» »

Mnenje o sobnem kolesu

Mnenje o sobnem kolesu

SamH ::

Nameravam kupiti sobno kolo. Je tale https://sportplus.de/products/indoor-cy... približno v redu? Je kakšna očitna pomanjkljivost? Je kaj boljšega za ta denar? Hvala.

Scaramouche ::

Jaz bi kolo ki daje rezultat nad 500W, če delaš sprinte, sam to sem jaz... Ne vem kok stanejo taki...

OracleDev ::

Sobno kolo je edin primerno za klet.

Scaramouche ::

OracleDev je izjavil:

Sobno kolo je edin primerno za klet.


Veliko prekolesaril na sobnem, sploh zdaj ko je premrzlo in preveč dežuje, sploh pa ko pride poledica...

IL_DIAVOLO ::

Imam nek plastični klump od tunturija za 300 evrov in opravlja svojo nalogo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrihajaNodl ::

SamH je izjavil:

Nameravam kupiti sobno kolo. Je tale https://sportplus.de/products/indoor-cy... približno v redu? Je kakšna očitna pomanjkljivost? Je kaj boljšega za ta denar? Hvala.


Daj najprej pojdi v fitnes vsak dan in samo na "kolo", ali pa se bolje, ce imas moznost, si ga sposodi za mesec. Samo, da vidis, ce bos zdrzal, sem ga imel in prodal. Prevec dolgocasno.

SamH ::

PrihajaNodl je izjavil:

SamH je izjavil:

Nameravam kupiti sobno kolo. Je tale https://sportplus.de/products/indoor-cy... približno v redu? Je kakšna očitna pomanjkljivost? Je kaj boljšega za ta denar? Hvala.


Daj najprej pojdi v fitnes vsak dan in samo na "kolo", ali pa se bolje, ce imas moznost, si ga sposodi za mesec. Samo, da vidis, ce bos zdrzal, sem ga imel in prodal. Prevec dolgocasno.


Ne morem v fitnes... Pocasi bom fitnes opremil doma. Sobno kolo pa zaradi tega sporočila v temle videu: . Nekako ne vidim druge možnosti, kot pa, kljub dolgocasju, početi tole doma (delo od doma in neskončni video klici, ko aktivna participacija ni potrebna).

IL_DIAVOLO ::

Nodi je zacel kolesariti in mu je bilo preveč dolgočasno. Zdaj raje leži na kavcu. Pure entertainment.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kuall ::

Ma kaki sobno kolo. Pozimi ne kolesari, da si kolena spočijejo (november-marec) in da ne zmrzuješ na kolesu na mrazu kot kaki obsedeni jype, poleti pa gasa po hribih, ko so vročine v zraku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

FoxKnox ::

Jaz imam svoje treking kolo nameščeno na trenažer in pred sabo monitor z posnetki z YT kolesarskega treninga z različnimi časi in obremenitvami. Daje realni občutek in počutje na kolesu kot na cesti.Težavnost poganjanja si pa sam določiš glede na trenje valja.

PrihajaNodl ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nodi je zacel kolesariti in mu je bilo preveč dolgočasno. Zdaj raje leži na kavcu. Pure entertainment.

Zdaj se da se vedno kolesariti, in to vecinoma celo zimo.

FoxKnox je izjavil:

kolo nameščeno na trenažer


Tole je boljsa ideja, problem je samo, ce ni oprema predraga, ker obrabo vseeno delas. Ampak se vedno bolje in cenovno/prostorsko bolj uporabno kot celo sobno kolo.

Zgodovina sprememb…

gusto ::

SamH je izjavil:

Nameravam kupiti sobno kolo. Je tale https://sportplus.de/products/indoor-cy... približno v redu? Je kakšna očitna pomanjkljivost? Je kaj boljšega za ta denar? Hvala.

