» »

Koliko je plačan dopust?

Koliko je plačan dopust?

Glodko ::

Kako je s plačo v primeru, ko delavec koristi reden letni dopust? Ali je ta plačana 100% in je zgolj brez malice in potnih stroškov za te dni? Je procentualno plačana manj? Se računa kakšna povprečja za izplačilo dni, ko je bil delavec na dopustu?

Likalnik ::

isto je kot plača...samo, da ni malice in prevoza

shark99 ::

Koliko vi dobite na plačilni listi dan dopusta? Lani je bil 60€ bruto, letos mi piše 104€ bruto. Ne upam vprašati računodkinjo, če se je zmotila :D

Vanquish ::

shark99 je izjavil:

Koliko vi dobite na plačilni listi dan dopusta? Lani je bil 60€ bruto, letos mi piše 104€ bruto. Ne upam vprašati računodkinjo, če se je zmotila :D


kaj pa ce se je lani zmotila? :D

feryz ::

104 evre je pa kar lep znesek. 60 je pa res malo.

avtek ::

shark99 je izjavil:

Koliko vi dobite na plačilni listi dan dopusta? Lani je bil 60€ bruto, letos mi piše 104€ bruto. Ne upam vprašati računodkinjo, če se je zmotila :D


Jaz dobim = osnovna bruto plača / število dni v tistem mesecu

Kar je povsem logično.

MadMicka ::

avtek, to kar si napisal, niti ni res, niti ni logično.

Za dopust se glede povprečna plača v zadnjih 3 mesecih, s tem, da ne moreš dobiti več, kot če bi delal. V plačo gre poleg osnovne plače tudi dodatki npr. na minulo delo, izmensko delo, uspešnost...

avtek ::

Hipotetično gledano, če sem januar, februar in marec ves čas v nočni izmeni (za kar dobivam dodatek) in je potem bruto plača višja ... in potem aprila vzamem 4 tedne dopusta (oz cel mesec), bom imel plačan dopust tako kot da sem v nočni? :)

buttcrack ::

tako je.

pri nas dobiš malenkost višjo urno postavko, če si na dopustu kot v službi, ker se ti upošteva kvartalna uspešnost v tromesečju.

MadMicka ::

Ni nujno zaradi omenjene omejitve. Če npr en teden na mesec delas nocne potem gre sigurno tudi dodatek za nocno v nadestilo place.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

rejven ::

Ja po kakšnih nagradah se splača it, včasih je blo še po regresu. Js mam zdej hecno, ker sam lani tolk dodatkov dobil, da mam več 80% bolniške/nege kot če sem na delu:)). Sicer ne izkoriščam, ampak, ko bo folk v js pogruntal...

avtek ::

Hmm, zanimivo. Dejansko bom preveril na svoji plačilni listi, več kar nisem siguren. Res pa je, da nisem v JS - če ima to kaj vpliva, ali je to pač krovno pravilo znotraj države...

Bom preveril doma.

MadMicka ::

To velja za vse, 7. odstavek 137. člena ZDR-1.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

avtek ::

O madonca, hvala za razsvetljenje :)

Samo polletna uspešnost pa verjetno ne upošteva zraven...Predvidevam. Bo pa potrebno "sprobat" in vzet kak dan dopusta po takih mesecih.

GupeM ::

Slabo. Meni se plača tako hitro viša, da se mi ne splača na dopust, ker bom zmeraj dobil manj, kot če bi delal :P

chucki ::

rejven je izjavil:

Ja po kakšnih nagradah se splača it, včasih je blo še po regresu. Js mam zdej hecno, ker sam lani tolk dodatkov dobil, da mam več 80% bolniške/nege kot če sem na delu:)). Sicer ne izkoriščam, ampak, ko bo folk v js pogruntal...


V js je 80% od osnovne place.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

GupeM ::

chucki je izjavil:

V js je 80% od osnovne place.

Bolniška je odvisna od razloga, zaradi katerega si na bolniški. Če si na bolniški zaradi poškodbe na delu, je ta 100%.

Več pa tukaj:
https://zavarovanec.zzzs.si/wps/portal/...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neto plača in bolniška odsotnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716015 (7366) MadMicka
»

Dvig urne postavke, Bruto in Neto plača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8118990 (16606) McHusch
»

Minimalna neto plača

Oddelek: Loža
2724359 (22792) MadMicka
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422109 (19562) St235

Več podobnih tem