» »

Bo vojaški rok spet obvezen?

Bo vojaški rok spet obvezen?

driver_x ::

Bwaze6 je izjavil:

A ni bilo civilno služenje vojaškega roka 9 mesecev, "bojno" pa 7?


Ne, oboje je bilo 7 mesečno.

LuiIII ::

Jaz bi definitivno uvedel neke vrste služenje. Kdo želi k vojakom naj gre za 7 mesecev tja, kdor pa ne pa naj gre civilno v bolnice, DSO,... Moja izkušnja (UKC) je bila zelo pozitivna. Mi je malo odprla oči na življenje, bolezen in smrt.

poweroff ::

Hehe, klet na Trstenjakovi je prototip, next level je državno financiranje trolov.

Resno: ideja je mogoče komu celo privlačna, ampak se je treba zavedat, da se take prijeme danes gredo predvsem Kitajska in Rusija. Ne vem, če si želimo biti (uradno) del te družbe.

Ampak kto rečeno, na splošno bi bilo zelo koristno, če bi vsak odrasel imel opravljen tečaj prve pomoči. Ampak ne tisti avtomobilski, pač pa profi. Pa da bi vsaj parkrat v rokah držal gasilni aparat, itd.

Pa cel kup družbeno koristnega dela je, ki bi ga lahko opravljali mladi. Vodenje DSO oskrbovancev na sprehode, igranje šaha z njimi, itd. Razvažanje hrane po bolnicah, odnašanje smeti, urejanje okolice bolnišnic in DSOjev. Za to ne rabiš nobenega izpita ali posebnega znanja.

Pa to delo bi bilo celo dejansko koristno.
sudo poweroff

showsover ::

Meni osebno je bil v vojski žur, vse res na izi, vse, kar moraš delat, samo s puško parkrat zadet v tiste pločevinaste tarče (niti približno si ne predstavljaj, da je lahko tam namesto tarče drug mladenič, po možnosti z dekletom in otroki, ker boš potem zagotovo zgrešil, strelec mora imeti hladno in umirjeno srce), malo filozofirat o kompenzacijah, vetrovih in krivuljah, malo hitreje prehitke računat kot predavatelj (da nadaljuješ z njegovimi trivialnimi kalkulacijami na tabli), da ti dajo nek znakec, tu in tam malo salutirat (sploh tistim z zlatimi črticami) mogoče kakšno skleco (ali 100) za bicepse in to je to. Potem še malo odpredavat podmladku in je, kaj bi kompliciral. Dopust, če mene vprašaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

joze67 ::

poweroff je izjavil:

Resno: ideja je mogoče komu celo privlačna, ampak se je treba zavedat, da se take prijeme danes gredo predvsem Kitajska in Rusija. Ne vem, če si želimo biti (uradno) del te družbe.
Po abecedi, v Evropi: Avstrija, Finska, Grčija, Švica.
Načeloma ni tako slaba družba.

Raptor F16 ::

showsover je izjavil:

Meni osebno je bil v vojski žur, vse res na izi, vse, kar moraš delat, samo s puško parkrat zadet v tiste pločevinaste tarče (niti približno si ne predstavljaj, da je lahko tam namesto tarče drug mladenič, po možnosti z dekletom in otroki, ker boš potem zagotovo zgrešil, strelec mora imeti hladno in umirjeno srce), malo filozofirat o kompenzacijah, vetrovih in krivuljah, malo hitreje prehitke računat kot predavatelj (da nadaljuješ z njegovimi trivialnimi kalkulacijami na tabli), da ti dajo nek znakec, tu in tam malo salutirat (sploh tistim z zlatimi črticami) mogoče kakšno skleco (ali 100) za bicepse in to je to. Potem še malo odpredavat podmladku in je, kaj bi kompliciral. Dopust, če mene vprašaš.


