» »

smart socket ali drug merilec elektrike

smart socket ali drug merilec elektrike

mirancar ::

iščem nek smart socket (wifi - z funkcijo da kaže porabo elektrike) ali nek luškan merilec porabe elektrike
problem je ker se tega veliko prodaja, vendar je taka no-name roba lahko večinoma škart - za v smeti
prvi indikator za škart robo je ponavadi da se stvar greje, kar pomen da bo crknlo prej al slej in še nočem met svojih naprav na tak socket prkloplen. EU bi morala prepovedati take naprave

je tudi zanesljiva roba na trgu, vendar je mal tko... npr. tale mi je mal preveč bulky, ampak je trenutno najbolš kar najdem in smatram da nebo škart:
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

potem sem našel npr tale fancy šmenci powercube, ki zgleda da je skoraj to kar hočem:
https://www.designnest.eu/products/powe...
vendar ko sem gledal bolj detaljno, kaže samo porabljeno elektriko v EUR (???), ne kaže pa trenutne porabe v Watt ali Amperih, oz. jo kaže v neuporabni grafiki in ne v cifri. Torej lahko si jo zabašejo nekam v rit.

Pol je pa še en kup smart socketov, samo ko bereš review-e vidiš takoj da je zadeva škart

torej iščem nekaj dobrega, pa da je po možnosti majhno - torej naj bi blo bolj praktične oblike kot npr. zgoraj linkan BALDR B3091
Natančnost bi blo fino da je v rangu +/-1 watt, na večjih cifrah lahk tud malo več sfali, ampak pri manjših če je poraba npr. 10W, naj mi ne kaže npr. 13W. ene 5% mi je povsem sprejemljiva natančnost
še boljše pa bi blo da bi ble "SMART" in da se znajo povezat in kazat vse to v app-u. Tukaj mam pa težavo ker v te cheap stvari ne zaupam, zate me zanima če kdo kej takega ima, da mi lahko pove TO JE TO
cena recimo da zaenkrat ni pomembna. Začnimo z tem a sploh kej takega obstaja

d4vid ::

Poglej si shelly, imajo par naprav z moznostjo merjenja porabe.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

TehDucky ::

Točno to, Shelly 1PM pa ga zadi za dozo skriješ povežeš na wifi, ne rabiš nobenega huba in je pomoje zelo natančen.
Zadeva je res bulletproof. Zadnjič mi je nekaj zašmelcalo v shelly button, je preveč toka vleklo skozi tiste kablčke ampak Shelly 1 je ostal cel in dela naprej.

mirancar ::

o super,
za moje potrebe bo tole prava zadeva:
https://shop.shelly.cloud/shelly-plug-s...
cena ni pretirana, Device power consumption < 1 W, zgleda se podjetje tud ukvarja z merjenjen porabe tko da računam na dovolj dobro natančnost meritev,

hvala!

Zimonem ::

12amperov pr 230v jemlji malo z rezervo če si blizu meje, tam do 1600w. Se pa zadeve na ESP čipovju itak kaj dosti ne grejejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425816 (5028) matobeli
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832948 (7286) xgeorgex
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224097 (12397) JanK
»

Pametna vtičnica - vprašanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171629 (942) Zimonem
»

Upravljanje žaluzij preko časovnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
517669 (5535) floyd1

Več podobnih tem