» »

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

««
6 / 17
»»

Furbo ::

kow je izjavil:

jernejl je izjavil:


Ne. Za nadomestitev ene kamere 24/7 rabiš kakšnih 12-14 ljudi (več kot 3 izmene po 2, pa zapolniti moraš 365 dni), plus nekaj službenih avtov in z njim povezanih stroškov. Tako da je strošek nadzora okrog pol milijona eur - namesto ene kamere.


Neumnost. Nadzor mora biti samo obcasni in cim manj predvidljiv. Poleg tega, bomo cez 2 leti lahko primerjali darsovo porocilo o stevilu zaposlenih in primerjali 2021 ter 2022. Stevilka bo enaka.
Poleg tega nikoli nisem trdil, da kamere niso bolj ucinkovite, samo da je ROI izjemno slab. Glavni zmagovalci bodo zopet IT podjetja, ne pa potrosnik.

Nadzorniki bodo zdaj lovili tujce, nam lahko avtomatično pošiljajo kazni, njim jih zgleda ne morejo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Seveda jim jih lahko, vsaj po EU.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Invictus je izjavil:

Seveda jim jih lahko, vsaj po EU.

Dars jih naklepa olupiti kar pri nas:
Kako bodo kršitelji oglobljeni?
Za vozila, ki so registrirana v Sloveniji, bodo cestninski nadzorniki cestninskemu zavezancu po pošti poslali plačilni nalog in račun za e-vinjeto.

Kaj pa tujci?
V primeru kršiteljev iz tujine pa nameravamo prekrškovni postopek izvesti preden bo uporabnik zapustil naše omrežje cestninskih cest.

vir: https://www.dars.si/Sporocila_za_javnos...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jernejl ::

kow je izjavil:

jernejl je izjavil:


Ne. Za nadomestitev ene kamere 24/7 rabiš kakšnih 12-14 ljudi (več kot 3 izmene po 2, pa zapolniti moraš 365 dni), plus nekaj službenih avtov in z njim povezanih stroškov. Tako da je strošek nadzora okrog pol milijona eur - namesto ene kamere.


Neumnost. Nadzor mora biti samo obcasni in cim manj predvidljiv. Poleg tega, bomo cez 2 leti lahko primerjali darsovo porocilo o stevilu zaposlenih in primerjali 2021 ter 2022. Stevilka bo enaka.
Poleg tega nikoli nisem trdil, da kamere niso bolj ucinkovite, samo da je ROI izjemno slab. Glavni zmagovalci bodo zopet IT podjetja, ne pa potrosnik.
Neumnost. Nadzor mora biti dovolj pogost, da se ljudje ne bodo vozili po cestah brez plačila, kakor to počno danes. Občasni nadzor je tak samo zato, ker so ljudje predragi, da bi lahko izvajali stalni nadzor, ne zato, ker bi to bilo pametno. Pri kameri stalni nadzor ni noben problem.
ROI je pa seveda pri strojih v takih primerih nekaj velikostnih razredov boljši kot pri ročnem delu.
Sem mislil, da so ludisti že izumrli, pa vidim, da vas obstaja še kar nekaj nazadnjakov, ki se vam zdi uvajanje tehnologije, ki nadomešča enostavno in ponavljajoče se ročno delo, nesmiselno.

Zimonem ::

Daj ne brbljaj. Saj darsovci tudi sami ne popravljajo cestno vremenski postaj. Ko se zazna napaka, sporočijo podjetju, da pošlje ekipo da napako odpravi.

kow ::

Ti te bucke o stalnem nadzoru, ki je kao dober prodajaj komu drugemu... Takoj podpisem stalni nadzor hitrosti po vseh cestah. Samo to visji razredi nocejo, ker vozijo avte za 50k in vec. Mislis, da se bodo vozili po cestnih predpisih, lol. Tehnologija je samo sredstvo, da reveze se bolj nategnes.

