» »

Ali ste uspešni?

Ali ste uspešni?

1
2
»

mr_chai ::

@Scaramoucek, ja sm pogledu tist video. Poznam nekaj takih z komplekson grandiozne osebnosti in narcisizma. Jaz imam v mislih bolj anksiozne ljudi. Ti narcisi so pa zgodba za sebe. Knjiga, ki jo priporočam ima naslov Emotional vampires, tam imaš lepo razdelano kako hendlat take ljudi. Da taki ljudje doživijo ponižanje, pol pa maš res recept za šolske pokole.

sass628 ::

shadeX je izjavil:

sass628 je izjavil:

hmm zanimivo...če se gremo po "dužbenih" reglcih:
-končal šolo
-se zaposlil(dokaj solidna služba)
-našel partnerico(s katero sem zadovoljen)
-se poročil
-kupil hišo
-dobil otroka

vse pred 30...ali se smatram/počutim uspešnega?-->NE


Zanimivo. Kje pa je tvoja meja "uspešnosti" oz. kdaj boš rekel "sedaj sem pa uspešen?".


Ne morm si še rečt/priznat da sem uspešen. Ali sem trenutno zadovoljen? Odgovor je DA. Težava je v tem da danes imam lahko vse, jutri pa vse zgubim in obratno. Ko bom dočakal smrtno posteljo in bom imel še vedno vse zgoraj našteto + more(ne mislim samo materialne stvari) si bom lahko rekel da sem bil uspešen:D Do takrat pa živi bili pa videli

JanBrezov ::

Priznam, da nisem bral vsega v tej temi, a vseeno prilagam zanimiv video, ki ponazarja neustreznost merjenja lastne uspešnosti skozi primerjavo z drugimi:

Jordan B Peterson - Elon Musk's Roommate

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Največja težava v poti do uspeha in sreče je, da ti mora biti na nek način vseeno na enem takem globljem nivoju - ampak zares, ne samo da rečeš, da ti je. Je pa to malo Cach-22 situacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

primar ::

Ja - zelo zadovoln. Družina je, zdravje je, mamo kje bit in se s čim premikat. Vsak mesec z veseljem poravnam vse finančne obveznosti, pa še nekaj ostane. Pa kaj češ lepšega ?. Zdaj če pa koga nianse teh zadev pripeljejo do več ali manj sreče, recimo ali se premikaš za 15kEUR ali za 100kEUR, tak "revež" pa zna imet problem.

LP

6bt9hmDwY ::

Odvisno, kako se obravnava uspešnost, lahko osebno(stno), čustveno, družabno, intelektualno, materialno...
Vse bi lahko bilo veliko boljše, veliko slabše pa tudi...
Če vsaj ostane, kot je, bo čisto ok, sploh ob (blagi) tendenci izboljšav.

Pa to ne pomeni, da te vsako jutro zbudita Vivaldi z letnimi časi ali Mozart s svojo nočno skladbo
:-)

gruntfürmich ::

sass628 je izjavil:

hmm zanimivo...če se gremo po "dužbenih" reglcih:
-končal šolo
-se zaposlil(dokaj solidna služba)
-našel partnerico(s katero sem zadovoljen)
-se poročil
-kupil hišo
-dobil otroka

vse pred 30...ali se smatram/počutim uspešnega?-->NE


jst pa pravim da je uspešen tisti, ki ni podlegel družbenim regelcom in postal retardirana razplojevalna potrošniška ovca in uživa življene kot tako.

torej sva uspešna !!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

user-pass ::

mr_chai je izjavil:

/.../ Pričakuje se od tebe, da se šolaš, pričakuje se od tebe, da se zaposliš, pričakuje se od tebe, da imaš družino, prijatelji pričakujejo, da boš vozil vsaj avto znamke bmw. Nekako smo prisiljeni gledati lasno izkušnjo skozi oči drugih in na sebe povsem pozabimo. Kaj si pa mi v resnici sploh želimo ? Da zadovoljimo percepcijo drugih ljudi. Je tu sploh še kaj ?

To, da ljudje (v vecini) zivimo za to, da zadovoljimo pricakovanja drugih ljudi, ni cisto res. Ne, da pricakovanj ni, ampak vecina ne daje pricakovanjem drugih ljudi tako velike veljave. Se najbolj najbrz svojim starsem.
Bolj se mi zdi, da manj uspesni ljudje to mislijo za bolj uspesne od sebe, da sami sebi upravicijo svojo pasivnost in nestremljenje za nekimi cilji. V smislu, hej, ne bom jaz uspesen, ker vi hocete, da sem, meni se pa ne da in bom rekel, da zato, ker se ne zelim podrejati pricakovanjem drugih ljudi.

Ne tega delat :-)

sass628 ::

gruntfürmich je izjavil:

sass628 je izjavil:

hmm zanimivo...če se gremo po "dužbenih" reglcih:
-končal šolo
-se zaposlil(dokaj solidna služba)
-našel partnerico(s katero sem zadovoljen)
-se poročil
-kupil hišo
-dobil otroka

vse pred 30...ali se smatram/počutim uspešnega?-->NE


jst pa pravim da je uspešen tisti, ki ni podlegel družbenim regelcom in postal retardirana razplojevalna potrošniška ovca in uživa življene kot tako.

torej sva uspešna !!!


Sva uspešna! se strinjam :D Vsak posameznik ve zase in ne rabi potrditve drugih.;)

zobnik ::

Da bi pred 20 leti zapustil razpadajočo barko, in odšel v tujino v EU, velika želja....zdaj ko smo s to barko na odprtem morju jo je težje zapustit.
V tujini se ne dela leve, desne, sredinske in še XXXX drugih mislečih se ljudi, ampak se spoštuje ljudi med seboj.

jest10 ::

zobnik je izjavil:

Da bi pred 20 leti zapustil razpadajočo barko, in odšel v tujino v EU, velika želja....zdaj ko smo s to barko na odprtem morju jo je težje zapustit.
V tujini se ne dela leve, desne, sredinske in še XXXX drugih mislečih se ljudi, ampak se spoštuje ljudi med seboj.



Tebe je tale tvoja barka odpeljala v nek sanjski svet.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inteligentni ljudje nagnjeni k duševnim motnjam (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12712826 (8820) showsover
»

Kakšna pa je vaša uspešna zgodba? (success stories) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11612659 (8103) Matejjjjj
»

Meja med povprečnim in nekaj več življenjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10816991 (13780) Okapi
»

Komponente uspešnosti moškega dandanes (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15027452 (23444) first_line
»

biti uspešen v življenju

Oddelek: Loža
141927 (1429) MarkV

Več podobnih tem