Po en stran se komu zdi žaljivo za intelekt sam tud to je nekaj vredno če znaš možgane odklopit. Boli te kurac, ne rabiš razmišljat, samo narediš po ukazu in to je to. Preveč razmišljat včasih skor škodi. Stresa praktično ni, z izjemo časovnega pritiska ko se je treba zmigat. Pa dobr, tud tisto se preživi če se znaš obrnt.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Vitamia ::

mailer je izjavil:

Radi bi nadoknadili 20 let ukinitve naborništva. Ne bo šlo. V primeru vojne nas povozijo v dnevu ali dveh, če imajo željo. Italijani in Hrvati zagotovo in bi se pridružili še ostali dve severni, ko bi videli kam zadeva pelje. Kam bi spizdu PV že vemo. Tudi ostali pomembneži bi pobrali šila in kopita v tujino narod bi pa nasrkal.


Za obrambo proti Italiji je zadolžena lovska družina Sežana. Zadošča.

Vzorec iz leta 1941.
6. aprila 1941 je italijanska vojska vdrla na takratno jugoslovansko ozemlje (meja je bila vzhodno od Postojne!) Prišli so do Vrhnike in se tu ustavili. Ker po treh dneh, kljub izobešeni beli zastavi na ljubljanskem gradu, niso vkorakali v Ljubljano so, v imenu Narodnega sveta, šli ban Marko Natlačen in somišljeniki na Vrhniko, predali ključe mesta in jih prosili, da pridejo v Ljubljano. Tako je 11. aprila je italijanski general Romero prevzel poveljstvo "trdnjave" Ljubljane.
Potrebujemo predvsem dovolj pogumne posameznike, da se uprejo morebitni okupaciji. Seveda je vsaj nekaj vojaške izobrazbe dobrodošle. Vsekakor pa obvezno naborništvo ni rešitev.

showsover ::

Raptor F16 je izjavil:

Po en stran se komu zdi žaljivo za intelekt sam tud to je nekaj vredno če znaš možgane odklopit.

To v resnici ni pomembno, kaj se komu zdi žaljivo za intelekt in če zna ali ne zna odklopiti možgane.

pffff ::

Tole bi bila pa ena izmed redkih zadev, ki bi ji pri desnici podprl. Mularija je razvajena in vredu bi bilo, da se jih malo odtuji od "mama hotela" in se jih navadi skrbeti zase.

Sicer bi to raje naredil s cem drugim kot je vojska, ker je odkar ni JLA in bratskih republik, tole postalo bolj taborjenje. Verjetno imajo v pravilniku, da morajo rekruta lepo prositi, da naredi sklece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

;-) ::

feryz je izjavil:

Pravi dedci smo bili v JLA. Vse ostalo je kr neki.

Seveda si eden tistih, ki govorijo da so dedci ratali med sluzenjem vojaskega roka?

showsover ::

Mislim, da feryz malo nostalgira po mladosti, 'kontroliranih' izzivih in avtomatski potenci, ni edini.

MadMicka ::

To, da bo vojska iz fanta naredila moškega, take lahko pribijajo samo bolniki. Raje plačujem višje davke, kot pa da bi še enkrat izgubil leto dni življenja zaradi ene vojski.

Kar rabi sodobna država zahodnega tipa, ala Slovenija, je profesionalna vojska, dobro izurjena, mobilna, ki jo lahko pošlješ vojskovati se na kateri koli del zemlje v parih dnevih. Normalno, da če si bogat, in se že moraš boriti, se ne boš boril na svoji zemlji, ampak na tuji. Tu ti pa tista drekasta naborniška vojska nič ne pomaga.

matobeli ::

Pa v času ko se ravno nikjer ne bojujemo za domovino, rentaš drugim državam kot najemniško vojsko za mastne pare.

mikhail ::

MadMicka je izjavil:

Kar rabi sodobna država zahodnega tipa, ala Slovenija, je profesionalna vojska, dobro izurjena, mobilna, ki jo lahko pošlješ vojskovati se na kateri koli del zemlje v parih dnevih. Normalno, da če si bogat, in se že moraš boriti, se ne boš boril na svoji zemlji, ampak na tuji. Tu ti pa tista drekasta naborniška vojska nič ne pomaga.

