» »

Windows 11 je tu

Machete ::

Ne bi javno, ker je znana trgovina, se mi zdi nekorektno.
(Čeprav ni).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Mal pocarsko, ko ti na novem sistemu nabije 10 takih oken..

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

A ni Teams vgrajen v windows 11 in je prva stvar, ki se zažen v windowsih, ko se logiraš? (dokler tega ne izklopiš)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Machete ::

Ja je ja, sem ga moral pa kar odmestiti, da sem se tega rešil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Blinder ::

Ganon je izjavil:

Prvič v življenju ne morem namestiti novih Oken, ker ne izpolnjujem zahtev. Čuden občutek. :D


Same here, Ryzen 7 1700 nima TPM in zato ni podprt.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

KTr1sk ::

Bedasto je tudi, da kupiš novo matično za 11th gen Intel in nima vgrajenega TPM čipa, lahko pa ga enostavno vtakneš...če ga imaš :P.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mtosev ::

Blinder je izjavil:

Ganon je izjavil:

Prvič v življenju ne morem namestiti novih Oken, ker ne izpolnjujem zahtev. Čuden občutek. :D


Same here, Ryzen 7 1700 nima TPM in zato ni podprt.

Ne vem, če vam je TPM problem. Jaz imam v prenosniku 6500U in celo TPM 2.0 pa ni podpore, ker določeni security features niso za voljo. Vse drugo je supported razen cpuja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tabonir ::

mtosev je izjavil:

Blinder je izjavil:

Ganon je izjavil:

Prvič v življenju ne morem namestiti novih Oken, ker ne izpolnjujem zahtev. Čuden občutek. :D


Same here, Ryzen 7 1700 nima TPM in zato ni podprt.

Ne vem, če vam je TPM problem. Jaz imam v prenosniku 6500U in celo TPM 2.0 pa ni podpore, ker določeni security features niso za voljo. Vse drugo je supported razen cpuja.


Pri meni isto! Procesor i7-6700, MB s TPM 2.0 in omogočeno!

Lonsarg ::

Ce je problem zgolj CPU in nic drugega je workaround precej preprost. Gre za uradni workaround s strani Microsofta za osebno uporabo, ni pa za poslovne uporabnike ker ni update garancij. Za osebno uporabo take zadeve kot update garancija res ne rabis:
https://www.google.com/amp/s/www.thever...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

aerie ::

Update garancija? Ne me basat.

Lonsarg ::

Zelo verjeten scenarij je, da bo Microsoft za vse te procesorje tam 2024/2025 nehal nuditi update hkrati tako za W10 kot W11. S tem ko ti pac sedaj dajo opozorilo, da ni zagotovila za dobkvanje nadgradenj se pac zascitijo, da to takrat lazje izvedejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

simnov ::

jaz sem na athlon 64 inštaliral .

gddr85 ::

jst pa ravnokar upgrejdal na stari n4000 netbook z 2gb rama, stvar dela bp ;)

KTr1sk ::

Ta podpora sigurno samo pomeni, da če boš rabil pomoč in klical na Microsoft ti ne bodo hoteli pomagat, ker imaš nepodprt sitem.
Preveliko škodo bi si naredili da bi kar prenehalo delovati, pa drugi strani pa nobeno podjetje ne bo nalagalo Windows 11 na nepodprt sistem.
Pomembno je to, da delajo programi katere uporabljalo za delo in jim ni pomembno na čem "furajo" ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Mr.B ::

Bomo še počakali, da se scam OS, pushan s strani lastniku OS-a, malo porihta. Level1Techs Sleepless In The Start Menu
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Tole posiljevanje z MS racunom je pa ze res brezokusno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

korenje3 ::

A kdo ve kje se da dobiti najcenejšo slovensko različico windows 11 pro?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

opeter ::

V trgovinah?
https://www.enaa.com/poceni-microsoft-l...
https://www.mimovrste.com/operacijski-s...
https://e-misija.si/programska-oprema/m...

Cene se gibljejo okoli 160 evrov, pa še to za DSP/OEM licence, ki so vezane na napravo in niso prenosljive ...

Jaz bi predlagal, da kupiš Windows 10 Pro FPP in brezplačno nadgradiš na 11. Cena je resda tam med 200 in 250 evrov, a je na daljši rok bolj uporaben.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Linko ::

kupi cd key za 10€ oz še manj pa je

mtosev ::

opeter je izjavil:

V trgovinah?
https://www.enaa.com/poceni-microsoft-l...
https://www.mimovrste.com/operacijski-s...
https://e-misija.si/programska-oprema/m...

Cene se gibljejo okoli 160 evrov, pa še to za DSP/OEM licence, ki so vezane na napravo in niso prenosljive ...