Lahko bi malo več povedal o svojih kolesarskih navadah in kaj želiš doseči s tem nakupom. Če že imaš neko kolo, potem za ta denar dobiš dober trenažer (smart trainer). Jaz sem za pravkar kupil Elite Direto.
Have you tried turning it off and on again?

PrihajaNodl ::

kuall je izjavil:

in da ne zmrzuješ na kolesu na mrazu


Ne zmrzujes, za cez cevlje dobis "prevleko" (dejansko je najhuje pri prstih na nogah), rokavice, zimske pajkice, zgoraj pa po potrebi. Sicer se dobi protiprasni filter za na usta, nabavist tistega, si ga das cez nos, smucarska ocala s prozornimi stekelci + celada, sploh, ce imas full face, pa lahko gladko vozis celo zimo.

Dejansko je vecji problem, da ti rata prevroce, rabis malo kilometrine, da ugotovis koliko obleke je ravno prav.

Mimogrede, MTB tabla je imela tradicionalni novoletni vzpon na Krim, mogoce koga zamika.

Zgodovina sprememb…

SamH ::

gusto je izjavil:

SamH je izjavil:

Nameravam kupiti sobno kolo. Je tale https://sportplus.de/products/indoor-cy... približno v redu? Je kakšna očitna pomanjkljivost? Je kaj boljšega za ta denar? Hvala.

Lahko bi malo več povedal o svojih kolesarskih navadah in kaj želiš doseči s tem nakupom. Če že imaš neko kolo, potem za ta denar dobiš dober trenažer (smart trainer). Jaz sem za pravkar kupil Elite Direto.


Trikrat do šrtirikrat na teden po eno uro "kolesarjenja" na relativno "nizkih obratih" med sestanki (delam od doma, pa na vseh sestankih ni nujna aktivna participacija). Kaj mislim z "nizkimi obrati" je t.i. Zone 2 training. Več o tem tukaj:

Tole s trenažerjem je za premisliti, ker res imam cestno in gorsko kolo...

šernk ::

moj glas je tudi za trenažer če je le možnost.

ali pa vzemi kaj takega, za pol manj cene bo 2x boljše, ko imaš fizično zavoro.

https://www.timebreak.eu/trgovina/fitne...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kuall ::

PrihajaNodl je izjavil:

Dejansko je vecji problem, da ti rata prevroce

itak. v hrib zašvicaš, v hrib bi pašalo it nag v največjem mrazu. ves zadekan ves zašvicač, pol pa dol po hribu ves premočen po mrazu, res užitek. zato sem kolesaril po ravninh pozimi, pa še tisto je bilo zanič.

če v vročini zašvicaš gor v hrib in se potem ta švic dol po hribu hladi ni nič hudega, pravzaprav je užitek. ampak v mrazu bit moker je pa beda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

SamH ::

šernk je izjavil:

moj glas je tudi za trenažer če je le možnost.

ali pa vzemi kaj takega, za pol manj cene bo 2x boljše, ko imaš fizično zavoro.

https://www.timebreak.eu/trgovina/fitne...


Hvala. A pa tale najbolj cheap (14 kg vztrajnik) je tudi OK?

BuDi79 ::

Glej, da kupiš takega da se da gor oblačila obešat, da bo po navdušenju prvih 14 dni še za kako rabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

šernk ::

Hvala. A pa tale najbolj cheap (14 kg vztrajnik) je tudi OK?

dejansko ne poznam toliko, koliko vloge naredi vztrajnik, priporočam da ga greš kam sprobat seveda prvo. Ampak sam sem se na najcenejšem z vztrajnikom počutil boljše kot na najboljšem sobnem kolesu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gusto ::

Ja, kolesarjenje pozimi loči prave moške od poženščenih tipov, ki mislijo, da če njim ne paše, potem ne sme nobenem in raje jamrajo tule po forumu.>:D

Če imaš rad kolesarjenje, se s pravimi oblačili da tudi pozimi, vmes pa ohranjaš formo na trenažerju. Na ta "sobna kolesa" se ne spoznam, lahko pa ti povem, da sem 3 leta čisto lepo gonil na trenažerju Tacx Blue Matic. Cenovno precej manj, kot vse, kar smo se pogovarjali prej, pa še veliko prostora ne zavzame. Sedaj sem si zaželel pametnih funkcij in sem pač kupil novega. Mimogrede, ga tudi prodajam, če si iz LJ ti ga dam za sprobat.
Have you tried turning it off and on again?

