» »

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

««
«
1 / 17
»»

Karamelo ::

Nisem mogel verjeti kar sem danes prebral..

Dars pravi da je dobro čimprej kupiti evinjete, ker v primeru, da se kupec zmoti ob nakupu, lahko to do nekega datuma popravi. Kasneje to ne bo več mogoče. Poleg tega..

"Registrsko številko je treba vnesti brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. "

Torej če vnesem LJ03SAZ ali LJ 03SAZ ali LJ - 03SAZ, je za njih totalni kaos. Kot da tam nebi bilo programerjev, ki nebi nikoli slišali za trim ali replace.

A bomo spet gledali nesposobnost in sesutje sistema konec januarja? Kaj pravite?

starfotr ::

Jaz sem jo že kupil ravno zaradi tega, ker se bo vse sesulo.

Pravila so jasna. Nepismeni bodo pač plačali kazen, potem se bodo pa že naučili brat navodila.

Govorim na splošno... Nepismeni so tudi programerji, ker se ne držijo točnih sintaks, ko programirajo, če smo že pri tem. Recimo chrome je katastrofa, vse požre in prikaže, kar vidi. In potem je še več balasta in sranja na svetu.

widj3098dj32 ::

starfotr je izjavil:


Pravila so jasna. Nepismeni bodo pač plačali kazen, potem se bodo pa že naučili brat navodila.

Spoken like a true "hlapec".

Mene boli kurac ce oni ne znajo sparsat eno kurcevo tablico. Ce je v prometni zaveden pomisljaj in je tudi napisan na tablici, je to del oznake.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Bolt ()

Phantomeye ::

Haha, če naj bi bil point tega, da ne prepišeš potencialno napačne registrske ... je to zelo slaba ideja :D



Za več vozil hkrati pa sploh primerjanja registrskih nimaš npr.

widj3098dj32 je izjavil:

starfotr je izjavil:


Pravila so jasna. Nepismeni bodo pač plačali kazen, potem se bodo pa že naučili brat navodila.

Spoken like a true "hlapec".

Mene boli kurac ce oni ne znajo sparsat eno kurcevo tablico. Ce je v prometni zaveden pomisljaj in je tudi napisan na tablici, je to del oznake.



s tem, da ti "dovoli" napako, če daš nestandardna tablica - but what then? vinjeta velja ali ne? :D

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

Karamelo je izjavil:


Torej če vnesem LJ03SAZ ali LJ 03SAZ ali LJ - 03SAZ, je za njih totalni kaos. Kot da tam nebi bilo programerjev, ki nebi nikoli slišali za trim ali replace.


si poskusil to naredit? poskusi.

Furbo ::

Karamelo je izjavil:

Torej če vnesem LJ03SAZ ali LJ 03SAZ ali LJ - 03SAZ, je za njih totalni kaos. Kot da tam nebi bilo programerjev, ki nebi nikoli slišali za trim ali replace.

A bomo spet gledali nesposobnost in sesutje sistema konec januarja? Kaj pravite?


Seveda bi DARS rad denarce čimprej, ponavadi je denar začel pritekati bistveno prej, zdaj pa vsak normalen čaka do zadnjega dne, ker bo pač zadeva veljala eno leto.

Če folk ne zna vnašati samo črke in številke, naj pač plača kazen.
Zakaj bi vnesel LJ - 03SAZ.. a imaš to na tablici?

In ja, seveda se jim bo sesula spletna stran 'zaradi nepričakovanega navala'.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

HotBurek ::

A nalepk sploh ni več in je edina opcija elektronska vinjeta?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

cesnja ::

Furbo je izjavil:


Če folk ne zna vnašati samo črke in številke, naj pač plača kazen.
Zakaj bi vnesel LJ - 03SAZ.. a imaš to na tablici?

Ja, tocno to pise v prometnem dovoljenju pod parametrom "registrska oznacba."