Invictus ::

jernejl je izjavil:


Sem mislil, da so ludisti že izumrli, pa vidim, da vas obstaja še kar nekaj nazadnjakov, ki se vam zdi uvajanje tehnologije, ki nadomešča enostavno in ponavljajoče se ročno delo, nesmiselno.

Ludisti obstajajo, ker je vsaj Evropa prišla tako daleč, da bi se lahko avtomatizirala... Ampak kaj pol narediti z butastimi ljudmi, ki morajo imeti delo? Cel kup delovnih mest obstaja, ker jih NOČEJO avtomatizirati...

Seveda pa je take zadeve, kot je vinjeta, treba avtomatizirati.

Sploh ne vem, zakaj bi pol še rabil kontrole na cesti, kot piše v tistem dokumentu. Tujce bi lahko brez problemov polovili na mejnih prehodih, dostop do registra tablic v vsaki državi se pa tudi da dobiti... Pač pošlješ kazen + stroške iskanja direktno na naslov lastnika avta,skupaj s sliko na avtocesti. Case closed...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

nejc_nejc ::

Invictus je izjavil:

jernejl je izjavil:


Sem mislil, da so ludisti že izumrli, pa vidim, da vas obstaja še kar nekaj nazadnjakov, ki se vam zdi uvajanje tehnologije, ki nadomešča enostavno in ponavljajoče se ročno delo, nesmiselno.

Ludisti obstajajo, ker je vsaj Evropa prišla tako daleč, da bi se lahko avtomatizirala... Ampak kaj pol narediti z butastimi ljudmi, ki morajo imeti delo? Cel kup delovnih mest obstaja, ker jih NOČEJO avtomatizirati...

Seveda pa je take zadeve, kot je vinjeta, treba avtomatizirati.

Sploh ne vem, zakaj bi pol še rabil kontrole na cesti, kot piše v tistem dokumentu. Tujce bi lahko brez problemov polovili na mejnih prehodih, dostop do registra tablic v vsaki državi se pa tudi da dobiti... Pač pošlješ kazen + stroške iskanja direktno na naslov lastnika avta,skupaj s sliko na avtocesti. Case closed...


Že res, samo nam ostalim, It_jevci, res ne vsega sranja usiljevat....vezano na tole aplikacijo ter vnosom tablice...kjer namesto tablice vpisujem neke šifre, hallo
Da je zadeva tako zorganizirana, da moram neka navodila brat_ za nakup vinjete...Sory, nimam besed.
Še daleč smo od avtomatike, kot si zgoraj pisal.
Boste morali mal reda narediti med svojimi.:)

GupeM ::

kow je izjavil:

Takoj podpisem stalni nadzor hitrosti po vseh cestah.

Jaz tudi. Zdaj pa mi samo razloži, kako bi tehnično to rešil? Pa da bo zanesljivo.

nejc_nejc ::

Nabutaš neomejeno število radarjev v vseh oblikah.:)
Samo ne vem, če bi s kaznimi pokril vse stroške postavitev ter nakupa, ker bi prej zavladala disciplina.

GupeM ::

Radarji so predragi. Elektronsko preverjanje vinjet je cenejše + veliko manj jih rabiš.

Invictus ::

GupeM je izjavil:

kow je izjavil:

Takoj podpisem stalni nadzor hitrosti po vseh cestah.

Jaz tudi. Zdaj pa mi samo razloži, kako bi tehnično to rešil? Pa da bo zanesljivo.

Kamero na vsak uvoz in izvoz. Tablice očitno DARS zna brati.

Case closed...

WTF, kako pomanjkanje domišljije oz. uporabe že znanih stvari...

Lahko pa, kot Singapur že leta, zahtevaš v vsak avto škatlico, ki oddaja signal. Gre pa še lažje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

GupeM je izjavil:

kow je izjavil:

Takoj podpisem stalni nadzor hitrosti po vseh cestah.

