» »

Carina poškodovala paket

Carina poškodovala paket

RoGPhreak ::

Zanima me kaksne pravice imam, oz. kaj sploh lahko naredim če mi pri carinskem pregledu poškodujejo kupljen izdelek.

Naročil sem si nahrbtink za prenosnik s kitajske in danes ga končno prejel.
Na moje presenečenje je nahrbtnik na spodnji strani razparan ene 3cm,
pregledal sem zapisnik o carinjenju in not piše da je nahrbtnik malo prerezan
in da je poškodba nastala pri carinskem pregledu v navzočnosti poštnega delavca in carinika.
Alienware M17x R4 / Core i7 3840QM @ 4.0GHz
Alienware M17x R4 / ATI Radeon HD7970M @ 950/1350
Alienware M17x R4 / Kingston 4x4GB DDR3 @ 1866MHz

mailer ::

Torej so ti po zakonodaji primorani povrniti vso nastalo škodo v ceni kupljenega izdelka.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

RoGPhreak ::

Nič niso vrnili.
Postar je paket prinesel, ni nič omenil da je kaj narobe in iskal kje moram podpisat.
Ko ni dobil polja za podpis, je rekel da bo ze on podpisal in po hitrem postopku odsel.

Zakaj nisem ze prej preveril :/ kaj naj zdaj naredim?
Saj nahrbtnik je uporaben, ampak nocem da mi prenosnik pade nekega dne ven ker se bo luknja povecala.

Lahko tudi poslikam poskodbo...
Alienware M17x R4 / Core i7 3840QM @ 4.0GHz
Alienware M17x R4 / ATI Radeon HD7970M @ 950/1350
Alienware M17x R4 / Kingston 4x4GB DDR3 @ 1866MHz

MaterVola ::

Takoj stopi na pošto in podaj pritožbo.

mailer ::

Že ker je poštar sam podpisal prevzem oz mutil, da ne najde lista bi lahko vedel, da nekaj ne štima. Vse skupaj z zapisnikom o nastali poškodbi nesi na pošto. Verjetno boš moral podat pritožbo v pisni obliki pa je najbolje, da jo napišeš že doma.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

RoGPhreak ::

Ok, hvala za nasvete :)

Edino to me se moti, v zapisniku piše da je poškodba nastala "Zaradi slabega pakiranja in nepravilne zaščite."
Ampak meni deluje kot da so z Olfa nožem korajžno potegnili. Nevem, samo da nebo več stroškov kot koristi.

Gre se pa za tale nahrbtnik.
http://www.aliexpress.com/item/17-15-in...
Alienware M17x R4 / Core i7 3840QM @ 4.0GHz
Alienware M17x R4 / ATI Radeon HD7970M @ 950/1350
Alienware M17x R4 / Kingston 4x4GB DDR3 @ 1866MHz

Machete ::

Ma meni so to take buče ko folk tukaj piše o podpisovanju sosedov in celo poštarjev.. noben poštar za precej solidno plačo dan danes, ne bo reskiral problemov za vaše pakete.
Razen če živite v Tanzaniji.

RoGPhreak ::

Se mi je prvič to zgodilo, (vedno sem sam podpisal ali pa starsi, ce mi ni bilo doma) in bo tudi zadnjic, ker na take fore ne bom padel vec, bom kr lepo preveril da je vse vredu.
Alienware M17x R4 / Core i7 3840QM @ 4.0GHz
Alienware M17x R4 / ATI Radeon HD7970M @ 950/1350
Alienware M17x R4 / Kingston 4x4GB DDR3 @ 1866MHz

Mehmed ::

A mislis, da je bil isti postar zraven na carini? Lahko da je nakljucje, ne pa zarota.

