» »

Windows 11 je tu

kriptobog ::

Linko je izjavil:

Ni res da gre clean instal bp čez.
Meni na 2 mašinah NE GRE.
Bootam usb in javi napako, da "this pc can't run w11"


Meni je šlo bp na stari Thinkserver TS140...

KTr1sk ::

DamijanD je izjavil:

Verjetno je razlika ali nimaš podprtega CPUja ali pa samo nimaš podprtih teh security zadev (TPM2,...)

Skoraj verjetno je to razlog zakaj lahko nekateri namestijo svežo inštalacijo, ampak ko se enkrat inštalira te več ničesar sprašuje in zaenkrat še vse deluje, tako da tisim ko dela vredu Windows 10 (da imajo vse gonilnike) tistim bo tudi Windows 11
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Ales ::

Ni rečeno. Dejansko se lahko MS spomni, da bo binarne datoteke pri kompiliranju optimiziral za delovanje na CPU-jih, ki imajo vse zahtevane lastnosti.

To posledično pomeni, da bodo na starejših CPU-jih težave. Od počasnosti do direktnih napak pri delovanju.

Sam bi si predstavljal, da tega vseeno ne bodo dovolili pri relativno novih CPU-jih, za konkretno stare pa komot. Bi bilo čisto logično.

dild0idis ::

Sem probal in ne izgleda slabo, sploh settings so boljse narejene, ni se perfect je pa veliko bolje, kakor je bilo prej.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Mr.B ::

Po zadnjem patchu je to pšraktično 50% višji latency

What they found was that the L3 cache latency of the Ryzen 7 2700X CPU, which is around 10-11 ns on Windows 10, had increased to 17 ns on the release build of Windows 11 and currently sits at around 32-34 ns after the first monthly patch.

A we kako se obnašajo starejši intli.,... Ker če je latency enaka, je windows 11 lahko primenovan v WinINTEL Os.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

Fix pravijo, da bo na voljo konec tega meseca.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Maximus ::

Sam skoda za AMD je narejena.
Folk ki bo kupoval novo opremo bo imel v mislih, na AMD neki ne dela dobro....

LightBit ::

Lahko se izkaže za upravičeno: https://www.phoronix.com/scan.php?page=...

Xserces ::

meni tudi ni ratalo instalirat w11. 3700x cpu. Ko zazenem tist test od msa da preveri če je komp kompatibiln je vse ok ampak pri instalaciji ga neki zbeksla...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

opeter ::

Zimonem je izjavil:

Nekateri uporabljajo programje za produkcijo, drugi za masturbacijo. Prav tu je razlika. Linux/bsd so konsumer ali servisne platforme. Definitivno pa ne produkcijske .


Čakaj, Appleov macOS je na osnovi BSD ... :|
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

KTr1sk ::

Xserces je izjavil:

meni tudi ni ratalo instalirat w11. 3700x cpu. Ko zazenem tist test od msa da preveri če je komp kompatibiln je vse ok ampak pri instalaciji ga neki zbeksla...

Včeraj sem imel en pc za naložit in sicer Amd Ryzen 3 1200, ki ni kompatibilen in je šlo lepo skozi z novim Rufusom

zdaj je že končna verzija 3.16
http://rufus.ie/sl/
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

crniangeo ::

ok vidim da so težave z qbitorrentom. še raziskujem.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zimonem ::

opeter je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Nekateri uporabljajo programje za produkcijo, drugi za masturbacijo. Prav tu je razlika. Linux/bsd so konsumer ali servisne platforme. Definitivno pa ne produkcijske .


Čakaj, Appleov macOS je na osnovi BSD ... :|

In kje se uporablja to v resni produkciji izven oblikovanja. Pa še tam omejeno.

driver_x ::

Maximus je izjavil:

Sam skoda za AMD je narejena.
Folk ki bo kupoval novo opremo bo imel v mislih, na AMD neki ne dela dobro....


To imam jaz v mislih že zadnjih 20 let ...

