» »

Ali ste uspešni?

Ali ste uspešni?

«
1
2

shadeX ::

Uspeh je subjektiven, čeprav družbeno velja da uspešen je nekdo z veliko denarja, dobrim avtom in "hudo" žensko.

1. Kako uspeh vidite vi in ali ste uspešni? Zakaj ja oz. zakaj ne?

2. Kaj ste v zadnjem letu naredili za uspeh?
  • predlagal izbris: scipascapa ()

user-pass ::

Sem uspesen na vseh podrocjih :)
Kaj sem naredil v zadnjem letu? Uspeh je itak vsota prizadevanj desetletij. Vestno in odgovorno delam naprej, pa ni mi odvec. Pa vcasih kaj naredim izven delovnega casa, ce je to koristno za firmo.

Tody ::

Družba je pokvarjena. Ker drugače moreš vsem povedat da delas 16 ur na dan, vsako soboto si na golfu in v nedeljo na jadranju. Vmes imas pa seveda družino, v kateri ni problemov in imas vse pod kontrolo.

IL_DIAVOLO ::

Uspesnost merim v tem, da zivim po cisto drugačnih normah, kot pa jih narekuje druzba.

Torej uspešnost=unikatnost
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Scaramouche ::

Tody je izjavil:

Družba je pokvarjena. Ker drugače moreš vsem povedat da delas 16 ur na dan, vsako soboto si na golfu in v nedeljo na jadranju. Vmes imas pa seveda družino, v kateri ni problemov in imas vse pod kontrolo.


Ponavadi so taki vedno z veliko skritimi napakami ki jih konstantno hvaljenje mora javno odplakniti...

Zimonem ::

Nismo. Se pač je***mo. Gre pa nekak. Zadovoljni zaenkrat. Babe pa pamžev sem se losal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Ben Dover ::

Sem zelo uspešen.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

mr_chai ::

Nisem. Ne delam že 4 leta nič...bo treba spet kaj.

mihagr ::

Uspeh se ne meri od danes do jutri, ampak so to dejanja celega življenja. Uspešen si, ko končaš šolo in študij, ki te veseli in potem opravljaš delo v stroki za katero si se izšolal in ti je ta poklic tudi hobi, na koncu je uspeh, če imaš v taki službi še dobro plačo. Pa uspešen si tudi če imaš v življenju partnerico s katero sta srečna in se na koncu skupaj postarata, okoli vaju pa je polno vajinih otrok, pa vnukov, pa pravnukov, kar pa pomeni, da si/sta še vedno zdrav/a in lahko uživata vse sadove včerajšnih dni.

gruntfürmich ::

slovenci se vsi dojemamo kot nadpovprečno uspešni, verjetno kar na vseh področjih. je mazzini o tem pisal
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Scaramouche ::

gruntfürmich je izjavil:

slovenci se vsi dojemamo kot nadpovprečno uspešni, verjetno kar na vseh področjih. je mazzini o tem pisal


Mislim da smo prej zelo negativno nastrojeni in depresivni, vedno mislimo da ne bo šlo... tudi ko se odpre se vedno najdejo ljudje ki rečejo; sej ne bo trajalo...

Kvinta ::

Taki topic lahko odpre samo nekdo kateri v življenju nikoli ni bil uspešn ;((
A.C.A.B

gojira ::

To ti bo pa vsak drugače odgovoril, ker vsakemu upseh pomeni nekaj drugega.

Kar se tiče mene konkretno, bi rekel da za svoja leta ja. Otroci so zdravi in pridni, s partnerico imava dobre službe, zdrava sva, zadovoljna tudi. Živimo dokaj skromno in smo dokaj finančno neodvisni (nič nam ne diha za vrat - krediti, najemnine, naročnine, obroki za nepotrebne materialne dobrine etc) in nam ni potrebno gledat na vsak cent. Živimo svoj lajf in se nam fučka za ostale kako živijo in kaj si mislijo o nas :).

Zimonem ::


Stvar je en0stavna

Raptor F16 ::

shadeX je izjavil:

Uspeh je subjektiven, čeprav družbeno velja da uspešen je nekdo z veliko denarja, dobrim avtom in "hudo" žensko.