RoGPhreak ::

Dvomim, kolikor vem on samo dostavlja na našem koncu.
Res je da imamo kar vetrovno danes pa se mu je zato lahko mudilo (100km/h sunki vetra) ampak vseeno bi moral jaz podpisati.
Alienware M17x R4 / Core i7 3840QM @ 4.0GHz
Alienware M17x R4 / ATI Radeon HD7970M @ 950/1350
Alienware M17x R4 / Kingston 4x4GB DDR3 @ 1866MHz

...:TOMI:... ::

Oja, dostavne službe (kurirji) podpisujejo tudi pogodbe in vnašajo osebne podatke stranke, saj je to lažje za kurirja in za stranko. Stranke so glupe in v dopoldanskem času, ko so v službi naročajo na dom pogodbe. Poznam ozadje tega, imam kolega kurirja, ki pokliče stranko in mu pove podatke (ali si pa sam izmisli kak manjkajoč podatek) in ga napiše na pogodbo ter vrže v nabiralnik.

Stranke tudi naročajo po povzetju, nato pa kreteni nimajo denarja niti kartice ali pa celo nočejo plačati. Jao.

Namesto, da bi firme, ki pošiljajo pogodbe preko dostavne službe, uvedle elektronsko poslovanje in elektronske podpise pogodb, kurirji pa naj samo razvažajo, saj za druge stvari so bolj leseni, pa še razvoz jim ne gre, saj velikokrat kaj izgubijo, razbijejo...

Sicer pa hitro pokliči na carinsko pošto in zahtevaj šefa ter zahtevaj vračilo denarja. Na pošti pa naj naredijo zapisnik.
Tomi

Vragec_sc ::

Machete je izjavil:

Ma meni so to take buče ko folk tukaj piše o podpisovanju sosedov in celo poštarjev.. noben poštar za precej solidno plačo dan danes, ne bo reskiral problemov za vaše pakete.
Razen če živite v Tanzaniji.


To pa je tako "glupa" izjava, da joj ...
Pred časom sem imel problem, da je paket bil dostavljen ampak ne meni. In na koncu se je ugotovilo, da je poštar "izgubil" paket.
Opis problema: poštar je očitno res izgubil paket, po vrnitvi na pošto pa je nadzornik ob pregledu vrnjenih paketov ugotovil, da en paket manjka nakar se je poštar (ki bi mi moral dostavit paket, in ki je "izgubil" paket) podpisal na list za prevzem.
Po tem, ko sem se pritožil je stekla prava kolobocija na pošti ... nazadnje me je poštar klical na privat telefonsko, ki sem jo povedal nadzornici. Ker sem si vzel čas za razmislek, me je klical še od poštarja nadzornik.

Jah in potem se vidi kdo dela na pošti in kako dela ...

...:TOMI:... ::

Ne samo pošta, dostavne kurirske službe so mnogo manj profesoionalne, kot pošta. Oboje je pa bolj slabo.
Tomi

Magic1 ::

Mogoče bi bilo še najlažje, če prodajalca kontaktiraš in sporočiš, da je prišlo do poškodb pri transportu. Kitajci ponavadi ne komplicirajo in pošljejo na novo.
Magic

...:TOMI:... ::

... In bo spet plačal carinske dajatve in davek, naša malomarna carina pa bo odnesla celo kožo. Naj carina plača nov izdelek!
Tomi

fosil ::

Lokalni poštar nima nič s carino in tudi ni tisti poštar, ki je bil prisoten pri odpiranju.
Če bi vedel da so s paketom problemi tudi sigurno ne bi rekel da bo sam podpisal, ker si s tem lahko nakoplje samo težave.

Očitno so pri odpiranju pregloboko zarezal z olfo. Vsekakor se pritoži in zahtevaj odškodnino.

Sicer pa je pri poštarjih tako kot povsod drugod, imaš dobre in slabe.
Da ne bodo samo negativna mnenja.
Jaz sem z našim zelo zadovoljen in ga moram pohvalit.
Tako je!

...:TOMI:... ::

Jaz sem tudi z našo lokalno pošto in poštarji zelo zadovoljen, vendar nisem z drugimi poštami, saj so večkrat že kaj uničili in izgubili. Mogoče se izgubi tudi v centru, kjer razvrščajo pakete...

