» »

Kako mečete smeti v rumeno kanto?

Kako mečete smeti v rumeno kanto?

«
1
2

HotBurek ::

Dobro jutro.


Evo, čisto iz firbca me zanima, kako mečete smeti v rumeno kanto; v vrečki, ali kar se posamično nabere v košu?

Jst vsako stvar, ki jo dam v koš, prej operem (tetrapak, jogurtov lonček, ...), potem plastenke zmučkam in zaprem, tetrapaku potegnem zalepljene uhlje ven in ga sploščatim in zaprem, škatlaste stvari (npr. pakunge od dostave solate) pa še razrežem na ploščate konce. V košu nimam vrečke, ker je itak vse čisto. In potem nesem koš do rumene kante, in tja notri stresem.


Ne vem pa, kaj je bolše za une, ki naprej to rihtajo; ali jim je lažje delati s smetmi, ki so v vrečkah, ali da so prosto nasute?

p.s.: Piksne, konzerve in alu tube dam posebej in potem gre to na zbirališče.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window
  • spremenilo: HotBurek ()

starfotr ::

Ja ali ni logično da so zadeve, ki niso v vrečki lažje za sortirat? Poleg tega vrečke povzročijo dodatno delo ali pa jih sploh ne raztrgajo in ne sortirajo vsebine in gre vse skupaj med preostanek odpadkov, torej direktno na smetišče.

Zimonem ::

Tako nekako kot si opisal ker se mi ne da redno odnašat. Pa preveč volumna. Sicer pa vseeno itak se ne reciklira.

Invictus ::

Zakaj bi pral smeti?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zimonem ::

Invictus je izjavil:

Zakaj bi pral smeti?

Da ti ne smrdi v košu če ne odneseš sproti.

Kayzon ::

Invictus je izjavil:

Zakaj bi pral smeti?


:)):)):))

tony1 ::

Navodilo lokalne komunale je, da morajo biti v razsutem stanju. Prinesem v vrečki in v kanto sresem iz vrečke.

MasterTade ::

v vrečki

komunala kolikor zaračuna odvoz naj se kar potrudi
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Haha, se vidi, da ne plačuješ računov. Ker bi lahko videl, da gre za drobiž.

eventyrer ::

HotBurek je izjavil:


Evo, čisto iz firbca me zanima, kako mečete smeti v rumeno kanto; v vrečki, ali kar se posamično nabere v košu?


sploh ne uporabljam rumene kante!!!!!

Imam dosti drugih barv ma rumene kante pa res nimam.

Try again, tokrat vprašanje postavi tako smiselno da nam ne bo treba ugibat kaj sprašuješ.

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

starfotr je izjavil:

Haha, se vidi, da ne plačuješ računov. Ker bi lahko videl, da gre za drobiž.


Cene odvoza niso povsod iste, upošteval sem tudi ostale odpadke ne le embalaže. Itak pa voda je drobiž pa elektrika je drobiž. Lahko kar povišamo za 50 %..
Mors omnia aequat

harvey ::

MasterTade je izjavil:

v vrečki

komunala kolikor zaračuna odvoz naj se kar potrudi

Ne bi škodil ogled kakega centra za predelavo odpadkov in tam se pokaže vsa beda človeka in zato take blodne izjave, da se naj oni trudijo s tvojo nesnago.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Horas ::

Zimonem je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zakaj bi pral smeti?

Da ti ne smrdi v košu če ne odneseš sproti.


jaz kupujem dišeče piskarjeve 45l, močne trdne, tista vrvic za zavezat isto močna se ne strga. in lepo diši. konzerv in pixn ne perem. čemu?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

mr_chai ::

jst v rjavo bio kanto mečem bio odpadke v plastičnih vrečkah

111111111111 ::

HotBurek je izjavil:

Jst vsako stvar, ki jo dam v koš, prej operem (tetrapak, jogurtov lonček, ...), potem plastenke zmučkam in zaprem, tetrapaku potegnem zalepljene uhlje ven in ga sploščatim in zaprem, škatlaste stvari (npr. pakunge od dostave solate) pa še razrežem na ploščate konce. V košu nimam vrečke, ker je itak vse čisto. In potem nesem koš do rumene kante, in tja notri stresem.