Pred casom sem glede tega ze pisal na DARS support, pa so mi rekli, da sem glup :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cesnja ()

Phantomeye ::

broken/link je izjavil:

Karamelo je izjavil:


Torej če vnesem LJ03SAZ ali LJ 03SAZ ali LJ - 03SAZ, je za njih totalni kaos. Kot da tam nebi bilo programerjev, ki nebi nikoli slišali za trim ali replace.


si poskusil to naredit? poskusi.



Sploh ne rabiš. Daš dve polji. Enega za občino in drugega za ostalo. Prvi je lahko celo dropdown.

Pa ne rabiš nobenih trimov, pa mask, pa podobnih zadev.

Edit: to sicer velja za slovenske tablice.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

In katero občino bojo izbrali Nemci?

kriptobog ::

Jao. A je tezko prebrati navodila pri nakupu za 110€? Ce vam ni vsec gres pa se vedno lahko v trafiko ali na pumpo kupit pa bodo tam vkucali registrsko.

mitkos ::

kriptobog je izjavil:

Jao. A je tezko prebrati navodila pri nakupu za 110€? Ce vam ni vsec gres pa se vedno lahko v trafiko ali na pumpo kupit pa bodo tam vkucali registrsko.

Ja kaj bo, ko se bo pa un za pultom zmotil, mu boš nesel račun od kazni pa še za novo vinjeto? Še vedno boš moral enkrat, raje 2x ali večkrat preverit da ti je prav napisal.

starfotr ::

S podpisom na prodajnem mestu jamčiš, da so pravi podatki. Vsaj v tujini je tako.

In s tem prevzemaš odgovornost nase.

Karamelo ::

to je taka bedarija da ni večje..stvar bi morala biti urejena ob registraciji in pika...takole bo samo kaos...90% ljudi je računalniško nepismenih in ne znajo vnesti podatkov v spletni obrazec

kriptobog ::

Karamelo je izjavil:

to je taka bedarija da ni večje..stvar bi morala biti urejena ob registraciji in pika...takole bo samo kaos...90% ljudi je računalniško nepismenih in ne znajo vnesti podatkov v spletni obrazec


Se vedno gredo lahko po vinjeto na salter

FireSnake ::

mitkos je izjavil:


Ja kaj bo, ko se bo pa un za pultom zmotil, mu boš nesel račun od kazni pa še za novo vinjeto? Še vedno boš moral enkrat, raje 2x ali večkrat preverit da ti je prav napisal.


Čemu teoretiziraš o scenariju, ki ni mogoč?
Si kupil kdaj madžarsko vinjeto?
Kakšen je postopek?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Karamelo ::

FireSnake je izjavil:

mitkos je izjavil:


Ja kaj bo, ko se bo pa un za pultom zmotil, mu boš nesel račun od kazni pa še za novo vinjeto? Še vedno boš moral enkrat, raje 2x ali večkrat preverit da ti je prav napisal.


Čemu teoretiziraš o scenariju, ki ni mogoč?
Si kupil kdaj madžarsko vinjeto?
Kakšen je postopek?


kakšen je?

CallMeAl ::

Mislim, da enote tehničnih pregledov prodajajo vinjete (sam sem nazadnje kupoval na Regia v Ljubljani, najbrž znajo to tudi kje drugje)... če je kdo v dvomih glede vnosa tablice, lahko to nalogo zaupa tistim, ki imajo vsak dan opravka z registrskimi tablicami. Cena je itak ista, je pa mogoče malo s poti, razen če imaš ravno za narediti tehnični pregled.

klemenSLO ::

Najmanj kar bi pričakoval je to, da ti sistem preveri ali je vnos tablice veljaven vnos. Lahko seveda odstrani presledke in pomišljaje in mora dobiti končni niz. TEga pa preveri v bazi če sploh obstaja.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Furbo ::

Ja no sistem naj ima vse živo, še fotko od lastnika naj pokaže, da bo ja ziher.. če folk ni sposoben pretipkati par črk, pol naj se pa po starih cestah fura.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

V-i-p ::

Mene pa skrbi nekaj drugega in sicer to, da v kolikor ima oseba probleme z vnosom registrske brez presledkov in tega, kako za hudiča potem lahko upravlja tako zapleten stroj, kot je avto?
/s
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Karamelo ::