Razni dostavljalci so pa obupni, težko je komunicirati z njimi.
Tomi

RoGPhreak ::

Ma glede na to da je torba 17EUR :) (torej ni carine in davka) in da kitajec ni nic kriv se bom pritozil na posti, ce bo kaj bo, tozaril pa se ne bom ker je skoda casa :)

Sem pa drugače z našim poštarjem tudi jaz zadovoljen, in v 6ih letih nisem imel nobenih problemov.

Edit: enkrat sem pa res imel problem z PostNL kjer je priporočen paket prisel sele po 2 tednih ves zmečkan in vsebina zvita...
Alienware M17x R4 / Core i7 3840QM @ 4.0GHz
Alienware M17x R4 / ATI Radeon HD7970M @ 950/1350
Alienware M17x R4 / Kingston 4x4GB DDR3 @ 1866MHz

Zgodovina sprememb…

k3k3tz ::

...:TOMI:... je izjavil:

... In bo spet plačal carinske dajatve in davek, naša malomarna carina pa bo odnesla celo kožo. Naj carina plača nov izdelek!


Očitno nimaš blage veze, o čem govoriš. Carina z vsem skupaj nima nič, ker pošiljko sme odpreti samo uslužbenec Pošte ob prisotnosti carinika. OP je pa dobil zapisnik o poškodbi, kjer je očitno ugotovljeno kdaj in na kak način je do poškodbe prišlo. S tem zapisnikom pa lahko od Pošte Slovenije zahteva odškodnino.

PaX_MaN ::

Em, carinski pregled da izvaja poštar?

...:TOMI:... ::

Res ne poznam postopka, oziroma kdo od dveh osebkov ima v roki olfa nož. Meni kot uporabniku ni važno, kdo je naredil škodo, važno mi je, da dobim povrnjeno škodo. Če carina ni pravi naslov, me bodo že preusmerili na carinsko pošto ali obratno.
Tomi

k3k3tz ::

@PaX MaN: še enkrat preberi, kar sem napisal. Pošiljko odpre != pošiljko pregleda

šernk ::

Kdo izvaja sploh ni pomembno, dejstvo je da so oni poškodovali paket, ki če ga ne bi tikali ne bi bil poškodovan. Se lahko izgovarjajo na slabo pakiranje? Je bil paket zavarovan proti poškodbam med prevozom ali proti 1000 tonski hidravlični stiskalnici?

ker zavarovat pred slednjo ga bo malce težko in če je paket prišel cel do njih je bil očitno dobro zavarovan za prevoz in ni bilo predvideno, da bo nekdo grobo z olfa nožem rezal skozi njega, tako kot ni predvideno da bo 1000 tonska stiskalnica imela prste vmes med pošiljanjem in kitajci zato pač ne zapakirajo v neprebojno jekleno konstrukcijo. Poštar, ki je paket dostavil nima nič pri tem, zato bi sam klical na carinsko pošto direkt oz. tistega, ki je izdal potrdilo, da so poškodovali paket.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fosil ::

Ko bereš te uradne procedure dobiš občutek, da se za odpiranje vsakega paketa zbere cela komisija v kateri sta prisotna vsaj dva doktorja znanosti.
Bi bilo zanimivo videt kako vse skupaj zgleda v praksi.
Tako je!

...:TOMI:... ::

V resnici sta po moje vsaj 2 ali celo 3.

Lahko pa je samo en, potem pa drugemu sodelavcu, ki je na kavi prinese samo papirje za podpis, naslednji dan pa zamenjata vloge. Ali pa zamenjajo, če jih je več.

Postopki so po moje kar strogi, ne sme bit takih anomalij, kot zgoraj. Še zaupam v nekatere inštitucije, sedaj ko si cariniki ne delajo več hiš in vikendov ter ne kupujejo več bark z denarjem od podkupnin na meji.
Tomi

Šimpanz ::

Itak da bojo rekli da je bil ruzak že razrezan. Kdaj pa je še pošta prevzela krivdo.