Jaz tudi. Zdaj pa mi samo razloži, kako bi tehnično to rešil? Pa da bo zanesljivo.

Ce znas brati tablice, imas na avtocestah problem ze resen. Poanta je - da tega problema nihce noce resiti. jernejl se bo hotel furati 150km/h. Enako policijski sef, zdravnik iz UKC-ja ali pa Vizjak. Problem pa je, da potencialno nekaj revezev pogoljufa in se kdaj vozi zastonj po avtocesti. To, je pa res OGROMEN problem za drzavo, dars itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

GupeM ::

kow je izjavil:

GupeM je izjavil:

kow je izjavil:

Takoj podpisem stalni nadzor hitrosti po vseh cestah.

Jaz tudi. Zdaj pa mi samo razloži, kako bi tehnično to rešil? Pa da bo zanesljivo.

Ce znas brati tablice, imas na avtocestah problem ze resen. Poanta je - da tega problema nihce noce resiti. jernejl se bo hotel furati 150km/h. Enako policijski sef, zdravnik iz UKC-ja ali pa Vizjak. Problem pa je, da potencialno nekaj revezev pogoljufa in se kdaj vozi zastonj po avtocesti. To, je pa res OGROMEN problem za drzavo, dars itd.

Avtoceste predstavljajo koliko odstotkov cest? Kje so šele vse ostale ceste. Zadeva je enostavno preveč kompleksna, zato jo rešujemo z radarji, ki merijo trenutno hitrost, ne pa sekcijsko. Poleg tega se še varuh osebnih podatkov nekaj pritožuje nad sekcijskim merjenjem, drugače bi ga verjetno že imeli.

mertseger ::

kow je izjavil:

GupeM je izjavil:

kow je izjavil:

Takoj podpisem stalni nadzor hitrosti po vseh cestah.

Jaz tudi. Zdaj pa mi samo razloži, kako bi tehnično to rešil? Pa da bo zanesljivo.

Ce znas brati tablice, imas na avtocestah problem ze resen. Poanta je - da tega problema nihce noce resiti. jernejl se bo hotel furati 150km/h. Enako policijski sef, zdravnik iz UKC-ja ali pa Vizjak. Problem pa je, da potencialno nekaj revezev pogoljufa in se kdaj vozi zastonj po avtocesti. To, je pa res OGROMEN problem za drzavo, dars itd.


Problem glede tega nima policija ali dars ampak informacijska pooblaščenka in ustavno sodišče.

nejc_nejc ::

Jaz sem govoril o celotnem cestnem omrezju.:)
Samo ne, hvala.
Kakor koli pogledas, voznja vozila je ziva stvar.

@Kow zaplezal si se v hitrosti, ajde 200, okoli 150 se nas vozi veliko plebejcev :))

feryz ::

kow je izjavil:

Ti te bucke o stalnem nadzoru, ki je kao dober prodajaj komu drugemu... Takoj podpisem stalni nadzor hitrosti po vseh cestah. Samo to visji razredi nocejo, ker vozijo avte za 50k in vec. Mislis, da se bodo vozili po cestnih predpisih, lol. Tehnologija je samo sredstvo, da reveze se bolj nategnes.
Jaz tudi podpišem.
Takoj ko bodo omejitve normalne.
Dokler so prilagojene možgansko mrtvim ljudem, ne rabimo nobenih radarjev. Sploh pri novih avtih, ki vozijo in pazijo praktično sami.

Sicer pa, kako že pravijo Američani, "Be careful what you wish for"!?

gruntfürmich ::

nejc_nejc je izjavil:

okoli 150 se nas vozi veliko plebejcev

mislim da je tudi 150 čisto legalna hitrost. včasih se je govorilo: 10% tolerance za prekoračitev, 5% napake merilca...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

darkolord ::

... pa 10% napaka na števcu, pa še par % zraven ker "za tistih par km/h ne bo noben težil"

nejc_nejc ::

Ok, ni gli po PSu.:)

jernejl ::

kow je izjavil:

Ti te bucke o stalnem nadzoru, ki je kao dober prodajaj komu drugemu... Takoj podpisem stalni nadzor hitrosti po vseh cestah.

