» »

Stanovanje ali Hisa

Stanovanje ali Hisa

1 2
3
»

Tody ::

Vse ki skrbi vrt, pač samo kaže da nimate pojma...

PacificBlue ::

Problem so kaki hisni ljubljencki, vrt res ni neka velika skrb. Razen ce imas Brazilce za sosede.

Zimonem ::

Irbis je izjavil:

Stanovanje ima recimo prednost, da ni velik problem, da greš lepo za tri ali štiri tedne na potovanje. Malo pospraviš hladilnik, zakleneš in greš. Pri hiši, po možnosti še z zelenjavnim vrtom, najprej pleveš, preden greš, ko prideš nazaj, je džungla, da ti še kosilnica crkne, moraš imeti koga, da ti vsake toliko pogleda, kaj se dogaja, če je suša, je treba kaj zaliti na vrtu (in v hiši so ponavadi še kakšne rože).

Po svoje dober opis. Po drugi strani. Do 35leta sem rad letal po šihtih, konferencah, sejmih. Potem se mi je pa ustavilo. Vsak mora najti svoj mir v domu. Zalivanje je v bistvu povsem terapevtsko za nekatere. Za druge pač ne.
Sicer pa podobno je z pamži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Irbis ::

To nisem mislil službenih potovanj, ampak da greš npr. za tri tedne k znancem v Ameriko ali pa za daljši čas na morje.

Zimonem ::

Če imaš je tisti vrtnar/oskrbnik dokaj poceni.

Utk ::

Sej nikjer ne piše, da MORAŠ imet paradajz in ne vem kaj pri hiši. Pač nimaš, če hodiš preveč okoli. Vrt pokosit, samo travo, ker drugega itak nimaš kot ne bi imel niti v bloku, ti bo pa že kdo prišel, od tega ne bi bankrotiral.

Kodrnusa ::

Živel v Lj v stanovanju do 33ga leta. Se nažural, napil, znorel..
Nato sem se preselil v Radomlje v hišo, 2 froca, žena. Ne bi šel več v blok nikoli. Prostor, mir, vse imamo blizu (šola, vrtec, lekarna,...). Vseeno hodim na šport in pivo v Lj 2x do 3x na teden, pa mami na kosilo. Nobenih problemov..
Je pa res da tukaj brez dveh avtov ne gre, čeprav sta vlak in avtobus blizu. Hiša zmaga gladko...

Likalnik ::

glede vrtnarja in vrt ni panike...jaz sem imel vrt še od predhodnika pa sem ga ven vrgel...pač razni paradajzi in solatke...to ni zame...na vrtu je samo kakšno sadno drevo...travo pa itak ne kosim bolj pogosto kot 1x na 14 dni....tako, da glede vrta si ga lahko tako uredite, da je dela minimalno

Kebo ::

Dober kompromis med obema so vrstne hiše (kaj takega kot v Murglah) ali dvostanovanjske.

Slopek ::

Hiša brez nekaj obdelovalne zemlje, je zame samo stanovanje na travniku. Je ok, če si nakeširan in imaš itak še vikend na Gorenjskem in na Hrvaškem, pa je potem vseeno. No, meni ni.
Več mi je vreden MOJ prostor okoli hiše, kjer se počne marsikaj.

Gambino ::

Starši imajo bajto, enako tašča, vsi imajo lepo urejen prostor okoli hiše, sam z družino sem v vrstni hiši. Lahko samo povem, kako so starši in tašča sužnji stalnega urejanja okolice. Jaz sicer pomagam, ampak da bi celo življenje kosil, pa obrezoval živo mejo, drevesa. Še sam imam atrij in živo mejo okrog ter travo, pa se mi ne da delat, bom vse ven vrgel, da pa bi celo življenje okolico okrog bajte urejal, no go.

LeXani ::

Najemi vrtnarja pa ti bo urejal, kake komplekse mati eni..
Čas prve prijave 04.11.2005

energetik ::

To je res, če imaš bajto, ti noben s pištolo ne teži, da moraš imeti vrt. Lahko imaš izključno travo pa robota gor. Tudi žive meje ni treba posadit, lahko daš žično, kamnito ograjo ali pa je sploh nimaš. Torej delo imaš samo 1x, da nastaviš robota, da kosi. Sicer pa uporabljaš travo le za roštilj in ležalnik.

Slopek ::

Vse to delo okoli bajte je zame pomirjajoče. Suženj košnje? Ah ne ga srat no. Če že nimaš otrok, ki ob tem opravilu uživajo, nabaviš kozo.
Vsekakor je pa top, če počneš samo to ;)

jabe ::

Pri nas trava je, ker moj to dela za razbremenitev. Vrta ni, ker se nobenemu ne ukvarja s tem. Imam pa moznost izbire...

Invictus ::

Ko sem sam kupil bajto, sem najprej ven vrgel živo mejo. Kdo bo strigel to sranje, kjer se nabira cel kup mrčesa in golazni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Gambino je izjavil:

Starši imajo bajto, enako tašča, vsi imajo lepo urejen prostor okoli hiše, sam z družino sem v vrstni hiši. Lahko samo povem, kako so starši in tašča sužnji stalnega urejanja okolice. Jaz sicer pomagam, ampak da bi celo življenje kosil, pa obrezoval živo mejo, drevesa. Še sam imam atrij in živo mejo okrog ter travo, pa se mi ne da delat, bom vse ven vrgel, da pa bi celo življenje okolico okrog bajte urejal, no go.


Jaz sem fuknil zivo mejo in drevesa ven. Postavil panelno ograjo namesto zive meje. Teren smo poravnali in sedaj kosi robotska kosilnica. Edino delo z okolico je kidanje snega od garaze do ceste, pa se to bo preteklost, ker tlakovci zdaj letijo ven in bom dal ogrevanje in asfalt.

ginekk ::

Drevesa na parceli so zame zlata vredna. Ker traja vsaj 30let da dosežejo spodobno velikost.
Dela z okolico imaš natačno toliko koliko si daš opravka.

Enako je pri stanovanju. Nekateri nikoli ne obrišejo prahu na vrhu podboja vrat, nikoli ne sanirajo nastajajoče plesni na fugah v kopalnici, nikoli ne razkužijo ploščic in WC z varikino... drugi to počnejo tedensko.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanje v mestu ali Hiska izven mesta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
566460 (3875) m0LN4r
»

Beg iz mest na podeželje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11813233 (8420) c3p0
»

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17818190 (13269) trancer01
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43273738 (59537) damirj79
»

Post vojna, baby boom generacija in njihova mentaliteta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12219281 (16662) echo

Več podobnih tem