» »

Kam na morje?

Kam na morje?

Grimnir ::

Sem videl to temo
https://slo-tech.com/forum/t816043/p825...
in se odločil povprašati forumske strokovnjake kam na morje, da si mogoče povrnem veselje do morja.

Kot otrok sem hodil na morje bolj malo, enkrat na leto za podaljšan vikend na slovensko obalo.
Kot najstnik in kasneje kot študent smo šli na morje s kolegi, zahajali smo pa na Pag in dvakrat smo bili nekje v Grčiji. To je bila sicer precejšnja pijanica a še vedno nam je uspelo tudi kar precej plavati in početi razne zadeve.
Oboje imam ubistvu v lepem spominu in zato me jezi da mi je morje sedaj postalo taka beda.

Sedaj ko imam otroke hodimo na morje družinsko na Hrvaško kjer imajo sorodniki po ženini strani vikend v Istri in imamo zastonj namestitev za dva tedna enkrat na leto.

Ampak meni je morje sedaj popolnoma odveč. Voda mi je vedno prehladna, plavanje me dolgočasi,potaplanje brez očal je brez veze ker premalo vidim in tudi v vodi ni ničesar za videt.

Pomoje mi ne odgovarja lokacija ampak zares ne vem kam iti.
V družbi imam samo dve skupini ljudi
1) popolnoma nezahtevni - samo da je morska voda pa jim je kul. In hodijo nekam v Istro ali pa pag, Krk,...
Smo šli že probat nekaj njihovih predlogov, pa je bila beda.
2) taki ki vidijo samo JV Azijo, kamor pa žena noče.

Pogoji zame bi bili
- topla voda, nad 25c
- peščena ali mivkasta plaža
- naravna senca na plaži
- lokacija v EU
- da imaš opcijo še kakih izletov za malo presekat


Razmišljal sem o kakem grškem otoku ali pa Korziki.

Pat_MaGroin ::

Grčija. Konec debate :).

WizzardOfOZ ::

V morju ob Korziki te bo še bolj zeblo kot v hrvaškem morju, če ti je že 23 stopinj premalo.

Istra v osnovi ni neka destinacija, kamor bi jaz šel. Jaz imam rad otoke. Ne gosto poseljene in s čisto vodo. Hvar, Mlijet, Vis, Dugi otok, .... Pa kajak s sabo, da se lahko umakneš iz obljudenih plaž na kakšno majhno, dosegljivo samo po vodi ali pa tako daleč od naselja, da tja ne pridejo peš, ker je preveč za hodit.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Grimnir ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Grčija. Konec debate :).


Kak konkreten predlog za Grčijo ?

WizzardOfOZ je izjavil:

V morju ob Korziki te bo še bolj zeblo kot v hrvaškem morju, če ti je že 23 stopinj premalo.

Istra v osnovi ni neka destinacija, kamor bi jaz šel. Jaz imam rad otoke. Ne gosto poseljene in s čisto vodo. Hvar, Mlijet, Vis, Dugi otok, .... Pa kajak s sabo, da se lahko umakneš iz obljudenih plaž na kakšno majhno, dosegljivo samo po vodi ali pa tako daleč od naselja, da tja ne pridejo peš, ker je preveč za hodit.


Sem malo prebral tvoje poste in kot kaže veliko potuješ naokoli.

Imaš kake predloge, ki bi mi ustrezali ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grimnir ()

WizzardOfOZ ::

Pogoji zame bi bili
- topla voda, nad 25c
- peščena ali mivkasta plaža
- naravna senca na plaži
- lokacija v EU
- da imaš opcijo še kakih izletov za malo presekat


Grčija, Sardinija, Sicilija, Malta, mogoče še ciper.

Če pa hočeš na hrvaško (da se lahko odpelješ tja) pa Korčula. Je tudi zanimiva za raziskovanje. Odlična hrana.
mal branja:
morje - korčula
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

pegasus ::

Grimnir je izjavil:

Kak konkreten predlog za Grčijo ?
Lefkada, Elafonisos.

Grimnir ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Pogoji zame bi bili
- topla voda, nad 25c
- peščena ali mivkasta plaža
- naravna senca na plaži
- lokacija v EU
- da imaš opcijo še kakih izletov za malo presekat


Grčija, Sardinija, Sicilija, Malta, mogoče še ciper.