St235 ::

bolj težko bodo rekli, da je bil že razrezan, če so naredili uradni zaznamek, da se je poškodovalo pri odpiranju.

RoGPhreak ::

Hvala za vse konstruktivne odgovore :)

Dobro da ni bila kaksna mocna baterija not, da bi ga ruknilo ko bi vanjo zarezal xD
Alienware M17x R4 / Core i7 3840QM @ 4.0GHz
Alienware M17x R4 / ATI Radeon HD7970M @ 950/1350
Alienware M17x R4 / Kingston 4x4GB DDR3 @ 1866MHz

xxx ::

Mimogrede, naši cariniki so daleč največje, da ne rečem, pizde v EU, neprijazni, da ne rečem zateženi, komplicirajo pri zadevah pri katerih jim podaš številko kategorije izdelka, skratka prav težijo, kot da bojo slovensko ekonomijo rešili, če bodo preprečili fizičnim osebam kupovati zadeve iz kitajske mimo uvoznikov, ki jih odirajo. Razen tega sem bil po mojem že na vseh večjih letališčih v Evropi, kje najbolj komplicirajo? Se razume, na zabačenem Brniku... Eno je opravljanje dela, drugo je pa zajebavanje ljudi v glavo (podobno kot slotechovi moderatorji).
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

xxxul ::

1. Malo delaš krivico slo-tech moderatorjem ;)
2. Še nisi bil na kakem VzhodnoEvropskem letališču (opazuj kako obravnavajo domačine, tujcem se pogosto gleda skoz prste)
Drgač maš pa prou, kaj pa pričakuješ če je šef carine in večina carinikov v službi še iz ex-YU? retorično vprašanje.

Upam da bo OP konkretno zatežil na carini, kar ne morem pa verjet da so dal zapisnik da so oni poškodoval (pol pa še meni nič tebi nič poslal naprej).

xxx ::

xxxul je izjavil:

1. Malo delaš krivico slo-tech moderatorjem ;)

Mislim da niti malo. Dejansko ne vem za primer, da so ukrepali v korist kogarkoli razen svojega egotripa.

xxxul je izjavil:

2. Še nisi bil na kakem VzhodnoEvropskem letališču (opazuj kako obravnavajo domačine, tujcem se pogosto gleda skoz prste)
Drgač maš pa prou, kaj pa pričakuješ če je šef carine in večina carinikov v službi še iz ex-YU? retorično vprašanje.


Hja v bistvu vem za eno zateženo babnico tam, ki mi vedno s svojim tonom v glasu kar kocine dvigne, pa sem prepričan da ni toliko stara. Zoprni zafrustriranci, verjetno zato ker so hoteli biti policaji, pa so odleteli na psihotestu...
Pa pa...

Ales ::

Bog ne daj, da bi imeli psihotest na Slo-techu.

Cariniki ne preprečujejo fizičnim osebam kupovat karkoli, kar ni ponaredek / nima CE. Če kupuješ tako robo, dejansko škodiš našemu gospodarstvu in posledično vsem nam tukaj. To je popolnoma nelojalna konkurenca. Ne vem pa, koliko običajnih smrtnikov pozna carinike po barvi glasu, kateri jim še "vedno" dvignejo kocine... Si siguren, da ne "uvažaš" kaj in potem daješ male oglase kao kot fizična oseba?

Glede teme pa - ker obstaja zapisnik o poškodovanju, obstaja vsaj jasna podlaga za ukrepanje. Edino, kar mi je padlo v oko, je tisti del: "Zaradi slabega pakiranja in nepravilne zaščite."... Obstaja kaka fotografija originalne embalaže, npr. takoj po prejemu od poštarja? In kako je bilo vse skupaj dano not, potem ko se je odprlo?

