» »

Kako mečete smeti v rumeno kanto?

Kako mečete smeti v rumeno kanto?

1
2
»

MrStein ::

Glede pranja: V oddaji o reciklaži je bilo razloženo, da se jogurtov lonček (to je bil pokazan primer na videu, velja pa nasploh) ne pere, ker smeti v obratu operejo bolj učinkovito, z manj vode.

Šlo je za nemško oddajo, staro kakih 20 let. Mogoče zdaj veljajo drugi standardi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

https://www.vokasnaga.si/locevanje-odpa...

embalaže ni treba izpirati ali prati

Groot ::

Pri nas v bloku so vse kante odklenjene. Je pa res da imamo notranjo smetarnico.

Ashrack ::

@OP
Brez zamere ampak ti imas pa res prevec casa. Recikliram po sistemu, najboljse kar lahko. Seveda pa glede na to da placujem za to storitev mi niti pod razno ne pride na pamet da bom vlagal energijo v to.
....

Ashrack ::

MrStein je izjavil:


A noben ni vprašal : kako date vrečke v rumeni keson? Tlačite skozi tisto 15 široko odprtino? Ena po ena vsak kos? Kaki dober samaritan razbije ključavnico in potem celo vrečko not vržete?

Ce bi mi imeli take kante, bi potem vse romalo v crno. Niti pod razno se ne bom zafrkaval s tem da bom posamezno plastenko v kos metal. Pa saj nisem opica.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

HotBurek ::

Iz zgornjega linka:

Preden embalažo odložimo, ji vedno odstranimo pokrovček ali zamašek.

Jst pa vedno stisnem (plastenka, tetrapak), potem pa zaprem z pokrovčkom na navoj, da se ne napihne nazaj.

Pa to ni gut, kot piše. Ker, kaj? Da potem lažje (oz. sploh) ločijo pokrovček od plastenke oz. tetrapaka.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

MrStein ::

Verjetno zato, ker večina ne stisne, in tako ostane napihnjeno ter zaseda prostor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

To s pokrovčkom sem se tudi jaz spraševal. Naredim namreč isto kot Burek.

mojsterleo ::

Mi sortiramo doma embalažo, bio, papir in ostalo.
Med embalažo razne pvc plastenke, jogurtovi lončki, pvc od pakiranih narezkov salam/sirov/mesa. Pločevinke, tetrapaki, umazano embalažo od kuharije/burekov/pic.
Med steklo damo očiščene steklenice in kozarce brez pokrovov.
Bio zbiramo doma v pvc vrečkah v katerih je papirnata vrečka od kruha ali kakšna druga, nato se papirnat del z vsebino odvrže v smeti pvc pa med embalažo.
Med ostalo grejo kosti, umazanija iz kopalnice, kakšne umazane krpe od čiščenja.
Izrabljene baterije, sijalke, manjši kosovc odložimo v trgovskem centru v za to namenjene kante.

111111111111 ::

HotBurek je izjavil:

Iz zgornjega linka:

Preden embalažo odložimo, ji vedno odstranimo pokrovček ali zamašek.

Jst pa vedno stisnem (plastenka, tetrapak), potem pa zaprem z pokrovčkom na navoj, da se ne napihne nazaj.

Pa to ni gut, kot piše. Ker, kaj? Da potem lažje (oz. sploh) ločijo pokrovček od plastenke oz. tetrapaka.

Več energije porabiš da stisneš. Še posebej so problematične zaprte in ne stisnjene. Za tiste se porabi največ energije, da jih raznese.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

GupeM ::

Pa saj odprto stisneš, nato pa zapreš, da je ne napihne nazaj.

FireSnake ::

HotBurek je izjavil:

Iz zgornjega linka:

Preden embalažo odložimo, ji vedno odstranimo pokrovček ali zamašek.

Jst pa vedno stisnem (plastenka, tetrapak), potem pa zaprem z pokrovčkom na navoj, da se ne napihne nazaj.

Pa to ni gut, kot piše. Ker, kaj? Da potem lažje (oz. sploh) ločijo pokrovček od plastenke oz. tetrapaka.