Zimonem ::

Ej AMD lahko izda svoj driver. Nobena resna reč ni pa prešla na wii

Xserces ::

KTr1sk je izjavil:

Xserces je izjavil:

meni tudi ni ratalo instalirat w11. 3700x cpu. Ko zazenem tist test od msa da preveri če je komp kompatibiln je vse ok ampak pri instalaciji ga neki zbeksla...

Včeraj sem imel en pc za naložit in sicer Amd Ryzen 3 1200, ki ni kompatibilen in je šlo lepo skozi z novim Rufusom

zdaj je že končna verzija 3.16
http://rufus.ie/sl/


Probal in isto. Ratalo mi je samo da sem odprl registry editor in dodal BypassTPMCheck v HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > Setup > LabConfig
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Karamelo ::

Zimonem je izjavil:

opeter je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Nekateri uporabljajo programje za produkcijo, drugi za masturbacijo. Prav tu je razlika. Linux/bsd so konsumer ali servisne platforme. Definitivno pa ne produkcijske .


Čakaj, Appleov macOS je na osnovi BSD ... :|

In kje se uporablja to v resni produkciji izven oblikovanja. Pa še tam omejeno.


v oblikovanju, kar je ogromen del resne produkcije

c3p0 ::

Linux/BSD ni za produkcijo? Someone call Gugl, AWS, FB ...

Yossarian ::

Hčerka ima letošnjo zverinico in ji je ikona spodaj desno že ponudila nadgradnjo na Windows 11. Zanima me, kaj se zgodi s podatki, ki jih ima na particiji D? Ali se ji vse zbriše ali vse poteka tako kot npr. pri posodobitvi npr. Bittorenta, kjer vse ostane nespremenjeno? Kako dolgo traja namestitev? Ali moraš vmes kaj klikat?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zimonem ::

Počak, da odpravijo otroške b0lezni

gddr85 ::

Yossarian je izjavil:

Hčerka ima letošnjo zverinico in ji je ikona spodaj desno že ponudila nadgradnjo na Windows 11. Zanima me, kaj se zgodi s podatki, ki jih ima na particiji D? Ali se ji vse zbriše ali vse poteka tako kot npr. pri posodobitvi npr. Bittorenta, kjer vse ostane nespremenjeno? Kako dolgo traja namestitev? Ali moraš vmes kaj klikat?

nekej minut in par klikov, sicer pa menda ima upgrejd kako opcijo, da ti pusti fajle in programe afaik?..sem upgrejdal iz usbja (iso) in je vse isto kot prej, samo da zdej laufa win11 gor

Highlag ::

Moj Ryzen 5 1600X očitno ni dovolj za W11... tako da če se M$ ne premisli... ga zaenkrat ne bom videl...
Never trust a computer you can't throw out a window

gddr85 ::

eh, bypass tpm/cpu in gre stvar čez :P

Vuli ::

mtosev je izjavil:

Fix pravijo, da bo na voljo konec tega meseca.

fix je že odzuni. zadnji popravek porihta L3 latence. Sem za foro naredil test prej in L3 cache je imel 43ns dostopni čas, zdej pa 10ns.
Če mate verzijo 22000.282 pol je popravljeno.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zimonem ::

Ne veš pa kaj so povozili. Mimogrede

mtosev ::

Vuli je izjavil:

mtosev je izjavil:

Fix pravijo, da bo na voljo konec tega meseca.

fix je že odzuni. zadnji popravek porihta L3 latence. Sem za foro naredil test prej in L3 cache je imel 43ns dostopni čas, zdej pa 10ns.
Če mate verzijo 22000.282 pol je popravljeno.

Oh fajn, da so popravili tole. Za AMD userje je super, da so tole hitro popravili.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WizzardOfOZ ::

Yossarian je izjavil:

Hčerka ima letošnjo zverinico in ji je ikona spodaj desno že ponudila nadgradnjo na Windows 11. Zanima me, kaj se zgodi s podatki, ki jih ima na particiji D? Ali se ji vse zbriše ali vse poteka tako kot npr. pri posodobitvi npr. Bittorenta, kjer vse ostane nespremenjeno? Kako dolgo traja namestitev? Ali moraš vmes kaj klikat?