Če pa hočeš na hrvaško (da se lahko odpelješ tja) pa Korčula. Je tudi zanimiva za raziskovanje. Odlična hrana.
mal branja:
morje - korčula


Hvala. Si pogledam.

DOOM_er ::

Sardinija, relativno ugodno, lepe plaže, lepo morje, toplo, dobra hrana. Če odmisliš 9 ur vožnje do trajekta in 8 ur trajekta iz Piombina, perfekcija. Samo ne v času v času feragoste
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

feryz ::

Francoska azurna obala, kot pravijo zgoraj, lepe peščene obale, relativno nenagužvano tudi konec julija, relativno poceni.
Naravne sence je sicer malo, ker je tam obljudena obala, morje je tudi loterija. Lahko je 30+ ali 20-, odvisno kam piha.
Saint Raphael, Frejus in tam naokrog recimo.

hamez66 ::

V 30+ morju se še nisem kopal, lani sem zamudil to lepo priložnost v severnem Jadranu.

fikus_ ::

Grčija, vzhodni del, veliko mivke, topla voda,...
JV od Soluna, Nikiti, ....
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

FiReFTW ::

Karibi, sploh se ne da primerjat morja pri nas z tam, tam sploh ni mrzla voda ampak je idealna temperatura, voda je kristalno čista, peščene plaže itd... pa ni drago.

l0wc4 ::

JV Azija mi je vedno bila zakon. Hrvaška je super, ampak otoki in čimbolj južno. Toplo morje sem najbolj doživel na Kubi. Azurna obala je ok, samo prevelika gužva, enako velja za Španijo. Kakorkoli gledano, povsod nam je bilo všeč, zato pa vsako leto menjavamo lokacije. Sedaj smo se omejili na jezera in nam je prav tako super, samo voda je hladnejša.

Povsod smo bili z otrokom, povsod je bilo odlično. Upam, da kaj pomaga.

WizzardOfOZ ::

DOOM_er je izjavil:

Sardinija, relativno ugodno, lepe plaže, lepo morje, toplo, dobra hrana. Če odmisliš 9 ur vožnje do trajekta in 8 ur trajekta iz Piombina, perfekcija. Samo ne v času v času feragoste


Trajekt gre iz Livorna. Iz ljubljane do tja je 550km. To je 5 ur in pol, če voziš 100km/h. Od tam do Sardinije je pa še 8 ur plovbe.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

redtech ::

Običajno so peščene plaže brez naravne sence, edino če je klif na vzhodno stran in je do 11-12 senca, naprimer zahodne plaže na Lefkasu, drugje sem bil povsod pod marelo.

Peščene plaže na Jadranu so vzdolž V obale Italije. Imam raje prodnike in borovce, še voda je bolj čista.

Južni del Mallorce je tudi zanimiv, imaš veliko zalivov, ki je v objemu mini-klifov.

Nevem, ča katera destinacija ustreza vsem tvojim kriterijam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

feryz ::

Ne vem kje si videl peščene plaže na vzhodu Italije. Najbrž misliš mivko z blatom.
Na zahodu Italije je pa res malo bolj podobno peščenim. Ampak malo.

RockyS ::

Si pogledal egipt?
Če želiš pesek na plaži in v vodi potem Hurgada, če želiš peščeno plažo in življenje v vodi pa Sharm. Lahko ti priporočam Grand Hotel Sharm El Sheik. Bambus dežniki na peščeni plaži pod palmami, veter nonstop PRIJETNO piha, bazen s toplo vodo, izleti direktno izpred plaže hotela, 20min vožnje s čolnom do ene večje nasedle ladje + dodatnih 10 za milijone delfinov (ne pustijo plavanja na izletih).
Pomol od plaže do vode je dolg 5m, torej stopiš iz peščene plaže na lesen pomol in že si v vodi ki se spusti na 30m+. Okrog pomola je plitvina z ogromno življenja, ribe, ježi in itak korale vseh barv.
Poleg hotelske restavracije "all inclusive" imaš tudi znotraj resorta par drugih restavracij, italijansko, libanonsko itd... Super za popestritev večera.
Mislim da je za Egipt (Sharm) najbolje preko agencije Eti, letijo iz vseh sosednjih in ljubljanskega letališča.

