» »

Gneča v cepilnih centrih po Sloveniji

Gneča v cepilnih centrih po Sloveniji

«
1
2 3

shadeX ::

Z veliko verjetnostjo predvidevam da je zaradi novih PCT omejitev. V našem cepilnem centru je še pred koncem dneva zmanjkalo Jansena, kar verjetnost da so se ljudje cepili samo zaradi ukrepov še poveča (Jansen samo ena doza da dosežeš PCT - torej imaš potrdilo takoj ko se cepiš).

Zaenkrat nekega upora ni kot so to napovedali proticepilci (vsaj po FB postih sodeč), kar mi da misliti: A za našo mentaliteto res zadostuje samo "palica"? (če ne narediš tistega, se bo zgodilo sledenje). Danci s cepivom niso imeli problema in so se večinoma prostovoljno precepili po vseh starostnih skupinah.

Zakaj mi nismo dovolj inteligentni in kuhamo svojo?
  • zaklenil: BigWhale ()

Blumper ::

Mi nismo? ti nisi? zakaj niste?

mr_chai ::

Ljudje že sprašujejo kje se lahko namerno okužijo s korono, da dobijo potrdilo o prebolelosti.

Webmojster ::

5€ pa vam grem natankat avto ;)

mr_chai ::

Webmojster je izjavil:

5€ pa vam grem natankat avto ;)


Že vidim gnečo in zmedo na petrolih. Ko bo folk s karticami mahal pred vrati.

shadeX ::

Rad bi tudi videl naslednje ukrepe. Jasno je da bo tale trend držal mogoče kakšen dober teden - tisti ki se mislijo precepit se bojo v roku enega tedna. Kakšna bo precepljenost po teh ukrepih je težko reči.

Vprašanje je kakšno "palica" bo za naslednjo skupino ljudi (tiste, ki jim tile ukrepi ne pridejo do živega), ker je jasno da očitno samo to deluje. Lahko kdo ugiba?

mr_chai je izjavil:

Webmojster je izjavil:

5EUR pa vam grem natankat avto ;)


Že vidim gnečo in zmedo na petrolih. Ko bo folk s karticami mahal pred vrati.


Nebo. Petrol bo preverjal PCT preden boš tankal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Skylord ::

mr_chai je izjavil:

Ljudje že sprašujejo kje se lahko namerno okužijo s korono, da dobijo potrdilo o prebolelosti.

Res moraš bit budala, da se greš raje okužit kot cepit.

PacificBlue ::

Naslednji ukrep bo PC.

mr_chai ::

Jaz dvomim, da smo Slovenci sposobni doseči 90% precepljenost. Kaj bosta naslednja dva ukrepa ? Gremo ugibati.

Skylord ::

Saj je dovolj 70%.
Pa se nam odprejo vrata v raj. Vsaj tako je obljubil Janša.:P

shadeX ::

90% zagotovo ne, se bodo omejitve prej sproščale. Ugibam, med 70 in 80% (čeprav bo tudi 80 težka). Tisti neprepričani se bodo cepili, drugi (večina anticepilcev) se bo pa okužila, kar je dovolj za P pogoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mr_chai ::

Prej smo zapirali gospodarstvo, zdej smo ga pustili odprtega, samo kupcem smo onemogočili dostop :) Koliko miljard še do konca pandemije ? 2, 3 ?

Skylord je izjavil:

Saj je dovolj 70%.
Pa se nam odprejo vrata v raj. Vsaj tako je obljubil Janša.:P


Ah to bomo pa za šalo zdele v parih tednih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

tikitoki ::

To bo res tecno. Potrebno pa zgolj zaradi cepcev, ki nasedajo proticepilski propagandi.

PacificBlue ::

Skylord je izjavil:

Saj je dovolj 70%.
Pa se nam odprejo vrata v raj. Vsaj tako je obljubil Janša.:P


Kateri raj? Tisti na Mavriciju?:)

HappyPills ::

mr_chai je izjavil:

Prej smo zapirali gospodarstvo, zdej smo ga pustili odprtega, samo kupcem smo onemogočili dostop :) Koliko miljard še do konca pandemije ? 2, 3 ?

Skylord je izjavil:

Saj je dovolj 70%.
Pa se nam odprejo vrata v raj. Vsaj tako je obljubil Janša.:P


Ah to bomo pa za šalo zdele v parih tednih.


Ah kje. Zdaj bo sploh za it v šoping center, ko nau gužve. Pa v Restavracijo itd.
Komi čakam.

Invictus ::

Za Janso tudi 100% precepljenost ne bo dovolj, ker je bolnik.

