» »

Monitor + magnet = težava

Monitor + magnet = težava

NiggerBob ::

Danes so bili sosedovi otroci na obisku in skupaj z mojimi igrali igre na računalniku.
Odnekod so privlekli magnet in se še malo poigrali s sliko na monitorju, posledica je, da je vse mavričasto;(

Obstaja kakšna uporabna rešitev ali je najbolje pustiti vse na miru in upati, da se znova razmagneti čez par dni? Degauss seveda ne pomaga.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"
  • spremenil: V-i-p ()

||_^_|| ::

Jst sm mel podobno situacijo z enim 15colarjem ene 3 leta nazaj. Pol se je pa kr sam od sebe zbrihtu.

MadMax ::

Degauss funkcija pri novejsih monitorjih.
Vgasnit monitor za 2 uri pri starejsih.
Po potrebi nekajkrat ponovit.
Ce pa ne bo slo drugac, pa po tuljavo za razmagnetenje k lokalnemu RTV serviserju.

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

||_^_|| ::

MadMax: model je reku da mu Degauss ne pomaga.

MadMax ::

Jap, sem videl, samo se mi ni dalo popravljat:8)

Se vedno ostane ponavljanje degaussa, ali pa tuljava (v principu se lahko uporabi tuljava kakega transformatorja-sama ali pa z E jedrom brez I (na eno stran odprt), da magnetne gostotnice bolj delajo).

btw: Bob, a se vedno vozis bavarca?

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Dr_M ::

nes na en rtv servis tm ti bodo to zrihtal.drugac pa obstaja ena fora da to sam popravis, sam nevem tocno kako se to nardi, pa nebi rad da me obtozno umora iz malomarnosti ;))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

NiggerBob ::

Hvala vsem za pomoč. Bom očitno moral poiskati RTV servis, saj niti po par dneh ni nič boljše.
MadMax: ja, avto mi še vedno služi. Kako kaj tvoj? Zamenjal ali še vedno imaš?
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

MadMax ::

Dobre stvari se brez razloga ne prodajo;)

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

jest10 ::

Magnet obrni okoli in znova po ekranu! 100% deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Duhec ::

Ekranu iztakni 220V kabel in pusti stati nekaj ur !

jest10 ::

Z iztaknjenim kablom ne bo nič bolje. Notri se je namagnetila mrežica. Z obratno obrnjenim magnetom jo lahko razmagnetiš. Druge varjante ni. Razen servisa. Tam ti bo pa naredil isto, samo plačati boš moral delo

MadMax ::

Tam ti bo pa naredil isto, samo plačati boš moral delo

Ne ravno.
Zadevo je treba razmagnetit z mocno tuljavo, priklopljeno na izmenicni strom.
(kot sem prej napisal, se da improvizirat s kakim transformatorjem)
S to tuljavo se cimbolj priblizas monitorju, "se sprehajas" pred ekranom, istocasno pa se oddaljujes od monitorja in na koncu, ko je tuljava cimdlje od ekrana zadevo izklopis.
15 sekund dela, ampak ce nimas tuljave...

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Pithlit ::

Tud z magnetom gre (pa ga ni treba nč obračat, sicer pa so ga mulci tko al tko obračal do onemoglosti) sam več časa traja... sm stvar sprobu na enm starmu TV-ju :D

Greš pa z magnetom od centra prot kotu in to tko ko da bi bla mreža privezana na magnet (začneš blizu *NE preblizu, pa ga vlečeš prot kotu in hkrati oddaljuješ). MORA delat... na servisih tud tko delajo... včasih >:D

NiggerBob ::

Še enkrat hvala vsem, še nekaj dodatnih podatkov:
- tudi poskus s tuljavo v domači režiji ni nič izboljšal stanja,
- z magnetom se tudi ne da popraviti, sem že poskušal,

preostane samo pot na servis. Monitor stoji že par dni in se zadeva ni nič popravila in sedaj je lepo rjavo-zelen z vijolično-modrimi fleki.

Zadeva je toliko slabša, ker so uporabili magnetno strgalo za alge, ki se uporablja pri čiščenju akvarija. Sestavljeno iz dveh delov, en del (ki ima nalepljeno grobo strgalo) daš na steklo na notranjo stvar akvarija, drugi del pa na zunanjo stran stekla.
Magnet drži oba dela povezana in s premikanjem zunanjega magneta premikaš notranjega.Zadeva ima neverjetno močan magnet, na razdalji 70 cm od monitorja spači sliko, oni so pa veselo drgnili po monitorju;(
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Pithlit ::

Če smem predlagat nov monitor pa se s sosedi zment za 50/50 (al pa bilo kako drgač samo da ne boš čist sam vsega kril). Valja ako so sosedi pametni... kregat se pa zarad tega ne splača...

rok_p ::

probaj jutri....bo bolšje...vsaj na sonyu je blo...:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magnet in telefoni

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142734 (2338) gorici
»

kako razmagnetit TV ekran?

Oddelek: Zvok in slika
62867 (2676) Azrael
»

Disk blizu napajlnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243698 (3234) Pyr0Beast
»

Magnet pred monitorjem :>

Oddelek: Pomoč in nasveti
171343 (1113) bastadu
»

iiyama degaussssssss

Oddelek: Zvok in slika
352397 (1936) pramarko

Več podobnih tem