Venomus ::

Ales je izjavil:

Edino, kar mi je padlo v oko, je tisti del: "Zaradi slabega pakiranja in nepravilne zaščite."... Obstaja kaka fotografija originalne embalaže, npr. takoj po prejemu od poštarja? In kako je bilo vse skupaj dano not, potem ko se je odprlo?


Predvidevam, da je bila zapakirana v večji plastični ''kuverti'' z bubblewrapom na notranjih straneh? Tako večino pošiljajo, ponavadi ni najbolj zavarovano.

xxx ::

Ales je izjavil:

Če kupuješ tako robo, dejansko škodiš našemu gospodarstvu in posledično vsem nam tukaj. To je popolnoma nelojalna konkurenca. Ne vem pa, koliko običajnih smrtnikov pozna carinike po barvi glasu, kateri jim še "vedno" dvignejo kocine... Si siguren, da ne "uvažaš" kaj in potem daješ male oglase kao kot fizična oseba?

Ja to bo to Sherlock... pa dajva:

Kaksnemu gospodarstvu skodim, preprodajalcem iste robe, ki nabijejo gor 100% marzo in prodajajo tukaj? O taksnem gospodarstvu govoris? Razen tega narocam vse kar se da iz kitajske mimo t.i. "gospodarstva", roba je enaka, samo nekaj parazitov ne podpiram. Da sploh ne omenjam tisti prodajalcev, ki ti zrihtajo vse, dobavni rok je pa 14 dni :P. Sicer pa ne bi prodajal preko malih oglasov, imam previsok osebni dohodek, da bi tratil cas s tem, ga raje posvetim tebi.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Ales ::

Venomus je izjavil:

Predvidevam, da je bila zapakirana v večji plastični ''kuverti'' z bubblewrapom na notranjih straneh? Tako večino pošiljajo, ponavadi ni najbolj zavarovano.

Čisto možno. Meni so enkrat tako odprli kuverto, da so dobre 3-4 cm pod vrhom z olfo prerezali papir in bubble wrap v enem šusu - niso torej odprli ne čisto na vrhu in ne odlepili jeziček kuverte, kar bi oboje lahko. No, za jeziček bi morali prej še previdno prerezati nekaj dodatnega selotejpa, ampak bi šlo.

K sreči pa niso prerezali ničesar od vsebine. Po moje, da so približno potipali, do kje je vsebina, potem pa pogumno zarezali nad njo.

Saj ko to delaš n-krat dnevno, sigurno dobiš dober občutek kje je kaj. Ampak to še ne pomeni, da se ne zmotijo kdaj...

Meizu ::

Če kupuješ tako robo, dejansko škodiš našemu gospodarstvu in posledično vsem nam tukaj. To je popolnoma nelojalna konkurenca. Ne vem pa, koliko običajnih smrtnikov pozna carinike po barvi glasu, kateri jim še "vedno" dvignejo kocine... Si siguren, da ne "uvažaš" kaj in potem daješ male oglase kao kot fizična oseba?


Aja in samo zato bom na lastno pest žrl vse dajatve in marže in kaj še vse samo zato da bom podpiral naše skorumpirano in brezvezno stagnacijsko gospodarstvo?

V rit naj si ga vtaknejo, jaz grem pa kupovat tja, kjer se mi splača.

darkolord ::

Kupuj kjer hočeš, ampak plačaj dajatve, če misliš zadevo pripeljati sem.

Meizu ::

Na živce mi gre mišljenje, češ kot da sem jaz državi nekaj dolžen. Kvečjemu je država meni nekaj dolžna, saj lavfa na moj denar.

Dajatve so smiselne, v to (upam) nobeden tukaj ne dvomi, govorimo pa o glomaznih maržah ter carinskem zafrkavanju.

Alamar ::

Najbolje, da se kar preseliš v Avstrijo ali pa Italijo pa boš tam videl kakšne so marže in zafrkavanje. Sploh pri slednjih boš doživel čisto novo dimenzijo birokratske inteligentnosti.

