» »

Magnet.

Magnet.

sablac ::

A je možno da se mi je magnet(oz več teh) razmagnetilo zaradi varjenja.
Namreč na aluminijasto ohišje brezkrtačnega motorja od howerboarda sem dovaril en del..zadeva se je posledično kar močno zagrela. varjeno je bilo pa z tig postopkom (izmenična napetost)..sedaj motor ne dela več.. a je vplivala temperatura ali izmenična napetost.. se da magnete namagnetit nazaj?
VsiSoVedeliDaJeToNemogoče.PotemPaJePrišelNegdo,Ki tega ni vedel in uspelo mu je!
  • spremenil: sablac ()

pegasus ::

Ti magneti začnejo slabet že nad 70 stopinj, nad 110 stopinjami so ponavadi že neuporabni. In ne, ne da se jih namagnetit, menjaj magnete ali cel motor.

starfotr ::

Po vsej verjetnosti si skuril motor. Namreč skozi navitje je stekel toč in si skuril motor.

Magneti pa tudi po vsej verjetnosti niso preživeli ...

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Je povsem možno. Skozi ohišje je tekel izmenični tok, posledično se je ustvarilo izmenično magnetno polje, ki je lahko razmagnetilo magnete. S segrevanjem zadeve je bilo razmagnetenje potem še lažje.

Se pa da magnete ponovno namagnetit, ampak moraš vedet, kako so polarizirani in jih bo verjetno treba vzeti ven iz ohišja (če je to možno, če niso prilepljeni...).

Lp

Jože

one-half ::

sablac je izjavil:

aluminijasto ohišje brezkrtačnega motorja od howerboarda sem dovaril en del


Si argon uporabljal?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sablac ::

Navitje sem odstranil samo ohisje in magneti v njem.ja z argonom.se pa vidi da so magneti ful slabi.. izvijač test..
VsiSoVedeliDaJeToNemogoče.PotemPaJePrišelNegdo,Ki tega ni vedel in uspelo mu je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sablac ()

Zimonem ::

Pegasus je povedal kar je za povedat. Temperatura ti razmagneti trajne magnete in so dobri zgolj za surovino.

Assass1n ::

Sem isto uničil oz. nisem popravil par motorjev od drona. Sem namazal z lepilom za kovino katero naj bi pri 200°C dobro prijelo.
Po 5 min v pečici so bili vsi magneti hin.

Škoda, vem ne pomisliš na to :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

korenje3 ::

pegasus je izjavil:

Ti magneti začnejo slabet že nad 70 stopinj, nad 110 stopinjami so ponavadi že neuporabni. In ne, ne da se jih namagnetit, menjaj magnete ali cel motor.


To velja za neodimske magnete. Notri so verjetno feritni, kar pomeni tam do 180°C.
Da se jih namegnetit, sam rabiš stroj za magnetenje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Zimonem ::

Katerega nimaš. Sploh za nazivne vrednosti.

pegasus ::

korenje3 je izjavil:

To velja za neodimske magnete. Notri so verjetno feritni, kar pomeni tam do 180°C.
Drži, temperaturne meje so različne za različne vrste magnetov. V splošnem velja, da magnetov nočeš preveč gret, kar varjenje zagotovo je ...

janezvalva ::

ne vem če pomaga, ampak malo teorije:
vsi magneti se razmagnetijo v currijevi točki
https://electronics.stackexchange.com/q...

edino način, da se magnet spet namagneti je, da se ga pri visoki temperaturi postavi v močno magnetno polje

v starih časih so magnetili žeblje tako, da so ga postavili na kamen in ga udarili s krampom
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

sablac ::

Fantje hvala za odgovore. Če oa je kaka ideja kao jih namagnetit nazaj pa na plano z njo.
VsiSoVedeliDaJeToNemogoče.PotemPaJePrišelNegdo,Ki tega ni vedel in uspelo mu je!

fikus_ ::

Močno dvomim, da boš sam lahko kaj naredil. Najmanj kar bo potrebno, boš moral vzeti magnete ven.

Za namagnetenje vprašaj magneti Ljubljana

https://www.magneti.si/
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.


Pa vedeti moraš, kako so bili originalni magneti polarizirani. Tukaj so še eni iz Trbovelj:

http://www.dax.si/magnetizing.html

Pa Domel verjetno tudi to počne, ker serijsko proizvaja DC motorje s trajnimi magneti.

Mogoče pa zmeriš mere magnetov in pogledaš na netu, kdo ponuja trajne magnete, lahko, da boš imel srečo in našel nekaj, kar ustreza...


Lp

Jože

fikus_ ::

Verjetno pa je najceneje in najenostavneje če "zmeriš mere magnetov in pogledaš na netu"
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

korenje3 ::

janezvalva je izjavil:

ne vem če pomaga, ampak malo teorije:
vsi magneti se razmagnetijo v currijevi točki
https://electronics.stackexchange.com/q...

edino način, da se magnet spet namagneti je, da se ga pri visoki temperaturi postavi v močno magnetno polje

v starih časih so magnetili žeblje tako, da so ga postavili na kamen in ga udarili s krampom


Ne bluzi. Magnet mora biti hladen.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj to ne deluje (perpetuum mobile again) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5813289 (5104) cvalsr
»

Magnetni monopoli so realnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7211277 (7564) Thomas
»

kako obrniti polarnost magneta?

Oddelek: Znanost in tehnologija
74164 (3774) BigWhale
»

fizikalna nalogica

Oddelek: Loža
403036 (2365) Thomas
»

Monitor + magnet = težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
151580 (1305) rok_p

Več podobnih tem