» »

Kako iz 250W napajalnika...

Kako iz 250W napajalnika...

msmiha ::

Kako bi iz 250W napajalnika naredu 300W ma kdo kako idejo. Lahko dobim ene crknjene 300W napajalnike.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Huey P ::

Tako, da kupiš 300 Wattnega...

..::DOOM III: The Legacy::..

msmiha ::

Ne misliom dvat 8.000 za nov 300W napajalnik. Ker ni $$$
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

andro ::

Kupi si en AT 200W napajalnik pa ga poveži z obstoječim. Tak napajalnik stane med 1000 in 1500 SIT.:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

kayot ::

Če si štromar to ni problem narest.Jest sm naredu približno 370W. :))

element ::

kayot? A maš peltiera gor prkloplenga al zakaj rabš 370w? :\

Bungee- ::

Hmm, eno ugibanje ... torej ... Ker je to switcher, inu se potem zaradi obremenjenosti grejejo elementki, in so vrjetno v 200W napijacu elementi, ki zdrzijo cca 250W (zarad ziher), potem bi lahko vse neposredno obremenjene izhodne elemente (tranzistorje) zamenjal z bolj zmogljivimi. 8-) Sem sicer stromar, ampak imam respekt pred switcherji, tam je prevec stroma zame ... tko da se cesa tazga tud v dalnji prihodnosti vrjetno ne bom lotil ...:P sam tolk mi jke lezalo na dusi ...
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

msmiha ::

Moj brat je štromar tak, da lahko vse naredi.Sam ker se mi njega ne ljubi gnjavit bi jast to sam naredu. Kayot povej mi samo kako. Ko sem gor na moj 250W napajalnik priklopil dva ventilatorja in pa šalterje z dvojnima dijodama. Na dijodah je seveda zalotan 470 K ohmsiki upor, ki iz 12V spravi na 2.5 (nekaj takega) vglavnem, da dijode ne crknejo. Crkno mi je napajalnik po 10 min in to mislim, da je zaradi tega, ker so gor upori, ki pokurijo kar dosti štroma. Mel sem pa tudi Durona 800@1007.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Bungee- ::

470k upor ne pozre vec kot 25uA pri 12V torej ni kriv upor moc glede na to je 0,0003W torej velika poraba ???? Mislim da ti ostala perifirija prevec pokuri, ne vali krivde na upore. 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

msmiha ::

Na napajalnik so priključeni sam matična Duron 800@1007 pa disk, cdrom. na matični plošči so naslednje kartice. SB Live!, Voodoo2, mrežna, in Atijeva grafika.
Na procu je Chrom orb in v napajalniku je en centilator. Na stranicah sta tista dva ventilatorja, zaradi katerih crkne računalnik če ju priklujčim zraven šalterjev. Če jih brez ni problema. Na šalterjih so 4 upori 470K upori in pa dve dvojni dijudi poleg stikal seveda.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

RedBull ::

Hi!

Eno vmesno vprasanje. Na koliko si nastavil multiplajerja in fsb-ja ter voltazo, da si Durona 800-tko spravo cez 1000Mhz ??
Ker men gre najvec do 997Mhz :(

Tnx!

Bye, RedBull

msmiha ::

Probaj 9.5*106 tako kot mam jaz, ki imam tudi durona 800>:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Bungee- ::

Hmmm, a lahko narises shematiko kako so zvezani salterji, cist samo za info, mogoce je pa tam kje napka, ker 470k upor lahko vezes direkt med maso in 12V pa ni panike ... torej je lahko napaka nekje pri stikalih. Sam imam tudi se dodatne tri ventilatorje na stikalih z ledicami + uporcki, ki delujejo cist normalno in tud kompjuter se nic ne pritozuje, aja porabniki pri meni pa so:
Cd-Rom
Cd-Pekac
Zip-Drive
3x HDD
1x Floppy
PIII 700@700 :8) NIsem se nastimal dobrega hlajenja
Vodoo 3 3000
Mrezica
SB Live!
Aver TV

Vent Na Procu
Vent nad procom (stranica)
Vent nad Grafikuljo (stranica)
Vent na Grafikulji
Vent zadaj za "izpuh"
Vent spredaj za intake

Napijac 250W I hope :P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Pretorijanec ::

Tukaj bo mogoče kej pisalo.

msmiha ::

Jas mam to tak zvezano.

Imam 2 stikala, ki imasta vklop->izklop->vklop, ker takih nisem nikjer dobu, ki bi imela vklop->vklop:8)na ta dva stikala je vezano +12V in kateri gredo nato v ventilator in v LED diodo preko 470K uporov. Saj veste če se ventilator vrti je lućka zelena (stikalo je v skrajni spodnji poziciji). Če se ventilator ne vrti sveti rdeča lučka (stikalo je v skrajni zgornji poziciji) Če je pa stikalo na sredini ne sveti nomena lučka in se ne vrti noben ventilator. Če se mi bo ljublo bom narisal vezje:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

msmiha ::

Aja pa še nekaj. Ravnokar sem zmeril koliko amperov požreta oba ventilatorja z uporami vred. Poraba je 0,4 A
Zanima me kako bi to pretvoril v wate
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Opkow ::

P=U*I

se pravi, ce mas

U=12V
I=0.4A
---------
P=12V*0.4A
P=4.8W

In to je to... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
506675 (5966) MesniBurek
»

Regulator napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
314264 (3858) the_unborn
»

grrrr NAPAJALNIK je baraba!

Oddelek: Strojna oprema
161858 (1344) Brane2
»

MouseMan mod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
371771 (1364) burekar
»

katere led diode pri IC elektroniki?

Oddelek: Kaj kupiti
301345 (1093) CCD

Več podobnih tem