Zanimivo, kamere so zate predrage za nadzor, podpiraš pa stalni nadzor po vseh cestah. Kaj pol, se vsi za delo sposobni zaposlimo kot nadzorniki hitrosti, da bomo lahko 24/7 pokrivali vse ceste po državi? :))

Samo to visji razredi nocejo, ker vozijo avte za 50k in vec. Mislis, da se bodo vozili po cestnih predpisih, lol. Tehnologija je samo sredstvo, da reveze se bolj nategnes.
Ravno nasprotno. Več kazni bo predvsem teplo revnejši sloj prebivalcev. Jaz si lahko privoščim vsak mesec plačati par sto evrov kazni, nekdo na minimalni plači pa precej težje.

gruntfürmich ::

kamer je že sedaj dosti na avtocestah, samo dodatna programska oprema se inštalira na serverje za prepoznavo črk in številk in ven letijo registrske v povezavi z lastniki avtov v realnem času...
ne vem zakaj se vam to zdi takšna vesoljska tehnologija?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

kamer je že sedaj dosti na avtocestah, samo dodatna programska oprema se inštalira na serverje za prepoznavo črk in številk in ven letijo registrske v povezavi z lastniki avtov v realnem času...
ne vem zakaj se vam to zdi takšna vesoljska tehnologija?


Ne zdi se nam, boljše vprašanje je če si želimo neke baze kjer ima DARS LAHKO naše lokacije po tablicah in lepo po dnevih... še en način sledenja več? Si to dejansko želimo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

jernejl je izjavil:


Zanimivo, kamere so zate predrage za nadzor, podpiraš pa stalni nadzor po vseh cestah. Kaj pol, se vsi za delo sposobni zaposlimo kot nadzorniki hitrosti, da bomo lahko 24/7 pokrivali vse ceste po državi? :))


Nisem rekel, da podpiram, dal sem primer potencialnega resevanje realnega problema. Od tega bi vsaj kaj imeli. Saj ves, placas da dobis neko storitev. Sedaj samo placam, dobim pa isto kot prej. Oziroma, vse kar dobim je, da mi na 3 leta ni potrebno nalepke dol strgati, kar mi vzame nekaj minut. Kar je smesno malo casa, da bi se s tem obremenjeval.
Si predstavljas, da bi teh 16 milijonov+ raje vlozili v nekaj kar bi nam prisparalo vec minut.

jernejl je izjavil:


Samo to visji razredi nocejo, ker vozijo avte za 50k in vec. Mislis, da se bodo vozili po cestnih predpisih, lol. Tehnologija je samo sredstvo, da reveze se bolj nategnes.
Ravno nasprotno. Več kazni bo predvsem teplo revnejši sloj prebivalcev. Jaz si lahko privoščim vsak mesec plačati par sto evrov kazni, nekdo na minimalni plači pa precej težje.


Na avtocesti bolj tezko "ponesreci" vozis 150km/h. Sploh v raznih cliotih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Furbo ::

gruntfürmich je izjavil:

kamer je že sedaj dosti na avtocestah, samo dodatna programska oprema se inštalira na serverje za prepoznavo črk in številk in ven letijo registrske v povezavi z lastniki avtov v realnem času...
ne vem zakaj se vam to zdi takšna vesoljska tehnologija?

Škoda, da se nisi prijavil na razpis. S tvojo rešitvijo bi bil najbolj ugoden ponudnik za elektronske vinjete.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mare2 ::

Eno vprašanje.

Trgovka vnaša podatke o vozilu v računalnik, jaz pa ne vidim ,če pravilno vnaša, torej brez pomišljajev itd.

A mi ona sprinta kak list da to vidim?

