» »

Problem z NTFS in fat 32

Problem z NTFS in fat 32

Gothen ::

Zdravo fantje.
Ali morda kdo od vas ve kako se lahko sformatira disk na katerem imam windows XP pod NTFS.
Rad bi imel na fat 32 ali pa bi morda še vedno imel NTFS samo da bi si jih na novo naložil.
Šlišal sem da je NTFS boljši. Od prijatelja sem dobil varjanto da se jih da sformatirat samo če imaš 2 diska ali obstaja kakšna druga varjanta samo s enim diskom.
Hvala Za odgovore :):D
EMTRI

gumby ::

boot disketa/cd zna pomagati...

Gothen ::

ej hvala za odgovor ampak kako se najde tisto boot disketo in kaj cd lahko pomaga in kako je treba narediti. Lepo bi prosil za natančen postopek in obrazložitev.
Hvala:\
EMTRI

KTr1sk ::

Gothen ::

ej tisti program na katerega si mi dau link sem si zdownau kaj pa zdaj kaj moram naredit?
Sorry kr težim sam ful slabo razumem angleška tako da bi prosil še za malo podrobnejša navodila.
Hvala:D >:D
EMTRI

gumby ::

poberi dol recimo W98SE. tisti program zaženi, in se bo zapisal na disketo (ali pa ga preimenuj v *.zip in skopiraj ven sliko (image) diskete, ki jo lahko zapišeš na disketo z ustreznim programom, če se tu ljubi komplicirati:D).
nato resetiraj računalnik in ga "bootaj" z diskete - v biosu ustrezno nastavi boot sekvenco. znašel se boš v dosu - sedaj pa particioniraj disk (ukaz fdisk) in ga formatiraj (format c:)...

bo šlo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Gothen ::

ja upam da bo šlo a taboot disketa je ista kot zagonska disketa programa win 98 ki jo dobiš priloženo pri windowsih ali pa si jo narediš na nadzorni plošči. Mimogrede saj bom nato še vedno lahko imel win xp.
Hvala:\ >:D :D
EMTRI

gumby ::

zdi se mi, da je ista...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ne vidim DISKA v DOSU?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111043 (954) 5er-->
»

Butast bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
242024 (1632) rock_girl_
»

Sprememba BIOS-a in USB ključ

Oddelek: Strojna oprema
71182 (1089) bluefish
»

Popolno brisanje file-u

Oddelek: Programska oprema
251417 (975) butec
»

Brisanje Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
101065 (897) ddeben

Več podobnih tem