» »

So se moski kej spremenili odkar ni vec vojaskega roka?

So se moski kej spremenili odkar ni vec vojaskega roka?

«
1
2 3 4

KakoLepo ::

So se moski v povprecju kej spremenili odkar ni vec vojaskega roka? Govorim za nove mlajse generacije, ki niso sluzile vojaski rok. Zakaj to sprasujem> Zato ker je vcasih to bil tudi del vzgoje kamor so odhajali mladi fantje, vrnili pa so se praviloma kot pravi moski. Danes pa, kaj? Igrajo igerce? Ali lahko primerjamo te generacije med sabo? Ok, tisti mlajsi fantje, ki trenirajo kak resen sport, za te je pricakovat, da bodo postal tudi vzgojno pravi sportniki oziroma bolj moski. Kaj pa te, ki ne trenirajo, pa po cele dneve za racunalnikom? Starsi, ali vpisujete svoje otroke v kak sport ali pa jim rajsi kupite kake videoigre?
  • zaklenil: BigWhale ()

marvin42 ::

Pravi športniki so bolj moški?
Mostly Harmless

gozdar1 ::

Sploh tisti, ki uživajo stereoide.

KakoLepo ::

marvin42 je izjavil:

Pravi športniki so bolj moški?

Po mojem mnenju je ocitna razlika med sportniki in med recimo takoimenovanimi geek, ki zabijajo cele dneve za knjigo ali pa racunalnikom. Pa pustmo to, da so telesno praviloma dost bolj razviti in sposobni. Gre se predvsem za vzgojo in disciplino, ki so ga delezni pri vsakodnevnem urjenju pri kakem treniranju nogometa, kosarke in drugih sportov. Tudi pri sluzenju vojaskega roka je bila vzgojan disciplina na dost visjem nivoju.

Voss ::

Nogometaši so torej pravi moški?

;((

DamijanD ::

Jaz sem se postaral. Ko je še bil vojaški rok sem bil pod 18, zdaj sem pa več :D

draciel ::

Starsi, ali vpisujete svoje otroke v kak sport


Novodobni starši so tisti ki so pusiji, ne njihovi otroci. Novodobni starš se bo šel v šolo kregat če si hčerka zlomi noht pri telovadbi ali pa če dobi slabo oceno. Kakšen zgled to da otrokom na dolgi rok mislim da je jasno.

Nogometaši so torej pravi moški?


Odvisno kaj šteješ pod nogometaša. Tisti ki igra pri telovadbi fuzbal verjetno ni nogometaš. Tisti ki trenira in celo igra za ekipo, zagotovo je. Misliš da uspeh pade z neba? Vidim da pojma nimaš kaj tile ljudje morajo dat skozi (sploh profesionalni nogometaši). In ja.. to je zame definicija pravega moškega:




Svetlobna leta pred tem (čeprav se večina ne bi strinjala - mogoče fani Majbert Pharm lastnikov):

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

KakoLepo ::

matobeli ::

KakoLepo je izjavil:


Po mojem mnenju je ocitna razlika med sportniki in med recimo takoimenovanimi geek,


Je ja, šport je zabava. Industrija ter znanost kjer selajo geeki pa trdo delo.

Aja, misliš v velikosti bicepsa in urah porabljenih da lahko laufa po ekranu gor in dol? Eh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

gruntfürmich ::

KakoLepo je izjavil:

So se moski v povprecju kej spremenili odkar ni vec vojaskega roka? Govorim za nove mlajse generacije, ki niso sluzile vojaski rok. Zakaj to sprasujem> Zato ker je vcasih to bil tudi del vzgoje kamor so odhajali mladi fantje, vrnili pa so se praviloma kot pravi moski. Danes pa, kaj? Igrajo igerce? Ali lahko primerjamo te generacije med sabo? Ok, tisti mlajsi fantje, ki trenirajo kak resen sport, za te je pricakovat, da bodo postal tudi vzgojno pravi sportniki oziroma bolj moski. Kaj pa te, ki ne trenirajo, pa po cele dneve za racunalnikom? Starsi, ali vpisujete svoje otroke v kak sport ali pa jim rajsi kupite kake videoigre?

se ti vidi da si umsko zaostal, aqua.

kdo pravi da so fantje prišli iz vojske kot pravi moški? tiste bebave mame ki niso znale vzgajat teh otrok? v 1 letu pri 18 letih da ti lahko prevzgojiš človeka?
človek se vzgaja prvih 5 let, potem samo še poliraš napake.

jadnik retardiran...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

KakoLepo ::

Na videoposnetku, ki sem ga dal, prvi link zgoraj, punce pravijo, da so danasnji moski pomehkuzeni, pa da rabijo mal vec vgoje v obliki discipline, pa mal fizicno ojacat.

