi sistem je faile predpostavljal (vec kot 12 mesecev, si pac kupil ob naslednjem tankanju). Nikoli me nihce ni klical, da ima tezavo s pridobitvijo vinjete. Sedaj pa me je ze prvo leto. Seveda je moj primer anekdoticen, ampak imam obcutek, da bo v sedanjem sistemu veliko vec ljudi pravocasno pozabilo "podaljsati" oz. kupiti novo vinjeto. Ampak, ja. Verjetno je za dars to celo feature.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Groot ::

kow je izjavil:

Faila, da. Ampak faili so pricakovani in predvidljivi, pa tudi sistem je faile predpostavljal (vec kot 12 mesecev, si pac kupil ob naslednjem tankanju). Nikoli me nihce ni klical, da ima tezavo s pridobitvijo vinjete. Sedaj pa me je ze prvo leto. Seveda je moj primer anekdoticen, ampak imam obcutek, da bo v sedanjem sistemu veliko vec ljudi pravocasno pozabilo "podaljsati" oz. kupiti novo vinjeto. Ampak, ja. Verjetno je za dars to celo feature.


Z vsakim dodatnim postom kažeš na to da ali govoriš na pamet ali pa so tvoje zmožnosti dojemanja osnovnih življenjskih funkcij res omejene. Ker ne boš verjel kaj je DARS naredil, če kupiš vinjeto prek spleta. Lahko obkljukaš možnost da te opozorijo na potek vinjete 3 dni pred potekom in še na dan poteka!! Vau ne?

Mislim resno se počutim kot da odgovarjam 7-letnemu otroku. Mislim dejansko poznam otroke, ki bi definetivno imeli manj težav pri nakupu vinjete kot očitno ti in tvoji znanci.

kriptobog ::

nejc_nejc je izjavil:

@kriptobog
pa dajmo drugače:
Očitno velika večina ljudi ne dojema besedila ali Z N A K O V enako kot "programerji"

Zakaj so tablice "v živo", narejene s presledki, raznimi grbi, pomišljaji itd., le zakaj ?

LJ125GK vizuelno ni enako LJ 125-GK (za tiste ki so prej spraševali, prvi primer je šifra drugi, pa oznaka avtomobilske tablice)

Če bi jaz bil developer te aplikacije, bi mi rezultat 30 % uporabnikov je kupilo e-vinjeto doma, pokazal, da sem nekaj zelo slabo naredil.
Ko bodo raznorazni "programerčki" to dojeli ter razmišljali dva koraka naprej, potem se bomo lahko pogovarjali o popolni implementaciji digitalizacije v vse pore življenja.
Samo do tam je na ta način še daleč.

Veliko tovrstnih izdelkov je na nivoju: samo da je, mi imamo, mi nudimo....smo digitalizirani.
Ja, je pa verjetno Darsu v interesu, da proda vinjete direktno in ne preko posrednikov, vse košta.


Ce imas jasno napisana navodila in celo prikaz pravilnega zapisa. Ce ne preberes navodil, potem so programerji krivi? Bi bilo bolje, da bi moral vpisati tablico v tocno taki obliki, kot je na avtu? In bi imel dropdown se za izbiro grba, ali pa se bolje, da ga narises? Imajo lepo napisana navodila in primer. Ce po tem ne znas zapisati pravilne oblike, potemje nekaj narobe s tabo.

Miha 333 ::

Mene pa čisto resno zanima, kako je rešeno razlikovanje med enakimi reg. tablicami iz različnih držav. Ali bo nekdo v Sloveniji dobil kazen, ker nima kupljene vinjete (ker se ne vozi po AC), ko bodo ujeli recimo nekoga iz spodnjih slik z enako, a tujo tablico?

 SG

SG



 MB

MB



 KK

KK



 MS

MS



Vir: platesmania
««
8 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronske vinjete- napacna reg. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21525037 (3264) Tidule
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219374 (1535) mkos2
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11117952 (11855) Groot
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636337 (4428) Lonsarg

Več podobnih tem