Me zanima kaj boste rekli naslednje leto, ko bodo zaradi premajhne precepljenosti ukinjene volitve.

Sicer je meni mal vseeno, sam ne placujem veliko davkov, ampak vecina jih pa in ne dobi nic, razen trenutnega fasizma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

razen trenutnega fasizma...


Skoraj po celem svetu, si pozabil omeniti.

Invictus ::

V Nemciji me ni nihce nadlegoval in omejeval s PCT. Je pa res, da je tudi drugje zajebano.

Baje se bo povsod zaostrilo. Kolega s Finske precej skrbi kaj bo. Tam en test stane 300 EUR...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HappyPills ::

Invictus je izjavil:

Za Janso tudi 100% precepljenost ne bo dovolj, ker je bolnik.

Me zanima kaj boste rekli naslednje leto, ko bodo zaradi premajhne precepljenosti ukinjene volitve.

Sicer je meni mal vseeno, sam ne placujem veliko davkov, ampak vecina jih pa in ne dobi nic, razen trenutnega fasizma...


Takrat bo pač vstaja. Mešaš tukaj ti malo. Če smo se cepili še ne pomeni da so nam ukrepi cool in da nam janša sede. Ravno nasprotno.
Večina cepljenih ve, da Janši skozi necepljenost dajete moč ravno antivexxerji.

Ob 90% precepljenosti ni več pogojev za raznorazne ukrepe. Takrat tudi ni delitve več na vax antivaxx. Zdaj je 50% 50% kar je super za "deli in vladaj."

Skylord ::

PacificBlue je izjavil:

Skylord je izjavil:

Saj je dovolj 70%.
Pa se nam odprejo vrata v raj. Vsaj tako je obljubil Janša.:P


Kateri raj? Tisti na Mavriciju?:)


Zdej pa reč, da se nima fajn in da ne uživa!
Tudi ti bi lahko! Samo treba je delat z glavo.
Samo ne nekateri samo zaradi principa z glavo skozi zid. A boli!
Nekateri pa uživamo. Ni vam pa jasno, da boste na koncu popušili, samo na hard way, sedaj pa je samo na vas koliko vas bo bolelo.:))

Vuli ::

shadeX je izjavil:

Z veliko verjetnostjo predvidevam da je zaradi novih PCT omejitev. V našem cepilnem centru je še pred koncem dneva zmanjkalo Jansena, kar verjetnost da so se ljudje cepili samo zaradi ukrepov še poveča (Jansen samo ena doza da dosežeš PCT - torej imaš potrdilo takoj ko se cepiš).

Zaenkrat nekega upora ni kot so to napovedali proticepilci (vsaj po FB postih sodeč), kar mi da misliti: A za našo mentaliteto res zadostuje samo "palica"? (če ne narediš tistega, se bo zgodilo sledenje). Danci s cepivom niso imeli problema in so se večinoma prostovoljno precepili po vseh starostnih skupinah.

Zakaj mi nismo dovolj inteligentni in kuhamo svojo?


balkan...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Utk ::

Ob 90% precepljenosti ni več pogojev za raznorazne ukrepe. Takrat tudi ni delitve več na vax antivaxx. Zdaj je 50% 50% kar je super za "deli in vladaj."

Nikoli ne bo 90. Ko bo 90, bo pa tretji odmerek in spet isto kot zdaj. Nesmiselne ukrepe je treba ukinit včeraj, smiselne obdržat za zmeraj.

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

Z veliko verjetnostjo predvidevam da je zaradi novih PCT omejitev. V našem cepilnem centru je še pred koncem dneva zmanjkalo Jansena, kar verjetnost da so se ljudje cepili samo zaradi ukrepov še poveča (Jansen samo ena doza da dosežeš PCT - torej imaš potrdilo takoj ko se cepiš).


To je šele neumnost, da greš se cepit z JAnssenom samo zato, ker je dovolj en odmerek. A nista nima Janssen poleg Astre največ hudih stranskih učinkov?