1. Kako uspeh vidite vi in ali ste uspešni? Zakaj ja oz. zakaj ne?

2. Kaj ste v zadnjem letu naredili za uspeh?


V orimeejavi z vrstniki precej.

Kljub temu vedno najdem nekoga, ki je še boljši in se trudim preseči.

Gledano osebni uspeh. Tisto kar je človek sam iz sebe naredil, ne to kar so mu dali starši.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

shadeX ::

Tisto kar je človek sam iz sebe naredil, ne to kar so mu dali starši.


Vsaka čast za tole, ampak velikokrat moraš pogledati tudi bolj globlje. Jaz verjamem, da kar si naredil oz. delaš ti niso dali starši, so ti pa z veliko gotovostjo dali "vzorce" (program), ki deluje po določenem principu. To lahko vidiš po tem koliko več (ali manj) zaslužiš od njih. Če imaš ti 1000EUR plače in tvoji starši podobno, pomeni da deluješ po njihovih vzorcih (in/ali vzorcih družbe oz. ljudi ki so ti blizu).

Če imaš npr 5k in tvoji starši 1k, potem pomeni da to ni njihov program ampak si to vzel nekje drugje (npr uspešen kolega). Ravno danes bral knjigo, kjer avtor razlaga kako je nevede (duh) skopiral finančne vzorce od staršev in 10 let delal po njih dokler se sam tega ni začel zavedat in to potem zavestno obračat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

eventyrer ::

shadeX je izjavil:

1. Kako uspeh vidite vi in ali ste uspešni? Zakaj ja oz. zakaj ne?

https://fran.si/iskanje?View=1&Query=us...


uspèh tudi uspéh -éha m (ȅ ẹ́; ẹ̑)
1. dejstvo, da kdo s svojim delom, prizadevanjem doseže, kar želi, pričakuje:


Ja, sem uspešen.

shadeX je izjavil:

čeprav družbeno velja da uspešen je nekdo z veliko denarja, dobrim avtom in "hudo" žensko.


Posploševanje in primerjava lastnih uspehov z nekimi "družbenimi" ali celo "instagram, tik tok" normami je ključ do depresije, ne pa uspeha.

shadeX je izjavil:

Tisto kar je človek sam iz sebe naredil, ne to kar so mu dali starši.


Vsaka čast za tole, ampak velikokrat moraš pogledati tudi bolj globlje. Jaz verjamem, da kar si naredil oz. delaš ti niso dali starši, so ti pa z veliko gotovostjo dali "vzorce" (program), ki deluje po določenem principu. To lahko vidiš po tem koliko več (ali manj) zaslužiš od njih. Če imaš ti 1000EUR plače in tvoji starši podobno, pomeni da deluješ po njihovih vzorcih (in/ali vzorcih družbe oz. ljudi ki so ti blizu).

Če imaš npr 5k in tvoji starši 1k, potem pomeni da to ni njihov program ampak si to vzel nekje drugje (npr uspešen kolega). Ravno danes bral knjigo, kjer avtor razlaga kako je nevede (duh) skopiral finančne vzorce od staršev in 10 let delal po njih dokler se sam tega ni začel zavedat in to potem zavestno obračat :)


Tole je vse platonsko, generično in brez pomena. Iskanje ciljev, ki te ne osrečijo, jih nikdar ne moreš doseči (ker jih dejansko nimaš točno opredeljenih) in jih boš zato vedno lovil toliko časa dokler ne boš izčrpan.

Če je tvoje merilo uspešnosti zgolj višina tvoje plače ne boš nikdar zadovoljen saj boš čez čas postal navajen visoke plače in si boš želel še višje, s trenutno pa ne boš več srečen saj boš mislil da nisi več uspešen ker se ti plača v zadnjih par letih ni več zvišala.



Uspešen si lahko že če si zadovoljen s tem kako si se naučil skuhati joto, ki jo potem postrežeš družini ko se dobite na gamenightu.

Uspešen si lahko če začneš toliko obvladati svojo službo da lahko postaneš mentor mladim zaradi česar se zavedaš da mlajšim generacijam konstantno pomagaš priti do službe, oni pa potem tebi pomagajo narediti boljši oddelek.

Uspešnost je za vsakega nekaj drugega. Če pa želiš biti uspešen, morajo biti tvoji cilji realni, oprijemljivi in dosegljivi.