FireSnake ::

marvin42 je izjavil:

Pravi športniki so bolj moški?


Dvigni rit iz kavča in začni.

Poročaj o spremembah.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

KakoLepo je izjavil:

Na videoposnetku, ki sem ga dal, prvi link zgoraj, punce pravijo, da so danasnji moski pomehkuzeni, pa da rabijo mal vec vgoje v obliki discipline, pa mal fizicno ojacat.

a tiste punce ki si zlomijo noht pri telovadbi in kličejo starše?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matobeli ::

draciel je izjavil:

Tisti ki trenira in celo igra za ekipo, zagotovo je.


Pravi moški letijo na luno, ne pa laufajo gor in dol po igrišču.

KakoLepo ::

gruntfürmich je izjavil:

KakoLepo je izjavil:

Na videoposnetku, ki sem ga dal, prvi link zgoraj, punce pravijo, da so danasnji moski pomehkuzeni, pa da rabijo mal vec vgoje v obliki discipline, pa mal fizicno ojacat.

a tiste punce ki si zlomijo noht pri telovadbi in kličejo starše?

ja, sej punce praviloma zase recejo, da niso toliko primerne za vojsko, kot moski, da je to bolj vloga moskih. Kdo pa rabi 100 procentov moskih? A ni boljse, da imamo tudi zenske, ampak ne 100 procentov zensk po srcu. V bistvu nekje pol pol bi bilo dobro, kaj ti mislis?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

gruntfürmich ::

jst mislim da je čas za tableto. ono ta rdečo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

KakoLepo ::



Kaj si misli znan slovenski politik o danasnjih "moskih" pa o nekoc obveznem vojaskem roku za moske
pusiji? "drkajo" telefon

matobeli ::

Pred 1999 so pravi moški žrli samo modre tabletke!

FireSnake ::

gruntfürmich je izjavil:

KakoLepo je izjavil:

Na videoposnetku, ki sem ga dal, prvi link zgoraj, punce pravijo, da so danasnji moski pomehkuzeni, pa da rabijo mal vec vgoje v obliki discipline, pa mal fizicno ojacat.

a tiste punce ki si zlomijo noht pri telovadbi in kličejo starše?


Ne, tiste še ne poznajo ticha.
To so govorile odrasle, ki ticha že poznajo.

Malo fejst si se vžgal. A si se najdu? :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

wcpapir ::

Seveda, vse se je spremenilo, tisti ki so služili vojaški rok so ponavadi nedolžnost izgubili v vojski pri pobiranju mila, sedaj pa se to zgodi ali na zadnjih zicih avta ali na kakih zabavah po večini. Zdajšnji "moški" so tako manj travmirani, ker niso doživeli vseh teh grozot vojske.

KakoLepo ::

tiste bebave mame ki niso znale vzgajat teh otrok?


mame oziroma zenske vzgajajo otroke ne pa moskih, kje si vidu, da bo mama naredila iz fantkov moske? kjes to vidu? vcasih so starejse kulture in civilizacije imele posebne obrede ki so ustvarile iz fantov moske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

zobnik ::

Precej na bolje, včasih so bli agresivni, nasilni, sam ravsal bi se kot garjasti mački.
Včasih je blo teh pretepov precej več, pač vojska jih je pokvarla, zadnjih 15 let ne vem za kak primer da bi se teli mladi brez vojske stepli.

KakoLepo ::

super, so zdaj mirni skoraj tako kut punce?