In pokrije vse tvoje zahteve, razen EU ampak mislim da ti ne bi smelo predstavljati težav ker je isto kot da potuješ znotraj EU.

kixs ::

Neki tazga:

 x

x

Daniel ::

Korčula. Sredi glavne sezone ve biti v kakšnih zalivih kar solidno topla voda. Sicer pa ni toliko problem v ponudbi, kot je v prilagajanju temu, kar nam je na dosegu roke. Če ti je dolgčas lahko greš malo v hribe. Druga opcija je, da narediš izpit za čoln in kar naenkrat ugotoviš, da je hrvaška še kaj več kot Istra in Kvarner. Pod vodo se da sicer marsikaj videti, res pa, da tole kar nam je najbližje pač ni Sharm...

Mene na plaži ne boš našel. Ali bom pod vodo, kjer otrokom za veselje nabiram ostanke školjk, na kolesu, ali pa v družbi. Če je možnost pa tudi na kakšni barki. Teh par dni res skušam čimbolj odklopiti. Bi šel še kam dlje, morda Grčija ali Korzika ampak mi zaenkrat še ne dela neke sile. Lani sem šel prvič na Pag (drugače sem raje v srednji in južni dalmaciji), ki mi je pred tem na slikah zgledal kot goli otok, naredil s kolesom čez 400 km in videl izjemno veliko stvari v tistih par dneh. Od vožnje pod vetrnicami, do kolesarjenja do famoznih Zrč, sirarne, ovce, kače, ni da ni.


Za v vodo si pa nabavi neopren, če ti je prehladna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

DOOM_er ::

WizzardOfOZ je izjavil:

DOOM_er je izjavil:

Sardinija, relativno ugodno, lepe plaže, lepo morje, toplo, dobra hrana. Če odmisliš 9 ur vožnje do trajekta in 8 ur trajekta iz Piombina, perfekcija. Samo ne v času v času feragoste


Trajekt gre iz Livorna. Iz ljubljane do tja je 550km. To je 5 ur in pol, če voziš 100km/h. Od tam do Sardinije je pa še 8 ur plovbe.


iz Piombina isto, pa ponavadi je bil za kemperja precej cenejši pa kakšno uro plovbe manj. Vem, bil 4x na Sardiniji
Robots will steal your job. But that's OK

gruntfürmich ::

pojdi v hribe in ne na morje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

stara mama ::

^tole

Oboje imam ubistvu v lepem spominu in zato me jezi da mi je morje sedaj postalo taka beda.

Nisi edini, z leti to pride, sploh v obdobju fotrstva.
Sam imam raje kake poletne podvige, vsi sicer ne morejo vključevat družine, lahk pa poskusiš kombinirat če nimaš dost zmešanih kolegov:
- potovanje do grčije/albanije/črnega morja/še kam dlje naprej/... (ne s ciljem se kopat, ampak potovat in videt pokrajine/kulture).
- overlanding (pokneš strešni šotor na avto, greš sprobat vse možne kampe po sloveniji in drugje)
- prehodiš/prekolesariš lahko slovenijo (ali katero drugo državo), družina ti je pa support team. (recimo Donava je popularna)
- Kupiš moped in poskusiš prevozit čimvečji del Trans Euro Traila
- Kupiš shitbox in z njim prepotuješ pol evrope (recimo shitbox rally, gumbalkan slovenska ekspedicija, Budapest-Bamako za bolj pogumne, itd itd....)
- iščeš poceni letalske karte pri nizkocenovcih in se greš airport-hopping (tako boš videl največja evropska mesta)

.......idej je preveč da bi čepel na hrvatiji, premalo je le časa
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaksne so to cene na Hrvaskem? (strani: 1 2 3 441 42 43 44 )

Oddelek: Loža
2152148089 (69) damirj79
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9429318 (2949) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21432763 (25585) SuperKripto
»

Kam Na Morje Z Dojenčkom - Senca(hrvaška) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9314251 (11621) SuperKripto
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17039959 (30003) ThinkPad

Več podobnih tem