Torej, kako preveriti, a je vse v redu z el. vinjeto. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

Ne zdi se nam, boljše vprašanje je če si želimo neke baze kjer ima DARS LAHKO naše lokacije po tablicah in lepo po dnevih... še en način sledenja več? Si to dejansko želimo?

ni treba da skeniranje tablic in primerjanje z bazo vključuje zaznavo in hrambo lokacije avtomatsko.

to da ima bazo podatkov z našimi tablicami je kvečjemu vprašanje že za DANES ! kamere so že desetletja na avtocestah !
zakaj se takšna vprašanja pojavijo v času, ko se bo to samo primerjalo z bazo plačanih vinjet ? to je debilizem!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne zdi se nam, boljše vprašanje je če si želimo neke baze kjer ima DARS LAHKO naše lokacije po tablicah in lepo po dnevih... še en način sledenja več? Si to dejansko želimo?

ni treba da skeniranje tablic in primerjanje z bazo vključuje zaznavo in hrambo lokacije avtomatsko.

to da ima bazo podatkov z našimi tablicami je kvečjemu vprašanje že za DANES ! kamere so že desetletja na avtocestah !


Ja, ampak zakaj bi zdaj dodali še en nadzor in še dodatno bazo...

Zdaj pač snemamo avtocesto, ok big deal, potrebno je it pogledat posnetke ki se hranijo verjetno določen čas...

No zdaj bi dodali še bazo plačanih vinjet in povezali z OCR branjem tablice VSAKEGA avta in queryali bazo plačnikov vinjet in seveda bi se to hranlo, torej aha, na izvozu Koper je Mato989 bil preverjan za vinjeto 13.1.2022...


Nisem navdušen
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Saj to lahgko že delajo tudi danes, pa še veš ne.

Kot recimo je včlasih Mobitel shranjeval vse loge z baznih postaj, podatke o naročnikih, starih in novih, telefonih, itd, neomejeno dolgo. Imeli so eno orclovo bazo, kamor so vse pisali.

Lahko bib.p. za nekoga določili kje se je gibal zadnjih n let, ko je bil naročnik...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

Mato989 je izjavil:


Nisem navdušen


Pazi, da te ne bodo oznacili za ludista.

jernejl ::

kow je izjavil:

Si predstavljas, da bi teh 16 milijonov+ raje vlozili v nekaj kar bi nam prisparalo vec minut.>
Teh 16 milijonov je vloženih v to, da bo prihranilo na stotisoče ur človeškega ročnega dela vsako leto. Dela, ki ga zlahka opravlja stroj.

Na avtocesti bolj tezko "ponesreci" vozis 150km/h. Sploh v raznih cliotih.
Tvoja ideja je celo bila, da bi se to preverjalo na vseh cestah. In ja, z raznimi clioti precej lažje ponesreči prekoračiš hitrost kot v dražjih avtih, ki imajo (radarske) tempomate, sisteme za (pol)avtonomno vožnjo in sisteme za prepoznavanje omejitev hitrosti. Če bi bil nadzor povsod, bi se pač vsi po najboljših močeh držali omejitev, in največ kršitev bi "ponesreči" napravili ravno tisti s slabšimi avtomobili. Pa četudi bi jih napravili enako mnogo, bi jih to bistveno bolj bolelo kot premožnejše.

Mato989 je izjavil:

Zdaj pač snemamo avtocesto, ok big deal, potrebno je it pogledat posnetke ki se hranijo verjetno določen čas...

No zdaj bi dodali še bazo plačanih vinjet in povezali z OCR branjem tablice VSAKEGA avta in queryali bazo plačnikov vinjet in seveda bi se to hranlo, torej aha, na izvozu Koper je Mato989 bil preverjan za vinjeto 13.1.2022
Čemu bi se to hranilo, če ni treba?
Ker to se že danes lahko (nelegalno) počne z obstoječimi kamerami, če bi že kdo imel tako strašen interes za kaj takega.
Še več, slike kamer so javno dostopne in spodaj je recimo posnetek ene izmed DARSovih kamer. Kdorkoli si lahko že danes dela bazo podatkov.