TheBlueOne ::

Abslutno smo spremenjeni. Vecina ne zna rokovati z M70 AB2. :D

KakoLepo ::

zobnik je izjavil:

Precej na bolje, včasih so bli agresivni, nasilni, sam ravsal bi se kot garjasti mački.
Včasih je blo teh pretepov precej več, pač vojska jih je pokvarla, zadnjih 15 let ne vem za kak primer da bi se teli mladi brez vojske stepli.

nisem za nasilje ampak zenske ne iscejo zensk, ponavad iscejo moske, to pomeni mosko energijo, ne pa umirjeno pussy zensko energijo, ce ves kaj mislim. Moska energija, ne pomeni, da je nasilen, ampak zascitniski do zensk, mosko sposoben ko je treba. Pa da zna dat svojim otrokom svojo polovico vzgoje cez mosko energijo, yin yang, plus minus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

D3m ::

zobnik je izjavil:

Precej na bolje, včasih so bli agresivni, nasilni, sam ravsal bi se kot garjasti mački.
Včasih je blo teh pretepov precej več, pač vojska jih je pokvarla, zadnjih 15 let ne vem za kak primer da bi se teli mladi brez vojske stepli.


Moja pravi, da si pussy.
|HP EliteBook|R5 6650U|

KakoLepo ::

Ok, glejte, ce ni vojaskega roka, sej lahko svojim otrokom ponudite nekaj drugega, kjer je vec vzgojne discipline. Kot sem ze dejal, kak sport, ki ima dobrega trenerja za to, da bo dal fantu nekaj discipline in fizicne sposobnosti. Se posebi pa tisti starsi, ki kupite otrokom igrice, tisti se posebi skompenzirat tole nabijanje po celem dneve ala geekarstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

m0LN4r ::

KakoLepo je izjavil:

Na videoposnetku, ki sem ga dal, prvi link zgoraj, punce pravijo, da so danasnji moski pomehkuzeni, pa da rabijo mal vec vgoje v obliki discipline, pa mal fizicno ojacat.

Odvisno katere punce, pri puncah tudi ni nic kaj boljse. Vazno je da so umetni nohti in trepalnice narjene, pa hrana iz vrecke. Na sesalcu se pa prah nabira. Nekoc so znale sivat, kuhat, vzgajat in se marsikaj, danes? Stara 22 let in se nikoli v zivljenju ni kuhala, samo po telefonu zna tapkat in pred ogledalom se nastavljat.



Seveda so izjeme, ampak tiste lahko na prste prestejes. Tak da eno gre z drugim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

KakoLepo ::

Pa pustmo zdej punce. Zenske naj bodo zenstvene, saj to moski praviloma pricakujejo od zensk, zenstvenost. Ali pa bi raje v vrtcih videl namest vzgojiteljic kake oficirje iz vojaskega roka?

TheBlueOne ::

KakoLepo je izjavil:

Pa pustmo zdej punce. Zenske naj bodo zenstvene, saj to moski praviloma pricakujejo od zensk, zenstvenost. Ali pa bi raje v vrtcih videl namest vzgojiteljic kake oficirje iz vojaskega roka?


Ti govori za sebe. Jaz pricakujem, da bodo parirale pri tatezkih zadevah. V prvi vrsti kariera. Je takoj dovolj kesa, da vse postransko lahko outsourcas. To so pridigale, sedaj pa naj se realizirajo. Reklamacije pa feministkam. :)

D3m ::

Moja pravi, da bi raje bila z otroci, kot pa kariera.
|HP EliteBook|R5 6650U|

zobnik ::

D3m je izjavil:

zobnik je izjavil:

Precej na bolje, včasih so bli agresivni, nasilni, sam ravsal bi se kot garjasti mački.
Včasih je blo teh pretepov precej več, pač vojska jih je pokvarla, zadnjih 15 let ne vem za kak primer da bi se teli mladi brez vojske stepli.


Moja pravi, da si pussy.


Ženske take obožujejo

nejcek74 ::

KakoLepo je izjavil:

Po mojem mnenju je ocitna razlika med sportniki in med recimo takoimenovanimi geek, ki zabijajo cele dneve za knjigo ali pa racunalnikom. ....