Toliko, položim na pladenj malo hrane za misliti.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Uspešen si takrat, ko počneš stvari z veseljem, končni rezultat je merilo uspeha. Da pa nekaj počneš z veseljem moraš pa biti v harmoniji, prvo sam s sabo in tudi okolico oz ostalimi ljudmi.
Zato so tudi najbolj uspešni tisti ljudje, ki so edinstveni, svobodni in znajo izpolniti svojo naravo, svoj jaz. Taki ljudje so tudi najbolj srečni ljudje.

googleg1 ::

Zanimivo, zaenkrat se nihce ni uspeha povezal z druzbenokoristnim. Na misel mi pride film Lord of War.

Buggy ::

Uspeh je zelo relativen pojem. Veliko je povezan z zacrtanimi cilji, ki si jih vsak zastavlja po lastnih prioritetah. Zame je uspeh da imas dovolj prostega casa, ki ga lahko kvalitetno prezivis z druzino, prijatelji...nenazadnje tudi sam s svojimi lahko se tako bizarnimi in neproduktivnimi hobiji - ki te zadovoljijo in osrecijo.

Da lahko ta prosti cas kvalitetno prezivljas, rabis sredstva, ki jih dobis na podlagi svojega dela, katerega kot uspesen clovek opravljas z veseljem, ti nudi ravno pravo mero izzivov ter rutiniranih zadev. Ce to delo opravljas kot hobi je pa sploh zmaga...potem si zelo uspesen - tukaj mi se manjka :P

Zadovoljstvo je da izpopolnis zadane cilje, ki si jih postavis. Ker so ljudje cisto prevec ambiciozni in si postavljajo previsoke cilje glede na svoje zmoznosti, jih vecine tudi dosezejo ne in zo zato nezadovoljni, zagrenjeni, bolehni (umsko in telesno) in posledicno neuspesni...pol pa SDSovci ratajo >:D

gruntfürmich ::

boljše vprašanje bi se glasilo: na katerem področju ste zelo zadovoljni in se počutite zelo uspešne?
jst morda v streljanju; se mi zdi da mi je zelo steklo :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FoxKnox ::

googleg1 je izjavil:

Zanimivo, zaenkrat se nihce ni uspeha povezal z druzbenokoristnim. Na misel mi pride film Lord of War.

It's Warlord !
Thanks,but I prefer my way.

Utk ::

Jaz sem, še kar. Kako vem? Ne odpiram takih tem na slo-techu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

papasmrk ::

Me spominja na vprašanji:
-ali so po vašem mnenju v Sloveniji dobri vozniki DA/NE
-ali se smatrate za dobrega voznika DA/NE

Na koncu sta se odstotka pri odgovoru DA precej razhajala...
Za komentiranje se moraš prijaviti

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

slovenci se vsi dojemamo kot nadpovprečno uspešni, verjetno kar na vseh področjih. je mazzini o tem pisal

Na drugi strani pa nenormalno jamramo. Mogoče je to slovenski kriterij za uspešnost - količina jamranja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Evolve ::

za popizdit :D

pegasus ::

Obstaja objektivna in absolutna definicija uspešnosti: zmanjševanje entropije v svoji influenčni sferi.
Jaz sem svoje že dosegel in sem zapisan v zgodovino, od zdaj naprej volim samo še stranke, ki se zavzemajo za evtanazijo.

Scaramouche ::

Zakaj ni toliko uspešnih...

krucymucy ::

Pravijo da ja. Sam sebi se ne zdim prevec.

TheBlueOne ::

shadeX je izjavil:

Uspeh je subjektiven,


Ce je tak okvir potem sprasujes kdo je zadovoljen in ne kdo je uspesen.

;-) ::

Letos? Huh letos sem rodil zdravega otroka tako da sem "uspešen". Drugače nevem kaj je merilo uspeha...kak naj bom finančno uspešen, če je vedno nekdo bolj.

jabe ::

Če si ga ti rodil so v bistvu izjemen. Naj me strela z jasnega zdele, če rečem, da tisti nesrečni starši, ki dobijo malo manj zdravega, niso uspešni. Na koncu zgodbe veliko bolj najbrž kot mi, ki imamo zdrave in vesele.

