» »

Excel, SiMobil račun - Zamenjava stevilk z imeni ?

Excel, SiMobil račun - Zamenjava stevilk z imeni ?

KontraCepec ::

Dober dan.
Imam Simobilov račun v Excelovi XLS obliki. Vsaka vrstica predstavlja klic, ki ima v stolpcu B določeno številko na katero sem klical (sem bil poklican).
V drugi XLS datoteki imam shranjen telefonski imenik iz svojega telefona. Stolpec A za ime osebe, stolpec B za stevilko.

In sedaj bi rad nekako avtomatsko vse številke iz računa ob pomoči omenjenega imenika pretvoril v ustrezna imena.
Da se torej vse številke v računu zamenjajo s pripadajočo osebo glede na imenik.

Kako bi se to dalo narediti v Excelu?
Lahko tudi kaka hardcore varianta z macroti in podobno (drugače sem programer, ampak raje ne bi pisal za vsako ceno lastnega programčka :))

Hvala in LP, Jan
Krijejtiv

overlord_tm ::

Ammm, LOOKUP ali nekaj podobnega se čuje funkcija :)

Tole

ales85 ::

Če gremo bolj po domače imaš funkciji HLOOKUP in VLOOKUP. Tebe zanima slednja. Funkcija pa deluje tako, da imaš v S! tabeli podatke, v drugi tabeli pa telefonske številke (isto formirane kot na S! listu in imena v drugem stolpcu. Nato pa uporabiš na primer:
=VLOOKUP(A2;List2!A:B;2)
A2 - tu se nahaja telefonska številka
List2!A:B - tu se nahajajo telefonske številke v stolpcu A in imena v stolpcu B
2 - drugi stolpec (A=1, B=2) torej stolpec, iz katerega naj vzame podatek

in potegneš formulo do konca.

KontraCepec ::

Hvala! To lepo deluje ja. Tocen izraz je sicer =VLOOKUP(A2;List2!A:B;2;FALSE). Ce ni ta FALSE, potem vrne narobe, ce stevilke niso urejene od najmanjse do najvecje.

Sedaj bi pa rabil se eno stvar:
Kako recem, naj zdruzi (sesteje vrednosti v stolpcu B), za vse enake Aje. Primer:

Miha 0,167
Tine 1,000
Miha 0,902
Maja 0,324
Maja 0,340

Da naredi novo tabelo:
Miha 1,069
Tine 1,000
Maja 0,664
Krijejtiv

KontraCepec ::

Sem ze napisal...
V stolpcu A so imena, v B znesek klica. Uredimo po vrednosti A (ista imena skupaj). V prvo celico stolpca C damo formulo:

=IF(A1 -razlicen, ampak ga slotech ne dovoli- A2;SUMIF(A:A;"="&A1;B:B);"")

In potegnemo preko vseh celic stolpca C.
Krijejtiv

ales85 ::

Lahko poskusiš tudi z uporabo delnih vsot. Najdeš jih v meniju Podatki --> Delne vsote. Tam potem izbereš po katerem podatku naj združi podatke v drugem stolpcu in dobiš tudi sume. Upam, da pomaga :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

excel help

Oddelek: Pomoč in nasveti
152142 (1907) klemenSLO
»

Excel Težava - fukncija

Oddelek: Pomoč in nasveti
202362 (2055) smetko
»

excell formule

Oddelek: Programska oprema
182053 (1755) ZePe
»

Pomoc pri Excelu

Oddelek: Programska oprema
181897 (1892) jerneju
»

excel problem

Oddelek: Programska oprema
141995 (1834) ||_^_||

Več podobnih tem