Jaz tudi stiskam :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Invictus ::

JAz stiskam, ker embalažo pobirajo sam na 3 tedne. Je drugače prehitro polna kanta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

MrStein je izjavil:

No, zanima me za blokovske. Pred časom je ena znanka jamrala, da kako zdaj to, a naj ena po ena jemlje kose iz vrečke, in zlaga...
Marsikje so ti kontejnerji na silo odklenjeni.
A obstaja nevarnost, da kdo ukrade vsebino?
Prevod: čakaj, a kdo zastonj odpelje odpad?

No, dejansko poznem enega podjetnika, ki počne točno to. Sicer samo za podjetja.


Odpadke ločimo na najmanj 3 različne kategorije.

Ena kategorija je, da je treba plačat, da prevzamejo odpadke. To so npr. nevarni odpadki ipd.

Naslednja kategorija je ta, da ni treba nič plačat niti nič ne dobiš plačano za te odpadke. To je npr. plastična embalaža.

In tretja kategorija je, da dobiš za odpadke plačilo. To so odpadne kovine, papir, steklo ipd.

In ugani s čim se ukvarjajo te ljudje? Ja s tistim, kar se splača.

111111111111 ::

GupeM je izjavil:

Pa saj odprto stisneš, nato pa zapreš, da je ne napihne nazaj.

Plastenke gredo v prešo. Če je zaprta s pokrovčkom, mora preša premagati pritisk na plastenko, da jo raznese in zoptimizira prostor. Če so plastenke brez pokrovčkov, gre manj energije.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

Baš je problem narediti prešo, ki stiska s 100 ton. Tukaj postane dejstvo zaprte plastenke nepomembno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Če se ne motim so bile največji problemi ker smetarski tovornjak naloži manj, kar prinese višje izpuste, nižjo učinkovitost, višje cene, blablabla... Če plastenko sploščiš ter zapreš postane plastenka precej ploščata in je kar naenkrat najširši del zgornji, pri zamašku, kar pomeni da ga stiskalnica praktično takoj deformira in posledično ne tesni več.

Invictus ::

To je bil problem na hrvaškem, ko so uvedli povratno embalažo. V zbirni center soi morali pripeljati cele plastenske, to so bili tovornjaki, ki so prevažali zrak.

Če je dobro stisnjeno, s pravo prešo, ne bo šel noter noben zrak... vse se spreša v eno kocko. A ni nekdo tukaj objavil nekega linka iz Estonije?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Več se dobi za neposkodovano embalažo, kot za poškodovano. Ali tako, ki je neprimerno skladiščena.

Kebo ::

Jaz hranim embalažo, ki jo je daleč največ, v vrečki. V smetnjak jo pa stresem da zasede manj prostora. V vrečki je predvsem zato, da se mi ne nabira v smetnjaku tekočina ki začne slej ko prej smrdet. Biološke imam v miniaturni posodi na pultu, ki jih večkrat na teden spraznim v večji smetnjak na balkonu tudi predvsem zato, da mi stvar ne smrdi v stanovanju. Biološke potem iz smetnjaka na balkonu praznim na kompost.

nejodagreat ::

bobby je izjavil:

Pa dobr, sej imamo cisto spodoben center v Lj,... Se eni trije taki centri po Slo pa bomo iz tujine uvazal smeti :)

Celjski je bil svoj čas omenjan kot dober, ne vem koliko je up to date
https://www.simbio.si/rcero

joze67 ::

MasterTade je izjavil:

v vrečki

komunala kolikor zaračuna odvoz naj se kar potrudi
Včasih so zaračunavali odvoz gospodinjskih odpadkov, teh iz eko otokov (rumene in modre kante) pa ne. Kdaj so spremenili?
Bo pa, ko vas bo dovolj vrečkarjev in bodo komunale prilagodile procese predpostavki, da so smeti še v vrečkah, in povečale prispevek, tvoje stališče še vedno pravilno.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlaganje smeti v tuj zabojnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223202 (1643) NEGAN DEAD
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321668 (17272) Mare2
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734290 (30791) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468853 (66093) Malajlo

Več podobnih tem