A zato, da v imenu zahodnjaškega imperializma civilistom razrušijo domove, mesta in industrijo, ki potem nimajo kje živet in postanejo begunci, ki jih nihče noče? Ja kul. Upam, da v primeru nasprotnega scenarija se tudi sam ne znajdeš v vlogi begunca, ki ga nihče noče.

dexterboy ::

Raptor F16 je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Nekateri si res predstavljajo, da bo naborništvo prevzgojilo mularijo v roku parih mesecev :))
Nekakšno obliko služenja v konceptu jaz podpiram predvsem zaradi izkušnje. Ampak comfort zone domačega doma kjer imaš polno pizdo vsega je pri ljudeh enostavno premočan. Zato potem glasno jokanje zapakirano v posmeh. Nihče ne trdi da te bo vojska prevzgojila. Se bodo pa nekateri vsaj enkrat v življenju malo pobrigali za druge in ne samo zase. Bistveno je da tam te pošljejo v skupino kjer imaš ljudi iz vseh socialnih razredov, od provincialcev z največje vukojebine do meščanov. Ti ljudje morajo v teh mesecih funkcionirati kot skupina.

Služil sem še jugo vojsko. Spomnim se, da so takrat govorili, da je fant, ki je šel v vojsko, prišel ven iz služenja kot moški. Koliko je to res ali ne, ne bom presojal, ampak glede na to, koliko ljudi je to govorilo (obeh spolov), bi rekel, da nekaj drži na tem. Tako da, ne bo NIKOMUR padla krona iz glave, če gre za pol leta v uniformo. Ker šele takrat lahko sodiš obe plati sveta. Tako, kot pravijo, da je vsak policaj bil včasih lopov... In tiste fore civilnega služenja vojaškega roka; naj si ti pripadniki M spola dajo na koncu imena črko A!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

GupeM ::

pffff je izjavil:

Tole bi bila pa ena izmed redkih zadev, ki bi ji pri desnici podprl. Mularija je razvajena in vredu bi bilo, da se jih malo odtuji od "mama hotela" in se jih navadi skrbeti zase.

Sicer bi to raje naredil s cem drugim kot je vojska, ker je odkar ni JLA in bratskih republik, tole postalo bolj taborjenje. Verjetno imajo v pravilniku, da morajo rekruta lepo prositi, da naredi sklece.

Se ne strinjam. Po vzorcu s tega foruma (pa tudi drugih medijev), ravno vi, starci, redno izpadate kot največji bedaki. Ali je za to kriva vojska ali ne, pa ne vem. Korelacija je.

Gagatronix ::

> naj si ti pripadniki M spola dajo na koncu imena črko A!

Jaka, Luka, Miha ? :))

showsover ::

GupeM je izjavil:

Po vzorcu s tega foruma (pa tudi drugih medijev), ravno vi, starci, redno izpadate kot največji bedaki.

Možno, bi razložil v kakšnem smislu? Moramo se zavedati, da se vrednote spreminjajo, mi (starci) smo odrasli v drugih (niti ne slabih) razmerah, kot vi (mladci), ki ste odrasli, recimo, v odličnih razmerah. Dokler gre na boljše, ni problema...

Ah, sem pogledal tvojo zgodovino, ni potrebno odgovarjat. Očitno enačiš maše, govejo juho in pretepanje žensk.

Pa tudi pospravljanje postelje ni ravno nek karierni dosežek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

WhiteLenate ::

Morda pustim tukaj tale link in iz zaključka citiram:

"Concerning personality, military service appears to have no substantial and persistent side effects."

showsover ::

Ok, kaj te najbolj moti? Odsotnost od doma/družine/študija/službe? Število ljudi? Red in disciplina? Poveljniki? Orožje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

D3m ::

V vojski je bilo veliko smeha. Sploh črnega.

Smo se za foro imenovali vod "Black Adderja"
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Verjemi, da zate se bo čas našel. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Glugy ::

Bolj koristno bi bilo če bi bilo taborništvo / skavtstvo obvezno za eno leto. Bi folk vsaj nekaj dobrih vrlin dobil za življenje. Ne pa da se tm en nadrejeni dere nate ker kompenzira za to ker mu drugih stvari v lajfu manka. Problem slovenske vojske je da je preveč vodstvenega kadra do skoraj komičnih razsežnosti, če bi bil vojaški rok obvezen bi se lahko vsaj mal skril za naborništvom.

D3m ::

Saj se ne derejo.