Torej če prav razumem. Ti s PITNO vodo pereš smeti, da so bolj čiste?

Uau, kakšen ekolog.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

HotBurek ::

Morda bi bilo bolje, če bi uporabil besedo "sperem". Npr. plastično posodo, v kateri je bila rdeča pesa, sperem z vodo.

Namen je, kot je že bilo zgoraj omenjeno, da to ne plesni in smrdi, kasneje pa tudi, da ne privlači živali (ose, podgane, medvedi...)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Horas ::

111111111111 je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Jst vsako stvar, ki jo dam v koš, prej operem (tetrapak, jogurtov lonček, ...), potem plastenke zmučkam in zaprem, tetrapaku potegnem zalepljene uhlje ven in ga sploščatim in zaprem, škatlaste stvari (npr. pakunge od dostave solate) pa še razrežem na ploščate konce. V košu nimam vrečke, ker je itak vse čisto. In potem nesem koš do rumene kante, in tja notri stresem.

Torej če prav razumem. Ti s PITNO vodo pereš smeti, da so bolj čiste?

Uau, kakšen ekolog.


jaz bio devam v mešane. ne vem čemu bi moral imet še en koš če se bio odpadki itk pokoplejo z mešanimi! preverjeno iz prve roke!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Gagatronix ::

Razen ce zivis v Kocevskem rogu dvomim, da imas probleme z medvedi.

bobby ::

Horas, iz katere občine si?
Drugače pa RCERO,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Horas ::

šoštanj

kaj rcero?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Steinkauz ::

Horas je izjavil:


jaz bio devam v mešane. ne vem čemu bi moral imet še en koš če se bio odpadki itk pokoplejo z mešanimi! preverjeno iz prve roke!


V RCERO v Ljubljani se bio odpadki predelajo v kompost.
https://www.ljubljana.si/sl/moja-ljublj...

mr_chai je izjavil:

jst v rjavo bio kanto mečem bio odpadke v plastičnih vrečkah

In ne dajat v jebene plastične vrečke bio odpadkov.

feryz ::

120 litrske vreče. Ko je polna do roba ali še čez, zavežeš in odneseš v kanto. Ena gre noter, drugo moraš že hudo tlačiti.
Embalaže ne stiskamo, razen ko jo potlačiš v vrečo, da gre več noter.

Lonsarg ::

Steinkauz je izjavil:


In ne dajat v jebene plastične vrečke bio odpadkov.
V navadne res ne, obstajajo pa zelo prakticne plasticne bio razgradljive vrecke za ta namen.

GupeM ::

Tudi meni ni jasno, zakaj bi pral smeti. Še navodilo komunale pravi, da embalaže ni treba prati, jo je pa treba izprazniti, če so v njej še ostanki hrane. Če embalaža ni prazna, jo zato izpraznim v koš z bio odpadki, embalažo pa vržem v smeti za embalažo. Tudi ločevanje tetrapakov, plastike in konzerv ni smiselno. Ločevanje plastike od kovine je namreč izredno enostavno (hint: magnet) in tisti ki se ukvarjajo s predelavo smeti, to storijo brez problema. Če kaj, bi morali tetrapake posebej zbirat. Ne vem, kako te ločijo od plastike.

Če imaš težavo s smradom in plesnijo neoprane embalaže, imaš pa prevelik koš za smeti v bajti. To lahko vsak dan neseš ven, spotoma ko greš na šiht.

Lonsarg je izjavil:

Steinkauz je izjavil:


In ne dajat v jebene plastične vrečke bio odpadkov.
V navadne res ne, obstajajo pa zelo prakticne plasticne bio razgradljive vrecke za ta namen.