Webmojster je izjavil:

5€ pa vam grem natankat avto ;)

Jaz isto naredim za 2€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

feryz ::

Če imaš prazen tank, ni druge. Šus, qr in tankaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Egidij88 ::

A za potrdilo dobiti je zVem edina opcija? Na cepljenju ne dobiš nič?

kriptobog ::

Vbistvu zdaj vidimo, da se ljudje ne cepijo zaradi sebe in lastnega zdravja, ampak zato, ker bi drugače morali plačati test, da gredo v gostilno, dopust, trgovski center, itd. Torej, ljudje vedo, da virus ni nevaren, saj se ne cepijo zaradi virusa samega :))

mtosev ::

O kakšnem šusu za tankanje? Nihče ni slišal za samopostrežne bencinske servise? Hint Mercator Maxen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kriptobog ::

bambam20 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Z veliko verjetnostjo predvidevam da je zaradi novih PCT omejitev. V našem cepilnem centru je še pred koncem dneva zmanjkalo Jansena, kar verjetnost da so se ljudje cepili samo zaradi ukrepov še poveča (Jansen samo ena doza da dosežeš PCT - torej imaš potrdilo takoj ko se cepiš).


To je šele neumnost, da greš se cepit z JAnssenom samo zato, ker je dovolj en odmerek. A nista nima Janssen poleg Astre največ hudih stranskih učinkov?

Webmojster je izjavil:

5€ pa vam grem natankat avto ;)

Jaz isto naredim za 2€.

Jebeš stranske učinke, če greš pa lahko takoj v gostilno :D

shadeX ::

Egidij88 je izjavil:

A za potrdilo dobiti je zVem edina opcija? Na cepljenju ne dobiš nič?


Kadar s cepivom po željeni izbiri dosežeš "polno cepljenost" (Pfizer npr 2 odmerka), lahko takoj ko si prejel drugi odmerek greš do lekarne, daš kartico in ti sprintajo potrdilo da si cepljen.

kriptobog je izjavil:

Vbistvu zdaj vidimo, da se ljudje ne cepijo zaradi sebe in lastnega zdravja, ampak zato, ker bi drugače morali plačati test, da gredo v gostilno, dopust, trgovski center, itd. Torej, ljudje vedo, da virus ni nevaren, saj se ne cepijo zaradi virusa samega :))


Ravno nasprotno. Ljudje so preveč potrča gledali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bambam20 ::

mtosev je izjavil:

O kakšnem šusu za tankanje? Nihče ni slišal za samopostrežne bencinske servise? Hint Mercator Maxen.


Teh Maxenov je zelo malo po Sloveniji :). V Celju nimaš niti enega samopostrežnega servisa, pa je cel kup bencinskih pump.

Egidij88 je izjavil:

A za potrdilo dobiti je zVem edina opcija? Na cepljenju ne dobiš nič?


Na cepilnem mestu, ti lahko izprintajo potrdilo, da si polno cepljen, ampak to traja recimo 5 minut, da se vnese v sistem. Zdajle dvomim, da bodo zaradi gneče to počeli.


Drugače pa ti digitalno potrdilo pošljejo tudi iz NIZJ-a. ( moja starša sta po pošti prejela digitalno potrdilo, da sta polno cepljena ).

shadeX je izjavil:



Kadar s cepivom po željeni izbiri dosežeš "polno cepljenost" (Pfizer npr 2 odmerka), lahko takoj ko si prejel drugi odmerek greš do lekarne, daš kartico in ti sprintajo potrdilo da si cepljen.



Zakaj bi v lekarni printali potrdila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

pviran3 ::

Največji razlog v sklopu ukrepov je, da delodajalci (ne)posredno ponujajo odpovedi anticepilcem?
V fohih, ki so terenski, brez pct vse stoji. Če ni potrdila, ne moreš na kavo, po material v trgovino, k stranki kaj montirat, še avta ne moreš tankat... skratka neuporaben delavec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

FoxKnox ::

V Sloveniji se je " večina cepila zato, da so šli lahko poleti na Hrvaško " in se jim ni treba testirat vsak teden.
Drugod po evropi so se pa cepili zato, da zaščitijo sebe in ostale ljudi, ki živijo z njimi v državi ter zato, da končno končajo to kotona krizo, ki se vleče že skoraj dve leti.

enemon ::

Logarca danes na Valu 202:

Podpis pod izjavo ob prejemu tretjega odmerka cepiva, da je prejemnik seznanjen, da tretji odmerek mRNK cepiva proti covidu-19 za zdaj ni registriran za uporabo, je po besedah Logarjeve le formalnost in zahteva proizvajalca, da se seznani posameznik.

In pa še:
Svetovalna skupina se medtem ukvarja z vprašanjem preteka statusa cepljenega po določenem času.

Kmalu tudi cepljeni ne boste več C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

MadMicka ::

Ali kdo ve, kje imajo cepivo Janssen? Na netu ne pise povsod, katero cepivo imajo.