Snežinkice ste preveč Hollywoodskih filmov gledali.

:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Raptor F16 ::

Glugy je izjavil:

Bolj koristno bi bilo če bi bilo taborništvo / skavtstvo obvezno za eno leto. Bi folk vsaj nekaj dobrih vrlin dobil za življenje. Ne pa da se tm en nadrejeni dere nate ker kompenzira za to ker mu drugih stvari v lajfu manka. Problem slovenske vojske je da je preveč vodstvenega kadra do skoraj komičnih razsežnosti, če bi bil vojaški rok obvezen bi se lahko vsaj mal skril za naborništvom.


Pač ljudje ki niste vojske videli od blizu.

Zato pa take neumnosti streljate in jih orimerjate s taborniki. Preživetje na terenu ne predstavlja niti 10% vsebin ki te jih naučijo. Tisto je za sproti da se naučiš ostat suh in poskrbet da zadovoljiš fiziološkim potrebam.

Več je dela na taktiki in premikanju po bojišču. V bistvu pa je večino vsegaskupaj poudarek na primerni vojaški socializaciji, razumevanju hirearhije in usposabljanje z opremo.

Tam te ne bodo učili bedarij kako nabirat regrat in kuhat. Realnost je da si kot vojak logistično podprt in oskrbovan, zato obstajajo tisti SDO-ji ki jih niti psu ne bi dal jest če nisi res lačen ko volk.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

pffff ::

MadMicka je izjavil:

To, da bo vojska iz fanta naredila moškega, take lahko pribijajo samo bolniki. Raje plačujem višje davke, kot pa da bi še enkrat izgubil leto dni življenja zaradi ene vojski.


In ravno to je lepota vojske. Ne mores se ji izognit, ne z ockovim denarjem, ne s cim drugim. Socializiras se izven kroga ljudi, ki mu pripadas, morda ne gledas vec zviska na koga, na katerega si prej gledal ipd. Zadeva nima popolnoma nobene veze z "delanjem moskega". Tako, da gladko podprem tokrat, enkrat, in potem verjetno do smrti nikoli vec - partijca JJa.

Kurzweil ::

Jaz mislim, da je celotna ideja vojske za limitirane ljudi... tiste iz časa srednjega veka... kar sicer podobno mislim za cerkev... če pa si obojega želite... tudi tega, da se vaši otroci nekega dne borijo z razne nesmisle in po možnosti umrejo zaradi problemov in tendenc drugih, potem pa na naslednjih volitvah obkrožite SDS. Kratko in jedernato, meni je debilno ljudem vsiljevat neko militantno idejo, kdor pa je tako kratek, da mi je višek življenja drillanje v vojski in streljanje ljudi, ki jih ne poznajo... pa naj gredo v vojski, tisti, ki pa so kakšen civilizacijski nivo višje, pa ne vsiljujte svoje volje!

Gagatronix ::

> obstajajo tisti SDO-ji ki jih niti psu ne bi dal jest

V SDO-jih je, za razliko od ameriskih MRE-jev, hrana, ki jo najdes na policah navadnih trgovin, z izjemo tistega caja v prahu in napitkov v prahu.

D3m ::

Imam filing, če bo predlog sprejet no mama od Kripta pripravila njegov nahrbtnik za v vojsko. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Kurzweil je izjavil:

Jaz mislim, da je celotna ideja vojske za limitirane ljudi... tiste iz časa srednjega veka... kar sicer podobno mislim za cerkev... če pa si obojega želite... tudi tega, da se vaši otroci nekega dne borijo z razne nesmisle in po možnosti umrejo zaradi problemov in tendenc drugih, potem pa na naslednjih volitvah obkrožite SDS. Kratko in jedernato, meni je debilno ljudem vsiljevat neko militantno idejo, kdor pa je tako kratek, da mi je višek življenja drillanje v vojski in streljanje ljudi, ki jih ne poznajo... pa naj gredo v vojski, tisti, ki pa so kakšen civilizacijski nivo višje, pa ne vsiljujte svoje volje!


Kje si pa ti ostal?
|HP EliteBook|R5 6650U|

showsover ::

Prav, turboKripto, ti se kar tolaži, življenje ti naj bo naklonjeno, nam ni bilo.

