» »

Telekom GPON z lastnim routerjem

Telekom GPON z lastnim routerjem

slkz ::

Lep pozdrav,

Se morda tu najde kaksen heroj, ki je na Telekom GPON optiki (torej ne P2P, BiDi...) in kot Telekomov narocnik, uspel iz enacbe eliminirati tako Innbox modem kot tudi Huawei HG8010H ONT? Torej nasel neko stabilno kombinacijo zmogljivega routerja ter SFP GPON ONT modula (ali cesa podobnega), ki bi lahko zanesljivo nadomestila Telekomov hardware in bi jo njihov OLT prebavil/pozegnal?

Prebrskal in prebral sem kar nekaj podobnih starih tem in postov sposobnih userjev tu na forumu, vendar v nobenem primeru nisem zasledil resitve za ta specificen (GPON) problem. Tu nimam od kod vzeti "referencnega" Telekom SFP modula, s katerim bi se lahko igral. :] Pozna morda kdo kaksno delujoco kombinacijo hardwarea, ali naj se raje kar sprijaznim in Huawei ONT v bridge modeu speljem v router?

Voluharr ::

Enostavno povedano ne bo šlo.
Inboxa se bi verjetno dalo eliminirat, ONT ja pa ne.
ONT bi šel stran če bi imel svoj SFP ONT kompatibilen z OLTjem in če bi bil ISP pripravljen vključit v svoj sistem.

Če ti to uspe doseč, sporoči.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

mzakelj ::

slkz je izjavil:

Lep pozdrav,

Se morda tu najde kaksen heroj, ki je na Telekom GPON optiki (torej ne P2P, BiDi...) in kot Telekomov narocnik, uspel iz enacbe eliminirati tako Innbox modem kot tudi Huawei HG8010H ONT? Torej nasel neko stabilno kombinacijo zmogljivega routerja ter SFP GPON ONT modula (ali cesa podobnega), ki bi lahko zanesljivo nadomestila Telekomov hardware in bi jo njihov OLT prebavil/pozegnal?

Prebrskal in prebral sem kar nekaj podobnih starih tem in postov sposobnih userjev tu na forumu, vendar v nobenem primeru nisem zasledil resitve za ta specificen (GPON) problem. Tu nimam od kod vzeti "referencnega" Telekom SFP modula, s katerim bi se lahko igral. :] Pozna morda kdo kaksno delujoco kombinacijo hardwarea, ali naj se raje kar sprijaznim in Huawei ONT v bridge modeu speljem v router?


Se da to nardit. samo ne z routerjem za 100€ , ONT pa pusti. CAT6 med ONT in routerjem pa je. Potem pa samo še vlan za tv spelješ na porte, ali pa trunk nardiš pa je rešeno....

Voluharr ::

Hja no če vzameš Mikrotika gre precej ceneje...
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

exhens ::

Jaz se že nekaj časa ubadam s tole zadevo. Nabavil sem MC220L in pa CarlitoxxPro CPGOS03-0490 v2.0 ONT SFP. Na njem sem zamenjal serijsko številko, da je enaka, kot jo ima Innbox, saj kot vem pri Telekomu ONT avtenticirajo s serijsko številko modema. Vse skupaj pride to statusa O5, kar naj bi pomenilo, da je povezava vzpostavljena. Problem nastane, ko želim vzpostaviti PPPoE povezavo na svojem pfSense, saj mi nikakor ne uspe. Zaenkrat imam Innbox v bridge mode in na pfSense vspostavljam PPPoE povezavo kar sicer dela brez problemov, vendar bi res rad odstranil Innbox. Če ima kdo kaj več izkušenj bi bil vesel za kakršno koli pomoč.

jukoz ::

Se da, imamo urejeno brez Innboxa ali Fritzboxa, ONT ostane od telekoma, potem lasten FW (OpenBSD). VLANi za telefonijo delujejo, TV nismo nikoli rihtali, se tudi da urediti.

exhens ::

jukoz je izjavil:

Se da, imamo urejeno brez Innboxa ali Fritzboxa, ONT ostane od telekoma, potem lasten FW (OpenBSD). VLANi za telefonijo delujejo, TV nismo nikoli rihtali, se tudi da urediti.

Pri meni je problem, ker pride optika direktno v Innbox in nimam posebej ONT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: exhens ()

slkz ::

Hvala exhens, taksne informacije so najbolj koristne. Namrec v mislih sem imel ravno pfSense ali kaksnega Mikrotika, ampak ce trik s serijsko tu ne deluje oz. se nasplosno ne da doseci neke zanesljivosti, potem mislim, da bom sel namesto tegale rabbit holea raje na pivo.

slkz ::

jukoz je izjavil:

Se da, imamo urejeno brez Innboxa ali Fritzboxa, ONT ostane od telekoma, potem lasten FW (OpenBSD). VLANi za telefonijo delujejo, TV nismo nikoli rihtali, se tudi da urediti.


Jaz sem optimisticno upal, da bi se znebil tudi Huawei ONTja in bi, v idealnem svetu, imel samo SFP GPON ONT modul v lastnem routerju, v manj idealnem pa nek lasten nadomestek Telekomovega Huawei ONTja. :]

MadMax ::

Iz firbca, kakšne probleme pa dela ONT?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

MacGyver141 ::

Jst sem zdele za test priklopu direkt huawei ont na svojga mikrotika in deluje. Zanima me, ker sem nekoč bral, da bi mogu prepisat iz fritza mac na svoj router? Je to še potrebno, če mi itak že dela?

Fsegula62 ::

MacGyver141 je izjavil:

Jst sem zdele za test priklopu direkt huawei ont na svojga mikrotika in deluje. Zanima me, ker sem nekoč bral, da bi mogu prepisat iz fritza mac na svoj router? Je to še potrebno, če mi itak že dela?


Si mogoče na P2P?

Drugače tudi pri T-2 deluje če samo vlako vtakneš v mikrotika, kjer je p2p.

MacGyver141 ::

GPON imam. Pač sem mislu, da morma še na mikrotiku nastavt od fritza mac address. Mi je stacionarc crknu pa še fritz neki nagaja (zmeraj ko ga restartam, se moram gor loginat, da sploh internet skoz spusti, čeprav je v bridge mode...), pa sem se odloču to dons mal potestirat.

mitfif ::

MacGyver141 ::

mitfif je izjavil:

Fritzbox SFP modul


Ja sej zdej vidm, da sem mal pomešal stvari. Tist kar sem jaz neki mutiv pride v upoštev pri P2P optiki.... Hvala za link.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPON z enim ali dvema vlaknoma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
576922 (4151) Lonsarg
»

Fritzbox SFP modul

Oddelek: Omrežja in internet
425241 (2272) grimth
»

Kateri od ponudnikov omogoca lasten router?

Oddelek: Omrežja in internet
325267 (3665) Voluharr
»

Telekom P2P FTTH SFP na Mikrotik

Oddelek: Omrežja in internet
335142 (629) sirotka
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30660987 (27046) Lonsarg

Več podobnih tem