» »

Windows 95 nekaj vprašanj - nujno!

Windows 95 nekaj vprašanj - nujno!

Maxtor ::

Torej imam 12 računalnikov v mreži. Sistem je Win95 in me sedaj zanima, kako lahko jaz npr. s pomočjo command prompta pridem na drugi računalnik (torej ne v raziskovalcu). To rabim nujno vedet, če se sploh da. Seveda so diski vseh računalnikov v skupni rabi!

Še drugo vprašanje. Te računalnike imajo v rokah osebe, ki zelo rade spreminjajo nastavitve. Ali se lahko kje zaklenejo nastavitve za ozadje in ločljivost pa podobno, da bi bilo nasploh onemogočeno (morda kje v registru?). Predvsem za ozadje me zanima.

Vem da je zadeva nekoliko stara vendar namestitev drugih OS ne pride v poštev (P1 166MHZ, 16MB RAM).

Zelo bi bil hvaležen za kakršenkoli odgovor.

LP

Spajky ::

Policy editor imaš na CD-ju nekje (poledit), pa z njim napraviš nekaj restrikcij; druga zadeva pa je je, da register spraviš nekam na varno in ga preko batch fajla in shortcuta v startUp-u vsakič prepišes tistega v Win mapi.. :-) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Maxtor ::

Točno tako sem si jaz zamislil, samo kako to v praksi narediti, pa mi ni najbolj jasno. Da bi vsaj vedel, kateri registrski ključ in kje je za ozadje in kaki je default, tebaj bi nekak mislim da še znal. Rad pa bi tudi naredil s pomočjo bat datoteke, da bi vsakokrat ko bi npr. računalnik št. 5 vklopil bi v windowsu pognal eno bat datoteko, ki bi prekopiralo vso vsebino mape moji dokumenti na računalnik št. 1. Tudi to bi naredil z neko bat datoteko, samo ne vem, kako se glasi ukaz v dosu za kopiranje preko mreže:

copy c:/mojido~1/*.* ????mreža???? c:/bakup/......

Skratka za to bi še prosil.

Hvala vnaprej in LP.

McNato ::

copy myfile.txt \\computername\sharename

Maxtor ::

Hvala za odgovore. Takoj v ponedeljek probam in poročam....

LP

Spajky ::

spraviš system.dat in User.dat v mapo X:\Nekam, pol pa batch: copy /s X:\nekam/*.* C:\windows in nardiš shortcut, da je run minimiziran in close on exit označeno ali neki podobnega ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

fake virus za izobraževalne namene

Oddelek: Programiranje
202342 (1410) japol
»

DOS ukazi

Oddelek: Pomoč in nasveti
73206 (3035) ss1234
»

Program za kopiranje map

Oddelek: Programska oprema
51616 (1557) jan01
»

Kako bi napisal .bat file, da bi ...

Oddelek: Programiranje
231863 (1309) AtaStrumf

Več podobnih tem