Furbo je izjavil:

Ja no sistem naj ima vse živo, še fotko od lastnika naj pokaže, da bo ja ziher.. če folk ni sposoben pretipkati par črk, pol naj se pa po starih cestah fura.


neni sposoben in ne moreš tega pričakovati...

to je kot bi pričakoval, da bi vsakdo bral pogoje uporabe pri vsakokratnem updatu kake aplikacije v telefonu...večina ljudi, tudi sam, enostavno sprejmem vse kar se prikaže kot popup, kar pomeni, da je sklicevanje na to, da nekdo nekaj ni prebral, samo zajeb* ljudi....ljudje gremo po liniji najmanjšega upora in ne moreš sprem,enit navad, ampak se jim moraš prilagoditi

Bolt ::

Karamelo je izjavil:

to je taka bedarija da ni večje..stvar bi morala biti urejena ob registraciji in pika...takole bo samo kaos...90% ljudi je računalniško nepismenih in ne znajo vnesti podatkov v spletni obrazec


Največja bedarija si ti in ta tema. Očitno si ti sam največji problem in če si računalniško nepismen ne sklepaj po sebi. Delaš iz muhe slona.
Ravno zaradi takih je potem kaos. Morajo zakomplicirat že tam kjer to sploh ni treba.

V-i-p je izjavil:

Mene pa skrbi nekaj drugega in sicer to, da v kolikor ima oseba probleme z vnosom registrske brez presledkov in tega, kako za hudiča potem lahko upravlja tako zapleten stroj, kot je avto?
/s

+1
Tu imaš že enega - OP.

Karamelo ::

Bolt je izjavil:

Karamelo je izjavil:

to je taka bedarija da ni večje..stvar bi morala biti urejena ob registraciji in pika...takole bo samo kaos...90% ljudi je računalniško nepismenih in ne znajo vnesti podatkov v spletni obrazec


Največja bedarija si ti in ta tema. Očitno si ti sam največji problem in če si računalniško nepismen ne sklepaj po sebi. Delaš iz muhe slona.
Ravno zaradi takih je potem kaos. Morajo zakomplicirat že tam kjer to sploh ni treba.

V-i-p je izjavil:

Mene pa skrbi nekaj drugega in sicer to, da v kolikor ima oseba probleme z vnosom registrske brez presledkov in tega, kako za hudiča potem lahko upravlja tako zapleten stroj, kot je avto?
/s

+1
Tu imaš že enega - OP.


tisto kar je mene zmotilo pri tej temi je tisti citat s pomišljaji in presledki na začetku....pomislil sem, da kako lahko tako banalno stvar prenesejo na uporabnike in ne uredijo z parsanjem vnosnega polja

na to sem se pa spotaknil zato, ker je treba tudi pri aplikaciji za urbana parking vnesti tablico...in tudi tam je to bila misija nemogoče, ker si moral probati kar nekaj kombinacij, predno je bil format pravilen

glede računalniške nepismenosti pa ne odstopam od trditve, da 90% ljudi nebi znalo urediti pritožbo na informativni izračun dohodnine in ga podpisati z lastnim certifikatom...še zame je bilo to misija nemogoče nekaj let nazaj, ko so bile kontrole za podpisovanje odvisne od brskalnika ter trenutnega vremena v državi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Karamelo ()

Pac-Man ::

klemenSLO je izjavil:

Najmanj kar bi pričakoval je to, da ti sistem preveri ali je vnos tablice veljaven vnos. Lahko seveda odstrani presledke in pomišljaje in mora dobiti končni niz. TEga pa preveri v bazi če sploh obstaja.


Še malo dodatnega računanja, da se bo sistem ob navalu ja čim prej sesul? ;)
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

6bt9hmDwY ::

Nič ni potrebno čakati do zadnjega dneva, samo do prvega dneva, ko potrebuješ e-vinjeto, manj 30 dni :-)

starfotr ::

Ok, recimo da smo evil balkanci.

Naročimo random tablico za avto, ki jo dobimo na tehničnih ali ja UE.