Če so bio razgradljive, niso plastične. Verjetno misliš tiste, narejene iz koruznega in/ali krompirjevega škroba.

steev ::

Ločevanje plastike od kovine je namreč izredno enostavno (hint: magnet)

Japajade. Poskusi, kako se tvoj magnet s hladilnika prime na piknso piva.
:|

GupeM ::

steev je izjavil:

Ločevanje plastike od kovine je namreč izredno enostavno (hint: magnet)

Japajade. Poskusi, kako se tvoj magnet s hladilnika prime na piknso piva.

https://www.kjmagnetics.com/blog.asp?p=...

Likalnik ::

mi tudi nimamo rumene kante....res pa je, da to vrstnih odpadkov ne perem oziroma ne splahujem s pitno vodo...če bi že to moral početi potem zbiraj in spiraj z deževnico....če ti smrdi pod pisker potem bolj redno oziroma bolj pogosto odnesi smeti ven.
jaz to vrstno embalažo zbiram v vrečki ali pa si jih, čez dan zložim v en kot.....konc dneva pa vse skup primem pa nesem na otok (praktično nosi vsakodnevno te smeti ven...oziroma najkasneje na dva dni)....če zbiram v plastični vrečki potem vse skupaj stresem ven iz vrečke.....enako delam s papirjem.

111111111111 ::

HotBurek je izjavil:

Morda bi bilo bolje, če bi uporabil besedo "sperem". Npr. plastično posodo, v kateri je bila rdeča pesa, sperem z vodo.

Namen je, kot je že bilo zgoraj omenjeno, da to ne plesni in smrdi, kasneje pa tudi, da ne privlači živali (ose, podgane, medvedi...)

Mislim, da je škoda vode, ki se jo za to porabi. Pri predelavi embalaže v reciklirnih centrih jo sperejo in operejo. Glede na to, da te skrbi da bodo živali prišle v kontejner, sklepam da si kje bolj na vasi. Raje poskusi živeti z manj embalaže oz z surovino, ki se jo da bolje reciklirat. Npr. steklo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

rebex ::

Odpadke v rumeno kanto mečem v vrečah. Res dosledno ločujem odpadke, ampak se vprašam včasih, kaj je sploh point tega ločevanja? Kaj ima okolje od tega?
Centri za ločevanje odpadkov izkoristijo odpadke, s katerimi se še da kaj zaslužit (kovine ...), ostale pa enostavno zakurijo. Se opravičujem, ampak požari na deponijah so v zadnjih letih enostavno prepogosti in ni variante, da gre zgolj za naključja.
Rešitev, ki jo predlagam: če se odpadke kuri, naj se skurijo v TEŠ-u (se ga za to prilagodi) ali pa investira v sežigalnico (pokukajte malo na Dunaj).

Lonsarg ::

Sezigalnice so planirane, mislm da so celo neki zakoni ze sprejeti.

Ampak zaziga se zgolj manjse kolicine, se vedno se prej glavnino reciklira. Jaz sem ze 15 let nazaj ko smo bli na ogledu videl na deponiji kako na tekocem traku posebaj spravlja in stiska tetrapake, plastenke, kovinske piksne,... Pac cirka 8 razlicnih kategorij. Zelo malo je padlo na koncu tekocega traka v tovornjak (ki je potem peljal v Avstrijo v zazigalnico).

Predno so dajali na takoci trak je nekdo z vilami razkosal vse vrecke, da je bil vse razsuti tovor. Tako da te vrecke ze pohandlajo brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

111111111111 ::

GupeM je izjavil:


https://www.kjmagnetics.com/blog.asp?p=...

Odličen link. Je to dejasnko kje v uporabi ali je še na nivoju teorije in eksperimenta?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

steev ::

GupeM je izjavil:

steev je izjavil:

Ločevanje plastike od kovine je namreč izredno enostavno (hint: magnet)

Japajade. Poskusi, kako se tvoj magnet s hladilnika prime na piknso piva.

https://www.kjmagnetics.com/blog.asp?p=...