Unchancy ::

enemon je izjavil:

Logarca danes na Valu 202:

Podpis pod izjavo ob prejemu tretjega odmerka cepiva, da je prejemnik seznanjen, da tretji odmerek mRNK cepiva proti covidu-19 za zdaj ni registriran za uporabo, je po besedah Logarjeve le formalnost in zahteva proizvajalca, da se seznani posameznik.

In pa še:
Svetovalna skupina se medtem ukvarja z vprašanjem preteka statusa cepljenega po določenem času.

Kmalu tudi cepljeni ne boste več C.

Oh, shadenfreude. Enostavno rešljivo - tretja “pikica bubala”. 15 minut. :))
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Tatankas ::

Invictus je izjavil:

V Nemciji me ni nihce nadlegoval in omejeval s PCT. Je pa res, da je tudi drugje zajebano.

Baje se bo povsod zaostrilo. Kolega s Finske precej skrbi kaj bo. Tam en test stane 300 EUR...


Prejšni teden sem bil v Munchnu. Še faking izjavo s podatki sem izpolnjeval v kafiču. Bratranec je peljal otroka (12 in 7 let) v igralni salon pa ju je moral prej peljat na test.
Isto avstrija junija, Mcdonalds ob avtocesti, kolega noter obvezno FFP2 maska ob naročilu. Jaz, ki sem čakal na terasi sem pa lahko nazaj v avto šel po potrdilo, preden mi je gospa dala pladenj na mizo na terasi.
EDIT:
Poljska prav tako junija na javnih prevoznih sredstvih maska in rokavice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tatankas ()

Tatankas ::

Pa še copy/ paste iz spletne strani enga lokala iz centra Munchna.

Hygiene-Vorschriften (aktuell gültige Regelungen):
Beim Eintreffen am Lokal müssen Sie warten um Platziert zu werden. Beim Warten muss der Mindestabstand von 1,50 Meter zu anderen Gästen eingehalten und eine Maske zum Bedecken von Mund und Nase getragen werden.
Sie müssen Kontaktdaten wie Name, Telefonnummer, E-Mail-Adresse und Besuchszeit vor dem Betreten des Lokals oder Außenbereichs angeben.
Bitte desinfizieren Sie Ihre Hände an den bereitgestellten Stationen
Tragen Sie eine Maske (über Mund und Nase) wenn Sie sich im Lokal oder Außenbereich bewegen. Die Maske darf am Tisch abgelegt werden.
Sie sollten immer möglichst einen Mindestabstand von 1,50 Metern zu unserem Personal und anderen Gästen einhalten.
Folgen Sie den gekennzeichneten Laufflächen und halten Sie den Mindestabstand ein
Abstände müssen auch im Toilettenbereich eingehalten werden
Waschen und desinfizieren Sie Ihre Hände regelmäßig
Beachten Sie die aktuell gültigen Kontaktbeschränkungen
Zahlen Sie möglichst kontaktlos mit Karte
Bei Krankheitsanzeichen, wie z.B. Fieber, Husten, verzichten Sie bitte zu Ihrer und unserer Gesundheit auf einen Besuch bei uns im Lokal.
Ausschluss vom Besuch der Gaststätte:
Personen mit Kontakt zu COVID-19-Fällen in den letzten 14 Tagen
Personen mit unspezifischen Allgemeinsymptomen und respiratorischen Symptomen jeder Schwere
Verweigerung der Einhaltung der Hygiene-Vorschriften / Sicherheitsmaßnahmen, sind wir verpflichtet den Zutritt zu untersagen.

Nebuloze2021 ::

Na Nizozemskem pa nič ne preverjajo. Maska priporočljiva, ni obvezna.

pviran3 ::

Gor so bolj družbeno naravnani, balkan pa razmišlja, kako bo okol prinesel sistem...

one-half ::

pviran3 je izjavil:

Gor so bolj družbeno naravnani, balkan pa razmišlja, kako bo okol prinesel sistem...


Ja, zato pa dobro funkcionirajo, vsak naredi en koscek, da je celotni druzbi bolje. In iz enakega razloga Slovenija ne funkcionira, ker vsak naredi koscek, da je vse skupaj se slabse.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

dexterboy ::

https://slo-tech.com/forum/t790404/p730...

Lahko prosim za preprosti prevod za nas, ki nismo germansko podkovani?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Pithlit ::

dexterboy je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t790404/p730...

Lahko prosim za preprosti prevod za nas, ki nismo germansko podkovani?

Ne, ker se vas itak nič ne prime in je vse kar ne govori vam v prid enostavno laž.
Life is as complicated as we make it...