LJ 03-SAZ.

Nato, ker smo balkanci, sin naroči tablico po naročilu.
LJ 0-3SAZ.

Hčerka LJ 03S-AZ,
žena LJ 03SA-Z.

In kupiš eno vinjeto ter velja za vse.

Investicija v tablice po naročilu se povrne takoj.

Dars ne zazna razlike v tablici, ker vi bebci ne znate vpisat tablice brez vseh presledkov in ostalih zadev (vezaji ipd.)

Aja pa en napiše vezaj, drugi pomišljaj. Great. Res. En napiše 0 drugi O kot Ormož.

modelno1 ::

Btw, presledka ne moreš vpisati, pomišljaj sicer lahko, ampak te opozori. Opozori tudi, če je za vpisano registrsko že kupljena veljavna vinjeta.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

c3p0 ::

Lahko bi omogočili presledek in "-", je kak problem to sfiltrirat ven, da je vpisovanje lahko bolj naravno? 1. ura programiranja.

Lahko bi tudi zrenderirali tablico, to pa je že 3. ura programiranja.

Phantomeye ::

Utk je izjavil:

In katero občino bojo izbrali Nemci?


Napisal kako bi se rešilo za primer slovenskih tablic.

btw, če napišeš 2x driska, gre za čisto veljaven vnos npr. - brez opozorila, da gre za "nestandardno tablico"


Lahko bi boljše zrihtali validacijo...

Katera država je pa tole v bazi?

Phantomeye ::

Furbo je izjavil:

Ja no sistem naj ima vse živo, še fotko od lastnika naj pokaže, da bo ja ziher.. če folk ni sposoben pretipkati par črk, pol naj se pa po starih cestah fura.


Ljudje z disleksijo imajo lahko težave s tem.

Glavni problem je v tem, da se breme validacije zapisa prenese na uporabnika.

ginekk ::

starfotr je izjavil:

Ok, recimo da smo evil balkanci.

Naročimo random tablico za avto, ki jo dobimo na tehničnih ali ja UE.

LJ 03-SAZ.

Nato, ker smo balkanci, sin naroči tablico po naročilu.
LJ 0-3SAZ.

Hčerka LJ 03S-AZ,
žena LJ 03SA-Z.

In kupiš eno vinjeto ter velja za vse.

Investicija v tablice po naročilu se povrne takoj.

Dars ne zazna razlike v tablici, ker vi bebci ne znate vpisat tablice brez vseh presledkov in ostalih zadev (vezaji ipd.)

Aja pa en napiše vezaj, drugi pomišljaj. Great. Res. En napiše 0 drugi O kot Ormož.


wou, haha. Zaradi te možnosti bodo spremenili 100%. Ko bo članek o teh možnostih zlorabe v novicah, na žurnalu, ipd, potem bo DARS začel razmišljat o popravku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

6bt9hmDwY ::

ginekk je izjavil:

wou, haha. Zaradi te možnosti bodo spremenili 100%. Ko bo članek o teh možnostih zlorabe v novicah, na žurnalu, ipd, potem bo DARS začel razmišljat o popravku.

Ne zloraba, uporabniška napaka! Plačaš vnaprej, če ti je nadzorni sistem ne poveže s tvojo fizično TABLICO - tvoj problem in tvoja kazen.

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Ne vidim problema, jaz sem svojo že kupil in se veselo vozim. Napredek

starfotr ::

Phantomeye je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ja no sistem naj ima vse živo, še fotko od lastnika naj pokaže, da bo ja ziher.. če folk ni sposoben pretipkati par črk, pol naj se pa po starih cestah fura.


Ljudje z disleksijo imajo lahko težave s tem.

Glavni problem je v tem, da se breme validacije zapisa prenese na uporabnika.


Saj danes ti tudi zavarovanje avta ne velja, če je napaka v vpisanih podatkih (šasija ipd.) Ja, zadeve je treba pregledat, preden se podpiše na list papirja.

Ali vam nihče ni pojasnil, da z 18. letom dobite ODGOVORNOST ZA SVOJA DEJANJA?