Hkrati pa praktično vsakdo nosi v žepu sledilno napravo, ki nekam pošilja množico podatkov, mobilni operaterji nam lahko sledijo in shranjujejo, kdaj in kam gre Mato k prostitutki, kako dolgo slednja pri njem opravlja storitev in podobno.

Bolt ::

Mare2 je izjavil:

Eno vprašanje.

Trgovka vnaša podatke o vozilu v računalnik, jaz pa ne vidim ,če pravilno vnaša, torej brez pomišljajev itd.

A mi ona sprinta kak list da to vidim?

Torej, kako preveriti, a je vse v redu z el. vinjeto. :)

"Trgovka" ko izpolni tvoje podatke ti da na vpogled papir(lahko, da, kje, ne vem, za vse primere, ti dajo papir, kjer sam izpolniš te podatke) katerega preveriš preden podpišeš.
Kaj misliš, da to potrdijo, kar na lepe oči. S podpisom pa jamčiš za pravilne podatke in TI odgovarjaš za nepravilne podatke NE "trgovka". Potem pa dobiš še potrdilo o vplačilu vinjete na katerem so vsi podatki, katerega priložiš ob kontroli ali kakršni drugi potrebi.

kow ::

jernejl je izjavil:

Teh 16 milijonov je vloženih v to, da bo prihranilo na stotisoče ur človeškega ročnega dela vsako leto. Dela, ki ga zlahka opravlja stroj.


Slab razlog, ker stotisoce ur dela ni vredno 16 milijonov evrov (samo zacetne) investicije. Dars naj zaposli kaksnega osnovnosolca, ki zna nekaj male algebre. Edini logicni zakljucek je, da projekt financno ni smiseln. Ponavadi se ga zamrzne za leto ali dve, pa se gre potem ponovno poracunati, ce so cene tehnologije ze padle.

StLineX4 ::

dans sm kupu letno e vinjeto. 110€. Na petrolu like 1 minuto

kow ::

Tvoja poanta? Koliko casa pa si kupoval vinjeto lani?

GupeM ::

Verjetno enako dolgo. Je pa še 5 minut zapravil, da je v največjem mrazu staro postrgal s stekla, steklo očistil in previdno namestil novo. Med lepljenjem pa se ti je lahko vinjeta še na kakšen način poškodovala in si še tam zapravljal čas, ko si hotel novo. In ja, poškodba vinjete pri odstranitvi z listka ni bila tako redka zadeva. Pri partnerici se je enkrat odtrgal vogal vinjete, ko jo je odstranjevala z listka. Drugič je pa skoraj cel svetleči krogec ostal na papirčku, namesto da bi se odlimal z listka.

kow ::

Nekdo pa je zapravil se 3h, ker je kupil zenino vinjeto in si je narobe zapomnil tablico njenega avtomobila. Drugi ni takoj nalepil vinjete, ampak je to storil na nedeljskem izletu, ko je sijal soncek ter je cakal zeno, ki je sla na wc. Tretji sploh ni kupil, ker je petrolu odpovedal sistem, cetrti pa nima ocd-ja, in stare vinjete odstrani samo vsake 3 leta itd.

Se vedno "glasujem" za "zapravljanje" 5 minut letno, ter znizanje cen vinjete na 100e. Pa bomo potem videli, kako bo dars opravljal "alokacijo kapitala" - ko bo dejansko prisiljen v nizanje stroskov. Ce vasi argumenti trdijo, bi tudi tedaj uvedli kamere - menda prihranijo denar.

Ampak dobro, zakljucimo. Novih argumentov v debati ni vec, vsak bralec lahko sam oceni kdo ima smiselne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

GupeM ::

kow je izjavil:

Nekdo pa je zapravil se 3h, ker je kupil zenino vinjeto in si je narobe zapomnil tablico njenega avtomobila.