Invictus ::

Namesto sobnega kolesa kupi malo bolj tople cunje, pa se vozi zunaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ganon ::

Če že, je veslač veliko bolj uporabna zadeva. Kolo bo po parih tednih uporabno samo še za obešanje oblačil.

šernk ::

zakaj vas je toliko takega mnenja? Moje sobno kolo se po 5ih letih še vedno uporablja celo zimo na dnevni ravni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

</head> ::

Sem začetek leta kupil nekaj podobnega temu v prvem postu in deluje OK. Pregural nekaj čez 1000km na njem, pa sem ga šele začel zares uporabljat (500km v novembru).

Če bi zdajle kupoval, bi kupil drugače - smart trainer. Nekaj v stilu https://www.extremevital.com/sl/kolesa/...
Gor vržeš en brezvezen bicikl za 200EUR. Če pa kdaj greš bolj zares v cestna kolesa, pa lahko čez zimo nekaj dražjega gor postaviš.


Glavna razlika je, da ti smart trainer sam nastavlja težavnost, kar pomeni, da lahko špilaš Zwift (manj dolgočasno, kot Z2 trening z youtubom), in pa še bolj pomembno smart trainer ti sporoča natančno proizvedeno moč. Vse ostalo moč samo estimira in to s katastrofalno natančnostjo. Peloton kolesa recimo 50%-150% preveliko moč kažejo. Moj Yesoul kaže 15%-40% preveč.

Če že kupuješ ne-pametno kolo, sem jaz kar zadovoljen z Yesoul S3 za 450EUR. Preko bluetootha sporoča zadost podatkov, da ga lahko povežeš na Zwift in ostale training appe.
Pri Yesoulu je samo potrebno omenit, da je premajhen za 190cm in malo prešvoh. Ampak za cardio in kalorije kurit je top.

Ne pozabit kupit ventilatorja. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

Xserces ::

Torej kaj se potem priporoča do cca 500EUR? :))

spinning al klasično sobno kolo?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

</head> ::

Bolj se splača tisti, ki ga boš uporabljal. Med "klasičnim" in "spin" je razlika večinoma samo v geometriji - položaju sedenja.
Če kupuješ reč samo zato, da boš doma poganjal, kupi takega ki ti je relativno udoben.

Če pa želiš čez zimo ohranjat formo za cestno kolo, pa je bolj pametno vzet nekaj s podobno geometrijo, ker je pol treninga tudi to, da se telo navadi aero drže in daljšega sedenja na kolesarskem sedežu.
Če se greš pa še mal bolj zares, pol pa kupiš trenažer in gor daš svoje cestno kolo.

Pri vseh treh varjantah se smiselne rešitve začnejo okrog 500EUR. Edino pri klasičnem imaš tudi cenejšo ponudbo (250EUR+), samo ne vem za kako kvaliteto.

Ena reč je tudi nastavljivost. Če bo sobno kolo uporabljalo več družinskih članov, potem je precej pomembna nastavljivost in ti varjanta s trenažerjem odpade. Nočeš, da ti žena vsakič zic prestavlja na tvoji specialki, komplikacije s SPDji itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

Xserces ::

Kupujem tja do max 600€. Nevem kaj nej vzamem. sobno ali spinning. Bom pa spomladi kupil cestno kolo k me matra že kar nekaj časa da bi ga imel.

Kaj je potrebno gledat pri teh kolesih? Kakšna teža vztrajnika je ok?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

poldy_nwx ::

Poglej bolho.