Če je problem disleksija, se prosi domače/zaposlenega na okencu ali pa koga drugega za pomoč. Če pa folk tudi tega ne naredi klub temu, da ve za svoje omejitve, naj jih pa butne po denarnici.

Na e-upravi imaš možnost preverjanja vnesenih podatkov. In tudi javljanje popravkov, če opaziš nepravilnosti.

Kar zmoti se pri vpisovanu zneska za nakazilo na nek TRR v spletni banki. Zakaj se tam redko kdo zmoti? Zato, ker ga direktno udari po žepu. In folk pazi take zadeve.

Tisti, ki ne vpisuje (ne zna, noče, ne more), mu to delajo drugi. Gre plačat položnico na okence priljubljene ustanove. In na koncu mora vseeno preverit znesek in pravilnost transakcije. Zaupanje je ok. Kontrola je še boljša.

49106 ::

starfotr je izjavil:



Pravila so jasna. Nepismeni bodo pač plačali kazen, potem se bodo pa že naučili brat navodila.



Pravila morajo biti smiselna in ne takšna, da podpirajo šlampasto programiranje ter zaradi tega kaznujejo uporabnike namesto programerjev.

Nekateri kar kličete avtoritativnost na vseh možnih področjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

6bt9hmDwY ::

Glede kontrole vnosa številke tablice se strinjam (in samo zameglitev ni dovoljšnja). Morda bi vseeno bilo dobro, da je na serverju online preverba v nekem registru (zagotovo bi se našel kdo, ki bi to zlorabil), če gre za obstoječo tablico ali je celo e-vinjeta že nabavljena za določen datum(e).

Pri IBAN sicer je offline kontrola, podobno je pri številki kartice, emšo, in še več.

Tudi s tem se strinjam, da je zaupanje v redu, kontrola pa boljša. Kot vidite, se jaz veliko strinjam. Razen, ko se ne.

Phantomeye ::

starfotr je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ja no sistem naj ima vse živo, še fotko od lastnika naj pokaže, da bo ja ziher.. če folk ni sposoben pretipkati par črk, pol naj se pa po starih cestah fura.


Ljudje z disleksijo imajo lahko težave s tem.

Glavni problem je v tem, da se breme validacije zapisa prenese na uporabnika.


Saj danes ti tudi zavarovanje avta ne velja, če je napaka v vpisanih podatkih (šasija ipd.) Ja, zadeve je treba pregledat, preden se podpiše na list papirja.

Ali vam nihče ni pojasnil, da z 18. letom dobite ODGOVORNOST ZA SVOJA DEJANJA?

Če je problem disleksija, se prosi domače/zaposlenega na okencu ali pa koga drugega za pomoč. Če pa folk tudi tega ne naredi klub temu, da ve za svoje omejitve, naj jih pa butne po denarnici.

Na e-upravi imaš možnost preverjanja vnesenih podatkov. In tudi javljanje popravkov, če opaziš nepravilnosti.

Kar zmoti se pri vpisovanu zneska za nakazilo na nek TRR v spletni banki. Zakaj se tam redko kdo zmoti? Zato, ker ga direktno udari po žepu. In folk pazi take zadeve.

Tisti, ki ne vpisuje (ne zna, noče, ne more), mu to delajo drugi. Gre plačat položnico na okence priljubljene ustanove. In na koncu mora vseeno preverit znesek in pravilnost transakcije. Zaupanje je ok. Kontrola je še boljša.



Imaš kak vir za trditev, da se malo ljudi zmoti?

Sicer si si pa sam odgovoril :) Zaupanje je OK, kontrola pa še boljša ...

Boljši kot je uporabniški vmesnik, manj verjetno je, da bo prišlo do napak, ki jih je treba reševat. Tole za vinjeto ni dober uporabniški vmesnik, ker je "kontrola" slabo implementirana.

Drugače, pa da daš za primerjavo nekaj, kar je tudi slabo implementirano, pa ni glih dober argument.

Tak boomer argument, ki ga jaz berem takole:

"Če drugje narediš napako, najebeš, zato je edino fer, da najebeš tudi tukaj".