TIL. Se posipam s pepelom.
:|

111111111111 ::

rebex je izjavil:

Odpadke v rumeno kanto mečem v vrečah. Res dosledno ločujem odpadke, ampak se vprašam včasih, kaj je sploh point tega ločevanja? Kaj ima okolje od tega?
Centri za ločevanje odpadkov izkoristijo odpadke, s katerimi se še da kaj zaslužit (kovine ...), ostale pa enostavno zakurijo. Se opravičujem, ampak požari na deponijah so v zadnjih letih enostavno prepogosti in ni variante, da gre zgolj za naključja.
Rešitev, ki jo predlagam: če se odpadke kuri, naj se skurijo v TEŠ-u (se ga za to prilagodi) ali pa investira v sežigalnico (pokukajte malo na Dunaj).

Embalaža in plastika, se je na veliko vozila na kitajsko. Dejansko so kitajci postavili reciklirne centre in so plačevali po 300$ na kontejner plastike za reciklažo. No tega je sedaj konec, ker so zvišali BDP in sami proizvedejo dovolj smeti in kontejnerski prevoz se je podražil.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

GupeM ::

111111111111 je izjavil:

GupeM je izjavil:


https://www.kjmagnetics.com/blog.asp?p=...

Odličen link. Je to dejasnko kje v uporabi ali je še na nivoju teorije in eksperimenta?



Od 9:25 dalje.

Ne vem pa, če imajo kje v Sloveniji to.

steev je izjavil:

TIL. Se posipam s pepelom.

Zato pa smo tu, da kaj novega izvemo :)

Tudi jaz sem to ugotovil nekaj dni nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

111111111111 ::

GupeM je izjavil:


Tudi jaz sem to ugotovil nekaj dni nazaj.

Jaz pa sem izvedel 20 minut nazaj. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

HotBurek je izjavil:

Morda bi bilo bolje, če bi uporabil besedo "sperem". Npr. plastično posodo, v kateri je bila rdeča pesa, sperem z vodo.

Namen je, kot je že bilo zgoraj omenjeno, da to ne plesni in smrdi, kasneje pa tudi, da ne privlači živali (ose, podgane, medvedi...)

Karkoli vode porabiš za smeti, je navaden debilizem. In to celo pitno vodo...

Pa kaj ti nosiš smeti ven 1x na mesec, odvažajo ti pa na pol leta?

Smeti pa pač razpadajo. In smrdijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Rias Gremory ::

Ko človek prebere tako temo se vpraša, če niso nekateri plačani po številu debilnih izjav. Mora biti pa plačilo res ubogo glede na število prispevkov dotičnih pacientov (med njimi so tudi ne-PnG uporabniki).

Avenger ::

Embalažo izpraznim in sploščim.

GupeM je izjavil:

steev je izjavil:

Ločevanje plastike od kovine je namreč izredno enostavno (hint: magnet)

Japajade. Poskusi, kako se tvoj magnet s hladilnika prime na piknso piva.

https://www.kjmagnetics.com/blog.asp?p=...


Uuu, hvala za tole, tega še nisem vedel.

Nasplošno sicer opažam, da je kultura ločevanja zelo nizka. V vsaki kanti sem že videl vse, tudi steklo v kanti za papir. Velikokrat se folku enostavno ne da in zabrišejo vse skup v navadne odpadke (črna), najbolj me pa razkuri, ko vidim plastenke in piksne v zabojniku za bio.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

GupeM ::

Avenger je izjavil:

Velikokrat se folku enostavno ne da in zabrišejo vse skup v navadne odpadke (črna)

Kar je vseeno bolje kot napačno ločevanje. Odvoz smeti iz črnega zabojnika je pa itak najdražji, tako da sami sebi serjejo v skledo, če se jim ne da ločevati.

