» »

Kako do EU denarja - budget 2021-2027

Kako do EU denarja - budget 2021-2027

TheBlueOne ::

Kakor gledam bo v startu 1.1 do 2.1 triliona € slo vecinoma v razvoj zelenih tehnologij in infrastrukture.

Lepo opisano tukaj:



Ima kdo izkusnje kako konkretno do teh sredstev. Mi smo druscina, ki vecinoma kot sluzbo razvija visoke tehnologije ampak nikakor ne znamo do teh virov denarja. Bi bilo super, da tudi kolektivno, kot slovenski tehniki pokurimo cim vec denarja, ki je na voljo. Ga pa je dovolj, da nikomur ni treba skrivati kako priti do tega denarja, razen morda tistim, ki ga delijo.

Ideje? Poti?
  • spremenil: bluefish ()

Invictus ::

Vedno za...

Meni je bolj problem kje najti razpise...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Vedno za...

Meni je bolj problem kje najti razpise...


Jop... Ta tema bi bilo pametno, da se cim bolj osvezuje. Kesa je toliko, da ga bo verjetno problem porabit.

fikus_ ::

Spremljat je potrebno razpise, uporabit domišljijo pri izbiri področja in se prijavit. Za prijavo je dobro koga najet, ki se na te zadeve spozna.

Tako, da je sedaj tržna niša svetovanje in pomoč pri prijavi na razpise.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

borisk ::

Denarja je kot toče, pred časom je naš gospodarski minister na enem seminarju lokalne obrtne zbornice povedal, da je na žalost več denarja kot dobrih projektov...
Razpisov je precej, je pa dobro poiskat nekoga, ki to spremlja, in je DOBER, povprečnih je precej.

V domačem podjetju smo se lani prijavili na razpis za zagon podjetij po covidu, ker smo imeli vmes nekaj mesecev z slabim izidom. krili so nabavo osnovnih sredstev do 100k€ in plače v višini 100k€. ker je bilo slabo leto smo imeli investicij samo za dobrih 50k€, plače pa v celoti. Ampak denar smo dobili oktobra letos, vlogo smo morali oddati lani do oktobra, potem so rok podaljšali za pol leta, ampak ne za tiste ki smo že oddali vlogo...

Letos smo dobili odobreno 45% finannciranje projekta(osnovna sredstva), v zameno za zaposlitve, izplačilo tega deleža mora biti v 2022.

že nekaj časa čakamo na rezultate razpisa za digitalizacijo, vlogo in projekt je bilo potrebno oddati meslim da konec avgusta, za rezultate imajo časa do 20.12.2021, ampak so javili da so si podaljšali rok na 10.1.2021 (bodo kao full delali med prazniki ;)

V glavnem potrebuješ nekoga, ki ti bo poiskal primerne razpise, potrebuješ €€, da vse skupaj financiraš, čez nekaj časa pa boš dobil nekaj nazaj. V glavnem potrebuješ €€, da dobiš €€.

TheBlueOne ::

borisk je izjavil:



V glavnem potrebuješ nekoga, ki ti bo poiskal primerne razpise, potrebuješ €€, da vse skupaj financiraš, čez nekaj časa pa boš dobil nekaj nazaj. V glavnem potrebuješ €€, da dobiš €€.


Tema je mislijena za zbiranje teh informacij. Ravno to je meni pri teh razpisis smotano, da moras biti bolj ekspert, da se prijavis in napises vsecno prijavo, kot pa ekspert v stroki.

Kje konkretno ste se prijavljali?

borisk ::

Vsi razpisi so preko MGRT, vsaj ti,na katere smo se prijavili mi
https://www.gov.si/drzavni-organi/minis...

najboljše da se dovoriš s kakšnim podjetjem, ti jim poveš kaj delaš in kaj bi imel, oni ti povejo na kak razpis bi se bilo dobro prijaviti. Jaz ti lahko priporočam podjetje Optimizator, je pa zagotovo še več dobrih podjetij.

feryz ::

Všeč mi je, da je glavnina razpisov s področja papirologije in birokracije.
Tako da se nekdo, ki normalno dela, nima na kaj prijaviti.
Glavnina je za mešanje megle.

widj3098dj32 ::

borisk je izjavil:

Denarja je kot toče, pred časom je naš gospodarski minister na enem seminarju lokalne obrtne zbornice povedal, da je na žalost več denarja kot dobrih projektov...

Brez skrbi, bomo vracali ta presezek denarja dnevno z nakupi, s tem da tvojega direktorja to ne bo bolelo, oni na minimalcu pa bodo crkovali. EU brave new world

Zgodovina sprememb…

borisk ::

no, direktor sem kar sam, in nimam nobenega delavca na minimacu, ker ga kmalu ne boš več imel.
Očitno ti situacija na trgu dela ni jasna, trenutno lahko tudi čist navadni delavec brez kakršnega koli znanja zbira kje bo delal... je pa mogoče da se iz mamine sobe ali študentskega doma to ne vidi....