Pravi, nepravi moški, geeki, babe, dedci, mame, bla, bla, bla. Širok spekter ljudi v sodobni družbi, pač. Prav čisto na njenem dnu pa so posamezniki, ki odpirajo debilne teme ter nekritično verjamejo v različne psevdo-znansvtene hokus- pokuse, oziroma, bedarije. Živimo v času, ko je vrednost človeškega življenja univerzalna, veseli se tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

enemon ::

Kje je Hipatija, da pove, kakšna krivica se je dogajala ženskam, ker niso mogle služiti vojaškega roka? Oh wait, feministke so samo za pravice, ki ustrezajo njim.

zobnik ::

Če bi bla vojska obvezna bi danes eni že bli pod rušo, tko pa moramo te gledat vsak dan.

KakoLepo ::

Odvisno kaj šteješ pod nogometaša. Tisti ki igra pri telovadbi fuzbal verjetno ni nogometaš. Tisti ki trenira in celo igra za ekipo, zagotovo je. Misliš da uspeh pade z neba? Vidim da pojma nimaš kaj tile ljudje morajo dat skozi (sploh profesionalni nogometaši). In ja.. to je zame definicija pravega moškega:


tocno to, tisti, ki ste treniral vsaj 1 mesec nogomet, po moznosti pozimi, veste cez kaj gredo fantje, verjemte, da ni za snezinke

TheBlueOne ::

D3m je izjavil:

Moja pravi, da bi raje bila z otroci, kot pa kariera.


Moja tudi, ampak to je odkar so se zaceli plani za otroke. Tako, da jo lahko drzim za besedo. Ce ji kaj ne pase pa naj tezi tistim, ki so jo flancali, da je kariera top zadeva. :)

GupeM ::

Seveda smo drugačni. Kar pojdi malo po gostilnah opoldne, še posebej v manjših krajih. Boš videl koliko zapitih osebkov ki so bili v vojski visi za šankom. Si ne predstavljam, kako zavoženi bi bili brez vojske.

Goran's Blog ::

Pomojem je razlika le v tem, da današnja mladina je razvajena mislijo, da jim bo denar padal iz youtuba, tik toka, instagrama ter nimajo nobenih delovnih navad za kar pa sami niso krivi (tukaj pridejo v igro starši).
Morda bi vojaški rok pripomorel kaj k sami disciplini...dvomim pa odvisno od same dolžine le tega.
Če gledamo drugače tudi punce so se spremenile pa niso nikoli imeli vojaškega roka odpreš instagram vse polno nagih riti.

Gejspodar ::

Oh glej, še en Ladjarjev alt račun spet odpira med-over teme...

Furbo ::

Vojaški rok že včasih ni nič spremenil nikogar, vedno je bila to izguba časa.
Danes folk ne rabi več vojske, da se nauči briti in postlati posteljo. Postati odvisen od cigaret pa tudi nikomur ni bil nikoli problem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zobnik ::

Goran's Blog je izjavil:

Pomojem je razlika le v tem, da današnja mladina je razvajena mislijo, da jim bo denar padal iz youtuba, tik toka, instagrama ter nimajo nobenih delovnih navad za kar pa sami niso krivi (tukaj pridejo v igro starši).
Morda bi vojaški rok pripomorel kaj k sami disciplini...dvomim pa odvisno od same dolžine le tega.
Če gledamo drugače tudi punce so se spremenile pa niso nikoli imeli vojaškega roka odpreš instagram vse polno nagih riti.


ahaha
Veš sem bil rojen v Jugoslaviji, še tista zadnja generacija predno se je vse počasi spreminjalo.

ginekk ::

Nima veze služenje vojaščine. Stavim, da v vsaki generaciji stari isto težijo, da ni več discipline in otroci kasneje odrastejo.

Jaz od služenja nimam prav ničesar. Moral sem celo prekinit stalno zaposlitev, da sem 7 mesecev služil državi, čez par let so pa itak ukinili. Namesto, da bi se tisti čas ukvarjal vsaj s kariero.

In če bi bila zares vojna, bi se vse itak bili primorani naučit v parih dneh.

judoka ::

Hebo vas vojska mladici nedorasli. Nekateri se vedno povezujete agresijo z "pravo" mozatostjo a
preprosto dejstvo je da je tezje bit dober, toleranten clovek, ki zna zadrzat svojo jezo, kot pa agresivna budala ki se gre
streljat zato ker se 2 politika skregata in najde svojo identiteto z crednim nagonom.