6bt9hmDwY je izjavil:

Glede kontrole vnosa številke tablice se strinjam (in samo zameglitev ni dovoljšnja). Morda bi vseeno bilo dobro, da je na serverju online preverba v nekem registru (zagotovo bi se našel kdo, ki bi to zlorabil), če gre za obstoječo tablico ali je celo e-vinjeta že nabavljena za določen datum(e).

Pri IBAN sicer je offline kontrola, podobno je pri številki kartice, emšo, in še več.

Tudi s tem se strinjam, da je zaupanje v redu, kontrola pa boljša. Kot vidite, se jaz veliko strinjam. Razen, ko se ne.


Jaz mislim, da je zameglitev slaba ideja. Mogoče res prepreči, da greš prepisovat registrsko iz zgornjega okenčka, ampak je hkrati annoying.

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

Danes kupil naso in avstrijsko vinjeto. Nakup nase je tako rekoc identicen nakupu avstrijske preko Asfinaga, tudi tam je potrebno vnesti znake brez presledkov ipd. Oba sistema sta cisto ok, ni hudic da ne bi cloveku uspelo vnesti 7 crk in stevilk brez zajeba.

Planinec7 ::

starfotr je izjavil:

Ok, recimo da smo evil balkanci.

Naročimo random tablico za avto, ki jo dobimo na tehničnih ali ja UE.

LJ 03-SAZ.

Nato, ker smo balkanci, sin naroči tablico po naročilu.
LJ 0-3SAZ.

Hčerka LJ 03S-AZ,
žena LJ 03SA-Z.

In kupiš eno vinjeto ter velja za vse.

Investicija v tablice po naročilu se povrne takoj.

Dars ne zazna razlike v tablici, ker vi bebci ne znate vpisat tablice brez vseh presledkov in ostalih zadev (vezaji ipd.)

Aja pa en napiše vezaj, drugi pomišljaj. Great. Res. En napiše 0 drugi O kot Ormož.



Ne gre tako. Registrsko oznako sestavlja kombinacija črk in številk. Presledki, vezaji, grb in ostala navlaka so sicer na tablici, ampak ne štejejo. Pa še nekaj trikov je, ki posrbijo, da so registrske oznake enostavno berljive in unikatne, npr. 0 in O sta prosto zamenljiva:

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Phantomeye ::

Comandante je izjavil:

Danes kupil naso in avstrijsko vinjeto. Nakup nase je tako rekoc identicen nakupu avstrijske preko Asfinaga, tudi tam je potrebno vnesti znake brez presledkov ipd. Oba sistema sta cisto ok, ni hudic da ne bi cloveku uspelo vnesti 7 crk in stevilk brez zajeba.


Isti sistem je, pa polno izjem, nemci in avstrijci morajo vnesti vezaj, slovenci ne. Pol pa se idi.

Orias ::

Jaz sem si že pred novim letom kupil to e-vinjeto. Sedaj mi pa nekaj ni jasno. Takrat sem ob registraciji vnesel svojo registrsko številko brez presledkov( kot te seveda opozori:Vnesite registrsko označbo vozila. Vnos mora biti brez presledkov. Dovoljeni znaki 0-9 in A-Z. ) To pomeni samo črke in številke. Moja registrska je LJ-AB-123. Vnesel sem LJAB123 (upam, da nisem za*ebal). Ker nisem prvič niti probal z vezaji vtipkat registrske.
Danes se pa odločim kupit še vinjeto za drugi avto vnesem št. z vezaji in mi javi, da to ni standardna registerska označba... Kot neko nestandardno registrsko jaz razumem tablice kot so npr. LJ-WOLF ipd ali pa v mojem primeru da bi imel tablico na avtu LJ-AB123.

OracleDev ::

Pravilno si vnesu.

