» »

Televizijski programi RTV od januarja le še v visoki ločljivosti

1
2
»

Gagatronix ::

Jaz ne placujem RTV prispevka.

m0LN4r ::

GupeM je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Kdor je pameten sploh ne zapravlja casa s to greznico.

Kdor je pameten, ne daje usranih komentarjev. RTV je recimo pred kratkim predvajal super dokumentarno serijo Popoln planet (A Perfect Planet). Daleč od greznice.

Aja, to sem jaz gledal na Prime v 4K.
Zka bi to gledal samo v HD... da bom gledal pisane piksle?

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

10/10





Much wow
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GupeM ::

m0LN4r je izjavil:

GupeM je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Kdor je pameten sploh ne zapravlja casa s to greznico.

Kdor je pameten, ne daje usranih komentarjev. RTV je recimo pred kratkim predvajal super dokumentarno serijo Popoln planet (A Perfect Planet). Daleč od greznice.

Aja, to sem jaz gledal na Prime v 4K.
Zka bi to gledal samo v HD... da bom gledal pisane piksle?


Zato ker recimo nimaš povsod 100 mbit interneta, nimaš povsod interneta sploh, nimamo vsi prime, in nimaš povsod 4K televizije. Dober primer zgoraj je bil recimo planinske koče.

Sicer pa 4K ali ne 4K nima zveze z izjavo PNG, da je RTV greznica. Ni vse tam drek, samo to sem hotel reči. Tudi prenos športnih dogodkov prebivalci običajno spremljajo na RTV 2.

Dimnik ::

m0LN4r je izjavil:

Nic ne bo z 4K, ker so komaj pred parimi leti nabavili FHD opremo.
Najbolj hecno je, da en jebeni youtuber spaca skup 4K kvaliteto in ima boljso zvok in sliko, kot nasi "profesionalci" na RTV, ki se napajajo iz RTV prispevka in se sploh ne rabijo trudit ali pretegnit, dobijo ga v vsakem primeru.
Kam gre denar?

Jaz sem poleti v Italiji posnel lepse videje o pokrajini s telefonom, kot nam jih servira RTV. Tak za salo, brez Osmota ali konkretne naknadne obdelave. Pa bi lahko vrgel gor se Lumetri pa Denoiser in Warp stabi.


Uuu, daj prošnjo, mogoče te zaposlijo za snemanje s telefonom.

Kje ti plačuješ rtv v slo?

m0LN4r ::

Ti si tudi ostal ujet v 2010, ko so vam nabavili FHD kamere in montirate se v Ediusu na dvojedrnih xeonih?
Medtem pa vas privat twomanbandi na internetu sekajo po kvaliteti snemanja in montaze? Saj vem, da je tezko priznat in pogledat izven okvirjev, cesa so drugi na internetu sposobni.
Zato pa imajo oni miljone gledalcev brez prisiljene narocnine, RTVjasi so pa veseli, ce jih se sploh kdo pokuka.

Bi bilo zanimivo videti, stevilo ogledov in cas predvajanja posameznih oddaj. Tujci pa se kr tepejo, da kupujejo nase serije/filme.

PS:


Jih je nekaj kalibrov zaposlenih na RTVju, ki niti najslabse zmontirane pizza reklame v zgornjem posnetku niso sposobni zmontirat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tony1 ::

Žal moram pritrditi. Kolega je delal v avdio sektorju na RTVju in komentiral, da tako lenih ljudi ni na svetu. Najhujša oblika državnih uslužbencev, poslanci so v primerjavi z njimi naravnost delovni ljudje.

Pred kratkim je bilo veliko debate o tem, kako so uspeli ti isti mojstri tako zanič obdelati zvok na prvih delih serije Jezero, da se še ta mladega Cavazze, mojstra igre, ne zastopi niti s podnapisi. No, ko je narod pizdil dovolj dolgo, so zmigali riti in zadnjih nekaj delov na novo poštimali kot je treba. Torej znajo - ampak se jim praviloma žal ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

bbf ::

Kolkr dnarja, tolk muzke..

Invictus ::

blink je izjavil:


Kdor se spomne osamosvojitvene vojne, ve da je JLA najprej bombardirala oddajnike (Krvavec, Nanos, Boč, Kum, Domžale, Pohorje). Če se prav spomnem, je ostal na Krimu delujoč.

Sem gledal napad. Pilot nalašč falil.

Je zadel tisti kucl traven enosede...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alexius Heristalski ::

TV Slovenija je v multipleks C ugasnil SD SLO1, 2, 3 ter vklopil naslednje programe: Fox Crime, Minimax, Fox, Fox Life, Fox Movies, CMC, Nat Geo, Viasat History, TV1000, AMC. Vsi našteti programi so odklenjeni (FTA), bitni pretok videa je 1,67 Mb/s, zvok MP2 128 kb/s, kodek H.264, standardna ločljivost 720×576. EPG ni, imajo pa vsi programi razen Minimaxa in Viasat History podnapise DVB in ne zapečene v sliko.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Invictus ::

Ločljivost iz kamene dobe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Daniel ::

Alexius Heristalski je izjavil:

TV Slovenija je v multipleks C ugasnil SD SLO1, 2, 3 ter vklopil naslednje programe: Fox Crime, Minimax, Fox, Fox Life, Fox Movies, CMC, Nat Geo, Viasat History, TV1000, AMC. Vsi našteti programi so odklenjeni (FTA), bitni pretok videa je 1,67 Mb/s, zvok MP2 128 kb/s, kodek H.264, standardna ločljivost 720×576. EPG ni, imajo pa vsi programi razen Minimaxa in Viasat History podnapise DVB in ne zapečene v sliko.