HotBurek ::

Nekdo je dal link do pdf-ja in omenil stran 16. Zgleda, da je ta post pobrisan. Se lahko ponovno objavi link do pdf-ja?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

predi ::

Itak da vse operem. Konzerve in podobno dam kar v pomivalca poleg posode, je vedno dovolj prostora. Zbiram samo čisto embalažo, za vikend odnesem do zbirnega otoka. Raztrosim iz vrečke, ki jo ponovno uporabim za zbiranje. To zbiranje nagnite neočiščene embalaže si morda lahko privošči nekdo, ki živi v hiši, ker ima dovolj prostora za katerega mu je vseeno, ne tisti, ki mu je pomemben vsak kvadratni meter. Verjetno že s ponovno uporabo tiste vrečke kompenziram vso dodatno porabljeno vodo in to v občini, kjer pitna voda ni nikoli problem. Predlog, da bi namesto tega vsak teden odvrgel dodaten kos plastike, je naravnost absurden.

bobby ::

Pa dobr, sej imamo cisto spodoben center v Lj,... Se eni trije taki centri po Slo pa bomo iz tujine uvazal smeti :)
Kratek video
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Avenger ::

Me pa blazno zanima kako potem v centru ločujejo embalažo - notri so razne kovine, različne plastike, ki ne grejo nujno skupaj, seveda tudi karton ker si nekateri to razlagajo kot embalažo, pa stiropor, ki bi moral it v bistvu v črno kanto in ga ne moreš mešat z drugimi plastikami. Pa kako iz bio odpadkov potegnejo vse tiste vrečke iz klasične plastike, pa kakšne zamaške, pa kaj kar sploh ne paše not, itd. da bi to ročno si kar ne predstavljam...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

starfotr ::

Ne boš verjel ampak jogurtovi lončki in stiropor je isti material. Samo, da je stiropor ekspandiran.

Steinkauz ::

Ne, ni nujno isto. Če so PP (polipropilen) pol ni isto, če pa so PS (polistiren) potem pa je.
Polistiren se pri nas ne reciklira(samo par podjeti na svetu to dela).
V kiro kanto spada je pa mal od regije odvisno, ima oznako 6. Nekje je to črna kanta, nekje embalaža.
Iz Ljubljani se bale plastike (brez stiroporja) pelje v Avstrijo (ki jim plačujemo), da oni to zažgejo.
Dejansko zakoplje se baje samo 5-10% odpadkov.

MrStein ::

Biseri so tudi tisti, ki velike kartonske (prazne) škatle dajo v keson (sicer pravi) in z dvema zapolnijo ves prostor.

A noben ni vprašal : kako date vrečke v rumeni keson? Tlačite skozi tisto 15 široko odprtino? Ena po ena vsak kos? Kaki dober samaritan razbije ključavnico in potem celo vrečko not vržete?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

feryz ::

Nismo vsi blokovci, da bi si privoščili zgolj 15 cm odprtino v rumenem kontejnerju.

GupeM ::

MrStein je izjavil:

Biseri so tudi tisti, ki velike kartonske (prazne) škatle dajo v keson (sicer pravi) in z dvema zapolnijo ves prostor.

A noben ni vprašal : kako date vrečke v rumeni keson? Tlačite skozi tisto 15 široko odprtino? Ena po ena vsak kos? Kaki dober samaritan razbije ključavnico in potem celo vrečko not vržete?

Nekateri imamo svoje kante, ne blokovskih. Brez ključavnic, celo brez lukenj.

MrStein ::

No, zanima me za blokovske. Pred časom je ena znanka jamrala, da kako zdaj to, a naj ena po ena jemlje kose iz vrečke, in zlaga...
Marsikje so ti kontejnerji na silo odklenjeni.
A obstaja nevarnost, da kdo ukrade vsebino?
Prevod: čakaj, a kdo zastonj odpelje odpad?

No, dejansko poznem enega podjetnika, ki počne točno to. Sicer samo za podjetja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zobnik ::

Sperem in posamezno dam v rumen zabojnik, na naši vasi mora met vsaka hišna številka rumenga in črnega. Če ga nimaš ti zagrozijo s kaznijo, no eden ga nima in je dobil sam ompomin, kazni pa ne. Torej si prisiljen ga met.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlaganje smeti v tuj zabojnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223269 (1710) NEGAN DEAD
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321769 (17373) Mare2
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734432 (30933) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468959 (66199) Malajlo

Več podobnih tem