Nisem mogla, da se ne bi obregnila, ampak vem pa, kako se počutiš in tebi in tvojim seveda želim zdravja še naprej.

Marilo uspeha je pa komot lastno zadovoljstvo.

kuall ::

1. Biti uspešen je družbena norma.
2. Biti srečen je osebna norma.
Meni je tadrugo bolj važno, ker nisem ovca, ki bi se pustil vplivat družbenim debilnim normam.
Je pa ponavadi 2 pogojen z 1.
Točko 1 na veliko hočeš doseč do 40 leta, točko 2, posebej ko enkrat dosežeš nek uspeh, ciljaš po 40 letu.

kuall ::

papasmrk je izjavil:

Me spominja na vprašanji:
-ali so po vašem mnenju v Sloveniji dobri vozniki DA/NE
-ali se smatrate za dobrega voznika DA/NE

Na koncu sta se odstotka pri odgovoru DA precej razhajala...

jp, to je zanimiv experiment. ene 90% ljudi misli, da so boljši kot drugi, kar logično ni možno.

redki pa so taki objektivni kot sem jaz. jaz priznam, da se kar velikokrat čudim, kako DOBRI vozniki so ljudje. so kakšne napakice sem pa tja ampak zelo redke, take, ki bi jih tudi sam lahko naredil. ženske so slabše voznice, to tudi opažam.

Scaramouche ::

Uspeh ni samo relativen, če si praktično brez vsake moči se grde stvari lahko zgodijo!

A child that is not embraced by the village will burn it down to feel its warmth" An old African Proverb

kuall ::

Buggy je izjavil:

Zadovoljstvo je da izpopolnis zadane cilje, ki si jih postavis. Ker so ljudje cisto prevec ambiciozni in si postavljajo previsoke cilje glede na svoje zmoznosti, jih vecine tudi dosezejo ne in zo zato nezadovoljni, zagrenjeni, bolehni (umsko in telesno) in posledicno neuspesni...pol pa SDSovci ratajo >:D

Mim razmišljanje.
Če se podzavestno zavedaš, da si nesposoben potem si ambicioznih ciljev ne boš postavil, ker se tako izogneš razočaranju. Plus če si šibak značaj, ki se boji razočaranja, potem si tudi ne boš zastavljal ambicioznih ciljev. Ali pa če si osebek brez domišljije, potem boš tudi zadovoljen s povprečnimi cilji.
Če si zastaviš ambiciozne cilje se bolj trudiš in ponavadi na koncu vsega ne dosežeš, dosežeš pa vseeno zaradi tega več, kot bi, če bi si zastavil prenizke cilje.

sass628 ::

hmm zanimivo...če se gremo po "dužbenih" reglcih:
-končal šolo
-se zaposlil(dokaj solidna služba)
-našel partnerico(s katero sem zadovoljen)
-se poročil
-kupil hišo
-dobil otroka

vse pred 30...ali se smatram/počutim uspešnega?-->NE

KTr1sk ::

Dejansko imam vse kar sem si nekoč želel,
(služba,partnerka,otrok, ter materialne stvari, avto, motor itd )...ali sem počutim uspešen?-->NE
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

shadeX ::

sass628 je izjavil:

hmm zanimivo...če se gremo po "dužbenih" reglcih:
-končal šolo
-se zaposlil(dokaj solidna služba)
-našel partnerico(s katero sem zadovoljen)
-se poročil
-kupil hišo
-dobil otroka

vse pred 30...ali se smatram/počutim uspešnega?-->NE


Zanimivo. Kje pa je tvoja meja "uspešnosti" oz. kdaj boš rekel "sedaj sem pa uspešen?".

klemenSLO ::

JSt bi rekel da je izraz uspešen bolj 'poslovni' izraz . Uspešen v službi / poslu / športu .. ipd
Ni pa nujno to povezano s srečo.

Osebno mislim da sem uspešen (kaj je merilo?) in kar je najbolj pomembno obenem srečen. To se mi zdi še bolj pomembno.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

shadeX ::

Osebno mislim da sem uspešen (kaj je merilo?)