Zelo zanimivo. Marsikomu bo teh par programov povsem dovolj za občasno gledanje TVja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

link_up ::

hmm zanimivo. To mora biti testno in bo kasneje paytv. Upam seveda, da se motim! :)
In and Out

kokpa ::

Zdravo, kako bi dobil nazaj slo 1, 2 na tv...poiskusil z ponovnim iskanjem programom, najde ampak pod slo 1hd pravi da ni signala, na slo 1 pa je samo tema...lani na novo kupljena škatlica. Amico impulse 265 t2/c...

Alexius Heristalski ::

Daj na SLO1 HD in premakni anteno, poskusi najti mesto, kjer bo dovolj signala.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kokpa ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Daj na SLO1 HD in premakni anteno, poskusi najti mesto, kjer bo dovolj signala.


Hvala za pomoc, bom poiskusil

kokpa ::

Čudnu mi pa je da na 3 ostalih tvjih mi pa slo 1hd, je pa res da edino ta tv uporablja tale box za hrvaške signale...

bbf ::

To je testno obdobje. (če bi tole ostalo odprto, se bi vse njive zarasle.) Innet tv trži fox itd v muxu c. EPG še pride.

Unchancy ::

RTV bo 17. januarja 2022 ugasnila SD-signal svojih televizijskih programov, ki se oddaja v prizemnem omrežju


Zaradi mene lahko povsem ugasnejo vse svoje “signale” in razjahajo tudi obvezno članstvo v pionirski orga… torej ukinejo obvezno naročnino za vse, ki ne živijo v temni in vlažni jami.
Kdor hoče to gledat, naj se naroči in plačuje.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Telbanc ::

Invictus je izjavil:

Ločljivost iz kamene dobe...


Ne vem zakaj nas jebejo z ločljivostjo iz socijalizma. Nej gre vse skup u k..., bi pogledal kak film, ampak ko vidim sliko me vse mine.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

bbf ::

Kdo te j.. z nizko ločljivostjo?

opeter ::

Za primerjavo: Telemach je na našem koncu (SV Slovenija) konec leta 2020 preklopil večino programov na HD (720p). Takrat so rekli, da so morali nadgraditi infrastrukturo ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Alexius Heristalski ::

Novi programi so zdaj kodirani. Ponudnik Innet TV je splavil spletno stran, kjer je možno kupiti sprejemnik in se naročiti na paket: https://innet-tv.si
Prodajajo jih tudi v poslovalnicah Pošte Slovenije in črpalkah Petrol.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Daniel ::

Proti Hrvaškemu EVO TV je to vse skupaj bolj žalost.

mtosev ::

Zelo malo kanalov je na voljo. Ne vem za kolk ljudi bo tole uporabo. Mogoče kasneje dodajo še kakšen kanal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cekr ::

Bo prej ukinjeno. Sploh pa ni več prostora. Morali bi postaviti tudi pravilo, da manj kot HDfull ne sme biti več v etru.

Mogoče še: Primerjava živih slik med našimi in hrvaškimi programi je očitna. Slednje slike so precej boljše.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gagatronix ::

Ce leta 2022 se posedas pred TVjem je mogoce cas da se malo zamislis nad sabo.

kanarin ::

Kaj pa ti počenjaš leta 2022? Namesto v TV buljiš v zaslon telefona/tablice/prenosnika/PC-ja ? Nad čim bi se pravzaprav morali zamisliti tisti, ki gledajo(mo) (predvsem ali tudi) TV ?

Gagatronix ::

Ne boš verjel, leta 2022 niti ne plačujem RTV prispevka, ker se mi sladko fučka za te debilizme.

kanarin ::

Bravo, a želiš za to izjavo pokal ali medaljo ? Sicer še vedno ne vem o čem ti sploh govoriš....

GupeM ::

Gagatronix je izjavil:

Ne boš verjel, leta 2022 niti ne plačujem RTV prispevka, ker se mi sladko fučka za te debilizme.

Kaj pa potem počneš? Drekaš po slo-techu? Vem, da je to zdaj moderno, ampak vseeno bi se lahko zamislil nad sabo.

Gagatronix ::

Nisem jaz tisti, ki bi se moral zamislit. sLOL-tech je tako ali tako govno, in jaz tu samo zabijam cajt. :))

GupeM ::

Gagatronix je izjavil:

Nisem jaz tisti, ki bi se moral zamislit. sLOL-tech je tako ali tako govno, in jaz tu samo zabijam cajt. :))

In najedaš vsem ostalim.

kanarin ::

Pusti stat, nima smisla debatirat s takimi troli, saj itak očitno nima kaj pametnega oz relevantnega za povedat.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Televizijski programi RTV od januarja le še v visoki ločljivosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8315487 (7313) kanarin
»

DVB-T (Mpeg-4 in AAC) zmeden?

Oddelek: Zvok in slika
232845 (2581) ...:TOMI:...
»

TV več ne lovi pop tv in A kanala

Oddelek: Zvok in slika
3211280 (9738) Alexius Heristalski
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956530 (33242) Alexius Heristalski
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611360 (7820) AngelOfDeath

Več podobnih tem