» »

Pošiljanje pisem kurir?

Pošiljanje pisem kurir?

xWarrior ::

Zanima me ali Pošta Slovenije ali katerakoli druga kurirska služba nudi storitev pošiljanja priporočenega pisma brez vstopa v poštno poslovalnico? Se pravi, da bi pismo zame prevzel poštar ter bo poslan naprej.

Ker za 1 pismo res ne mislim plačevati PCR testa, da nekaj odpošljem. Hvala za info.

Scaramouche ::

xWarrior ::

Tole je samo za pakete kolikor vidim, jaz rabim pa za navadno a5 pismo...

Scaramouche ::

xWarrior je izjavil:

Tole je samo za pakete kolikor vidim, jaz rabim pa za navadno a5 pismo...


Pa vzami malo škatlico,daj not vsebino, kot pismo, pa pošlji, važno da pride, kaj bi pa bila razlika, da bi not dal nek majhen predmet, a oni gledajo?

Dzombic ::

Pocakaj postarja daj mu pismo in denar naslednji dan ti potrdilo in drobiz vloži v hisni predalcnik. Za drobiz ne skrbi, ker mamo poštarji veliko vecji ugled kot policaji in zdravniki :)

IL_DIAVOLO ::

Kaj posta preverja pct al kaj? Ne da bi vedel :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

MadMax ::

Dzombic, ne sodi preveč po sebi.
Ko ti poštar reče da je 4eur za plačat, dejansko pa potem vidiš 3.3 na kuverti... Ugledno, ni kaj.
Policaji tega ne delajo tako.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

prowb ::

MadMax je izjavil:

Dzombic, ne sodi preveč po sebi.
Ko ti poštar reče da je 4eur za plačat, dejansko pa potem vidiš 3.3 na kuverti... Ugledno, ni kaj.
Policaji tega ne delajo tako.

.7€ je pac zastonj, da on prevzame odgovornost za tvojo posiljko - saj ni treba, da mu delas dodatno delo, ce ti je predrago - pac gres sam na posto...

borut_p ::

Drugace pa ima vsaka druga kurirska sluzba pobiranje na dogovorjeni lokaciji

Dzombic ::

Policaj ne more niti kasirati na lokaciji, po sebi? Nisem jaz nesel na posto 23.000eu.

MadMax ::

Pišem za pošiljko, katere dostava je bila vračunana v tistih 3.3eur, kar je "ugledni poštar" kar sam zaokrožil na 4evre.
A da je odgovoren za mojo pošiljko, pa da mi je predrago? Kaj je s tabo?
Njegovo delo (za katero je plačan) je, da mi to dostavi.
(nisem ga prosil da zame odda pošiljko na pošto)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DePalmo ::

Sedaj malo pozno, ampak rešitve:
- kupiš kuverte in znamke in jih imaš na zalogi (jaz imam nekje še prazne UPN položnice) - tole bo trenutno malo težko ker PCT, mogoče je na voljo nakup preko spleta?
- s poštarjem bi moral do sedaj biti na TI in mu oddaš kuverto ter seveda navzgor zaokrožiš strošek pošiljanja da še njemu nekaj ostane za trud (do sedaj še nikoli problemov, pa sem tudi kakšen paket poslal na tak način)
- poišči cepljeno osebo in jo prosi za uslugo

delavec44 ::

Na pošti preverjajo PCT? Mene ni nikoli še nihče nič vprašal.

MadMax ::

Niti ne gre toliko za to ali resnično preverjajo (sken QR npr.) ali ne. Marsikje drugje preverjajo zgolj tako da vprašajo, komot se pač zlažeš. Če želi videt-prebrskaš žepe in "jao, pozabil sem doma..." in odpeketaš stran.

Le za primer, da nabašeš na kakega inšpektorja, ne vem (se nisem zanimal ker nimam potrebe) kakšne so lahko posledice.
Morebitna loterija torej.

Bi pa dostop v Pošto moral biti izenačen z vstopom v npr. bencinske servise, torej brez pogoja. Saj gre za t.i. ustanovo za zagotavljanje "univerzalnih storitev", zapovedanih s strani države. (ampak to je le moje osebno mnenje, s katerim se ni potrebno vsem strinjat)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

FrEaKmAn ::

delavec44 je izjavil:

Na pošti preverjajo PCT? Mene ni nikoli še nihče nič vprašal.


Mene kar vprašajo če imam PCT. Ko odgovorim: Da, je to to. In to me vpraša ko že vse uredim in plačam.

Furbo ::

O moj bog, daj pač pismo nekomu, ki se ne boji igle. Ali pa se zlaži na pošti.
A so res vsi anticepilci tako butasti, da je treba take reči spraševati na forumu?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

xWarrior ::

@Furbo ni treba biti hudoben. Mimogrede, igle se ne bojim, tistega koktajla pa raje ne bi dajala vase ;)

V glavnem, naša lekarna je meter razmaka med vhodom pošte, delita si enak hodnik in gledata ena proti drugi, ampak na pošti ženske težijo za ta PCR zato sem pa vprašala.

Drugače pa poštarja redko vidim osebno, tako da nisva ravno na TI.

V glavnem, bomo rešili s kurirsko službo ali pa vrgli v paketomat v priliki. Hvala vsem za pomoč in nasvete :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: xWarrior ()

lolipop2 ::

xWarrior je izjavil:

@Furbo ni treba biti hudoben. Mimogrede, igle se ne bojim, tistega koktajla pa raje ne bi dajala vase ;)

V glavnem, naša lekarna je meter razmaka med vhodom pošte, delita si enak hodnik in gledata ena proti drugi, ampak na pošti ženske težijo za ta PCR zato sem pa vprašala.

Drugače pa poštarja redko vidim osebno, tako da nisva ravno na TI.

V glavnem, bomo rešili s kurirsko službo ali pa vrgli v paketomat v priliki. Hvala vsem za pomoč in nasvete :)


A naravnost je pa dohtar? :D

Šalo na stran... za navadne pošiljke ni problem oddaje v paketomat. Če pa bi želel poslati priporočeno v ZDA, pa ne gre. Ostaja edino GLS ali pa Eurosender, ki računajo skoraj 100€ za manjši paket.

xWarrior ::

Ja je res =D

Kaj pa mogoče kakšno vračilo Amazonu, lahko na peketomatu skeniraš kodo za vračilo? Ko smo že ravno pri tem...

lolipop2 ::

xWarrior je izjavil:

Ja je res =D

Kaj pa mogoče kakšno vračilo Amazonu, lahko na peketomatu skeniraš kodo za vračilo? Ko smo že ravno pri tem...


I knew it! >:D

Lahko pa vprašaš na https://packagesender.com/sl Imajo dejavno live chat pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40354081 (16931) BuDi79
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647112335 (30362) destroyer2k
»

Delo pismonoše

Oddelek: Pomoč in nasveti
307697 (5936) mojster_joni
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718395 (11025) Šimpanz
»

Carina poškodovala paket

Oddelek: Loža
476645 (4873) St235

Več podobnih tem