Jaz bi predlagal, da kupiš Windows 10 Pro FPP in brezplačno nadgradiš na 11. Cena je resda tam med 200 in 250 evrov, a je na daljši rok bolj uporaben.

Takole se jaz naredil prek več kot enim letom. Kupo 10 Pro FPP retail in oktobra nadgradil na Windows 11.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

miko22 ::

Kaj je že možno v win11 v taskbaru narediti ikone kot v win10 kjer ti piše kaj maš odprto, ne samo ikona?
Me ful moti, samo ikona, hočem imeti napisano.

mtosev ::

Na pamet si probal desni klik na taskbaru? Možno, da so tam nastavitve.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

miko22 ::

Ne, nimam še win11 gor. Še čakam da to popravijo, pa ne vem če so že :D
pred nekaj meseci še ni bilo to možno

Samael ::

Če misliš tole, ko ob ikoni piše ime oz. naslov datoteke/odprte strani, je opcija, se pa ne spomnem a je v samih Win11 ali Open Shellu (in sem prelen, da bi zdajle iskal).
Samael != Samuel

miko22 ::

Ja, to. Kak se to naredi?

Samael ::

Madoniš, si me zaposlil :)
Ne, nisem nastavil ne v Win 11 ne v Open Shellu ampak v Explorer Patcher-ju dal sledeče:

Taskbar style*: Windows 10

Download: https://github.com/valinet/ExplorerPatc...
Explorer Patcher restores the Windows 11 taskbar to be exactly like Windows 10
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

miko22 ::

Ah, rabimo patch, da spravimo nekaj "nazaj". To ni future.

Hvala ti. semi mislil, da so že popravili bug.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

Samael ::

Kakšen bug? Je zgolj dizajn Windowsov 11. Kaj bi pa ti imel, da nove Windowse 11 spraviš nazaj v stanje izgleda recimo izberimo poljubno Windows Viste, ker ti je tam nekaj bolj všeč? Z vsako novo verzijo se nekatere stvari spremenijo, kakšna na bolje, kakšna na slabše oz. pogrešamo to, česar smo bili navajeni.

Imaš enostavno rešitev, ti pa kakor želiš. Z Explorer Patcher-jem si okolje pač prilagodiš tako, da je bolj podobno preteklim verzijam, če ti je to pomembno. V osnovi nič drugega kot Classic Shell, Open-Shell, StartIsBack, itd... ko so v splošni uporabi že od sedmice dalje.

Takole pa izgleda, če te zanima:


Skratka, enkrat nastaviš, pa imaš mir. Noben bav-bav.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

miko22 ::

Ne razumi me narobe.
jaz imam pač zadevo rad tako, da si jo nastaviš kot želiš. Brez dodatnih programov. Če so omejili te nastavitve v win 11, pomeni zame korak nazaj, saj nimaš možnosti prilagajanja. Razen z dodatnim programom.

Mogoče, ja, hočem nekaj zastarelega. Se je pač izkazalo za zelo koristno, da vidm, kaj mam odprto. Nočem si zapomnit 101 ikona, kaj katera pomeni.
Sicer pa...prihaja še "en bug", da boš moram imeti internet za namestitev win11.

Samael ::

Seveda imaš možnost nastavitve točno te zadeve, ki si jo omenil, le nekoliko "prelesen" si, da bi jo uporabil. Kot da sicer pa uporabljaš samo native Windows programe, ki so že v paketu.
A na telefonu tudi uporabljaš samo native aplikacije, ki so že preinštalirane?
Sicer pa opcija je, ti pa stori kot je volja.
Samael != Samuel

Lonsarg ::

Native število UI preobrazb (z preobrazba mišljeno večja sprememba ki ni zgolj menjava teme) je nujno držati na minimumu, drugače je samo zmeda (Windowsi pred 11 so neverjetna zmeda v tem kontekstu in se uporabnik ki ni advanced izgubi). Je čisto fajn da so dodatne UI preobrazbe v domeni 3rd party kode in nišnega trga.

Karamelo ::

folk ne iskat nekih patchev in trikov kako spraviti stvari nazaj na nek "star" način dela ali design...zakaj? zato ker se tako navadiš samo na "vaš" način dela. Ko se boste vsedli za kak drug računalnik ki bo imel vse nastavljeno "privzeto", ga ne boste več znali uporabljati..

prava pot je da se navadite novih načinov, ki so bili verjetno premišljeni na podlagi nekih analiz uporabe in modernih smernic

MrStein ::

Ja, verjetno. :)

Tako kot Windows 8 GUI.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Lonsarg ::

W8 je pač primer kaj se zgodi z UIjem ki ni všeč širši populaciji, firma je prisiljena spremenit.