Mislim da vprašanje ni tako težko :). Merilo si postaviš sam - zgoraj je @eventyrer lepo napisal. V očeh splošne populacije, so pa merila za uspeh jasna (napisano v prvotnem postu).

zobnik ::

"Uspešnost" da imaš streho nad glavo, hrano, ogrete prostore, da odplačuješ lizing za avto, kredit za bajto.....družino, to je OSNOVA, ampak kaj pa od te osnove dalje....to bi bila uspešnst.

Scaramouche ::

Uspešnost je stvar kjer živiš, če je veliko ljudi v tvojem kraju,mestu,vasi normalnih te to ne skrbi, če pa je veliko zelo uspešnih te bodo kot normalnega gledali da ne spadaš in tukaj nastopi depresija,občutki nedoraslosti in stigmatizacija!

zobnik ::

Uspešnost je lahko tudi kako pomagat sočloveku da si iz višjega sloja in pomagaš nižjim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kuall ::

ne. to zna vsak. to je morala/dobrota. uspešnost je, ko dosežeš nekaj, kar ne zna vsak.

borut_p ::

zobnik je izjavil:

"Uspešnost" da imaš streho nad glavo, hrano, ogrete prostore, da odplačuješ lizing za avto, kredit za bajto.....družino, to je OSNOVA, ampak kaj pa od te osnove dalje....to bi bila uspešnst.


Da avto ni na lizing in hisa ni na kredit

Scaramouche ::

kuall je izjavil:

ne. to zna vsak. to je morala/dobrota. uspešnost je, ko dosežeš nekaj, kar ne zna vsak.

Ne rečejo dobrota je sirota zastonj!

mr_chai ::

Za uspeh je potrebno tudi nekaj sreče in predvsem, da si dopustiš priložnosti. Če si samo doma za štirimi stenami v anksiozi pred socialno interakcijo, pol si fucked. Priložnosti te ne bodo našle.

Scaramouche ::

mr_chai je izjavil:

Za uspeh je potrebno tudi nekaj sreče in predvsem, da si dopustiš priložnosti. Če si samo doma za štirimi stenami v anksiozi pred socialno interakcijo, pol si fucked. Priložnosti te ne bodo našle.


Lahko to gledaš tudi drugače, da tisti ki so taki so to postali ko so videli da pač niso sorte, da dobijo to kar hočejo in to pomeni tudi ostanke...
Seveda imaš lahko tudi zelo uspešne programerje, ki so taki, pač neverjetno pameten ampak zelo neroden v socialnih interakcijah...

mr_chai ::

Scaramouche je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Za uspeh je potrebno tudi nekaj sreče in predvsem, da si dopustiš priložnosti. Če si samo doma za štirimi stenami v anksiozi pred socialno interakcijo, pol si fucked. Priložnosti te ne bodo našle.


Lahko to gledaš tudi drugače, da tisti ki so taki so to postali ko so videli da pač niso sorte, da dobijo to kar hočejo in to pomeni tudi ostanke...


Prav imaš, niso dobili tisto kar so hoteli, in sicer normalnega otroštva brez travmatičnih izkušenj. :) Kdo ve.... V življenju si moraš dopustiti failati in ne vse vlečt na sebe. Ogromno je spremenljivk na katere nimamo vpliva. Lahko si dober, ampak nekdo bo rekel, da si slab.

Hell is other people ? Kaj je Sartre hotel povedati s tem. Na videz imamo neskončno svobodo, ampak še vedno nam prihodnost narekujejo drugi ljudje. Pričakuje se od tebe, da se šolaš, pričakuje se od tebe, da se zaposliš, pričakuje se od tebe, da imaš družino, prijatelji pričakujejo, da boš vozil vsaj avto znamke bmw. Nekako smo prisiljeni gledati lasno izkušnjo skozi oči drugih in na sebe povsem pozabimo. Kaj si pa mi v resnici sploh želimo ? Da zadovoljimo percepcijo drugih ljudi. Je tu sploh še kaj ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inteligentni ljudje nagnjeni k duševnim motnjam (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12712560 (8554) showsover
»

Kakšna pa je vaša uspešna zgodba? (success stories) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11612493 (7937) Matejjjjj
»

Meja med povprečnim in nekaj več življenjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10816812 (13601) Okapi
»

Komponente uspešnosti moškega dandanes (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15027216 (23208) first_line
»

biti uspešen v življenju

Oddelek: Loža
141921 (1423) MarkV

Več podobnih tem