Sam si je kriv. Medtem ko za poškodbo vinjete pri tem, ko jo odlepiš s tistega listka, pač ne moreš nič, ker je vinjeta slaba.

kow je izjavil:

Drugi ni takoj nalepil vinjete, ampak je to storil na nedeljskem izletu, ko je sijal soncek ter je cakal zeno, ki je sla na wc.

Od januarja do aprila se je pa vozil brez vinjete po AC?

kow je izjavil:

Tretji sploh ni kupil, ker je petrolu odpovedal sistem

Ne, kupil ni zato, ker jim jih je na petrolu zmanjkalo, pa niso naročili novih.

kow je izjavil:

cetrti pa nima ocd-ja, in stare vinjete odstrani samo vsake 3 leta itd.

A ti si tisti, ki ima 37 tedenskih vinjet nalimanih na šipo? Nekatere so stare tudi več kot 2 leti.

Če tako rad lepiš kurčeve nalepke, pojdi v najbližjo trgovino in si kupi Panini nalepke ali Životinjsko carstvo, pa limaj kamor ti paše.

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

Ja, ampak zakaj bi zdaj dodali še en nadzor in še dodatno bazo...

pa sploh razumeš da imaš že nešteto nadzorov in sledenj?
in potem se takšni dušebrižniki vsajate ko gre za registrske, ne dojamete pa da vso ostalo skeniranje poteka že desetletja in hramba posnetkov tudi. in tebe moti točno ta določeni sedaj...
to je retardirano.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja, ampak zakaj bi zdaj dodali še en nadzor in še dodatno bazo...

pa sploh razumeš da imaš že nešteto nadzorov in sledenj?
in potem se takšni dušebrižniki vsajate ko gre za registrske, ne dojamete pa da vso ostalo skeniranje poteka že desetletja in hramba posnetkov tudi. in tebe moti točno ta določeni sedaj...
to je retardirano.



Ne, mene moti vsako DODATNO
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

boljši opis je, da tebe moti vsak dodaten procent, ker ne veš za preostalih ostalih 99...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

boljši opis je, da tebe moti vsak dodaten procent, ker ne veš za preostalih ostalih 99...



Ne, mene moti vsako dodatno točno kto sem artikuliral...

Zato ker imamo 99 sledenj, ni noben razlog da bi pa zdaj podpiral in ne bil proti 100temu...

Ker to je tako kot bi rekel da sem proti dodatnemu davku in je to neumnost ker itak že imamo 99 davkov in bom pač še enega preživel...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dabestexan ::

Eno vprašanje na temo slovenske vinjete... v naslednjem tednu bom kupil avto v Nemčiji in ga pripeljal domov z začasnimi registrskimi tablicami. Ali lahko kupim e-vinjeto in jo registriram na te tablice, po uspešni registraciji pa prenesem zahtevo za prenos e-vinjete na relevantne tablice, ki jih bom pridobil pri sami registraciji? Ali moram podati zahtevek za proporcionalno vračilo in kupiti novo e-vinjeto na nove registrske?

Berem predlog zakona, ampak nisem prepričan, da je to sprejeto. Morda kdo ve najbolj učinkovito rešitev?

jernejl ::

kow je izjavil:

jernejl je izjavil:

Teh 16 milijonov je vloženih v to, da bo prihranilo na stotisoče ur človeškega ročnega dela vsako leto. Dela, ki ga zlahka opravlja stroj.


Slab razlog, ker stotisoce ur dela ni vredno 16 milijonov evrov (samo zacetne) investicije.
Stotisoče ur dela vsako leto res ni vredno 16 milijonov evrov, temveč mnogo več, tako da je razlog odličen.

Dars naj zaposli kaksnega osnovnosolca, ki zna nekaj male algebre.
Saj zato pa ne zaposlujejo takšnih kot si ti.

kow ::

No, preprican sem, da mi bos prihranke lahko v bodoce prikazal v Darsovih bilancah, ki se objavljajo.