Sicer je pa ta tema smešna. Carina dnevno pregleda nešteto pošiljk in valjda, da se dogajajo napake in poškodbe. Saj v Slovenijastanu carinski uslužbenci vendar niso supermani kot v tujini, kjer pakete odpirajo s kirurškimi skalpeli.
Za to pa imaš na pošti možnost podaje pritožbe in vračilo denarja. Imajo celo obrazec za zapisnik. Zraven pa podaj še pritožbo zoper poštarja, ki ni omenil poškodbe paketa in ti predal priporočeno pošiljko brez podpisa. Sam se pritožbo podal le enkrat in od takrat naprej še kako pazi pri ravnanju s pošiljkami.

Meizu ::

Najbolje, da se kar preseliš v Avstrijo ali pa Italijo pa boš tam videl kakšne so marže in zafrkavanje. S


Joj, pa ravno v Avstriji sem dva tedna nazaj v Saturnu kupil sim card modem in ker mi ni odgovarjal sem ga preprosto odnesel nazaj in brez računa in kakršnegakoli čakanja dobil povrnjen denar nazaj. Drugi modem sem si kasneje kupil v MediaMarktu. Da ne omenjam da sem modem dobil veliko ceneje kot pri nas.

Italija je pa itak še večji bluz kot slovenistan.

Ales ::

Meizu je izjavil:

Joj, pa ravno v Avstriji sem dva tedna nazaj v Saturnu kupil sim card modem in ker mi ni odgovarjal sem ga preprosto odnesel nazaj in brez računa in kakršnegakoli čakanja dobil povrnjen denar nazaj. Drugi modem sem si kasneje kupil v MediaMarktu. Da ne omenjam da sem modem dobil veliko ceneje kot pri nas.

Italija je pa itak še večji bluz kot slovenistan.

Mešaš jabolke in hruške. Govora je bilo o uvozu ponarejenih izdelkov in izogibanju plačevanja dajatev, ti pa govoriš o kupovanju v trgovinah čez mejo.

Tudi jaz veliko stvari kupujem v tujini, to je popolnoma legalno in legitimno. Ne poskušam pa uvažati ponarejene izdelke z lažnimi etiketami in jih preprodajati naprej na črno. Menda ločiš med tema dvema stvarema.

RejZoR ::

Meizu je izjavil:

Na živce mi gre mišljenje, češ kot da sem jaz državi nekaj dolžen. Kvečjemu je država meni nekaj dolžna, saj lavfa na moj denar.

Dajatve so smiselne, v to (upam) nobeden tukaj ne dvomi, govorimo pa o glomaznih maržah ter carinskem zafrkavanju.


Men vbistvu ni jasno zakaj bi moral za karkoli državi dajat neke dajatve? Kaj je preljuba država storila za moj nakup, da si zasluži prašičjih 22% + še carina + strošek carinjenja? Ajde, carino plačaš, ker gre za uvoz in postopek stane, naj jim bo, dobijo pa še 22% od zneska s poštnino vred za točno nič dela oz brez kakršnekoli storitve, just because they can. Kje je tle logika tud ne vem, sploh pa ima slovenija daleč najnižjo mejo obdavčitve. Vsak drek takoj preseže in lahko samo upaš, da pač ne bojo preverjali ravno tvojega paketa. Ampak kaj pa jezst vem, sem samo glup fizikalc, ki o tehnikalijah države nima pojma.
Pa se za tistih 22% mogoče tud ne bi obrmenjeval če bi država funkcionirala, tko pa ves ta denar sfrčkajo za bedarije, nas pa ves čas potiskajo v drek.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Meizu ::

Rejzor, to si nekako mislim tudi jaz. Dajatve so meni smiselne samo do točke, da imam zdravstveno zavarovanje ter pokojnino. Ostalo me ne briga.

Mešaš jabolke in hruške.


Ja pa mislim da si ti tisti ki mešaš. Kdo tu govori o uvažanju ponaredkov? Sploh pa. Če sem se sam odločil kupit ponaredek to sploh ni moja stvar. To je dolžnost zaščitnikov patentov in oni so plačani za to, da o tem diskutirajo.