Bolt ::

Orias je izjavil:

Jaz sem si že pred novim letom kupil to e-vinjeto. Sedaj mi pa nekaj ni jasno. Takrat sem ob registraciji vnesel svojo registrsko številko brez presledkov( kot te seveda opozori:Vnesite registrsko označbo vozila. Vnos mora biti brez presledkov. Dovoljeni znaki 0-9 in A-Z. ) To pomeni samo črke in številke. Moja registrska je LJ-AB-123. Vnesel sem LJAB123 (upam, da nisem za*ebal). Ker nisem prvič niti probal z vezaji vtipkat registrske.
Danes se pa odločim kupit še vinjeto za drugi avto vnesem št. z vezaji in mi javi, da to ni standardna registerska označba... Kot neko nestandardno registrsko jaz razumem tablice kot so npr. LJ-WOLF ipd ali pa v mojem primeru da bi imel tablico na avtu LJ-AB123.

Jao jao. Tolk napisanega pa ti še eden pride s tako ven. A ti mal trolaš. Ker ne morem verjet, da bi kdo to spraševal po tolikih razlagah!

starfotr ::


Imaš kak vir za trditev, da se malo ljudi zmoti?


Glede na količino opravljenih transakcij, dvomim da prihaja do velikih % napačnih transakcij.

Po tvoje bi morala npr. banka imeli zaledni sistem, kjer bi bili vsi podatki (v bistvu bi morala imeti izdan xml e-račun od firme), ljudje bi pa nato ročno prepisali ali pa preko QR kode skenirali UPN nalog. In če bi se zgodila napaka uoorabnika storitev, bi to takoj javilo?

Dajmo malo oladit.

Napake so lahko posledica človeške napake ali pa napake v računalniškem sistemu. Tudi za te je odgovoren človek.

Napake so bile, so in bodo. Vedno in povsod. Količina napak je pomembna tu.

Sistemi, četudi so državni niso zliti med sabo. Zato ročni vnosi in podobno. Dars je državni. Durs tudi.

Uporabnik ::

ginekk je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ok, recimo da smo evil balkanci.

Naročimo random tablico za avto, ki jo dobimo na tehničnih ali ja UE.

LJ 03-SAZ.

Nato, ker smo balkanci, sin naroči tablico po naročilu.
LJ 0-3SAZ.

Hčerka LJ 03S-AZ,
žena LJ 03SA-Z.

In kupiš eno vinjeto ter velja za vse.

Investicija v tablice po naročilu se povrne takoj.

Dars ne zazna razlike v tablici, ker vi bebci ne znate vpisat tablice brez vseh presledkov in ostalih zadev (vezaji ipd.)

Aja pa en napiše vezaj, drugi pomišljaj. Great. Res. En napiše 0 drugi O kot Ormož.


wou, haha. Zaradi te možnosti bodo spremenili 100%. Ko bo članek o teh možnostih zlorabe v novicah, na žurnalu, ipd, potem bo DARS začel razmišljat o popravku.


Takih tablic sploh ne bi mogel registrirat, da ne se ne boste slinili.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Utk ::

Validacija tablic je brezvezna. Enako kot se lahko zmotiš, da vtipkaš neveljavno tablico, čeprav za to moraš bit že ekstra jebeno talentiran, se lahko zmotiš in vtipkaš veljavno tablico, ampak od nekoga drugega, kar pa nobena validacija ne more vedet. Validacija je pomembna ko sistem rabi veljaven podatek. Darsu se jebe, če je tvoj vnos veljaven. Ti pazi da je. Ker je lahko napačen na preveč načinov, ki jih Dars itak ne more preprečit.
Tudi če bi vnesel presledek ali minus, in bi šlo to čez, in te kamera ne bi prepoznala, ne bi plačal kazni. Odvisno od sistema kolk dela in problemov bi to povzročilo, ampak nazadnje plačal ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Phantomeye ::

starfotr je izjavil:


Imaš kak vir za trditev, da se malo ljudi zmoti?


Glede na količino opravljenih transakcij, dvomim da prihaja do velikih % napačnih transakcij.

Po tvoje bi morala npr. banka imeli zaledni sistem, kjer bi bili vsi podatki (v bistvu bi morala imeti izdan xml e-račun od firme), ljudje bi pa nato ročno prepisali ali pa preko QR kode skenirali UPN nalog. In če bi se zgodila napaka uoorabnika storitev, bi to takoj javilo?