D3m ::

Lejte k se boji. :D

Saj te ne bodo tam poslili Kripto.

Je pa res, da očka ne bo tam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

showsover ::

Ne, ne, jaz jim čisto privoščim, da lepo in v miru živijo.
Samo moje želje so, žal, premalo, zgodovina je zelo poučna.

D3m ::

Zgodovina je zelo krvava.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Raptor F16 ::

Gagatronix je izjavil:

> obstajajo tisti SDO-ji ki jih niti psu ne bi dal jest

V SDO-jih je, za razliko od ameriskih MRE-jev, hrana, ki jo najdes na policah navadnih trgovin, z izjemo tistega caja v prahu in napitkov v prahu.


Imaš 2 tipa terenskih obrokov.
Vrečka s svežo hrano taka kot jo sicer najdeš na policah in posebej spakirana na grame. Običajno boš dobil tole ki jo boš še isti dan porabil.

In pa plastična zatesnjena vrečka s presušeno in močno konzervirano hrano in glavnim ovrokom ki ga pogrevaš v karbidni vrečki. Not dobiš dvopek oz presušen kruh, glavni obrok ki je običajno neka čorba za pogret brez okusa z zelo močnim vonjem, doručak v konzervi, tablica čokolade, sadna ploščica in kafe z mlekom v prahu pa neka izotonik sol da si sokec narediš. Odvisno kaj dobiš al je to tip A B C pa maš 2 varianti vsakega. 12 in 24 urni. Na straži si zmer dobil enga 12-urca.

Specialiteta ravno ni bila ampak si se pa res podprl s kalorijami. Sploh po daljšem orientacijskem pohodu ko dobesedno začutiš kako ti cukr v glavo butne ko sadno ploščico ugrizneš dejansko razumeš da je hrana samo kalorično gorivo za telo. Jebeš okus, sam da te pokonc drži.

Altho so mi bile tiste ploščice zelo všeč.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

pffff ::

Kurzweil je izjavil:

Jaz mislim, da je celotna ideja vojske za limitirane ljudi... tiste iz časa srednjega veka... kar sicer podobno mislim za cerkev... če pa si obojega želite... tudi tega, da se vaši otroci nekega dne borijo z razne nesmisle in po možnosti umrejo zaradi problemov in tendenc drugih, potem pa na naslednjih volitvah obkrožite SDS. Kratko in jedernato, meni je debilno ljudem vsiljevat neko militantno idejo, kdor pa je tako kratek, da mi je višek življenja drillanje v vojski in streljanje ljudi, ki jih ne poznajo... pa naj gredo v vojski, tisti, ki pa so kakšen civilizacijski nivo višje, pa ne vsiljujte svoje volje!


Se popolnoma strinjam. Zato bi vas pa raje poslal recimo v civilno sluzenje, delavske brigade ipd. Bistvo vsega je, da leto prezivis vec ali manj stran od doma, pod komando drugega, z nakljucno nametanimi sovrstniki (idealno z motilcem signala mobilne telefonije), brez moznosti trosenja denarja, poziranja pred drugimi, gledanja reklam, facebookanja, lepoticenja, selfijanja, itd. Pa ker smo empancipirana druzba, bi enako uvedel tudi za dekleta.

Zdajle se seveda kot junkiji upirate, ko bi prisli ven, bi bili pa bistveno bolj zadovoljni ljudje kot ste danes. Pa precej manj pokvarjeni - za veliko verjetno samo zacasno ampak nekaterih bi se pa prijelo. Bolje kot nic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

D3m ::

Altho so mi bile tiste ploščice zelo všeč.


Ali pa temna čokolada.
|HP EliteBook|R5 6650U|

showsover ::

No, sam se tega niti ne spomnim več, ne temne čokolade, ne suhih obrokov...