Neznalka ::

Pomoje so gužve pred cepilnimi centri posledica tihih pritiskov na delavce, ker se delodajalcem ne da plačevat testov. Storitve se namreč nekako da zvozit tudi brez pct - samopostrežne črpalke, spletne banke, bankomati, naročanje prek spleta...

Večina teh ukrepov zadeva samo zaposlene, precej manj pa socialce. Kako vem? Med mojimi sorodniki so kar trije anticepilci, in se ne mislijo cepit niti zaradi novih ukrepov. Zakaj le bi se? V službo ne hodijo, nujno ne rabijo niti javnega prevoza, v trgovino gre (cepljen) starš ali sin/hči, socialko dvignejo na bankomatu, k zdravniku ne hodijo, ipd.

Mislim tudi, da bo pct pogoj najprej ukinjen prav za uporabnike storitev - ker bo pač pritisk ponudnikov zaradi zmanjšanega prometa. Za zaposlene pa zna bit, da bo ostal kar trajno, pct ali celo pc, če jim ga bo uspelo uvesti. Jajc, da bi uvedli obvezno cepljenje za vse, brez razlik, pa itak očitno nimajo.

Pa da ne bo pomote - sem cepljena, ne zdi se mi pa fer, da se vedno stiska ravno tiste ki polnijo državno blagajno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neznalka ()

feryz ::

Sem slišal, da bo kmalu razpis za vazelin zunaj. Priložen bo četrtemu ali petemu šusu.
Takrat bo fajzer že malce težje zletel v ljudi. Navdušenje bo popustilo.

;-) ::

Ta gužva na cepilnihbmestih je propaganda cifre ne ganejo nikam:))

hyuga ::

FoxKnox je izjavil:

V Sloveniji se je " večina cepila zato, da so šli lahko poleti na Hrvaško " in se jim ni treba testirat vsak teden.
Drugod po evropi so se pa cepili zato, da zaščitijo sebe in ostale ljudi, ki živijo z njimi v državi ter zato, da končno končajo to kotona krizo, ki se vleče že skoraj dve leti.


tocno to.
neumen folk. cepili so se da so lahko zurali in sli prek meje brez problema. al pa mogoce na kaksen steak v gostilno ane? od vseh ljudi ki jih poznam se jih je verjetno samo 20% cepilo zato ker so se prestrasili virusa, ostali so se cepili, ker hocejo imeti mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

FoxKnox ::

hyuga je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

V Sloveniji se je " večina cepila zato, da so šli lahko poleti na Hrvaško " in se jim ni treba testirat vsak teden.
Drugod po evropi so se pa cepili zato, da zaščitijo sebe in ostale ljudi, ki živijo z njimi v državi ter zato, da končno končajo to kotona krizo, ki se vleče že skoraj dve leti.


tocno to.
neumen folk. cepili so se da so lahko zurali in sli prek meje brez problema. al pa mogoce na kaksen steak v gostilno ane? od vseh ljudi ki jih poznam se jih je verjetno samo 20% cepilo zato ker so se prestrasili virusa, ostali so se cepili, ker hocejo imeti mir.

Popolnoma si zgrešil poanto mojega zapisa.
Trditev o cepljenih Slovencih je navedena v narekovajih, tako kot to razume većina nasprotnikov cepljenja. Prava resnica pa je, da se večina Slovencev s tem želi vrniti v neko normalnost, ki se nam že drugo leto odmika.
Razumem kemtrajlerje in flaterterje, da jim fb omogoča javno objavljanje neumnosti.Pač odsotnost zdrave pameti in osnovnega znanja.Ne razumem pa antivaxxerjev,popolna apatija in pomanjkanje odgovornosti ker zna biti njihovo mnenje smrtno nevarno.

Pac-Man ::

dexterboy je izjavil:

Lahko prosim za preprosti prevod za nas, ki nismo germansko podkovani?

Za tokrat in za naslednjič:

https://translate.google.com
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

HappyPills ::

feryz je izjavil:

Sem slišal, da bo kmalu razpis za vazelin zunaj. Priložen bo četrtemu ali petemu šusu.
Takrat bo fajzer že malce težje zletel v ljudi. Navdušenje bo popustilo.


Najbolj bizarno je da sam sebe pa kr na suho drgnes

PrimoZ_ ::

Še nekaj tednov bo jezno cepetal, potem se bo pa špiknil.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Do kdaj bo veljal neustavni odlok o PCT pogoju? (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
77780805 (67055) BigWhale

PCT - Bencinski servisi niso izjema ?? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
107296906 (75933) Utk
»

Prihodnji mesec v ZDA redna odobritev prvega cepiva proti covidu-19 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7411220 (6706) poweroff

Več podobnih tem