Dajmo malo oladit.

Napake so lahko posledica človeške napake ali pa napake v računalniškem sistemu. Tudi za te je odgovoren človek.

Napake so bile, so in bodo. Vedno in povsod. Količina napak je pomembna tu.

Sistemi, četudi so državni niso zliti med sabo. Zato ročni vnosi in podobno. Dars je državni. Durs tudi.



Ko vneseš TRR podjetja, ti spletna banka sama nafila podatke o podjetju oz. javi, da ne gre za veljavni TRR. Zakaj za privat osebe tega ni, je pa jasno.


Če bi vsi razmišljali na tak način, potem danes ne bi imeli airbagov, pasov, žmigovcev, varnostnih stikal, ustrezno označenih kontrol na napravah, varoval, CE certifikatov in drugih načinom preprečevanja in zmanjševanja napak.

Phantomeye ::

Utk je izjavil:

Validacija tablic je brezvezna. Enako kot se lahko zmotiš, da vtipkaš neveljavno tablico, čeprav za to moraš bit že ekstra jebeno talentiran, se lahko zmotiš in vtipkaš veljavno tablico, ampak od nekoga drugega, kar pa nobena validacija ne more vedet. Validacija je pomembna ko sistem rabi veljaven podatek. Darsu se jebe, če je tvoj vnos veljaven. Ti pazi da je. Ker je lahko napačen na preveč načinov, ki jih Dars itak ne more preprečit.
Tudi če bi vnesel presledek ali minus, in bi šlo to čez, in te kamera ne bi prepoznala, ne bi plačal kazni. Odvisno od sistema kolk dela in problemov bi to povzročilo, ampak nazadnje plačal ne bi.


Mene zanima, kaj se zgodi v primeru, če uporabim vezaj: LJ-123-45 in obkljukam "nestandardna tablica", karkoli to že pomeni - ni za to nobenega pojasnila. Kaj se zgodi? Navsezadnje v navodilu piše kaj NI dovoljeno (presledek) in kaj JE dovoljeno (A-Z 0-9). In kar se mene tiče A-Z vsebuje vezaj, tako kot moja tablica.

"Zakaj si pa potem dal vezaj namesto grba?"

Dobro vprašanje - zakaj morajo pa Avstrijci in Nemci dat namesto grba vezaj?

Kaj se zgodi, če izberem napačno državo?

Kako huda mora biti napaka, da se totalno zajebem?

WhiteAngel ::

Furbo je izjavil:


Seveda bi DARS rad denarce čimprej, ponavadi je denar začel pritekati bistveno prej, zdaj pa vsak normalen čaka do zadnjega dne, ker bo pač zadeva veljala eno leto.


Datum začetka veljavnosti lahko izbereš poljuben.

starfotr je izjavil:

Ok, recimo da smo evil balkanci.

Naročimo random tablico za avto, ki jo dobimo na tehničnih ali ja UE.

LJ 03-SAZ.

Nato, ker smo balkanci, sin naroči tablico po naročilu.
LJ 0-3SAZ.

Hčerka LJ 03S-AZ,
žena LJ 03SA-Z.

In kupiš eno vinjeto ter velja za vse.

Investicija v tablice po naročilu se povrne takoj.

Dars ne zazna razlike v tablici, ker vi bebci ne znate vpisat tablice brez vseh presledkov in ostalih zadev (vezaji ipd.)

Aja pa en napiše vezaj, drugi pomišljaj. Great. Res. En napiše 0 drugi O kot Ormož.


Ne moreš. V sistemu je - guess what - brez presledkov in pomišljajev. Za 0 in O so tudi posebna pravila. Problem unikatnih tablic je že dolgo časa rešen... bolj zanimiva je cirilica in arabščina, če smo že pri tem.

Zgodovina sprememb…

««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronske vinjete- napacna reg. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21525133 (3360) Tidule
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219384 (1545) mkos2
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11117972 (11875) Groot
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636345 (4436) Lonsarg

Več podobnih tem