Kurzweil ::

V takšne namene človek konča neko izobrazbo, se nauči neke profesije, gre živet za sebe in živi življenje, ki mu ustreza... smo res 500 let nazaj, da se ljudem vsiljuje tuje volja... naj gre v vojsko tisti, ki mu to paše, nekdo, ki mu je ta ideja bizarna, pa naj pustijo na miru... nismo vsi mnenja, da če si bil v vojski, naj gredo pa še vsi ostali... in ne, ljudje ne potrebujejo trde roke, če so samo dovolj odrasli, ambiciozni in resni,... vojska je za ovce in neumne ljudi... podobno cerkev... kar je seveda moje mnenje, spoštujem pa želje drugih, ampak naj slednjih ne vsiljejo vsem... nekateri bi radi v življenju prosperirali, pustili druge ljudi žive in ta čas izkoristili za kaj bolj zrelega, odraslega in 3. tisočletju primernega...

pffff ::

Kurzweil je izjavil:

vojska je za ovce in neumne ljudi


Tocno zate bi bila primerna. Da bi nehal misliti samo nase in delal kot del druzbe, ne pa kot samostojna entiteta, ki bi druzbo pravzaprav najraje samo zazirala. Ker ne ves kaj je druzba in tam bi izvedel (bolje bi bilo, da bi to sicer izvedel od starsev, potem se strinjam, da instituta vzgoje kot je "vojska" ne rabimo - zal pa so starsi danes nesposobni). Sicer se pa ne sekiraj, tudi, ce bo naborniska vojska, bos imel moznost civilnega sluzenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Raptor F16 ::

D3m je izjavil:

Altho so mi bile tiste ploščice zelo všeč.


Ali pa temna čokolada.


Tisto smo pa samo zraven suhega obroka dobil. Ampak najboljš je bil pa kofe. Kako me je pa tisto privilo. Skor 4 dni nism mogu na 2. potrebo, na straži si med pavzo ko me je drug zamenjal tist kofe nardim jebemmatr kako sem v dixija s puško letel da sm se skor prevrnil ko sm not pršu.

Jezus... kakšno olajšanje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Vetrpiha ::

c3p0 je izjavil:

Prav bi bilo, ampak pravi drill režim vadbe, ne taborništvo.

Tričetr politične twito armije se je igralo v Jugoslovanskem army peskovniku, nas bi pa ti invalidi pošiljali na prave treninge.
Dvojni standardi pretty much, a ne?
Če nas twito armyja hoče zaposliti, naj ponudi pravo plačo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

showsover ::

No vidiš, zato smo mi nezaželene osebe, vidva, Kurzweil in turboKripto, pa sta zaželeni osebi :-)

Oops, kaj to vidim, mercenary geni poganjajo na forumu? Za plačo pa bi prijeli za orožje, hmm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

PacificBlue ::

Mladina danes še v službo noče it, kaj šele v vojsko.

D3m ::

Mame pa tudi ne bodo zdržale finančno.

Bo treba otroke v gozd, kot Jankota in Metko. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

pffff ::

PacificBlue je izjavil:

Mladina danes še v službo noče it, kaj šele v vojsko.


Seveda, zato pa dajmo mamam moznost, da zamenjajo kljucavnico cez teden ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Vetrpiha ::

Vojska v današnjem svetu pomeni služba. Če nimaš nekih vez, se v vojsko ne splača iti - da bi tam jugonostalgikom pustil, da te je ejo v mozeg

showsover ::

PacificBlue je izjavil:

Mladina danes še v službo noče it, kaj šele v vojsko.

Ja, saj UTD bo vendarle postal realnost, kot izgleda, morda se boš moral samo odpovedati 'tuzemskemu' premoženju...

jshadlsa232 ::

Obvezno sluzenje se lahko uvede ob pogoju, da se vojska uporabi za varovanje mej (beri s topom na shengensko mejo proti gnoju ki se vali iz afrike) in ne kanonfuter za Zidovske konflikte na srednjem vzhodu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: pero12 ()

showsover ::

Vetrpiha je izjavil:

Vojska v današnjem svetu pomeni služba. Če nimaš nekih vez, se v vojsko ne splača iti - da bi tam jugonostalgikom pustil, da te je ejo v mozeg

Tudi dobra služba, menda, če greš na kakšne misije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vipava prostovoljno služenje vojaškega roka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9010674 (7292) Raptor F16
»

Avstrijci za ohranitev obveznega služenja vojaškega roka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10119351 (17235) BigWhale

Več podobnih tem