Vse podatke in programe pusti naložene.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Yossarian ::

Aha, hvala, torej lahko počasi naložim nove windowse. Nekdo zgoraj je omenil, da bi naj počakal na nek popravek. Katerega? Procesor je Intelcore i7.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Mr.B ::

Yossarian je izjavil:

Aha, hvala, torej lahko počasi naložim nove windowse. Nekdo zgoraj je omenil, da bi naj počakal na nek popravek. Katerega? Procesor je Intelcore i7.

Vec ko je beta testerjev, bolje je za ostale.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

Yossarian je izjavil:

Aha, hvala, torej lahko počasi naložim nove windowse. Nekdo zgoraj je omenil, da bi naj počakal na nek popravek. Katerega? Procesor je Intelcore i7.

Tisto je za amdje. Sicer, če imaš probleme imaš 10 dni časa, da revertaš na prejšnji os win 10. 10 dni so fili prejšnjega winsa še na disku in maš gumb za downgrade v settings.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

mtosev je izjavil:

Yossarian je izjavil:

Aha, hvala, torej lahko počasi naložim nove windowse. Nekdo zgoraj je omenil, da bi naj počakal na nek popravek. Katerega? Procesor je Intelcore i7.

Tisto je za amdje. Sicer, če imaš probleme imaš 10 dni časa, da revertaš na prejšnji os win 10. 10 dni so fili prejšnjega winsa še na disku in maš gumb za downgrade v settings.

Obsrtaja bug list, ki ni ravno kratek... baje bo popravljeno, tudi banalni problem z amd-jem.
Ja kar tako dalje beta testerji. Cim vec vas je, manj problemov pozneje,
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

KTr1sk ::

Odkar je Ryzen prišel na trg je popravil svoje mišljenje in tako izboril svoje mesto tako-rekoč pred Intel, še vedno mi pa ni jasno, zakaj podjetja većina samo Intel procesorje in tudi jaz ostajam na Intelu (moja Amdja sta bila Duron700 in Palomino 1800+) ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

WizzardOfOZ ::

Ker je AMD, kot firma, preveč leva in moraš nalagat dodatne driverje, namesto, da bi jih verificiral pri MS in bi jih ta vključil direktno v sistem. Pri intelu teh problemov ni, dela vse "out of the box".
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

Pri intelu teh problemov ni, dela vse "out of the box".

Razn takrat ko ne. Recimo ME driverji se še zdaj ne nalozijo avtomatsko.
#brezpodpisa

Invictus ::

AMD so bili vedno malo šalabajzerska firma. Od ustanovitve dalje. Strokovno O.K., kar se tiče hardwara, kar se tiče ostalega naprej, vedno precej amatersko ali pa nočejo plačati dobrega marketingarja... Škrtarijo tam, kjer ne bi smeli...

Še Apple je 1x hotel imeti AMD provresorje v svojih škatlah, pa jim ni uspelo... Zdi se mi, kot da ne vidijo 1 leto naprej...

Če se Intel ne bi bal protimonopolne zakonodaje, bi jih že zdavnaj požrl...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

WizzardOfOZ ::

hojnikb je izjavil:

Pri intelu teh problemov ni, dela vse "out of the box".

Razn takrat ko ne. Recimo ME driverji se še zdaj ne nalozijo avtomatsko.


Za normalno delovanje desktopa jih niti ne rabiš. Bo zadeva brez problema na desktopu tudi brez tega delovala. Za AMD tega na žalost ne moreš reči.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

tud amd dela brez psp. Pri amd maš en paket za vse non gpu driverje, pri intelu jih je pa enih 5.
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Če sem inštaliral clean install windowsov na intel proce, ni bilo nikoli treba nič dodatnega inštalirat, da je delovalo vse brez problemov.
Na AMD sem pa vedno moral kaj doinštalirat, da je začelo normalno delovat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

mihagr ::

win 11 brez problemov na gigabyte plošči z h81 naborom čipov in lga 1150 podnožjem za 4 generacijo intelov, z pentium G procesorjem, 8gb ram.
namestitev pa z zadnjo verzija rufus-a in verzijo win11 64bit slo pro, z uradne ms strani.

mtosev ::

Directstorage je že kdo probal?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tabonir ::

mihagr je izjavil:

win 11 brez problemov na gigabyte plošči z h81 naborom čipov in lga 1150 podnožjem za 4 generacijo intelov, z pentium G procesorjem, 8gb ram.
namestitev pa z zadnjo verzija rufus-a in verzijo win11 64bit slo pro, z uradne ms strani.