Pri W11 širšega backslasha ni, torej neke konkretne spremembe ni za pričakovat in bo tako ostalo. Upam sicer da zaznajo kako zmedo so naredili tam desno ko so ločili koledar od ostalega Quick Menija in to sčasoma nazaj združijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

m0LN4r ::

Kako pa naj naredijo UI, ki bo vsec vecini, ce pa trdi userji nocejo posredovati svojih podatkov navad za analizo
:):D:))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mtosev ::

Meni je UI čisto v redu. Refined Windows 11
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darck ::

Zdaj mi že dva tedna ponuja da si lahko nadgradim na Windows 11 pa me zanima a mi recimo inštalirane igre ali ostalo ostane gor na disku ko se mi nadgradi na Windows 11? Ne bi rad da se mi igre izbrišejo in bi potem moral od začetka vse nalagat in od začetka igrat.

mtosev ::

Vse ostane, če izbereš upgrade.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darck ::

Potem pa ga bi mogoče res,kar probal nadgraditi na 1,da vidim kako bo z njim delati. Res,da nekako tako na hitro kakor je prikazan se mi ne dopade glih ampak verjetno se navadiš na tiste nove stvari. Meni nekako vse skupaj bolj zgleda kot na telefonu ali tablici domoh ta start aplikacije.

mtosev ::

10 dni imaš časa, da greš nazaj na win 10, če ti karkoli ni všeč. V nadzorni plošči bo prisoten gumbek za rollback čez 10 dni pa ga več ne bo, ker se bodo datoteke od win 10 izbrisale.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darck ::

mtosev je izjavil:

10 dni imaš časa, da greš nazaj na win 10, če ti karkoli ni všeč. V nadzorni plošči bo prisoten gumbek za rollback čez 10 dni pa ga več ne bo, ker se bodo datoteke od win 10 izbrisale.



Najlepša hvala za pojasnitev pa lep dan in vikend ti želim

Machete ::

Ve kdo, če je obstaja možnost iz 7. priti na 11, brez da še enkrat kupim licenco?
Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

Vzameš iso od W10, pa vpišeš kodo od W7, ker mislim da to še vedno deluje, potem pa W10 nadgradiš na W11. Ko se cifra vpiše in ko jih registriraš, pa vzameš iso od W11 in jih na novo naložiš, da imaš clean install.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

simnov ::

Imam ryzen 3600x plošččo z najnovejšim biosom kao vse neki tpm secure boot in tega z uradnim iso ne namestiš pa če se na glavo postaviš.

mtosev ::

Nekaj imaš narobe nastavljeno. Jaz sem bp že oktobra nadgradil iz Win 10 na 11. Jaz bi na tvojem mestu naredil bios reset, pogledal, če je TPM in secure boot on in poizkusil še enkrat.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

m0LN4r ::

Ce kdo nalaga najnovejsi image. Proces za networking ne mores skenslat vec, da zaobides povezavo.
Simple resitev.
Povezal sem na hotspot na telefonu, potem lahko kliknes naprej in v istem trenutku izklopis podatke na hotspotu na telefonu.
Nekaj casa traja, preverja, se na novo zazene in potem ponudi normalen offline racun.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

V biosu izklopiš wifi prenosnika in izklopiš kabel za mrežo, pa gre normalno takoj v kreiranje offline uporabnika (sprobano včeraj z najnovejšo verzijo win 11 isota).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

KTr1sk ::

Jaz sem probal na ta način in tudi deluje inštalacija offline account
https://pureinfotech.com/bypass-interne...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

darck ::

Kar nekaj časa že opazujem,da ko naredim PRINT SCREEN in ta datoteka-slika se mi shranjuje na NAMIZJE enostavno se mi ne pokaže na namizju in šele ko pritisnem OSVEŽI naamizje potem se pojavi datoteka. A je komu mogoče jasno zakaj se to dogaja??

fender2206 ::

Pozdravljeni

A mi kdo prosim da kaksen nasvet ali navodilo kako naj instaliram Windows 11 ali updejtam na moj PC
Konfiguracija je sledeca :
Maticna plosca : asus motherboard p6t
Procesor: Intel(R) Xeon(R) CPU X5650 @ 2.67GHz 2.67 GHz
Ram 12Gb
Graficna : Nvidia GTX1660 6Gb
Hvala vnaprej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Operacijski sistemi
899136496 (222) BCSman
»

Windows 10 22H2 je bila zadnja večja posodobitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
749935 (6266) LightBit
»

Windows: po desetki vendarle enajstica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10729090 (20316) MrStein
»

Prihaja nova generacija Windows 10 - ali 11? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7116381 (9162) ajdov2

Več podobnih tem