Ker pa to sploh ni bil predmet debate je tako ali tako nerelevantno. Preberi si še enkrat OP post.

Ales ::

Meizu je izjavil:

Ja pa mislim da si ti tisti ki mešaš. Kdo tu govori o uvažanju ponaredkov? Sploh pa. Če sem se sam odločil kupit ponaredek to sploh ni moja stvar. To je dolžnost zaščitnikov patentov in oni so plačani za to, da o tem diskutirajo.

Ker pa to sploh ni bil predmet debate je tako ali tako nerelevantno. Preberi si še enkrat OP post.

Moj post namenjen chironexu, ki si ga malo višje zgoraj citiral, govori o uvažanju & preprodaji ponaredkov. Ti pa si nanj odgovoril z opisi kupovanja v Avstriji. Zakaj, samo ti veš... OP-jev post sem pa čisto dobro prebral in na to temo smo povedali vse kar se da, dokler ne dobimo kakih novih informacij od njega.

darkolord ::

22% od zneska s poštnino vred za točno nič dela oz brez kakršnekoli storitve
Kaj bi šele bilo, če bi teh 22% moral plačevati še v trgovinah pr nas! Oh wait...

St235 ::

res ne vem kam pridemo, če bo treba za stvari, ki jih kupimo plačat 22% DDV...

Alamar ::

RejZoR je izjavil:

Meizu je izjavil:

Na živce mi gre mišljenje, češ kot da sem jaz državi nekaj dolžen. Kvečjemu je država meni nekaj dolžna, saj lavfa na moj denar.

Dajatve so smiselne, v to (upam) nobeden tukaj ne dvomi, govorimo pa o glomaznih maržah ter carinskem zafrkavanju.


Men vbistvu ni jasno zakaj bi moral za karkoli državi dajat neke dajatve? Kaj je preljuba država storila za moj nakup, da si zasluži prašičjih 22% + še carina + strošek carinjenja? Ajde, carino plačaš, ker gre za uvoz in postopek stane, naj jim bo, dobijo pa še 22% od zneska s poštnino vred za točno nič dela oz brez kakršnekoli storitve, just because they can. Kje je tle logika tud ne vem, sploh pa ima slovenija daleč najnižjo mejo obdavčitve. Vsak drek takoj preseže in lahko samo upaš, da pač ne bojo preverjali ravno tvojega paketa. Ampak kaj pa jezst vem, sem samo glup fizikalc, ki o tehnikalijah države nima pojma.
Pa se za tistih 22% mogoče tud ne bi obrmenjeval če bi država funkcionirala, tko pa ves ta denar sfrčkajo za bedarije, nas pa ves čas potiskajo v drek.
Od kje si pa spet to potegnil? Kao da je Slovenija edina, ki tako posluje. Meja obdavčitve je ista za cel EU.
Consignments of Negligible Value

Consignments not exceeding an intrinsic value of €150 may be imported from outside the EU without payment of Customs Duty. Intrinsic value is the value of the goods alone and does not include insurance and freight). Consignments not exceeding a total customs value of €22 may be imported without payment of VAT. (Customs value is the value of the goods plus insurance and freight (which includes postage costs (CIF value). However, there is no relief (from Customs Duty, Excise Duty, other duties or VAT) under this negligible value provision for importations of tobacco, tobacco products, alcohol products, perfumes or toilet waters irrespective of their value.

Where the Customs Duty on a consignment of goods amounts to less than €10 it will not be collected. Similarly, VAT liability amounting to less than or equal to €6 will not be collected. No similar rule applies in the case of Excise Duty which will always be collected on products liable to it.

St235 ::

v bistvu, če prebereš tekst v angleščini so pri nas celo blažje omejitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499255 (54116) Mare2
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538424 (11682) jero_no1
»

Čas dostave - pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115546 (14487) darkolord

Več podobnih tem