» »

Macro v excelu 2019 - prerazporeditev letnic

Macro v excelu 2019 - prerazporeditev letnic

borzon ::

Pozdravljeni,

Naprošam vas za pomoč pri mojem neznanju.

Imam tabelo narejeno v excelu na listu 1 v kateri imam več stolpcev A, B, C, D. V stolpcu A imam datum v formatu 20050101, 20050102, 20050103 ... do letnice 20161231 (31.12.2016) Teh vrst je cca 60 tisoč. V stoplcu B je ura 1.0, 2.0, 3.0,, v stolpcu C so neki številčni podatki .. in tako naprej.
Zanima me kako bi napisal kodo, da bi po zagonu excela program sam ločil celice v A stolpcu po letnicah. Torej da bi celotno leto od 20050101 do 20051231 skopiral na nov list2 v stoplec A (istočasno da bi skopiral tudi ure v stolpcu B in neke podatke v stolpcu C), celotno leto od 20060101 do 20061231 skopiral na nov list2 v stoplec D (istočasno da bi skopiral tudi ure v stolpcu B in neke podatke v stolpcu C).
V bistvu bi rad podatke iz lista1 rad sortiral po letnicah na list2, s tem da je vsako leto v svojem stolpcu

Zahvaljujem se za vsakršnokoli konstruktivno pomoč

SeMiNeSanja ::

Ali se splača pisati kodo za to? Koliko krat dobiš novo tako tabelo, ki jo moraš potem 'razbijati'?

Če je to zgolj enkratni postopek, se posluži že vgrajenega sortiranja in fitrov. Nafiltriraš podatke za leto xy, jih označiš in ročno skopiraš.

Če imaš dnevno po tri take tabele za obdelati, potem se seveda ne splača tega početi ročno. Visual Basic to kopiranje dokaj preprosto izvede.

A tudi tukaj si lahko malo pomagaš - postopek izvedeš ročno, medtem pa imaš vključen Macro recorder. Posneti makro potem le še obdelaš, da bo šel lepo po 'Do While' zanki.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

crniangeo ::

morda ti pride prav :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

DostMam ::

Mogoče tako:

Sub PrepisiPodatke()
za vsako polno vrstico v listu PODATKI
izlušči LETO iz prve celice
če ne obstaja list LETO
dodaj novi list LETO
v list LETO prekopiraj vrstico iz lista PODATKI
izpiši končano

borzon ::

Iskreno se vsem zahvaljujem za vašo pomoč.
Stvar mi je uspelo realizirati.

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587817 (3394) -JM-
»

excel - pomoč

Oddelek: Programiranje
381765 (1096) korenje3
»

excell formule

Oddelek: Programska oprema
182147 (1849) ZePe
»

Excel, SiMobil račun - Zamenjava stevilk z imeni ?

Oddelek: Programska oprema
52085 (1974) ales85
»

Pomoc pri Excelu

Oddelek: Programska oprema
181952 (1947) jerneju

Več podobnih tem