Sveža namestitev ali nadgradnja?

mihagr ::

Popolnoma sveža, na prazen disk.

KTr1sk ::

mihagr je izjavil:

win 11 brez problemov na gigabyte plošči z h81 naborom čipov in lga 1150 podnožjem za 4 generacijo intelov, z pentium G procesorjem, 8gb ram.
namestitev pa z zadnjo verzija rufus-a in verzijo win11 64bit slo pro, z uradne ms strani.

Ja tudi jaz sem na starem pcjum preko Rufusa v prvo naložil, obstaja pa še en program ki ga tudi uporabljam, imenuje se Ventoy, tako da zdaj so dejansko naredili, da je brez težav namestiti na vsak pc

https://www.deskmodder.de/blog/2021/10/...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mihagr ::

Poznam Ventoy, ampak raje uporabljam easy2boot, sicer je precej bolj zakompliciran, ampak ker ga uporabljam že od v1.0, sem ga bolj navajen.

tabonir ::

Preko Rufusa delate čiste namestitve ali gre komu tudi samo nadgradnja? Meni matična Asrock Z170 extreme4 omogoča nastavitev TPM 2 v biosih, ko pa zaženem namestitev z nadgradnjo mi ne pusti dalje zaradi nepodprtega TPM 2 in onemogočenega varnostnega zagona.

mihagr ::

če želiš nadgradnjo win 10 na win 11 potem točno sledi tem navodilom:
https://www.techpowerup.com/287584/wind...

in če se želiš prijavljati z lokalnim računom, jaz se vedno
(ne z microsoftovim), potem si preberi še to:
https://fossbytes.com/create-local-acco...

Lonsarg ::

tabonir je izjavil:

Preko Rufusa delate čiste namestitve ali gre komu tudi samo nadgradnja? Meni matična Asrock Z170 extreme4 omogoča nastavitev TPM 2 v biosih, ko pa zaženem namestitev z nadgradnjo mi ne pusti dalje zaradi nepodprtega TPM 2 in onemogočenega varnostnega zagona.
Prav nobenega razloga ni za 3rd party bootable orodja kot je Rufus, ker zahtevajo da prave stvari nastavis ko izdelujes glede na sistem in se rado zakomplicira.

Uradno orodje od microsofta je samo en klik, drugega ne rabis.

Machete ::

A retail verzija W11 obstaja? Ker ravnokar sem od SLO trgovca dobil OEM verzijo, česar nisem želel, niti ni bilo napsiano, da gre za OEM.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Machete je izjavil:

A retail verzija W11 obstaja? Ker ravnokar sem od SLO trgovca dobil OEM verzijo, česar nisem želel, niti ni bilo napsiano, da gre za OEM.

Če si plačal retail verzijo, te je nategnil.

OEM verzij ne sme prodajati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Karamelo ::

Invictus je izjavil:

Machete je izjavil:

A retail verzija W11 obstaja? Ker ravnokar sem od SLO trgovca dobil OEM verzijo, česar nisem želel, niti ni bilo napsiano, da gre za OEM.

Če si plačal retail verzijo, te je nategnil.

OEM verzij ne sme prodajati.


kdo pa to prodaja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Operacijski sistemi
899136459 (185) BCSman
»

Windows 10 22H2 je bila zadnja večja posodobitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
749932 (6263) LightBit
»

Windows: po desetki vendarle enajstica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10729084 (20310) MrStein
»

Prihaja nova generacija Windows 10 - ali 11? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7116380 (9161) ajdov2

Več podobnih tem