Fuzbalerji "pravi" moski? Lol. Majo ves okraskov kot najbolj nasminkana teta.

naruto2 ::

ginekk je izjavil:

Nima veze služenje vojaščine. Stavim, da v vsaki generaciji stari isto težijo, da ni več discipline in otroci kasneje odrastejo.


Ja, samo v vsaki generaciji je vecina zacela zivljenje "na svoje", zelo zgodaj ne pa zazirala starse in se zgovarjala kako ni dela (prvo delo, ki sem ga delal za denar je bilo grabljenje trave pri 35+ poleti, da sem si za morje zasluzil - zakaj grabljenje trave? Ker je bilo na studentu najbolje placano (valda, ker si pol dneva svical kot kreten) in to je bila srednja sola), zraven pa vsi jamrajo, da ni delavcev.

Ima pa vojska en detajl, ki se mi pa zdi, da bi pa prav prisel. Razvajeni mulariji, seveda v okviru zmoznosti, se dogaja vse zavatkano; ce dobi 5 na faksu, bo pa mama prisla profesorju povedat kar mu gre. Smo tudi ze videli mamo na razgovoru za sluzbo (pa se ne zajebavam, cisto resno).

Vojska bi to koncala, imel bi lepo enega kretena, ki bi se pol leta (idealno vec) ves cas drl nate, ne bi si moral zbirati druzbe ampak bi bil samo eden od ostalih, sodelovati bi bil prisiljen (ce ne drugega pa z zajfo v nogavici),...

Nase generacije tega niso rabile, ker smo bili vzgajani v duhu druzbe, malim egoisticnim zavatkanckom, ki sanjarijo samo o tem, kako bojo miljarderji in ostanejo devicniki do 30 leta in cakajo, da jim bo iz tinderja zenska sama v narocje skocila, zraven pa napenjajo "misice" pred ogledalom in si pravijo kako so lepi, bi pa taka sola hudo koristila.

Preprican sem, da bi imeli danes 80%+ precepljenost, ce bi jim sluzenje vojaskega roka pred tem pokazalo, da niso edini pomembni mamini soncki na tem svetu in obstaja se kdo drug.

Starsi so namrec tukaj popolnoma zatajili. S tem, da mularija, ki je pa danes v osnovni soli bo pa se slabsa, se za glavo drzim na vsakem roditeljskem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

sm1x ::

Don't feed the troll.

naruto2 ::

sm1x je izjavil:

Don't feed the troll.

Kar tolazi se.

sm1x ::

Sami zakompleksančki c-c-c.

Poldi112 ::

wcpapir je izjavil:

Seveda, vse se je spremenilo, tisti ki so služili vojaški rok so ponavadi nedolžnost izgubili v vojski pri pobiranju mila, sedaj pa se to zgodi ali na zadnjih zicih avta ali na kakih zabavah po večini. Zdajšnji "moški" so tako manj travmirani, ker niso doživeli vseh teh grozot vojske.


To govoriš iz lastnih izkušenj?

Ste se raje medsebojno posiljevali, kot da bi skočili čez ograjo, ki ste jo sami čuvali, in šli na lov?
Izhodov niste imeli?

Grozote vojske so bile bolj kot ne indoktrinacija, izziv, da se ti ne zmeša od dolgčasa in debilizmov, pa je bilo izigravanje oziroma kar kršenje pravil.
Po svoje je kar zabavno, ko te država zapre za pol leta in te uči, kako svoboden si.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MasterTade ::

Kar eno bluzenje fosilov kaj bi morala mladina danes početi, kot je običaj na tem forumu. Tisto pojanje in taborjenje po gozdovih ne bo pri 18ih prevzgojilo nikogar. ZDA dajo v vojsko največ na tem svetu pa poglejte kake neumnosti prihajajo od tam. "Hard times create strong men" ne pa neko larpanje v hosti
Mors omnia aequat
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo vojaški rok spet obvezen? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31924575 (17112) redtech
»

Vojaški rok in delovna doba?!

Oddelek: Loža
263962 (3372) zavajon
»

Avstrijci za ohranitev obveznega služenja vojaškega roka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10119180 (17064) BigWhale

Več podobnih tem