Osebno navijam za spinner. Pa ne kupit najcenejšega kitajskega :-P

Iz vidika položaja na kolesu je pa vsekakor "navadno" kolo + trenažer vsekakor boljša stvar.

Xserces ::

ja trenažer vem da je fajn ampak trenutno še nimam namena kupit. Najprej kolo potem mogoče drugo leto trenažer. Zdajle gledam za klasično sobno kolo ali spinning varianto
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Badwolff ::

Kupi trenažer, če pohitiš ujameš črni petek popuste, danes sem videl elite direto pod 500 € iz Slovenije. Če ti ne bo ustrezal ga pa komot prodaš. Tisto sobno kolo pa precej težje.

Badwolff ::

Xserces je izjavil:

ja trenažer vem da je fajn ampak trenutno še nimam namena kupit. Najprej kolo potem mogoče drugo leto trenažer. Zdajle gledam za klasično sobno kolo ali spinning varianto


Proč vržen denar IMO. Trenažer, razen če nimaš nbenga kolesa. In to tak na direktni pogon. V začetnem cenovnem razredu je elite > tacx, za wahoo pa ne vem, ampak ko sem kupoval je bil dražji. Več pa tko ne rabiš.

Ps - predvsem pa, če boš ugotovil, da se ti praši v kotu, ga lahko prodaš za skoraj isti denar.

Ps2 - pri večini rabiš še kaseto, teoretično jo lahko snameš s kolesa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Furbo ::

Jaz bi posurfal kako bolho, menda je folk med korono kupil na tone teh mašin, uporablja pa skoraj noben nič.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gusto ::

Badwolff je izjavil:

...danes sem videl elite direto pod 500 € iz Slovenije.

Tole pa močno dvomim in po hitrem googlanju nisem našel. Link?
Have you tried turning it off and on again?

Badwolff ::

Na Instagram, black Friday - 30, sem kar pogledal. Bom probal najt...

Badwolff ::

Mogoče sem res slabo pogledal, pa je bil suito. Kolesarski center span ga ima za 478. Še vedno zelo solidna cena. Direto je 619 pro njih, kar je tudi good deal.

</head> ::

Sem za foro naredil primerjavo med mojim Yesoul kolesom in Garmin powermeter pedali. Yesoulu sem znižal reported output na 88%, če bi znižal na 90% bi bile cifre za average power identične.
Sem mal pozitivno presenečen. Zdi se mi, da ima pri višjih močeh večjo napako, ampak zaenkrat mi do 400W čist zadostuje. FTP 225W :D

Tole je bil Ramp test, 20 minut:

Heart rate monitor je bil enak - Polar chest strap.

Vidi se, da kolo dela večji smoothing, drugače pa presenetljivo točno za random kitajsko igračo. Yesoul moči ne meri ampak jo estimira - glede na % resistanca in kadenco. To vidiš tako, da če z roko bremzaš flwyheel težavnost naraste, power output pa ne. To tudi pomeni, da če furaš bolj na hard in dlje časa, da se magneti močno segrejejo in je resistance manjši, reported power pa isti. Torej odstopanje narašča.

Pa zabavno je, da kolo sporoča tudi porabljene kalorije, katere računa debilno visoko. Približno dvakrat več kot je realno. Pri zgornjem primeru je Strava naračunala 210 kcal, Yesoul pa 410 kcal :)

Ampak sej pravim. Za švicat je super.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero sobno kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10529451 (2126) </head>
»

Sobno kolo

Oddelek: Šport
253933 (2853) techfreak :)
»

Katero sobno kolo

Oddelek: Šport
226054 (5403) Bye
»

Sobno kolo

Oddelek: Šport
183727 (2779) Han
»

Nakup sobnega kolesa - Hofer?

Oddelek: Šport
157930 (7342) MacoLa27

Več podobnih tem