@Feryz če delaš bili kaj več kot popoldanski fuš, je vsakem podjetju ogromno birokracije in papirologije, bolj ko delaš zahtevne projekte, več lahko pridobiš z dobrim informacijskim sistemom. če imaš imaš pa 15 šipekov, ki ti delajo omete, pa ti seveda to ne pride prav, ker za šajtrgo pa vaservago ne bo razpisa ;-)

feryz ::

Ker tisti, ki ti naredijo lep dom, niso vredni nič in si nič ne zaslužijo, mar ne?
Podporo rabijo ljudje, ki se udeležujejo forumov na Maldivih, razvijajo "digitalne strategije", kibernetsko varnost, preoblikovanje družb in podobno?
Dobro, da si povedal.

Če nisi zadnje leto prespal, bi lahko opazil, da kompletna industrija kleca ravno zato, ker ni dovolj "šipekov", da bi delali. Dobesedno povsod se ustavljajo tovarne, transporti, skladišča ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Invictus ::

feryz je izjavil:

Všeč mi je, da je glavnina razpisov s področja papirologije in birokracije.
Tako da se nekdo, ki normalno dela, nima na kaj prijaviti.
Glavnina je za mešanje megle.

Ja, edino delo je lopata in kramp.

O.K., še srp in kladivo.

Pa za šipce zdaj kela in gladilka...

Iz kje si ti ušel, delovne brigade leta 1948?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

Desetletje nazaj je bil krovni eu projekt "Horizon 2020", ne vem kako se imenuje zdaj. Pod tem krovnim projektom je kup področij, ki definirajo kaj iščejo in na te teme spišeš predloge projektov, ki se potem ocenjujejo in izbirajo. Vsaj tako je bilo takrat, dvomim da je sedaj kaj bistveno drugače. Tako da z dobrimi idejami in predlogi za njihovo implementacijo je relativno enostavno priti do denarja. A opozorilo - ti projekti so potem ene 50% birokracije, 30% nakladanja in 20% resnega dela. Komur to ustreza, go ahead.

feryz ::

Seveda gospod nadinteligentni invictus. Posledice vaših super pametnih odločitev spremljamo lahko vsak dan.
Saj vem, krivo je premalo subvencij, drugače bi bilo vse ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

pegasus ::

Našel ... naslednik Horizon 2020 se imenuje "Horizon Europe" in ponuja 95.5 miljard eur. Veselo na delo.

TheBlueOne ::

pegasus je izjavil:

Našel ... naslednik Horizon 2020 se imenuje "Horizon Europe" in ponuja 95.5 miljard eur. Veselo na delo.


Kje najdes informacije, kako se prijavis? Imas kaj izkusenj?

archer ::

Zelo dobri pri pomoči pri razpisih naj bi bili pri Tiko Pro ali pa Ana+. Je pa dejstvo, da če ni v ozadju načrt za več delovnih mest in "zelenih" investicij, potem bo težka. Razen verjetno za tiste, ki so direktno v prvi vrsti pri prašičjih koritih.

pegasus ::

TheBlueOne je izjavil:

Kje najdes informacije, kako se prijavis? Imas kaj izkusenj?
Vse piše, a je ogromno materiala za prebrat. Tu ti ne bo mamica pomagala, se boš moral kar sam zagristi v suhoparno čtivo.
Sem pa slišal, da se dobro prodajajo tudi tečaji za te eu projekte ;) ... Mogoče zanimiv odraz naše funkcionalne pismenosti.

TheBlueOne ::

pegasus je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kje najdes informacije, kako se prijavis? Imas kaj izkusenj?
Vse piše, a je ogromno materiala za prebrat. Tu ti ne bo mamica pomagala, se boš moral kar sam zagristi v suhoparno čtivo.
Sem pa slišal, da se dobro prodajajo tudi tečaji za te eu projekte ;) ... Mogoče zanimiv odraz naše funkcionalne pismenosti.


Ja kje tocno. :) Nekaj sem bral ampak vedno vse bolj EU promocija ...

borisk ::

feryz je izjavil:

Ker tisti, ki ti naredijo lep dom, niso vredni nič in si nič ne zaslužijo, mar ne?


ne da si ne zaslužijo, ampak gradbeništvu gre kar v redu, sploh šefom... na račun višjih cen materialom ste pošteno dvignili cene, valjda ste vsem delavcem dvignal plače za 30% ane?

pokliči eno od 50 firm ki se ukvarjajo z razpisi, pa ti bodo predlagali kaj bi bilo aktualno za tvojo firmo, naj te ne bo strah, tudi visokotehnološka podjetja se prijavljajo z pomočjo namenskih podjetij, ker so razpisi napisani v pravnikom in EU birokratom jasnem jeziku...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Javni razpis - očitno izbrana oprema ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1178173 (4597) Voluharr
»

Delitev startup podjetja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596368 (4558) showsover
»

Prijava na subvencije oziroma spodbude

Oddelek: Loža
101040 (649) N0t0ri0us
»

Previsoka izobrazba...

Oddelek: Loža
285823 (4773) kamuee
»

Nore zahteve za službo ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10926011 (21231) Relanium

Več podobnih tem