Lonsarg ::

Jaz bi bil pripravljen celo 5EUR ekstra placati za elektronsko vinjeto. To je tak luksuz da verjeti ne mores, medtem ko je moja vozila sem iz mobitela elektronsko kupil Slovensko + Avstrijsko + Cesko vinjeto (ker sva sla na Cesko). Totalni luksuz. Pa se avtomatski opomnik.

Dejansko sploh nisem vedel da je Slovenija zadnja ki je dobila elektronsko. Do sedaj sem vedno fizicno kupoval Avstrijske in se jezil vedno na te nalepke in izgubljal zivce.

Tudi parking v Brnu sem elektronsko vnaprej rezerviral in placal in me je cakalo direkt v centru, kar hudo ker drugace se izgubis tam.

Luksuz ki ga dobimo zastonj brez doplacila, eni bi pa kar se nekaj analogno delali, svet je nor. Hvalabogu da nismo nesmrtni, nove mlade generacije pa ste lahko prepricani, da bodo pricakovali, da 100% vse kupijo elektronsko in boste vedno bolj v manjsinj analogarji :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz bi bil pripravljen celo 5EUR ekstra placati za elektronsko vinjeto. To je tak luksuz da verjeti ne mores, medtem ko je moja vozila sem iz mobitela elektronsko kupil Slovensko + Avstrijsko + Cesko vinjeto (ker sva sla na Cesko). Totalni luksuz. Pa se avtomatski opomnik.

Dejansko sploh nisem vedel da je Slovenija zadnja ki je dobila elektronsko. Do sedaj sem vedno fizicno kupoval Avstrijske in se jezil vedno na te nalepke in izgubljal zivce.

Tudi parking v Brnu sem elektronsko vnaprej rezerviral in placal in me je cakalo direkt v centru, kar hudo ker drugace se izgubis tam.

Luksuz ki ga dobimo zastonj brez doplacila, eni bi pa kar se nekaj analogno delali, svet je nor. Hvalabogu da nismo nesmrtni, nove mlade generacije pa ste lahko prepricani, da bodo pricakovali, da 100% vse kupijo elektronsko in boste vedno bolj v manjsinj analogarji :)


Ja saj, mlade generacije bodo še seksale digitalno, pa jedle tudi, kar ukinimo hladilnike boste že spletno pojedli ko boste lačni slike burgerjev =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Digitalno seksajo že sedaj... Kdo ga pa še hoče vtikat in se "umazati" z izločki drugih ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz bi bil pripravljen celo 5EUR ekstra placati za elektronsko vinjeto. :)


Samo nisi, a? Kako prirocno :))
Drugace nisem nic proti digitalnemu - ce mi prinese koristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

krho ::

dabestexan je izjavil:

Eno vprašanje na temo slovenske vinjete... v naslednjem tednu bom kupil avto v Nemčiji in ga pripeljal domov z začasnimi registrskimi tablicami. Ali lahko kupim e-vinjeto in jo registriram na te tablice, po uspešni registraciji pa prenesem zahtevo za prenos e-vinjete na relevantne tablice, ki jih bom pridobil pri sami registraciji? Ali moram podati zahtevek za proporcionalno vračilo in kupiti novo e-vinjeto na nove registrske?

Berem predlog zakona, ampak nisem prepričan, da je to sprejeto. Morda kdo ve najbolj učinkovito rešitev?

Če imaš XX.xxx € za avto in xxx€ za gorivo, za vožnjo iz Nemčije, ter xx € za Avstrijsko 10 dnevno vinjeto, potem imaš najbrž tudi 15€ za slovensko tedensko vinjeto.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net
««
6 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronske vinjete- napacna reg. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21524238 (2465) Tidule
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219246 (1407) mkos2
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11117752 (11655) Groot
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636255 (4346) Lonsarg

Več podobnih tem